Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Nikon jest lepszy w analogach, w cyfrach rządzi już Canon i to też przyznał sam Nikon ;) . Powiem Ci tak ... żeby zmienić zenita na cyfrę musiałbyś zainwestować w coś pokroju Canona 350D ... bo poprostu nic nie zastąpi tego pięknego dźwięku mechanicznej migawki ;) . Ok rozumiem, że $$$ jest problemem w takim razie bierz Canona A610 :) powiem Ci że pierwszy efekt będziesz mieć taki : " wow widać foty na LCD , hmm czemu tu wszystko jest takie elektroniczne?" poprostu mechanika ma taką swoją "magię" :] ale ok , może już przesadzam ;) ... bierz A610 i jak kupisz to wpadnij i opisz swoje relacje :D

każda sroczka swój ogonek chwali :D może i canon rządzi w cyfrach kompaktowych ale w amatorskich DSLR-ach kwestia dyskusyjna. imo wybrałbym canona A610 niż coolpixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , nie nie dlatego mówię, że mam Canona bo ja także uznają konkurencję i wcale nie twierdze że Nikoś jest gorszy bo poprostu poziom dSLR jest dla mnie na tyle wysoki ... że tam wszystko jest perfekt :] ale skoro "pro znawcy" i nawet sam Nikon się do tego przyznał ... to coś musi w tym być ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KONICA MINOLTA DIMAGE Z5 ko ISO mają małe od 50 do 320 :D ale śa super, sam mam Z6

Wiesz może dlaczego maja tak małe ISO? Tak się skłąda że ja wiem ;]. Minolty Z3, Z5, Z6 szumią jak diabli. Otwórz ten Link i porównaj sobie szumy Minolty Z5 z Panasonic'iem FZ5. Ten Panas już nieźle szumi (ale zachowuje przynajmniej dużo szczegółów zdjęcia), a co dopiero Minolta Z5, że o Z6 już nie wspomnę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytając ten temat uznałem, że każdy aparat powinno się dobierać indywidualnie, więc zaczynamy.

Teraz mam starego Premier M-5800D, można sobie wejść na Google i coś na niego znaleźć. Teraz przyszła kolej na cyfrówkę, kasa to właśnie tematowe 1500zł,-. Zdjęcia są robione na wypadach rodzinnych, czasami jakieś dobre makro by się przydało (5cm). Nie zajmuje się robieniem zdjęć profesjonalnie, więc przydały by się jakieś predefiniowane ustawienia "obrazu", jednakże lepiej będzie jak w miarę doświadczenia będę miałmożliwość ustalenia wszystkiego tak jak mi się podoba. Oczywiście pamięc wbudowana się nie liczy za bardzo bo i tak się kartę kupi. Po prostu potrzebuję jakiś aparat w granicacj 1500zł,-, który za swoją cenę będzie oferował dobre/bardzo dobre możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może trochę inaczej podejdę do sprawy. Popatrzyłem ceny i napiszę teraz aparaty z przedziału 1400-1600zł,- Napiszcie, które odrazu wywalić i w ogóle nie brać ich pod uwagę.

 

Canon:

S2 IS

A620

 

Nikon:

Coolpix 8700

Coolpix 5700

 

Fuji:

S20PRO

 

Minolta:

A1

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja tu patrze że wyleciałeś z hybrydkami takimi jak

 

Nikon 8700

Fuji S20Pro (S7000 prawie to samo , ciut starsza wersja)

Minolta A1

 

i tu trzeba dodać, że to już nie są kompaktowe aparaty a hybrydy ... więc te trzy (cztery jeśli liczymy S7000 ) wyraźnie wyłaniają się z reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki szukaniu i radą lista się wyklarowała do dwóch modeli:

Nikon Coolpix 8700

Fuji FinePix S20Pro

Mam teraz problem z wyborem jakiegoś z nich ;] Im więcej czytam tym większy mentlik jest na ich temat, ale trzeba się będzie na coś zdecydować ;)

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee nieee , na takie to nie patrz :) bo to nie ma sensu ... raczej poczytaj coś w stylu

 

www.dpreview.com czy steve digicams ;) - linki znajdziesz w przyklejonym temacie "Pomoc dla nowych" naprawdę warto i bazuj na tamtych ocenach/recenzjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FZ20 i FZ5 Panasonica to dobre aparaty. Sam posiadam FZ20 i jestem zadowolony, chociaż nie jest to aparat bez wad ;]. Tutaj napisałem kilka słów na temat tego modelu. Do minusów można dopisać jeszcze taki sobie wizjer EVF.

 

FZ5 to miniaturka FZ20. Główne różnice to brak MF (ManualFocus), gorącej stopki pod lampę i troche gorszy obiektyw - FZ20 ma stałe światło 2.8 podczas gdy FZ5 ma 2.8-3.3, ale jest to mała różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem minolte z serii z(6) i mnie strasznie zaszumiało ze oddac do sklepu musialem a szczęście mi przynioslo fujifilm s5600, 10xzoom optyczny, 5.1 mln efektywnych, 4xaa, ładny, filmy 30kl na 640x, manual i łładny wyglad a i mf i af z zielona dioda co wali niesamowicie jak ciemno jest :) a kosztuje 1499zł, ja musialm dac 1600 ale mniejsza...

 

http://fujifilm.pl/2675.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirion Fuji5600 można kupić taniej Przykład a na Alledrogo można dostać poniżej 1300.

 

Dr.Zepsu ten Panas ma dwie główne wady: szumy i wkurzające aberracje na max zoom'ie. Tutaj jest przykład tych aberracji... ale ogólnie obiektyw Panasa jest moim zdaniem lepszy od Canona. S1 jest lepszy jeżeli chodzi o różnego rodzaju bajery np. odchylany LCD czy możliwośc ustawienia interwału między zdjęciami seryjnymi - można robić filmy poklatkowe. Panas tych bajerów ma mniej ale to i tak bardzo dobry aparat. Mnie do Panasa przekonał naprawdę działający MF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koleażanka poprosiła mnie o pomoc przy wyborze aparatu. Problem jest taki, że ona ma b. małe pojęcie o cyfrówkach- ja chyba zresztą też niezbyt duże.

Czego ona właściwie wymaga od tego aparatu? Codzienny użytek, często na jakichś imprezach, dobry tryb nocny, w miare prosty w obsłudze, filmy przyzwoitej jakości oraz poręczny (im mniejszy tym lepszy).

Na początku poradziłęm jej Fuji FINEPIX S5600, pomimo rozmiaru nie była źle nastawiona. Tylko na dobra sprawę po kilku przemyśleniach dochodzę do wniosku, że tak naprawdę chyba nie ma sensu aby posiadała taki sprzęt. Po co płacić za coś tyle kasy, skoro i tak nie zostaną wykorzyestane możlwiosći tego aparatu, ani przez nią ani przez kogokolwiek z rodziny, itd.

Ona najchętniej kupiłaby Casio EX-S500. Rozmiar ma świetny jak dla kobiety, tylko nigdy nie słyszałem opinni nt. jakości jego wykonania oraz robionych przez niego zdjęć.

Przedział cenowy rzeczywiście do 1500zł, jednka miło by było gdyby w tej cenie była karta min. 256mb, pokrowiec, oraz baterie z ładowarką (jeśli nie ma w zestawie).

Pozdrawiam.

 

 

PS. Zależy mi na dośc szybkiej odpowiedzi, więc podpowiedzcie mi coś ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez jakiś miesiąc CANONA A95 bardzo fajny aparacik którego polecam, chociaż mi padł w nim wyświetlacz i oddałem na gwarancje. Po dość długim czasie wymienili mi na A610 który jest prawie tym samym aparatem co mój poprzednik, i niestety tez ma ten felerny obrotowy wyświetlacz o który się obawiam. Ale jeśli chodzi o jakoś zdjęć to jestem zadowolony. W sygnaturce fotki z A95 jeśli ktoś chce to mogę pstryknąć kilka fotek A610 i wysłać na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narcyz - imho cos z kompaktowej linii canona. ixus50 [sd400] powinien sie u kolezanki sprawdzic.

 

http://fotobasia.pl/produkt.php?id=41 - 949zl, a aparat ma aku li-ion i ladowarke, wiec koszty zasilania odpadaja

 

recenzje:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/SD400/SD4A.HTM

http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/sd400.html

 

Troche wiekszy, ale wart uwagi ze wzgledu na niskoszumna matryce i wysokie uzywalne iso - jest fuji F10/F11. Powinien sobie dobrze radzic przy slabych warunkach oswietleniowych.

 

Z kolei jezeli glownym kryterium (poza rozmiarem) ma byc stabilizacja, to zerknij jeszcze na Panasonica DMC-FX9.

Edytowane przez x3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady. Chyba będę ją nakłaniał (a może i nawet już nie musze) do tego który podał x3n. Wydaje się być odpowiednim wyborem, niewielki rozmiarowo, cena dobra, jakość fotek również (przynajmniej na podstawie testów). A610 dyskfalfikuje ten nieszczęsny wyświetlacz. Może i spełnia swoją funkcję, jednak po co eksperymentować, nie chce żeby kolażanka miała potem problemy przez to jaki jej wybrałem aparat ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...