Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem w ręku Panasonic'a DMC-FZ5 i powiem jedno przy podobnym (słabym) oświetleniu zdjęcia z Canona wypadały blado :? Jako amator doznałem szoku co stabilizacja potrafi zdziałać :blink: Nie mam pojęcia jakie grzechy posiadają Panasonic'i, ale coś słyszałem, że to "szumofony" :unsure: Niech się spece wypowiedzą w tych kwestiach :D Acha oczywiście a610 nie posiada stabilizacji żeby była jasność :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myslalem ze w A610 tryb "dzieci i zwierzeta" ta stabilizacja obrazu.

 

Reklamowane Panasonic`i maja jakas automatyczna/natywna stabilizacje ??

Aparaty Panasonic mają optyczną stabilizację i co tu dużo mówić jest to bdb. rozwiązanie. Moim zdaniem kupowanie ultrazooma bez stabilizacji jest lekko dziwnym pomysłem. W moim FZ20 mogę spokojnie zrobić wyraźne zdjęcie przy migawce 1/15 na max ogniskowej - przy wyłączonej stabilizacji jest to niemożliwe.

 

@chemiczny ali

Tak Panasonic'i to szumofony... podobnie jak każdy inny aparat z matrycą o wielkości 1/2,5 cala posiadającą powyżej 4MP. Panasonic wypada jednak na tle konkurencji (mowa o aparatach z 1/2,5 cala) o tyle lepiej, że zachowuje dużo szczegółów zdjęcia, podczas gdy konkurencja robi blura.

Jeżeli jestem już przy matrycach to powtórzę coś co już kiedyś powiedziałem: 5MP na matrycy 1/2,5 cala to absolutne maksimum. Nie kupujcie aparatów, które mają więcej Mega Pikseli, bo to są prawdziwe szumofony. Mówię szczególnie o modelach: Panasonic FZ7, Sony H2 i H5, Canon S3.Wymieniłem te modele bo one najczęściej wymieniane są w tematach "Co kupić?".

 

Moje typy w cenie do 1500 to:

mały aparat do kieszeni: Canon A610 i kropka. ;]

ultra zoom: Panasonic FZ20 (ma swoje wady, ale generalnie OK), Panasonic FZ5 (główny grzech brak ManualFocusa) i S5600 - mam mieszane uczucia co do jakości zdjęć, ale cena jest atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie aparatów, [...] Canon S3.

Ogólnie powiedzenie OK, ale akurat Canon ... Heh ... Popatrz :

 

Jak oni to robią ? Canon 10D miał 6MP a w Canonie 20D dali 8MP na tym samym rozmiarze matrycy i najlepsze - 20D znacznie mniej szumi :]

 

Canon S3 IS pomimo tego samego rozmiaru matrycy i większej ilości MP - szumi mniej niż poprzednik. Dziwne prawda ? Tylko u Canona spotkałem się z takimi "trickami". ;)

 

P.S. Niedługo pewnie wyjdę na fanatyka Canona jednak swoje zdanie opieram na testach z serwisów foto ;) - ja tylko powtarzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalna sprawa- już się totalnie zamotałem :| Po moich przeróżnych przemyśleniach wyszało, że z kompaktów ze stabilizacją pozostał jedynie Casio Z-850 ew. tańszy Pentax A10 czy też Panasonic LZ5/FX9/01 które mimo dobrych parametrów dostały wszystkie po d... od Canona A610 ( jakość zdjęcia). Po różnych testach stwierdziłem, że nie ma sensu dopłacać za stablizator 300 zł- bo tyle jest on mniej więcej droższy Z850 od konkurenta - A700, który z koleji robi nieco gorsze zdjęcia niż A620 i A610, ale przynajmniej na tym samym poziomie co Z-850 czy jego wersja znacznie tańsza bez stabilizatora Z-750. Z koleji Canony serii A 6xx i jednak ze względu na ISO do 400 nie biorę pod uwagę. I tu doszedłem do wniosku, że nic nie pobije na tym polu aparatów Fuji- warto brać F10? W ISO dosłownie masarkują konkurencję- ziarnistość przy 1600 jest taka, jak w lepszych aparatach przy 400, a do 800 praktycznie wogóle nie szumi. Przy niskim ISO większość aparatów robi mniej więcej tak samo dobre zdjęcia, więc dużej wagi do tego nie przyjmowałem.

 

Przeboleję zoom i kiepskie makro, bo zdjęcia robię głównie "normalne" i czasem w nocy ( ztąd zainteresowanie FUJI). Pamięci też nie są tanie, ale te 100- pare zł różnicy jakoś też przełknę, bo jakość zdjęcia przebija wszystko, co do tej pory mogłem zobaczyć. Stabilizatora też nie ma, ale tak na prawdę bardzo mało z tego powodu miałem problemów ze zrobieniem zdjęcia- ot kilka mi nie wyszło, a i tak z lampą będę robił na trybie automat pewnie.

 

Brać?!!!! ;)

 

PS- jeszcze ew. zastanawiam się nad E900, ale to chyba goszy model niż seria F- zgadza się?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać?!!!! ;)

Nie. ISO 1600 w kompaktach to porażka :> czasem trzeba się zastanowić nad pewnymi opcjami o których nie ma się zielonego pojęcia.

 

Dalej ... gdzieś Ty znalazł A610 za 1500zl ? :o Do wyboru (nie przekracza 1200zł) no i http://skapiec.pl .

 

Bierz A610 :) Pozdrawiam.

 

 

P.S. Jezu jak producenci najpierw nabierali ludzi na megapiksele to teraz jeszcze gorzej - na ISO a jak nie ISO to stabilizacja w kompaktach szerokokątnych ... po jakiej drodze idzie ten świat ... eh...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł - chodziło mi o cenę Casio Z-850 ;) A zdjęcia porównywałem na choćby

http://www.dpreview.com/reviews/canona700/page11.asp

 

Mi wydaje się, że zdjęcia naprawdę robi super :? Nie napalam się już na parametry ( dawno to było i nie prawda ;))

 

Stabilizacja by się przydała napewno, ale jak już napisałem- wolę jakość zdjęcia niż dodatkowy bajer ( przydaje się wtedy, gdy robię bez lampy w ciemnych pomieszczeniach- czyli w moim przypadku raz na ruski rok )

 

Wszystko by mnie kosztowało 1208 zł + koszt wysyłki.

 

Update- dopiero zauważyłem, że Fuji ma akumulator NP-120, a nie zwykłe paluszki. Po 2 latach pewnie będzie do wywalenia :?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupic cyfrówke, jedna z tch które podałem w temacie. nie jestem jednak przekonan którą. Prosze o jakies porady od osób które miały stycznosc z tymi aparatami. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupic cyfrówke, jedna z tch które podałem w temacie. nie jestem jednak przekonan którą. Prosze o jakies porady od osób które miały stycznosc z tymi aparatami. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Jakie cyfraki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi - litości, weź w końcu napisz, co jest takiego złego w F10, że lepiej brać Canona A610?!!! Mówimy o zdjęciach zupełnie standardowych tylko w różnym oświetleniu :| Cenę pomijamy.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy A610 obsługuje pamięci 2GB? Ma dla nich jakieś znaczenie prędkość zapisu- odczytu? Nie będzie jakiś "rwań" przy robieniu filmów?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2GB, rwanie filmow....

 

Mi sie wydaje, ze Ty szukasz raczej kamery a nie aparatu :)

 

2GB sie nie oplaca, jak ci karta np. padnie to [gluteus maximus] wszytko z niej tracisz. Lepiej chociazby dwie po 1GB zawsze 50% pewniak ze bedzie ok :)

 

Pozatym 2GB danych na karcie bedzie mulic i mulic pozniej przy takiej ilosci zdjec.

 

A610 moze krecic filmy max do 1GB.

No i predkosc zapisu tez lepsza by sie przydala niz standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to ma jakieś znaczenie- chodzi mi wyłączne o to, czy nagrywanie filmów na taniej, czyli dosyć wolnej karcie nie będzie sprawiało problemów- na prędkości właściwie mi nie zależy- byle się wyrabiała karta przy robieniu filmów i zdjęć.

 

Obsługuje 2GB, czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A610 moze krecic filmy max do 1GB.

No i predkosc zapisu tez lepsza by sie przydala niz standard.

Czy jesteś tego pewny? Wiem, że producent podaje takie info, ale mój A610 potrafi kręcić filmy maks. 1 min. w rozdz. 640x480, a w rozdz. 160x120 maks. to 3 min. :? Czy mój aparat jest uszkodzony? Karta jakiej używam to 512MB kingston elite pro :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko w "szybkim zapisie" 320x240 i 60klatek nagrywa tylko 1 min. nawet jak miejsce na karcie jest :? A "małe pliki" 160x120 i 15klatek tylko 3 min. :sad: "Zapis standardowy" nie jest ograniczony w żaden sposób i można zapełnić karte :-| pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje porady w sprawie cyfraka. Chcę kupić ultrazooma. Poczytałem trochę i wybrałem takie model:

1. Panasonic DMC-FZ20, FZ27

2. Olympus SP-500 UZ

3. Canon PowerShot S2 IS

 

Co powiecie na ich temat ??? Mozę można kupić coś lepszego w tej cenie. Proszę o opnię.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje porady w sprawie cyfraka. Chcę kupić ultrazooma. Poczytałem trochę i wybrałem takie model:

1. Panasonic DMC-FZ20, FZ27

2. Olympus SP-500 UZ

3. Canon PowerShot S2 IS

 

Co powiecie na ich temat ??? Mozę można kupić coś lepszego w tej cenie. Proszę o opnię.

Jaki rodzaj fotografii? Przyrodnicza, ptaszki, sąsiadka z naprzeciwka, otwarte przestrzenie, architektura?

Generalnie brał bym FZ20. Doskonały obiektyw i antishake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie czy potrzebny Ci taki zoom. I tak użyjesz go pewnie ze dwa razy. Olympusa bym nie brał bo to słabiak, Canon jak zabawka dla dzieci.

Powtarzam, jeśli musisz mieć superzooma do 1500zł to tylko fz20!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FZ20

Muszę zapamiętać tą datę :wink: .

 

Podpisuję sie pod tym co napisano powyżej: FZ20 - napewno w cenie do 1500 jedna z lepszych propozycji.

 

Możesz ew. zastanowić się nad tym S2 jeżeli chcesz mieć lepsze filmy i odchylany LCD.

 

Ew. S5600 - wtedy troche zaoszczędzisz... ale ja i tak brałbym FZ20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czytam i czytam i na 90% zdecyduje sie na Panasonic FZ20, tylko gdzie to kupic?

czy moglibyscie polecic mi jakies sklepy gdzie mozna ten aparat kupic, wmiare tanio i najlepiej na raty - wole zaplacic 100 zl wiecej ale miec pewny zakup, a najlepiej jakby byl jakis sklep w poznaniu, zebym mogl sam odebrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly czas jeszcze wacham sie pomiedzy fuji 5600 a panasonic fz20, bo aparaty sa porownywalne.

fuji jest tanszy o ok 400zl, ale to chyba tylko wzgledna oszczednosc, bo przeciez ma drozsze karty, nie ma akumulatorkow. poza tym fuji jest latwiej dostepny - moge isc do media marktu, wymacac aparat i kupic na raty, a z dostepnoscia fz20 sa raczej problemy. :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...