Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się zdecyduję na Panasonica LZ5. Po przejżeniu masy róznych opisów, recenzji wyszło, że to chyba najlpeszy kompaktowy (z automatyczną przysłoną obiektywu) aparat ze stabilizatorem. W jakości zdjęć przebił nawet FX01. Porównywałem go tylko i wyłącznie z aparatami ze stabilizatorem przy ISO 400.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad Olympusem 800-810, ale ze względu na pamięci XD sobie jego odpuszczę.

 

Jakieś przeciwskazania? :) Szukam komaktowego aparatu na akumulatorki AA/AAA, na pamięci SD, automatyczną przysłoną i oczywiście ze stabilizatorem obrazu. Wszystko inne nie ma większego znaczenia, byle jakość zdjęć była jak najlepsza.

 

PS- zastanawiałem się nad Casio Z1000, ale nigdzie jego recenzji nie widziałem, a jego starsza wersja Z850 robi gorsze jakościowo zdjęcia niż LZ5. Wydaje się różnić tylko ilością milionów pikseli, więc pewnie zdjęcia robi porównywalne jak starszy. Ciekawe- ponad 10 milionów pikseli :D

 

PS2- Canona poj..., żeby za kompakta ze stabilizatorem trzeba było płacic prawie 1700 zł (Ixus 800) :|

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez się zastanawiam nad nowym cyfrakiem przed wakacjami... no i nie wiem czy brac LZ5 czy A610, A620 czy może lepiej już A700, podobno w 610 i 620 lubią się syfić obiektywy od środka ze względu na 3 członową budowe obiektywu... w a700 juz tego problemu nie ma... mysle tez na LZ5 ale ma kilka wad... podobo szumi przy wysokim iso no i nie ma wziernika a wiadome jak wszyto widac na wyswietlaczu lcd w słoneczne dni... ale za to ma zajebi... obiektyw leica, 6x zoom no i stabilizacje, a700 tez ma 6x ale juz staby nie ma, za a700 przemawia też matryca 1/2.5 ", w a610 jest to 1/1.8"... nie wiem już sam, myślicie, że a700 bedzie dobrym wyborem ?

aparacik potrzebny do pstrykania fot na wakacjch imprezkach i takie tam.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony DSC-H2, czy Canon S2 iS, czy Olympus Sp-500?

Który z nich na dzień dzisiejszy jest optymalnym wyborem. A może jakiś inny?

Generalnie potrzebuję aparatu z dużym zoomem optycznym (10-12x), który będzie robił bardzo ładne zdjęcia i posiadał bardzo dobry tryb makro (bez dodatkowych konwerterów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony DSC-H2, czy Canon S2 iS, czy Olympus Sp-500?

Który z nich na dzień dzisiejszy jest optymalnym wyborem. A może jakiś inny?

Generalnie potrzebuję aparatu z dużym zoomem optycznym (10-12x), który będzie robił bardzo ładne zdjęcia i posiadał bardzo dobry tryb makro (bez dodatkowych konwerterów).

 

Zoomiaki w cenie 1500 zeta to wielki problem. Wolalbym juz tanszy s5600 + zestaw filtrow.

 

Ja bym spokojnie dozbieral jeszcze i kupil A200 lub s9500. Naprawde warto :mrgreen:

 

A z tych ktore wymieniles napewno nie SP-500. Predzej H2 (jesli podobaja ci sie kolorki Sony plus aberracje) lub S2 (szybki, reszta srednio dobra ale bez rewelacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo użytkowników na cyberfoto.pl ma tego raynoxa i fuji s5600 w podpisie, więc chyba będzie pasował. Na tej aukcji jest napisane, że dla gwintu od 52mm do 67mm, więc fuji sie w tym mieści.

 

EDIT: jeszcze do makro jest tańsza alternatywa helios przykręcony odwrotnie, daje duże przybliżenie do makro.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. "Konwerter makro Raynox DCR-250 wyposażony jest w uniwerslany adapter Snap-on, dzięki któremu możliwe jest jego zamocowanie na dowolnym obiektywie / adapterze (tulejce) z gwintem o rozmiarze od 52mm do 67mm."

 

2. Bedzie idealnie wspoldzialac. Jezeli masz wiecej kasy to jest jeszcze Raynox MSN-200 daje wieksze powiekszenie.

 

3. Helios jest fajny ale na dluzsza mete irytuje, traci sie duzo swiatla, bardzo mala GO i trzeba bardzo blisko podjesc aby zrobic zdjecie, co przy niektorych robalach oznacza ze nam zwieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce kupić jakąś cyfrówke zastanawiam się nad czymś w stylu s5600 ale z kolei stabilizator by się przydał. Dodam że chciał bym aby w aparacie dało się łatwo manualnie ( ręcznie ) ustawiać ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wszystkim, pomozcie mi wybrac najlepszy aparat z min. 10x zoomem :)

Zastanawiam sie miedzy:

- Nikon Coolpix S4- ma obracany obiektyw, 2,5calowy LCD, ale niema ustawien manual, niema wizjera, i kreci filmy 15kl/sek :? chociaz i tak aparat jest do zdjec a nie do filmow

 

- Sony DSC-H1- mialem juz go w lapce i nawet mi sie podobal, ale troszke duzy, i podobno juz wycofany ze sprzedazy chociaz maja go jeszcze na sklepach, reszta ok

 

- Sony DSC-H5- najlepszy aparacik jaki znalazlem ale troche przeraza mnie cena(1700zl)pozatym ma chyba wszystko co trzeba

 

- Panasonic DMC-TZ1- o tym nic niewiem poza tym ze ma 10x zoom i jest stosunkowo maly, niema opcji manual

Prosze doradzcie mi ktory mam wziac, musze podjac szybka decyzje dlatego zalezy mi na czasie, niewiem czy bede potrzebowal opcji manual bo zabardzo sie na tym nieznam, ale zawsze lepiej poczytac i ustawic w taki sposob zeby zdjecie wyszlo jak najlepiej. Niewiem czy oplaca sie brac tego nikona czy dolozyc i kupic H5??Chociaz za bardzo nie pasuje mi ta cena. A moze brac starego dobrego H1??Czekam na odpowiedzi, licze na Was :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Panasonic DMC-TZ1- o tym nic niewiem poza tym ze ma 10x zoom i jest stosunkowo maly, niema opcji manual

Prosze doradzcie mi ktory mam wziac, musze podjac szybka decyzje dlatego zalezy mi na czasie, niewiem czy bede potrzebowal opcji manual bo zabardzo sie na tym nieznam, ale zawsze lepiej poczytac i ustawic w taki sposob zeby zdjecie wyszlo jak najlepiej. Niewiem czy oplaca sie brac tego nikona czy dolozyc i kupic H5??Chociaz za bardzo nie pasuje mi ta cena. A moze brac starego dobrego H1??Czekam na odpowiedzi, licze na Was :)

pozdr.

Z tego co czytałem/bawilem się tym panasem - to rewelka wykonanie zewnętrzne, wyświetlacz, super proste(czytelne,łatwe)menu, dobra optyka. Niestety ma problemy z szumami na wysokim iso. Recenzenci nie wpadali w zachwyt nad fotkami z tego aparatu. Aczkolwiek amator powinien byc bardzo zadowolony - na koniec --- straszliwie pozera energię. max to 100 fotek na akumlatorku. Nie jest kompatybilny z AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :) To Panasonic odpada, bo juz mam kupione akum. AA 2300 Sony, a pozatym jakbym chcial aparat ktory pstryka byle jakie foty to wzialbym cos za 500zl, a szukam aparatu naprawde dobrego, dlatego czekam na Wasze opinie, ktorego wziac, lub co polecacie innego??czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam Fuji S5600. Jest super. Cieszę się, że nie wybrałem Canona A610. Jeszcze nie robiłem jakichś specjalnych fotek, tylko takie żeby zobaczyć co potrafi. Przy maks zoomie prawie nigdy zjęcie nie wychodzi poruszone, więc moje obawy co do braku stabilizatora już są nieaktualne.

 

Lukasrz dzięki za poradę co do kupna aparatu, bo jakby nie ty, to wziąłbym A610 i nie miałbym takiego mega zoomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się już zaplątałem i zamotałem :| Miał być Panasonic LZ5, to teraz mi chodzi po głowie jakiś aparat z możliwością robienia zdjęć pod wodą :| O ile isę zorientowałem, to tylko Olympus i Pentax robią takie aparaty :?

 

Jaki aparat wodoszczelny byłby najlepszy? Warunek- stabilizacja obrazu!

 

Update- z tego, co zauważyłem, tylko Olumpus wystrzymuje do 3 m, a Pentax do 1.5 m.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mówiłem ojcu żeby kupił s5600 ale go sprzedawca namówił na panasonic fz7 testuje go od dwóch dni i nawet nie mam specjalnych zastrzen na początku myślałem że to ustawianie ostrosci będzie beznadziejne (dżojstikiem) ale idzie sie przyzwyczaić i nawet szybko łatwo się ustawia, no i ma stabilizację co przy moich trzęsących się łapach mogę wreszcie coś bez statywu zrobić, no i według mojej sis jest ładniejszy (dla niektórych jest to ważne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie!

Od dawna marzy mi sie jakis dobry aparat :) i nazbieralem troszke kasy i zaczely sie problemy z wyborem :D Na oku mam 2 aparaty Canona A620 ( STAD!!! ) oraz troszke tanszy Canona A520 (STAD!!!)...

 

Problem w tym ze chcem dobry i jak najtanszy aparat z zestawem niezbednych akcesorii :) Jestem amatorem i nigdy nie mialem prawdziwego aparatu cyfrowego wiec nie bardzo wiem ktory bedzie lepszym wyborem dla kogos takiego jak ja... Chcialbym jak najtanszy aparat i mozliwie jak najlepszy, przerobilem troszke tematow na necie i roznych testow i doszedlem do wniosku albo wezme tansza wersje a520 (ktora niestety juz ciezko dostac) albo zainwestowac troszke kasy i wziac a 620... Pytacie czemu nie a530 czy a 540? naczytalem sie troszke o nich na necie A540 ma mnustwo wad i okrojen jak i a530... Aparatu bede uzywal do fotografowania jakis imprez, wycieczek i takich tam, nie jestem jakims maniakiem fotografi cyfrowej wiec chyba lepszym wyborem bylby ten tanszy a520 :)

Napiszcie mi co wy o tym sadzicie i jaki lepiej kupic aparat :]

 

PS. jestem zwolenikiem aparatow canon-a z racji ze duzo ludzi sobie chwali oraz wizualnie bardzo mi sie podobaja, jest duzo innych ciekawych aparatow ale ich wyglad mi sie nie podoba...

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tez o nim myslalem (o A610) ale cena na allegro z karna 512MB zwykla kosztuje 1100zł !!! a ten A620 wraz zkarna 1GB x100 (czyli szybsza) kosztuje 99zł wiecej ! ! ! i stad chyba lepiej bedzie jak wezme A620 :) no ale nie znam sie i moze jednak a620 bedzie duzo gorszy i lepiej kupic faktycznie A610 albo nawet A530 choc szczerze wolalbym cos tanszego (w granicach 800zeta z calym wyposarzeniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...