Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

re Luk@s

Ja posiadam S2 od jakiś 2 miesiecy. Kupowalem go z myślą o zbliżającymi się wielkimi krokami narodzinami potomka.

I jestem zadowolony. Jedyną rzeczą do jakiej mogę sie przyczepić to to że nie zawsze dobrze działa autofocus przy słabym oświetleniu. Ale problem ten występuje tylko wtedy gdy jest duże zbliżenie. Za Canonem przemawiały takie argumenty:

- karty SD (takie same mam w palmie i moge ogladac zrobione zdjecia na 3.7" wyświetlaczu VGA)

- zasilanie z zwyklymi bateriami / akumulatorami AA

- ogromna ilość filtrów / tulej dostepna na rynku

- wysokiej jakości video z dzwiękiem stereo (mimo ze mam kamere cyfrowa to jednak sie przydaje)

- stabilizator obrazu

- procesor DIGIC (soft apartatu jest wsciekle szybki)

-obracany ekran LCD (czasem sie przydaje)

 

A teraz troche mitów. Na forach ludzie placza ze S2 ma tragiczne szumy na ISO od 100 w góre. Nie przeszkadza to zupełnie jesli lepiej sie pozna manual. W normalnych warunkach trzaskam foty w trybie P (przesłona i czas auto reszta ustawien manual) w gorszych warunkach staram sie robic zdjecia na przymknietej przeslonie i dluzszym czasie naswietalania i problem nie istnieje. (Przydaje sie statyw). Aparat ma rewelacyjne 2 stopniowe macro (macro od 50 do 10 cm) i super macro od (10 do 0). Super tryby zabawowe (naprzyklad zabawa kolorami). Jesli nie masz zamiaru uzywac tylko trybu auto mozesz w ciemno kupować Canona.

Aha rozważalem jeszcze Panasonica FZ7 (bardziej profesjonalny wyglad) ale odpadl ze wzgledu na brak obracanego ekranu i akumulatory.

 

 

Pozdrawiam K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może i też bym się skusił bo mi się bardzo Panasy podobały, ale za Sonego dałem 1320zł i to i tak już był bardzo górny budżet :)

 

Mam jeszcze pytanie. Na Allegro widzę coś takiego: http://www.allegro.pl/item116575685_soczew...na_wyprzed.html

Ale ta cena jest znacząco za niska, dlatego czy warto się tym zainteresować, czy raczej jest to dziadostwo?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam szybka probe: jutro chce kupic jakis aparacik (ratki pewnie beda)

 

mam takie propozycje:

 

a610 (999)

a620 (999)

s5600 - kolo 1000-1200zl (wiem ze mozna taniej ale raty beda 0%)

sp500 - kolo 1200zl

 

zastosowanie: ogolne, lubie robic fotki, czasami mi nawet wychodzi. w miare dobre makro moze byc mile widziane :)

 

wielkosc - kazdy z tych co wymienilem jest ok

 

a620 chyba nie warto, 610 jest chyba lepszym wyborem mimo ceny tej samej

 

co polecacie? warto dokladac do sp500??

 

jak na razie w moim rankingu wygrywa a610 a za nim s5600 (kolega ma i chwali)

 

dzieki z gory!

ps prosilbym o szybka odpowiedz, jutro jak pisalem chce kupic - okazja do rat bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jak kupię coś takiego to nie będzie przypału?

http://www.allegro.pl/item117054994_canon_...n_warszawa.html

 

ma1y - może to Ci rozjaśni sytuację

www.dpreview.com / Highly Recommended

zapoznaj się z całą recenzją, raczej goście znają się na swojej robocie, wydaje mi się, że możesz im zaufać B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y - może to Ci rozjaśni sytuację

www.dpreview.com / Highly Recommended

zapoznaj się z całą recenzją, raczej goście znają się na swojej robocie, wydaje mi się, że możesz im zaufać B)

czyli mowisz ze a620? gdzies tu na forum czytalem ze lepsze foty robi a610 bo mam mniejsza matryce

 

kusi mnie ten s5600 ... jedni chwala inni nie, duzy rozrzut opini

 

edit/

 

szkoda ze nie napisalem ze Fuji jest najlepsze i kopie du*e d50, to pewnie by z 1000 postwo nabuchalo ...

 

a tak serio to jakis canon pewnie bedzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk

Zestaw Profi :) lol

 

Powiem ci ze dobry filtr UV na 52mm kosztuje jakies 80zl (z powlokami itp) a dobry polar z 110zl (bez powlok).

A tutaj masz jeszcze tulejke, oslone przeciw sloneczna i dwa filtry firmy Tama (wtf?) za 129zl

 

Rownie dobrze mozesz sloik od konfitur nakrecic na obiektyw - taniej wyjdzie.

 

I sciema z aukcji:

 

"PRZYKŁADY ZDJĘĆ BEZ FILTRA CPL TAMA I Z FILTERM CPL TAMA JAPAN"

 

Te fotki nie sa od filtrow Tama :>

Tylko widzialem je juz kilkanascie miesiecy wczesniej na innych aukcjach innych filtrow.

 

Poza tym nie ten temat na pytanie o filtry :)

 

Ps. TAMA - to chyba mialo kojarzyc sie z HAMA (inne lepsze filtry), cos jak Panasonix itp :D

 

@ma1y - A610 mniej zaszumi :)

Ps. jak nie potrzebujesz x10 zoom to bierz Canon, jakosciowo zdjecia lepsze.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

 

sie zobaczy jutro ...

 

teraz jakas karte musze jeszcze zamowic, pewnie allegro. jakies marki tanie i wybijajace sa? szybkie i DOSC tanie oczywiscie? czy brac najtansze.

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś tak wyszło ze nie kupilem dzis telefonu ... czasu zabrakło niestety ... ale juz mialem 620 kupić. ten fuji jest 2 razy wiekszy a chyba nie az 2 razy lepszy :)

 

pytanko: czy jak mam to warto dolozyc do: http://www.aparaciki.pl/product_info.php?products_id=39 ?

 

610 za 880zl mozna miec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2 IS zły nie jest, ale mnie radzono, żeby Sony H2 wziąć, bo lepszy, ale chyba z każdego aparatu byś był zadowolony. A Sony H2 w http://www.fotobasia.pl też kosztuje około 1300zł

A jeśli chodzi o Fuji to trochę szkoda, że stabilizacji nie ma. Zapewne idzie się przyzwyczaić, ale dzięki niej potrafię bez lampy zrobić nawet na zoomie 12X zdjęcie z dłuższym czasem naświetlania niż na malutkim nikonie co ma 3X zoom i już dawno prosi o włączenie lampy błyskowej. Jeszcze powinieneś się zastanowić czy taki zoom Ci jest w ogóle potrzebny.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2 IS zły nie jest, ale mnie radzono, żeby Sony H2 wziąć, bo lepszy, ale chyba z każdego aparatu byś był zadowolony. A Sony H2 w http://www.fotobasia.pl też kosztuje około 1300zł

A jeśli chodzi o Fuji to trochę szkoda, że stabilizacji nie ma. Zapewne idzie się przyzwyczaić, ale dzięki niej potrafię bez lampy zrobić nawet na zoomie 12X zdjęcie z dłuższym czasem naświetlania niż na malutkim nikonie co ma 3X zoom i już dawno prosi o włączenie lampy błyskowej. Jeszcze powinieneś się zastanowić czy taki zoom Ci jest w ogóle potrzebny.

hmmm... a jesli mi nie potrzebny to a610 brac? :) ja slyszalem ze IS2 lepszy aczkolwiek sie malo malo znam. Ten Sony nawet deko lepiej wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xxx

dzięki za odpowiedź

dlatego pytam co jest grane, bo się po prostu nie znam :)

jeżeli byłbyś taki miły podać mi miejsce gdzie mogę spytać to poproszę, no i jeszcze jakiś namiar na sklep gdzie mogę się zaopatrzyć w naprawdę dobre filtry to będzie cudnie B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

dlatego pytam co jest grane, bo się po prostu nie znam :)

jeżeli byłbyś taki miły podać mi miejsce gdzie mogę spytać to poproszę, no i jeszcze jakiś namiar na sklep gdzie mogę się zaopatrzyć w naprawdę dobre filtry to będzie cudnie B)

Za naprawde dobre filtry sie bardzo slono placi.

 

Ale dla zwyklych smiertelnikow sa tez tansze :)

Ja polecam na allegro goscia www_foto-tip_pl lub jego strone http://www.foto-tip.pl - blyskawiczna obsluga :)

 

Ewentualnie na allegro jakichs okazji mozna poszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za naprawde dobre filtry sie bardzo slono placi.

 

Ale dla zwyklych smiertelnikow sa tez tansze :)

Ja polecam na allegro goscia www_foto-tip_pl lub jego strone http://www.foto-tip.pl - blyskawiczna obsluga :)

 

Ewentualnie na allegro jakichs okazji mozna poszukac.

dzięki, na pewno sprawdzę co i jak, tylko pamiętaj, że ja nie jestem profesjonalistą, a A620 to nie lustrzanka i filtra za 100zł też nie kupię, bo jeszcze nie zgłupiałem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, na pewno sprawdzę co i jak, tylko pamiętaj, że ja nie jestem profesjonalistą, a A620 to nie lustrzanka i filtra za 100zł też nie kupię, bo jeszcze nie zgłupiałem :rolleyes:

Wiec lepiej filtra w ogole nie kupuj. Jeszcze Ci pogorszy jakosc zdjec. Lepiej lepsze aku lub wieksza karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 200zł jestem w stanie wyrwać tuleje z filtrem?

napisałem do niego, jeżeli coś wyszarpe w tej cenie to wezmę, patrzałem na jego stronę i filtry kosztują po niecałe 100zł renomowanych? firm :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a jesli mi nie potrzebny to a610 brac? :) ja slyszalem ze IS2 lepszy aczkolwiek sie malo malo znam. Ten Sony nawet deko lepiej wyglada

Tutaj są znacznie lepiej orientujące się osoby, ale ja uważam, że jeśli 3X zoom Ci całkowicie starczy to tak. A jeśli chodzi o S2 IS a Sony, to różnie mówią - raz czytałem, że Sonego się do S3 IS już porównuje, a drudzy znowu piszą, że i S2 IS jest konkurencyjny do Sonego - tak czy siak z obu byłbyś na pewno zadowolony :) Proponuje poczytać testy na dpreview, steves-digicams i samemu ocenić zdjęcia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są znacznie lepiej orientujące się osoby, ale ja uważam, że jeśli 3X zoom Ci całkowicie starczy to tak. A jeśli chodzi o S2 IS a Sony, to różnie mówią - raz czytałem, że Sonego się do S3 IS już porównuje, a drudzy znowu piszą, że i S2 IS jest konkurencyjny do Sonego - tak czy siak z obu byłbyś na pewno zadowolony :) Proponuje poczytać testy na dpreview, steves-digicams i samemu ocenić zdjęcia itp.

tez liczylem ze sie ktos wypowie :) jutro po pracy sie zorientuje w reckach, innego wyjscia nie mam.

 

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlsnie przyjechal do mnie Panasonic FZ7 :]

Jedno powiem aparat wymiata !! :) Tutaj przykladowe zdjecie :)

 

Dołączona grafika

 

Narazie to sie gubie w mnogosci funkcji tego aparatu :]

Edytowane przez maziboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęly wakacje i z czystym sumieiniem mogę polecić Casio Z-850. To był super wybór- dzień przed wyjazdem padał mi akumulator do kamery i nie było go gdzie załatwić. Więc wszystkie filmy robiłem na tej kamerce- dzięki mpeg4 nie dużo zajmowały, a w sumie jakość jest całkiem przyzwoita. Fotki super i bajer z latareczką też fajny. Super sprawą jest akumulator- dziennie robiło się po ok. 1.2 GB zdjęć- filmów ( każdego dnia lądowało to na moim notebooku) i nigdy nie było problemu z brakiem prądu- spokojnie wytrzyma obiecane przez producenta sesje po 440 zdjęć i chyba nawet więcej :) Spokojnie starczała na 3 dni.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki też dobre robi, ale warto choćby zobaczyć jakikolwiek aparat Casio na żywo- robią wrażenie. Canony serii A wyglądają po prostu siermiężnie przy nim. Warto się takiemu aparatowi przyjżeć- mi przypasowało w nim praktycznie wszystko- czasem tylko stabilizacja nie wyrabia, ale w większości przypadków działa tak, jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

ryzykuje i zadaje tu pytanko :) czemu ryzykuje? bo pewnie nikt nie odpowie :)

 

juz prawie ostatnie selekcja nastąpiła: pozostawiam sobie do wyboru H2 i FZ7 - wygrywa H2 ze względu na delikatnie większe szumy w Panasonicu ...

Jakość zdjęc jest podobna, podejrzewam że w ciemnych pomieszczeniach będe bardziej zadowolony z Sony.

 

Aczkolwiek Sony wygląda na bardziej tandetne ...

 

Powiedzcie mi:

 

- który ma lepszy manual??

- który jest szybszy??

- czy szumy z panasonica będzie ciężko wyczyścić? czy to tylko delikatny nalot = chwila w Photoshopie ? (nie chce za dużo czasu poświęcać na programy itp)

 

Ogólnie może cos wiecej słyszeliście, wiecie widzieliście o tych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobny dylemat :). Z tym, że u mnie do tej stawki dołącza Canon S2IS.... I chyba na S2 stanie. FZ7 ma najmniejsze szanse - szumy są zdecydowanie większe niż na H2, że o S2 nie wspomnę.... Z kolei S2 jest technologicznie najstarszy, Soniasz najdroższy.

Myslę jeszcze nad starszym FZ20, bo wymarzony FZ30 to na razie poza moim zasięgiem...

 

Jak się wk...., to nie kupie zadnego i wezme Fuji S5600. Jakość podobna i 400 zł w kieszeni :)

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobny dylemat :). Z tym, że u mnie do tej stawki dołącza Canon S2IS.... I chyba na S2 stanie. FZ7 ma najmniejsze szanse - szumy są zdecydowanie większe niż na H2, że o S2 nie wspomnę.... Z kolei S2 jest technologicznie najstarszy, Soniasz najdroższy.

Myslę jeszcze nad starszym FZ20, bo wymarzony FZ30 to na razie poza moim zasięgiem...

 

Jak się wk...., to nie kupie zadnego i wezme Fuji S5600. Jakość podobna i 400 zł w kieszeni :)

heh, problem jest wręcz IDENTYCZNY ;) :D

 

ale ja S2 wywaliłem na początku mimo wcześniejszego zauroczenia ... ZDECYDOWANIE jak dla mnie najsłabiej wypada i ma najwięciej nieprzychylnych opinii. Czytam o nim od kilu dni i swiadomie nikt tyc Canonów nie poleca (juz A610/620 wypadaja w reckach ludzi lepiej) a Panas np tylko te szumy w ISO większym niz 100. a w 99% przypadków ISO 100 styknie.(ale przez ten 1% sie waham :) )

 

A np Sony H2 jest BRZYDKIE :) fakt ze ma dobre opinie, ogólnie jest super aparatem - jedyny minus to abberacje przy dużych formatach.

 

Co do ceny H2 i S2 to ja na allegro widze te same ceny ;)

 

no a FUJI jest DOBRE i TANIE :D:D za H2 samo mam Fuji + futerał + 8 x aku + 1gb karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem dyleamt co wybrac a610 czy Fuji s5600 - wybralem fuji i wyboru nie żałuje, zdjęcia robi piękne, ma dobry zoom, a do braku stabilizacji można się przyzwyczaić – kwestia techniki wykonywania zdjęć, no i ma fajny wygląd, wiem, że to nie argument ale a610 wyglada jak zabaweczka przy tym fuji, można również bez problemu zastosować filtry, wyposażony jest też w zabudowany obiektyw co wyklucza dostanie się paprochów do środka – znany problem canonów. Szumy hmmm ciekawe ile razy wykorzystacie ISO800 mi się jeszcze ani raz nie zdarzyło, max iso200 a na codzien ISO64-100 gdzie szumów praktycznie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem dyleamt co wybrac a610 czy Fuji s5600 - wybralem fuji i wyboru nie żałuje, zdjęcia robi piękne, ma dobry zoom, a do braku stabilizacji można się przyzwyczaić – kwestia techniki wykonywania zdjęć, no i ma fajny wygląd, wiem, że to nie argument ale a610 wyglada jak zabaweczka przy tym fuji, można również bez problemu zastosować filtry, wyposażony jest też w zabudowany obiektyw co wyklucza dostanie się paprochów do środka – znany problem canonów. Szumy hmmm ciekawe ile razy wykorzystacie ISO800 mi się jeszcze ani raz nie zdarzyło, max iso200 a na codzien ISO64-100 gdzie szumów praktycznie brak.

w sumie masz racje, dlatego Fuji cały czas biore pod uwage, ale wiem tez ze moze bede miał kase na cos droższego a taki panas oferuje duzo wiecej (ładniejszy, mniejszy, lepsze recki, deko lepsze fotki) + super stabilizacja (ale jest 500zl droższy wiec to kupa kasy). musze sie dość szybko zecydować a ten Fuji kusi ;) H2 i Fz7 tez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...