Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

uwierz mi, ale wyzsze iso sie przydaja :D

wierze, malo sie na fot. cyfrowej znam - przedstaw mi jak możesz takie sytuacje

 

ja wybrałem Fuji ze wzgledu na stosunek cena/jakość - jak masz wiecej kasy to juz inna gra się zaczyna ;) może fuji s9500 hehe :P

drogie :) 1900zl prawie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S9500 kusi niesamowicie, prawie tak jak FZ30.... Ale najtaniej 1750 bez dodatków. FZ30 to już 1900 na dzień dobry. Ech, zeby tak żone jeszcze przekonać. Ale te baby są tak uparte, że nie chcą słyszeć o chocby stówce dopłaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. Jak jest ciemno :/

da sie to obejśc ustawiajac odpowiednio przesłone itp, maualnie - dzieki stabilizacji nie uzyskamy efektu rozmycia itp, ale to zawsze obejście problemu ...

 

Hanu - fakt 9500 kusi - szkoda ze stabilizacji nie ma, ale juz nie daleko do d50 - 2100 :D:D i tak zawsze ;)

 

oj chyba jeszcze dlugo bede sie wahal miedzy tym H2 a FZ7 i S5600 .... za dlugo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może na tyle długo, żeby pozwolić sobie na s9500 [; jam jest happy user tego cacka ;] nie wiem, czemu ludzie sugerują się stabilizacją obrazu, no chyba, że jesteś fotografem imprez sportowych :|

lustra jakos nie maja stabilizacji :> d50 na kicie tez troche szkoda marnowac.

ale wracając, imo 5600+bajery;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może na tyle długo, żeby pozwolić sobie na s9500 [; jam jest happy user tego cacka ;] nie wiem, czemu ludzie sugerują się stabilizacją obrazu, no chyba, że jesteś fotografem imprez sportowych :|

lustra jakos nie maja stabilizacji :> d50 na kicie tez troche szkoda marnowac.

ale wracając, imo 5600+bajery;]

nie no raczej do 9500 nie dołoże z prostego względu - nie bede miał pieniedzy tyle raczej ;)

 

kusi mnie ten 5600 - kupil bym mega zestaw - ze 2 karty + 8 x aku, filtry, pokrowiec i nawet do makro :)

 

jak na razie nadal kolejność: FZ7 -> H2 -> 5600 (eko) :D

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panasonicu nic nie wiem. Fuji się krótko bawiłem, ale Sony mam, więc możesz pytać co i jak apropo tego aparatu.

emilooos @ a ja wiem czemu - bo stabilizacja się naprawdę przydaje i wcale niekoniecznie na imprezach sportowych. Na moim aparacie lampa błyskowa cały czas odpoczywa praktycznie, ale się nie dogadamy, bo Ty kupiłeś aparat bez stabilizacji to musisz udowodnić, że niepotrzebna, a ja ze stabilizacją i wiem, że się przydaje :P

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panasonicu nic nie wiem. Fuji się krótko bawiłem, ale Sony mam, więc możesz pytać co i jak apropo tego aparatu.

emilooos @ a ja wiem czemu - bo stabilizacja się naprawdę przydaje i wcale niekoniecznie na imprezach sportowych. Na moim aparacie lampa błyskowa cały czas odpoczywa praktycznie, ale się nie dogadamy, bo Ty kupiłeś aparat bez stabilizacji to musisz udowodnić, że niepotrzebna, a ja ze stabilizacją i wiem, że się przydaje :P

hej!

napisz mi jak z jakością wykoniania, szybkościa oraz fotkami w ciemnych pomieszczeniach/słabo oświetlonych miejscach ... da radę ?? ;)

 

jak sie go trzyma w łapce? i jakie ma wady Twoim zdaniem (szczerze ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - plastik raczej średniej jakości i na przykład w porównaniu do Fuji S5600 to aparat wygląda mniej profesjonalnie, całkiem możliwe, że będzie też się rysował. Natomiast jeśli chodzi o resztę to jak na razie wszystko ok - dość sprytnie rozmieszczone przyciski i w ogóle (chociaż na początku wyglądało to przerażająco i wydawał mi się trudniejszy od Fuji przez mnogość tego wszystkiego). Jak dla mnie aparat jest szybki - chociaż nie mam do czego wykonywać. Praktycznie od razu po zrobieniu zdjęcia można zrobić kolejne (ale używam karty MS Pro Duo - to chyba ma znaczenie bo szybka jest). Co do robienia zdjęć w ciemności to rekordowo udało mi się bez lampy zrobić fotkę przy 1 sekundzie i chyba nawet trochę z zoomem. Tak w praktyce można (oczywiście trzymając odpowiednio aparat) już cyknąć fotę z czasem naświetlania 1/10s przy maksymalnym zoomie, co uważam za dobry wynik, ale nie mam do czego porównywać. (mam jeszcze Nikona 7900, ale to 3X zoom i w nim nawet bez zoomu znacznie trudniej zrobić zdjęcie z ręki przy dłuższym czasie naświetlania, więć stabilizacja Sony mi pasuje). Następna sprawa - czułości. Na trybach automatycznych/półauto aparat maks. ustawia ISO320 a minimum 80 i nawet na tym największym ISO zdjęcia są ok - często właśnie ustawia tak, gdy jest ciemno. Do tego mamy jeszcze ISO400/800/1000 ale te tryby musimy już sobie wybrać sami. ISO400 również jest akceptowalne, natomiast 800 i 1000 użyteczne już tylko, gdy fotografujemy jasne elementy, bo gdy jest to np. ciemny pokój to już bardzo kiepsko jest no i ogólnie na cuda nie ma co liczyć. Przydaje się również ręczne ustawianie ostrości (chociaż niewygodnie zrobione bo tylko przyciskami) - kiedy aparat np. w nocy nie umie sobie poradzić jak robimy jakiś krajobraz. Lampa błyskowa niby 16 metrów zasięgu ma - może jest to przesada, ale dość ładnie sobie radzi nawet czasem za bardzo - jednak mało z niej korzystam, bo w większości przypadków pomaga stabilizacja. Sony także postarał się jeśli chodzi o oszczędność energii - na dwóch załączonych aku AA 2500mAh można zrobić nawet 400zdjęć a w praktyce powiem, że bawiłem się na tym jednym komplecie naprawdę długo aparatem do czasu, aż baterie siadły. Do wad jak pisano można zaliczyć brak trybu RAW, ale ja się mało orientuje po co to, więc mi nie przeszkadza. Dodać można również obudowę o ktorej pisałem na początku - nie zdaje się być zbytnio solidna. Minusem dla niektórych również mogą być cukierkowe kolory, jakie na normalnym ustawieniu aparat czasem prezentuje [zwłaszcza na zdjęciach z lampą], jednak mamy również tryb "natural" w którym są one już bardziej normalne. W sumie to na tyle. Wiem, że przychylnie napisałem, ale ja nie mam jakichś ogromnych wymagań i nie jestem profesjonalistą ani chyba nawet amatorem. Może dowiesz się o większej ilości wad jak mi jeszcze zadasz parę pytań bo tak latwiej mi będzie jeszcze opisać to, co pominąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panasonicu nic nie wiem. Fuji się krótko bawiłem, ale Sony mam, więc możesz pytać co i jak apropo tego aparatu.

emilooos @ a ja wiem czemu - bo stabilizacja się naprawdę przydaje i wcale niekoniecznie na imprezach sportowych. Na moim aparacie lampa błyskowa cały czas odpoczywa praktycznie, ale się nie dogadamy, bo Ty kupiłeś aparat bez stabilizacji to musisz udowodnić, że niepotrzebna, a ja ze stabilizacją i wiem, że się przydaje :P

nie dogadamy, kwestia gustu imo [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk@s - w Sony najmniej mnie przekonuje wygląd - dla mnie srednio ładny jest i wydaje sie mało poręczny ...

 

co do jakości zdjęc to złych opinii nie czytałem a jedyna wada jaką znalalzem to aberracja na dużych wydrukach/rodzielczościach ...

 

baterie mówisz że długo trzymają ?? a jak z fotkami w ruchu??? no próbowałeś kręcić jakiś meczyk, imprezke sportową albo jaoś delikatnie większy ruch ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według mnie długo, ale tylko akumulatorki. Na bateriach raz próbowałem się pobawić aparatem to siadł tak szybko, że myślałem, że uszkodzony jest. Zdjęć w ruchu zbytnio nie robiłem, ale aparat ma nawet tryb taki, gdzie szybka migawka jest, więc chyba nie powinno być z tym problemu, no ale pewien nie jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według mnie długo, ale tylko akumulatorki. Na bateriach raz próbowałem się pobawić aparatem to siadł tak szybko, że myślałem, że uszkodzony jest. Zdjęć w ruchu zbytnio nie robiłem, ale aparat ma nawet tryb taki, gdzie szybka migawka jest, więc chyba nie powinno być z tym problemu, no ale pewien nie jestem...

dzieki za info! na prawde mi pomaga, ale kusi mnie to 5600/6500(zlbizajace sie) oraz caly czas ten fz7 ;) dzis ide pobawic sie canonem a620, pobawie sie i wymysle ci pytanko co do twojego Soniacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, a bawiłem się w MM Fuji S5600 i nawet mi się podobał ten aparat tylko po prostu bardzo chciałem mieć stabilizację, więc wybrałem Sony, no ale zabawa w MM mało powie w porównaniu do codziennego używania. A pytania zadawaj chętnie odpowiem :)

PS. Oczywiście to, co piszę na temat tego aparatu to tylko moje odczucia, więc nie odpowiadam za moje opinie :)

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałem Fuji ze wzgledu na stosunek cena/jakość - jak masz wiecej kasy to juz inna gra się zaczyna ;) może fuji s9500 hehe :P

a jaka masz gware na Fuji??

 

spotkałem sie z 12msc i 24msc - ta 12msc to Polska Fuji a ta 24msc to Fuji "świat" tak????

 

która brać jeśli już ??? bo to mnie trochę z tropu zbiło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 12 miesiecy to Polska gwara.

A te 24 miesiace to zagraniczna, tzn aparat jest z przemytu :D tzn omijamy skarbowke. I wtedy odsylasz aparat do kolesia a on go za granice itd. A ty czekasz i czekasz.....

 

Moge sie mylic, nie interesowalem sie tak tym tematem, poszukaj moze na cafe foto allegro cos bylo o tym :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 12 miesiecy to Polska gwara.

A te 24 miesiace to zagraniczna, tzn aparat jest z przemytu :D tzn omijamy skarbowke. I wtedy odsylasz aparat do kolesia a on go za granice itd. A ty czekasz i czekasz.....

 

Moge sie mylic, nie interesowalem sie tak tym tematem, poszukaj moze na cafe foto allegro cos bylo o tym :)

hehe , przemytnicze zycie ... ;) to wole juz PL i miec w miare szybko i instrukcję po polsku (może zerkne :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Gwarancja jest 24 miesiące u producenta, z czego 12 miesięcy w Fuji Polska. Jak minie 12 miechów i coś się zjebie ślesz normalnie na RMA do przedstawicela na Europe i juz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Gwarancja jest 24 miesiące u producenta, z czego 12 miesięcy w Fuji Polska. Jak minie 12 miechów i coś się zjebie ślesz normalnie na RMA do przedstawicela na Europe i juz....

ale spotkałem sie z opiniami ze tylko np jest na RMA, bez Fuji Polska ... dlatego pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale roznica cenowa miedzy 6500 a 5600 nie bedzie mała, raczej inny segment cenowy.

Niekoniecznie. S6500fd to mlodszy brat s9500 ktory kosztuje ok. 2000. s5600 kosztuje 1000, wiec mysle ze s6500fd bedzie posrodku (oczywiscie nie w dzien po premierze, ale mysle ze juz gdzies tak po miesiacu). Choc oczywiscie rownie dobrze moga go windowac az do sezony gwiazdkowego (kiedy wiadomo, ze wszystko drozeje mniej-wiecej x1.5). Pozyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. S6500fd to mlodszy brat s9500 ktory kosztuje ok. 2000. s5600 kosztuje 1000, wiec mysle ze s6500fd bedzie posrodku (oczywiscie nie w dzien po premierze, ale mysle ze juz gdzies tak po miesiacu). Choc oczywiscie rownie dobrze moga go windowac az do sezony gwiazdkowego (kiedy wiadomo, ze wszystko drozeje mniej-wiecej x1.5). Pozyjemy zobaczymy ;)

Cena początkowa nie zachwyca: http://www.d-photo.pl/sklep.cgi?id=164&amp...er=3&list=1

Ale o ile pamiętam S5600 na początku kosztował ponad 1600... Przyjmując te proporcje za pół roku S6500 kupimy za 1200 ;)

Przyznam że nie rozumiem tej polityki, Fuji będzie miało dwa bardzo podobne prosumery? Konkurencja wewnątrz firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena początkowa nie zachwyca: http://www.d-photo.pl/sklep.cgi?id=164&amp...er=3&list=1

Ale o ile pamiętam S5600 na początku kosztował ponad 1600... Przyjmując te proporcje za pół roku S6500 kupimy za 1200 ;)

Przyznam że nie rozumiem tej polityki, Fuji będzie miało dwa bardzo podobne prosumery? Konkurencja wewnątrz firmy?

cena taka bo : Realizacja: 60 dni, mogli by dac i 3000, przeceiz tyllko kretyn kliknie kup teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena taka bo : Realizacja: 60 dni, mogli by dac i 3000, przeceiz tyllko kretyn kliknie kup teraz :)

A wiesz, to mi przypomniało tekst który kiedyś wyczytałem o siriusie: "daliśmy to na asortyment żeby było więcej w ofercie, ale tego nie mamy, trzeba by sprowadzić więc żeby nikt nie kupował i nie było kłopotu daliśmy taką cenę" ;)

Z drugiej strony są ludzie którzy mają takie zachcianki, by mieć sprzęt zanim ktokolwiek inny go będzie miał, i niektórych stać na realizację tych zachcianek. Niektórzy z moich dobrze sytuowanych kolegów ze studiów ma tego typu skromniejsze zachcianki - np. kupno gry, filmu, komórki na miesiąc przed jej wejściem na polski rynek. Przeważnie przepłacają dwukrotnie, ale za to przez miesiąc mają satysfakcję pokazując je wszystkim naokoło ;)

Ja mając tyle wolnych środków bez wahania brałbym S9500 plus dodatki :) No, ewentualnie zastanowiłbym się nad używanym EOS-em 300D :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...