Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

disaster3 Myślę że zbyt wysoką kwotę chcesz przeznaczyć, jak masz takie niewielkie wymagania co do aparatu.

 

Bo w sumie masz nieduże. Pełny auto (choć uwierz mi te wszystkie programy tematyczne, są o d**e rozbić) nie chcesz żeby to był kloc, wiec mogę zaproponować Canona albo Fuji. Zmieścisz się budżecie na pewno.

Canon A650 IS

Canon SX100

Powershot A720 IS

PowerShot A590 IS

Te dwa ostatnie to świeże bułeczki od Canona, powinieneś być zadowolony.

 

No lub Fuji czyli albo osławiona F40 (jak gdzieś będzie) lub F50fd

 

I najdroższy z tego towarzystwa to A650 za 300$, więc spokojnie by Ci starczyło na jakieś dodatki typu statyw, futerał, akumulatorki karta itp. I myślę że nie ma co przepłacać z tak niskimi wymaganiami. Ja bym wziął któregoś z Canonów A590 lub 720. Posiadają manuale, więc teoretycznie jeśli by Cię to zaczęło kręcić to masz na czym spróbować i potem kupić coś lepszego. No a ich cena jest w granicach 200$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko proponuję iść najpierw do Media lub Saturna i wziąć do łapy, bo te dwa pierwsze są większe od 720 a 720 z tego co się orientuję jest ciut większa od Twojego. Ale mimo wszystko nie będziesz potrzebował walizki do żadnego z nich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko widzialem na zdjeciach, juz sie zdecydowalem i bedzie to SX100IS, zasilany z 2 paluchów i 10x optical zoom sie przyda. + chowana lampa blyskowa.

Na alledrogo widzialem najtaniej nowke za 775 PLN w USA sa np. www.bestbuy.com za 249$ czyli po obecnym kursie ok 565 PLN. 200 PLN roznicy wiec chyba sie oplaca. Ale pewnie brak polskiego menu, nie bedzie gwarancji, no trzeba pudelko wywa**** zeby nie przyczepili sie na grnicy ze nowy i trzeba clo zaplacic. Hmm czy to jest warte tych 200 PLN?

 

Musze sie zastanowic ale wybor juz na 100% padl na SX100IS, jeszcze raz dzieki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałbym się czy nie lepszym wyborem będzie tutaj Pasikonik. jest równie niewielki, ze stabilizacją, świetnym szkłem i daje 24 mce gwarancji, a do tego ma zapis w formacie cyfrowych negatywów. odpowiednikiem tego Canona będzie FZ8 który można dziś wyrwać za mniej niż 800 zł. ew. dołożyć do FZ18 i cieszyć się szerszym kątem niż w tym Canonie i jeszcze dłuższą ogniskową.

szumy i efekty ich redukcji są na bardzo podobnym poziomie w Pasikoniku i tym Canonie więc tutaj nie widzę argumentu. do tego Panas daje Ci RAWa i całkiem fajne oprogramowanie do wywoływania w komplecie. wykonanie i ergonomia to główna zaleta pasikoników - fotografowanie nimi to naprawdę czysta przyjemność (w tej klasie aparatów). wszystko jest we właściwym miejscu (pod palcami) i nie trzeba wbijać się w jakieś menu. małe rozmiary to również w wielu wypadkach zaleta. do tego masz możliwość nakręcania filtrów i dodatków (osłona obiektywu i tulipan w zestawie). przemyśl :)

 

http://www.dpreview.com/reviews/canonsx100is/page6.asp

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz8/page7.asp

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz18/page7.asp

http://www.benchmark.pl/artykuly/aparaty/S...e/strona-1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dymy

 

to co napisales to w wiekszosci dla mnie czarna magia ale wierze w to co piszesz bo musisz sie na tym znac. Generalnie FZ'ty faktycznie fajne sa i mi sie podobaja ale niestety nie widzialem nigdzie taniej niz 850 PLN to jest w ok. 100 PLN wiecej niz SX100IS (oczywiscie cena w Polsce na alledrogo na chwile obecna). Wlasnie nie wiem co to jest ten RAW (mysle ze to jest jakis sposob zapisu zdjec na karcie, ktorego jakosc jest duzo lepsza niz jpeg) i wszedzie wlasnie gdzies widzialem wzmianki na ten temat ze to jest dobre. Jesli chodzi o jakosc zdjec to sie nie znam tam szukanie jakis "szumow" ale napisales ze sa porownywalne w stosunku do Canon'a.

Na minus niestety w stosunku do SX100IS jest wyzsze cena, niestety brak w USA na www.bestbuy.com a tylko tam bede mial mozliwosc kupic (jesli zdecyduje sie na zakup w USA), niestandardowy akumulatorek, zamiast takich w ksztalcie baterii "paluszkow", czasami zwykla bateria alkaliczna potrafi uratowac zycie :) do Panasonic'a jej nie wsadze.

 

Nie wiem jesli faktycznie padne na kolona jesli chodzi o jakosc zdjec FZ8 w stosunku do SX100IS i jest to powod zeby doplacic do tego FZ'ta to to zrobie jesli zdecyduje sie na zakup w Polsce, ale pls potwierdzcie ze tak faktczynie jest. Bo jesli roznice nie sa wielkie to raczej wszystko przemawia za Canonem, pls wyprowadzcie mnie z bledu badz z niewiedzy w temacie.

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś marnie szukałeś:

http://www.ceneo.pl/413426

fz8 od 750 w górę

jakość zdjęć będzie zbliżona tyle że mz wygodnie się pracuje z przemyślanym Panasem (ale tego Canona nie miałem w ręku). 24 mce gwary to też atut - dwa sezony masz pewne, a do roku rzadko coś się psuje ;)

co do jakości zdjęć to otwórz sobie wskazane linki i porównaj (na dalszych stronach znajdziesz też sample - przykładowe fotki). tutaj nie ma filozofii - jeśli masz być zadowolony to kupuj świadomie ~ patrzysz na fotki i wybierasz co Ci się bardziej podoba.

z tą baterią to mz też nie do końca prawda. dedykowany aku to wygoda tylko trzeba to mieć aby zrozumieć. zwykle zajmuje mniej miejsca i zawsze jest na miejscu, a aku to tu to tam się wsadzi w potrzebie. a tak odpa Ci też zakup ładowarki z aku (~80zł) bo masz wszystko w zestawie. szczerze nie pamiętam bym musiał do sklepu po baterie. zresztą każde rozwiązanie ma swoje walety i zady - Ty wybierasz ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac

 

Panasonic FZ8 lub Canon SX100IS sa aparatami lepszymi od A720IS lub A590IS? Bo w wielu watkach te 2 ostatnie sa ciagle polecane jako jedne z najlepszych w swojej klasie. Dlatego wole sie upewnic. Na pewno to co je rozni i to znacznie to cena ok 150-200 PLN roznicy.

Czy zdjecia wykonane tymi FZ8 lub SX100IS beda lepsze od (A720IS czy A590IS)?

 

Po rozpiskach kolegi @dymy juz prawie na 100% zdecydowalem sie na zakup Panasonica FZ8 ale chcialbym jeszcze potwierdzic czy jest warte dolozenie tych kilku "stowek" do niego w stosunku do pozostalych aparatow.

 

Faktycznie ladowarka i aku juz nie bede musial dokupowac bo bede ladowal apart, ktory fabrycznie jest wyposazony w aku.

Do tego dokupie jakas 2GB karte SD, najprawdopodobniej Sandisk Extreme III, z tego co poczytalem to jest jedna najlepszych i najszybszych wiec nie bede sie ograniczal i jestem juz zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił na Twoim miejscu. Pooglądaj sample np. na dpreview i zobacz, bo ja oglądałem i jak dla mnie fz8 ciut za bardzo szumi, przy 400 dla mnie już wkurzająco.

 

A co do sx100/fz8 a 720/590 to są dwie różne klasy aparatów. Te pierwsze to tanie hybrydy, zaś te drugie to świetne kompakty. A z tego co Ty pisałeś, to bardziej by Cię kompakty urządzały. No ale decyzja należy do ciebie. Pomacaj je, pooglądaj sample, żeby potem nie było płaczu i zgrzytania zębów ;) Ja osobiście bym nei dopłacał, bo jak już brac hybrydę to lepszą, jakiegoś Fuji 9600 lub 6500. A nie takie. No ale Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo zdecydowanie pooglądaj sample bo te z SX100 zupełnie do mnie nie przemawiają. wszystkie te aparaty z powodzeniem mieszczą się w kieszeni i można traktować je jako kompakt który spełni Twoje oczekiwania. zreszta wiele osób naczytało się, że Panasonic szumliwy i teraz panuje takie przekonanie. tymczasem w praktyce różnice są raczej niewielkie przynajmniej w tym zestawieniu. 720 to dobry kompakt i uchodzi za taki z użytecznym ISO400 jednak polecam samemu porównać. tu masz dwa sample z fz8 i 720IS w ISO400 - zwróć uwagę na szumy na jednolitych powierzchaniach i sam zdecyduj:

 

http://www.dpreview.com/gallery/photo.aspx...les&photo=1

http://www.dpreview.com/gallery/photo.aspx...es&photo=27

 

9600 i 6500 to przy tej czwórce godzille o rozmiarach lustrzanek ale też mają swoje zalety :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz zestawiać fotki tylko pod kątem czułości. A popatrzyłeś na czasy? 1/100 i 1/5. No daj spokój. Różne ogniskowe, różne warunki oświetleniowe, różne tonacje tła. Porównywać można zdjęcia cykane w podobnych warunkach. A poza tym ja mu poleciłem porównanie fz8 z sx100 a nie z 720 ani 590.

 

Tak się akurat składa że miałem przyjemność z fz8 i może nie jest tak że zawsze szumi przy 400 w z wyż, bo czasem tak jak na tym portrecie się udało, ale też czasem występowały szumy niżej i to takie dyskwalifikujące fotke.

 

A co do wsadzania do kieszeni to zależy jakie się ma. Ja 300'tke też wsadzę jak się uprę (może bez szkła ;)), ale dlatego zaleciłem disaster3'owi żeby pomacał i popatrzył jak to wygląda na żywca, a nie kupował tylko patrząc na fotki w necie jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ~ różne warunki, różne czasy i świadomość użytkownika. dla odwrócenia sytuacji kolejna parka:

 

http://www.dpreview.com/gallery/photo.aspx...les&photo=6

http://www.dpreview.com/gallery/photo.aspx...les&photo=9

 

dlatego nie rozważałbym wyboru głównie z uwagi na ten aspekt bo jak widać oba aparaty potrafią robić ładne zdjęcia tylko trzeba umieć wykorzystać ich potencjał. ja też miałem przyjemność korzystać z FZ8 i byłem urzeczony jego funkcjonalnością. jednak patrząc na opinie i sample myślę że 720 jest równie dobrą propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Chciałbym kupić lustrzankę do max 1200zł. Dodaj ze jestem kompletnym laikiem w sprawach aparatów. Co polecacie w tej cenie??

:blink:

 

Za 1200zł nie kupisz porządnego lustra, nie wspominając o tym, ze zakup nie konczy sie na samym body...tymbardziej jak jestes laikiem. Zacznij od jakiejs porządnej hybrydy (Fuji S9600) a jak juz zapoznasz się ze sztuką fotografii to wtedy będziesz mógł myśleć o lustrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym sobie kupić nowego cyfraka po tym jak zepsuł mi sie Nikon L3.

Celuję w coś w stylu lustrzanki (chociaz jak patrze na ceny - to styknie zwykły, bo będzie to bardziej aparat dla amatora ( zdjęcia na wyjazdach za miasto, na wycieczkach itp). Moje wymagania to takie, żeby zdjęcia były ostre, nierozmazane bez używania lampy ( w moim L3 niestety tak się dzieje :/). Co do ceny, to nie wiem bo mama mi powiedziała żebym kupił coś lepszego, a tamten oddam siostrze hehe.

Edytowane przez STOGU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wymagania to takie, żeby zdjęcia były ostre, nierozmazane bez używania lampy.

Dużego wyboru nie masz. :) Canon 1Ds Mark III albo Nikon D3. :) CHociaż mogą one nie spełnić Twoich wymagań całkowicie. Chyba, że coś naprawdę "low-end" to Canon 5D albo Nikon D300. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużego wyboru nie masz. :) Canon 1Ds Mark III albo Nikon D3. :) CHociaż mogą one nie spełnić Twoich wymagań całkowicie. Chyba, że coś naprawdę "low-end" to Canon 5D albo Nikon D300. :)

Czyli co - nie kupię aparatu takiego, w któym zdjęcia nie będą rozmazane i będą ostre?

Ej i bez przesady z tą ceną ;) to ma byc max 1200 - 1500. I nie musi to byc lustrzanka. Mają być zdjęcia ostre i nierozmazane :)

Edytowane przez STOGU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ostre i nierozmazane? Przy dlugim czasie ekspozycji zdjecie bez statywu zawsze bedzie poruszone, chyba, ze masz lape z granitu ;) Tutaj zaden aparat nie pomoze - optyczna stabilizacja obrazu moze ulatwic zycie, bo zakres uzytecznych czasow sie wydluza, ale nadal nie jest to remedium na wszystkie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - nie kupię aparatu takiego, w któym zdjęcia nie będą rozmazane i będą ostre?

Ej i bez przesady z tą ceną ;) to ma byc max 1200 - 1500. I nie musi to byc lustrzanka. Mają być zdjęcia ostre i nierozmazane :)

To czy zdjęcia są 'nierozmazane i ostre' zalezy od tego jaki czas naświetlania aparat dobierze/ustawisz. Zazwyczaj da rade zrobić nieporuszoną fotke przy czasie 1/30s - 1/40s, poniżej to róznie bywa i zalezy od tego jak uda Ci się nieruchomo trzymać ręke. W kwocie 1k pln - 1.5k pln można kupić juz cos dosyc fajnego z hybryd. Można takze kupic najprostszą lustrzanke, co raczej nie jest dobrym wyborem jezeli nie interesuje Cię specjalnie fotografia i bawienie sie w zmiany obiektywow i takie tam ;) Z hybryd można kupić np Canona IS5, Fuji S9600 czy jedne z wyzszych modeli Panasoniców. Co wybierzesz to już Twoja sprawa, ale wg mnie najlepszym wyborem to chyba wytwór firmy Fuji ;) Jest już długi czas na rynku i w necie jest pełno testów. Osobiście mam aparat który jest o kilka modeli niższy od 9600 (konkretnie posiadam S5600) i jestem bardzo zadowolony, szczególnie, że aparat ma uzyteczne ISO od 64-400 (czyli takie na którym ziarno nie jest widoczne za bardzo). Niektorym aparatom-hybrydom sprawia to juz spore trudnosci i duża część kompaktów znajdujących się na rynku przy iso 400 potrafi nieźle zaszumić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy zdjęcia są 'nierozmazane i ostre' zalezy od tego jaki czas naświetlania aparat dobierze/ustawisz. Zazwyczaj da rade zrobić nieporuszoną fotke przy czasie 1/30s - 1/40s, poniżej to róznie bywa i zalezy od tego jak uda Ci się nieruchomo trzymać ręke. W kwocie 1k pln - 1.5k pln można kupić juz cos dosyc fajnego z hybryd. Można takze kupic najprostszą lustrzanke, co raczej nie jest dobrym wyborem jezeli nie interesuje Cię specjalnie fotografia i bawienie sie w zmiany obiektywow i takie tam ;) Z hybryd można kupić np Canona IS5, Fuji S9600 czy jedne z wyzszych modeli Panasoniców. Co wybierzesz to już Twoja sprawa, ale wg mnie najlepszym wyborem to chyba wytwór firmy Fuji ;) Jest już długi czas na rynku i w necie jest pełno testów. Osobiście mam aparat który jest o kilka modeli niższy od 9600 (konkretnie posiadam S5600) i jestem bardzo zadowolony, szczególnie, że aparat ma uzyteczne ISO od 64-400 (czyli takie na którym ziarno nie jest widoczne za bardzo). Niektorym aparatom-hybrydom sprawia to juz spore trudnosci i duża część kompaktów znajdujących się na rynku przy iso 400 potrafi nieźle zaszumić...

Ja polecę Canona A650

Dostajesz za cenę niewiele powyżej 1k PLN stabilizację optyczną (czyli to co pomaga zrobić ostre zdjęcie bez lampy przy dłuższym czasie naświetlania), Zoom x 6 i ruchome LCD o dobrej jakości (2,5"). Matryca 12Mpix

Sam mam model o oczko niżej A640 i muszę stwierdzić że to bardzo dobry aparat. Ciężko zepsuć na nim fotke. Ruchome LCD to dla mnie wielka zaleta. :D Kręci też świetnej jakości filmy, Jest całkiem szybki. Miałem już kilka cyfrówek (Kodak 6220 - b. dobre foty, Fuji S5500 - jak dla mnie za wolny, Kodak 6340 - bardzo dobre fotki, Canon A60 :) ) i moim następnym aparatem będzie A650 (w stosunku do A640 ma wymienioną stabilizację, większy zoom, i najnowszy Digic 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy fuji s9600 trzeba pamiętać że aparat ten nie ma zbyt dobrego trybu auto, i swoje możliwości pokazuje dopiero na manualu. Także jak zamierzasz trzaskać foty na auto to lepiej rozejrzeć się za czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chce kupic kompakt... najlepiej do 1000 zl ale nie zakladalem tematu juz :)

 

wybor narazie stoi miedzy Canon A720 IS

 

albo Panasonic Lumix DMC-TZ3

 

 

czy ktorys z tych aparatow to dobry wybor? jezeli nie prosze o jakies swoje sugestie ;)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...