Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem o promocjach w media markcie..

 

TZ3 - 700 zł

 

S5 IS - 999 zl

 

 

mowicie ze oplaca sie dorzucic 300 zl do S5? gabaryty chyba nie koniecznie mnie interesuja... zdjecia raczej amatorskie wycieczki itp

 

ale jezeli S5 robi duzo lepsze zdjecia itp to wezme pod uwage ;)

 

o fuji nic nie wiem... to dobre sprzety?

 

p.s FZ50 to conajmniej 1400 zł

 

p.s.2 slyszalem ze TZ3 ma lepsza stabilizacje niz Canony ogolnie? Ten S5 ma stabilizacje bo IS... wiem ze to sprzet z troche wyzszej polki cenowej niz TZ3 ale czy na pewno lepszy? :)

 

p.s.3 tutaj fz18 objechali za slaba matryce... nie wiem czy te testy sa adekwatne ale wygladaja na porzadne.

http://www.optyczne.pl/61.6-Test_aparatu-P...dsumowanie.html

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie chodzi o super jakość zdjęć ale o możliwości ich wykonywania.

Kupisz superzooma i masz już o wiele większe możliwości sterowania powiększeniem, głębią ostrości.

To samo tryby PASM czyli wena twórcza i same zdjęcia wiele zależą od fotografującego.

Oczywiście, jeżeli zamierzasz trzymać aparat w kieszeni, wyjąć pstryknąc fotkę i nie interesuje Cię czy akurat w tej chwili na tej ścianie będzie refleks słoneczny, czy za wielkie cienie to po co brać hybrydę czy bardziej rozbudowany kompakt. Strzelasz i Cię nic nie obchodzi - wtedy bym brał TZ3 bo zrobi to naprawdę nieźle.

Ale jeżeli chcesz mieć wpływ na takie rzeczy jak GO, lepszy balans bieli, czas naświetlania to lepiej wybrać S5 albo TZ18

 

PS. I nie zawsze słaba matryca oznacza odrazu kiepski aparat. Z wielką matrycą może być aparat z kiepską optyką i będzie robił gorsze zdjęcia. Liczą się jeszcze możliwości wspomniane przeze mnie wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to stwierdzenie wg mnie przynajmniej ma większy sens w wypadku luster gdzie np. takie kitowe szkło ogranicza możliwośći puszki zazwyczaj w znacznym stopniu. W kompaktach jak producent zdecyduje się dać porządną matrycę to raczej i dobry obiektyw wrzuci do aparatu ( np sony R1), a taki np panas fz50 niby fajny aparat bo i wygodny a i szkiełko ciekawe ale coż z tego skoro matryca na ISO 200 już wyrażnie szumi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kompakty szumia, im wyzsze ISO tym bardziej, stosunkowo dobrze tu wypada Fuji ale przy ISO 400 tez jest wyrazny szum.

Zeby wybrac Sony trzeba lubic ta marke, sprzet awaryjny a standard kart pamieci kosztowny i nie kompatybilny z niczym innym (chociaz akurat model R1 obsluguje rowniez CF). W dodatku R1 nie ma stabilizacji co bywa przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kompakty szumia, im wyzsze ISO tym bardziej, stosunkowo dobrze tu wypada Fuji ale przy ISO 400 tez jest wyrazny szum.

Zeby wybrac Sony trzeba lubic ta marke, sprzet awaryjny a standard kart pamieci kosztowny i nie kompatybilny z niczym innym (chociaz akurat model R1 obsluguje rowniez CF). W dodatku R1 nie ma stabilizacji co bywa przydatne.

Wielbicielem marki sony nie jestem napewno, zbyt wiele miałem problemów z ich produktami i za własne pieniądze nic od nich już nie kupie raczej. Jednak sony r1 to jak narazie kompakt dający najwyższą jakość obrazu spośród całej stawki mimo swojego wieku, spokojnie można w nim iso 800 a nawet i 1600 uznać za używalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S9600 > Panasonic FZ... lepiej 8 nie 18 > Sony H9.

 

Oczywiście to w wypadku jeśli nie nastawiasz się na tryb auto jako priorytet. Jeśli na auto, to Fuji i Panasonic tobie nie podejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic lub Fuji, co prawda w Fuji brak stabilizacji ale za to ma nieco wyzsze uzyteczne ISO. Sony jest awaryjne i ma niekompatybilny z niczym innym standard pamieci - wybor tylko dla fanow tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soniacza sobie odpusc. Jak na taki aparat, to jego zdjecia, to jakies nieporozumienie. Zostaje Fuji i Panasonic. Panasonica w rece nie mialem, ale ogolnie widzialem foty i robi ladne. Ja mam Fuji S9600. Z poczatku nie bylem zachwycony, ale szybko mi wytlumaczono, ze nie mozna uzywac trybu Auto ;) Poprostu wpier... on strasznie wysokie ISO nawet w idealnym swietle. Dlatego ustawilem tryb P, ISO na 100 na stale, nasycenie dalem na High, kontrast tez i teraz juz jest gitara :) Swietny aparacik, do tego prawie w ogole baterii nie bierze. Wstawilem mu Eneloopy Sanyo 2000mAh i konca ich nie widac.

 

EDIT:

 

Tu masz to co ja czytalem zanim go kupilem

 

http://www.galeria.cyfrowe.pl/models.php?a...p;caid=869#show

 

http://www.steves-digicams.com/2007_reviews/s9100.html (S9100 to jest S9600 tylko numer na amerykanski rynek)

 

http://fujiklub.pl/viewforum.php?f=40&...7015c4fb26f3582 - tu masz duzo tematow o tym aparacie

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o nikonie p80?

Przypomnę pytanie Blue - co sądzicie o P80??

Zastanawiam się nad kupnem: Fuji S9600 czy właśnie Nikon P80 i...

Nikon to "nowość" i nie znalazłem opinii jeszcze, ale przykładowe fotki już są i są dobre. Z kolei S9600 "znany i lubiany" dużo świetnych opinii i przykładowych fotek.

Nie wahałbym się długo, ale mam sentyment do Nikona (jako firmy) - no i co wybrać??

ps. Fuji S9600 ok. 1000zł, a Nikon P80 ok. 1200zł - nie wiem czy warto dopłacać 200zł i pakować się w niesprawdzoną nowość jedynie przez sentyment do firmy - co Wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DMC-FZ38 czy NIKON COOLPIX P90 do ogólnego zastosowania będę robić zdjęcia wszędzie w pomieszczeniach na zewnątrz może jakieś makro. Jest to mój pierwszy aparat czyfrowy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś dla amatora ale z możliwością zabawy ;) i z dobrą jakością w cenie. Niechętnie lustrzankę (rozmiar..). Chętniej np. lustra bez lustra czy mocny kompakt z dobrą optyką. Wstępnie sony nex3 z większym kitem czy np panasonic dmc-lx5. Jakieśopinie ??

Aparat musi być możliwie uniwersalny. Dzidziuchowi chcę robić zdjęcia ;) na wakacjach coś pstryknąć z daleka. Ważna jest jasność optyki - sporo klikam przy ograniczonym świetle i bez lampy.

 

budżet - 1000 - 2000, chętnie po środku. Zaletą będą filmy w 720.

 

Mieliście w ręku te aparaty ?? Coś innego ogólnie chwalonego co mogłoby przypasować ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEX wygląda na fajną zabawkę, ale jak zapatrujesz się na brak wbudowanej lampy? Za kilka dni wpada znajomy to będę miał chwilę aby się pobawić. Osobiście szukam czegoś podobnego (wymagania prawie identyczne) i na rynku z kompaktów masz albo LX5 albo S95 (jeżeli coś większego to P7000 lub g11/12). LX5 ma szerszy kąt, można używać zoom'a podczas kręcenia ale jest jednak większy. S95 nie ma szerokiego kąta, brak zoom'a podczas kręcenia, ma za to małe wymiary i pierścień który można ustawić pod siebie. Tutaj masz porównanie Enthusiast Compact Camera Group Test (Q4 2010) Review: 1. Introduction: Digital Photography Review

 

Z lustrzanek bez lustra możesz jeszcze się zainteresować Olympus E-PL1 (coś pokroju NEX'a ale z wbudowaną lampą) Olympus E-PL1 Preview: 1. Introduction: Digital Photography Review :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

W sonym brak lampy mi nie przeszkadza - jest dołączana w zestawie. g11 się bawiłem, świetnie cyka ale cegiełka jest niezła. Zadziwił mnie brakiem szumów przy domowych wieczornych warunkach. Kumplowi po pierwszym upadku wylądował z serwisie. Z tych po teście hymm wciąż panasonic, fotki świetne, optyka jak czytałem wymiata. W sony jedyną wątpliwość mam do build quality,, plastik, plastik, plastik za 1,5zł. Wkurza też manual zaszyty w menu. Nie postarali się od tej strony. Panasonic jest solidniejszy a zabawkę chcę mieć kilka lat.

 

Pena ignoruję ze względu na ponoć masakryczny af przy słabym świetle. Dla mnie dyskwalifikacja.

 

Sony jest w eurortvagd w dobrej cenie, poniżej 1600zł. W tym raty zero więc można sobie gotówkę zachomikować ;)

 

Do którego się skłaniasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś opinie o Canon SX120 IS lub jego następcy Sx130 IS?

 

Miałem SX120 przez prawie rok:

- mała rozdzielczość

- przy domkniętej przysłonie jakość spada wręcz tragicznie

- nie ma na razie do tego CHDK, czyli o RAW zapomnijmy

- stosunkowo sporo szumi (zwłaszcza ciemne elementy, czasem przy iso 80)

- stabilizacja mało skuteczna, co dziwne przy robieniu zdjęć na statywie (dłuższe czasy) przy włączonej stabilizacji zdjęcie jest rozmazane ;d

+ jak na kompakt, całkiem dobry zoom

 

Przykładowe moje zdjęcia tym aparatem:

 

aa

bb (hdr)

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Do którego się skłaniasz ?

 

No właśnie brak lampy w soniaczu to dla mnie potężny minus ze względu na utratę (może nie do końca) mobilności. Imo jak brać takiego Nex'a to tylko ze względu na małe rozmiary i przyzwoitej jakości zdjęcia. Jak już dokładać do niego lampę to już lepiej pomyśleć nad jakimś małym lusterkiem (te nowe Sony są całkiem małe). Jeżeli przebolejesz wymiary i zdecydujesz się na kompakta to bierz LX'a. Osobiście ciągle mnie bolą rozmiary i waga, dlatego intensywnie myślałbym (myślę :wink: ) nad s95.

 

Nie wiem jak wypada LUMIX DMC-GF1, ale jak na lustro bez lustra też całkiem małe (waga taka jak NEX). Pobieżnie przejrzałem test i wygląda na niezły szumofon :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF1 - to bym brał ale cen za duża ;) Jakość wykonania funkcjonalność nie wspominając o jakości foto - pełna satysfakcja. Gf2 już wyszedł, jeszcze nie w pl - może cena spadnie.

 

Nexa miałem w ręku - wrażenie ogólne mieszane. Wykonany jest słabo, plastikowy. Przyciski mają ciężki do wyczucia klik. Wygląd rozmiary etc ekstra. Za 1500 - to nie jest zła oferta. Za ~tyle są w proline. Nie ma ich już w promocji w euro.

Olympus nic ciekawego, plastikowa cegła. Nikon 7000 - solidnie, fajny. Samsung nx1 - rewelacyjnie wykonany. Jakościowo całość sprawia niesamowite wrażenie. Do dostania za jakieś 1200-1300zł. Jest większy od canona s90 ale mniejszy od np. nikona. Olympus sprawia wrażenie 2x większego ;) Jak szukasz kompaktówki to rozważ też te dwa.

 

Ja na dzisiaj czekam. Może utrafię jakąś promocję. Chciałbym zakupić ale mogę poczekać na dobrą ofertę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejęzyczyłem się ;) Fotopolis.pl: Samsung EX1 - test

 

EX1

 

Zdecydowałem się na nexa jednak. Fajne bajery, jakość foto lepsza od panasonica, rewelka filmy. Szkoda, że nie z metalu ale przeżyję.

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend miałem okazję powabić się nex'em (model 5). Wrażenia w sumie mieszane. Jakość wykonania na plus (obudowa chyba magnez), rozmiary i waga również. Nawet z podpiętym kitem (18-55) nie jest źle chociaż dziwnie wygląda. Z naleśnikiem pewnie mniejszy (i lżejszy) niż mój a610 :wink: Jakośc zdjęć całkiem całkiem, iso1600 da się przełknąć i nawet brak lampy zbytnio nie daje się we znaki. Lampa w zestawie bardzo mała i niezbyt mocna, ale czasami może się przydać. Teraz słabsze strony. Imo zbyt mało przycisków i jak chcemy się pobawić monualnie to trzeba się nieźle nagimnastykować. Druga sprawa to af. Dość często się myli szczególnie przy słabym świetle. Jest w aparacie ciekawa opcja jak "flexible af". Nie wiem jaką dokładnie miało to mieć funkcję ale jeżeli miało to łapać ostrość po najechaniu kursorem na wybrany punkt to kompletnie sobie nie radzi. Tak po za tym to zabawka bardzo ciekawa i jako opcja dla lustra ok, tylko ten nieszczęsny af :-| pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja podjąłem decyzje. Po wizycie u teścia i zabawie 400d ze stałką 17-55 stwierdziłem, że lustra bez lustra nie są dla mnie. Przynajmniej do czasu aż zobaczymy co potrafi EIS od Canon'a. Ostrość zdjęć na tej starej puszce powala (to zasługa raczej obiektywu), oczywiście o jakiś kosmicznych iso nie ma co marzyć, ale już nowsze puszki będą jak znalazł. Osobiście jak już wcześniej wspomniałem szukałem czegoś co da radę tam gdzie lustrzanka czy lustro bez lustra się nie nada (ze względu na rozmiary). Wybór padł na s95. Mocno myślałem nad LX5, ale rozmiary przeważyły. Po kilku zdjęciach uczucia ogólnie mieszane i gdybym miał podjąć decyzję jeszcze raz kupiłbym coś innego. W porównaniu do starego a610 (nawiasem mówiąc został zagubiony gdzieś PL) to nie odczuwam jakiegoś ogromnego skoku (zastanawiam się czy aby nie był to krok wstecz). Ogólnie marne makro, ostrzy od jakiś 5 -10cm gdzie a610 ostrzył aż obiektyw nie dotknął obiektu :D W trybie P niemożność ustawienia mocy lampy (a610 nie było problemu). Zakres iso aparat ma aż do 3200 i w trybie auto dość radośnie korzysta z całej skali (co odbija się na jakości zdjęć dramatycznie). W trybie P można ograniczyć do maksymalnego iso 400, ale i tak nawet przy dobrym świetle (a takie uważam, że przy minimalnym iso czas jaki ustawi aparat to 1/60s i niżej) i tak jedzie po bandzie i ustawia od 250 do 400 (z czasem 1/500). Ogólnie jakość przy iso 320-400 nie jest jakaś tragiczna i na facebook'a można wstawiać :lol: , ale nie o to chodzi. Ogólnie aparat broni się tylko małymi rozmiarami, bo jakość zdjęć jest ogólnie średnia. Filmy jak można wyczytać z recenzji też średnio.

 

Dochodzimy do sedna czyli jeżeli w recenzjach mamy ochy i achy i aparat należy do czołówki kompaktów, a w rzeczywistości jest mocno średnio to koniec świata jest bliski :wink:

 

Podsumowując oczekiwałem czegoś lepszego, a skończyło się jak zawsze. No nic trzeba czekać zobaczymy co 2011 pokaże :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o : Panasonic Lumix DMC-FZ100 ?

Powiem tak , na wypady w teren zazwyczaj zabieram kamere Canon HG20 oraz Nikona D40

lubie sobie pstryknac pare fotek z wycieczek i nagrac pare minut ujec .

 

Zaczynam myslec by zastapic w/w zabawki czyms co nazwalbym dwa w jednym ,

byc moze Lumix DMC FZ100 jest ta alternatywa ?

 

Co myslicie o jakosci optyki/matrycy w DMC FZ100 w porownaniu do Nikona D40 ?

to samo odnosnie Video AVCHD czy w ogole moze byc ono w porownywalnej jakosci tej z HG20 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zaczynam myslec by zastapic w/w zabawki czyms co nazwalbym dwa w jednym ,

byc moze Lumix DMC FZ100 jest ta alternatywa ?

Imho nie!

 

Co myslicie o jakosci optyki/matrycy w DMC FZ100 w porownaniu do Nikona D40 ?

to samo odnosnie Video AVCHD czy w ogole moze byc ono w porownywalnej jakosci tej z HG20 ?

 

Rozmiary matryc:

post-20691-0-05613500-1295822501_thumb.jpg

Dodatkowo w tym FZ z tej mikroskopijnej matrycy masz 14mpix :D

 

Co do filmów to nie wiem jak kamera daje rade, ale bawiłem się nex5 (chyba też ma to AVCHD) i jakość tychże filmów pozostawia wiele do życzenia. No, ale wielkość plików to wynagradza.

 

Ja zostałbym przy lutrze (oczywiście jakiś upgrade mile widziany, bo 40'stka ma już swoje lata) :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Widzę, że tematyka foto na tym forum do zbytnio żywych nie należy, ale i tak zapytam..

 

Szukam fajnego aparatu w cenie ok 1500 zł ± 300zł..

Zależy mi na:

- możliwie małych wymiarach (ala kompakt)

- prostej obsłudze (będzie się nim posługiwał laik o zdolnościach anty-technicznych)

- szybkim działaniu - foto kupowane w celu uwieczniania pierwszej pociechy, więc fajnie, jak będzie "łapał właściwą" chwilę

- dobry stosunek cena/jakość zdjęć

 

Na chwilę obecną mam upatrzone:

- SONY DSC-HX50 - miałem go na chwilę w ręku.. Ładnie wygląda, ale taki zoom nie jest mi potrzebny.. (a jak jakość zdjęć w porównaniu do reszty ?)

- Olympus XZ-2 Czarny

- Nikon COOLPIX P7700 czarny - póki co mój faworyt

- Canon PowerShoot G15

- SONY NEX-3NL czarny + 16-50 mm

- Nikon 1 One J1 + 10-30 mm

- Nikon 1 One V1 + 10-30 mm

 

Jakieś alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...