Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że nigdy nie trzymałeś Canona seri A i próbujesz "świecić". :]

tak sie sklada ze jestem posiadaczem a610 i jest to plastikowa zabaweczka (glownie chodzi o wyglad) a za te pieniadze a nawet mniejsze mozna kupuic cos bardziej interesujacego...

 

poza tym o co ci chodzi z tym atakowaniem przeciez wyraznie napisalem ze shit to nie jest

 

a i gdzies ty wyczytal ze a700 ma pelen manual?czy wogole miales kiedys doczyienia z pelnym manualem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze jestem posiadaczem a610 i jest to plastikowa zabaweczka (glownie chodzi o wyglad) a za te pieniadze a nawet mniejsze mozna kupuic cos bardziej interesujacego...

 

poza tym o co ci chodzi z tym atakowaniem przeciez wyraznie napisalem ze shit to nie jest

 

a i gdzies ty wyczytal ze a700 ma pelen manual?czy wogole miales kiedys doczyienia z pelnym manualem?

1. Masz A610 ... plastik - owszem. Napisałem przecież, że mogłoby być coś innego ale lepiej plastik od Canona niż metal od Samsunga imho.

 

2. No to OK.

 

3. Bawisz mnie :D a700 ma te same ustawienia co i A610. A pełen manual mam na codzień.

 

Manual - nic innego jak ustawianie ręcznie rzeczy w aparacie. Co ustawialiśmy np. w starym Zenicie ?

 

1.Migawka

2.Przysłona

3.ISO (wraz z filmem)

4.Focus

 

W przypadku cyfrówek dochodzi jeszcze jedno :

 

5. Balans bieli

 

Aparat posiadający możliwość ręcznego ustawiania tych pięciu czynników jest określany "pełen manual". A A510 , A530 , A700 , A610 i ich pochodne posiadają taką możliwość - zastanów się nad tym.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ma reczne ostrzenie a 700?

Gremlin:canon-a bym odrzucil ze wzgledu na cene, jak porownasz sobie mozliwosci tego canona z pozostalymi ktore wymieniles zobaczysz ze ne oferuje nic wiecej, wiec po co przeplacac..chyba ze kcesz miec CANON na obudowie :D

Edytowane przez kordek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ma reczne ostrzenie a 700?

W Menu w opcjach albo przycisk sie jakis wciska.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Ps. Masz A610, uzywales kiedys czegos takiego dolaczonego do pudelka z innymi rzeczami - zwie sie to instrukcja obslugi ?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem gdzie to ma a610 ...chodzi mi o a700 czy jestes na 100% pewny ze jest tak samo?

 

zwracam honory to prawda a700 ma MF tak samo jak a610 ...

tak czy siak gremlin: ja bym go odrzucil(tamtego canona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze troche nie w temacie ale widzialem ze auchan w tym tyg. zdaje sie bedzie mial olka e 300 za 1899 lub cos kolo tego. Nie wiem tylko czy z kitowym obiektywem czy sam korpus. A co dslr to dslr jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos doradzi jakiegos cyfraka 5-6 Mpixeli z mozliwoscia nagrywania w miare ladnych filmow w formacie mpeg4 z audio

 

Obecnie zastanawiam sie nad :

 

Samsung DIGIMAX U-CA5

oraz FUJI FinePix F470

 

Ewentualnie jakiegos Cannon'a czy Olympusa ,grunt zeby byla opcja nagrywanai filmow VGA MPEG4 z audio

 

cena do 350 Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kordek

 

Nie cyfrowke dla filmow ,tylko w miare dobra cyfrowke z mozliwoscia nagrania krotkich klipow w miare dobrej jakosci

widzialem sample z Fuji i Samsunga ,video prawie jak z Camcoredera cyfrowego

Jak narazie wszystko wskazuje ze wezme FUJI FinePix F470

 

Z tego co narazie wyczytalem to chyba jeden z najlepszych cyfrakow w swojej klasie ,

od Cannona lepszy tym ze robi piekne videoclipy z dzwiekiem of course

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by coś innego niż Canon A610? Może chociaż coś zapowiadają na te lato ze stabilizatorem obrazu i z jak najwiekszym stopniem kompresji? Mowa o aparatach z zamykanym automatycznie obiektywem czyli klasycznym kompakcie lub mniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamierzam kupić jakiegoś cyfraka tak do 1500zł i myślałem o fujiku s5600 albo sony h2. Co polecacie?? ewentualnie panasonic dmc-fz7??

robię bardziej foty macro i na dużym formacie (minimum a4)

ale zoom się przyda więc wybrałem te 3 aparaty, więc którego polecicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest różnica między h1 a h2?? oprócz w pikselach. są jakieś znaczące różnice?? bo poprostu bez sensu przepłacać.

generalnie chodzi o to który jest lepszy, bo opstawiam w takim razie na sony bo macro jest od 2cm, a fujik ma od 10cm.

więc proszę o pomoc: SONY H1 czy SONY H2??

wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ale same cyferki mi nie wystarczą. Chodzi mi o praktykę. Jak się zachowują gdy robia zdjęcia. Chodzi mi o opinię użytkownika. Z tego porównania to tak wiesz, jeden ma to a drugi tamto. I nie wiem któro jest potrzebne a któro nie. Będę wywoływał w dużym formacie, więc pewnie więcej pikseli by się przydało.

Do tej pory trzaskałem foty zenitem 12xp, ale już się popsuł i nie będę reperował.

No chyba że nie ma znaczącej różnicy w praktyce między jednym a drugim to poprostu wezmę tańszego.

nigdy nie bawiłem sie cyfrakiem dlatego tak marudze ;)

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne znane mi aparaty spelniające kryteria- autmatyczna przesłona, kompaktowa wielkość i stabilizator obrazu to produkty Pentax i Casio, z czego nie jest nadto zachwycony :| Zna ktoś jakąś rozsądną dla nich alternatywę? Mowa o aparatach z autamatyczną przesłoną.

 

PS- dzisiaj zobaczyłem na żywo w końcu A610- tandetny i duży, a ekranik tyci :mur: Napewno robi fajne zdjęcia, ale wykonanie to absurd :angry: Dla mnie zdecydowanie za duży :(

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Panasonic lepszy :) Jeżeli nie będzie dla niego jakiejś alternatywy, to chyba się na niego zdecyduję. Stabilizator to bardzo fajna rzecz, szczególnie, jak nie chce się robić zdjęć z lampą. bez tego bajeru wszystko jest rozmyte. Mam nadzieję, że będzie znacznie lepszy niż używany przeze mnie Samsung A60 ( pożyczam), który do dobrych niestety nie należy :(

 

A co z LZ5? Wydaje sie całkiem rozsądnym aparacikiem. Znacznie tańszy, a pozsiada zoom x6 :)

No i jeszcze FX09 - czym właściwie poza zoomem się różni wzgędem FX01?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy nimi to prawdopodobnie tylko obiektywy. FX01 ma 28-102mm i jest to najmniejszy aparat cyfrowy z tak szerokim kątem. Więc chyba warto się nim zainteresować. Tym bardziej, że jak na moje oko to szumi on najmniej ze wszystkich panasoniców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przmierzam się do kupna noej cyfrówki i mój wybór padł między te dwa aparaty.Wiem że to nie jeste ta sama klasa bo jeden to Ultrazoom a drugi to świetny kompakt ale cena jest prawie taka sama.Nie wiem na który się zdecydować jedni mówją bierz Fuji bo ma dobry zoom w canonie ci go bedzie brakować inni zato mówią że Canon robi ostrzejsze i bardziej wiarygodne zdjęcia.Mi ten aparat będzie służył do wszytskiego:fotki na imprezach,koncertach,wypady za miasto,ale chciałbym się też pobawić w troche bardziej profesjonalną fotografie a wiem że te aparaty mi na to pozwolą,tylko cały czas mi się nasuwa pytanie który mnie bardziej usatysfakcjonuje.Dodam że bawiłem się poprzednikiem Canona A610 mianowicie A95 i bardzo miło go wspominam.Z Fuji nie miałem styczności.Podobny temat założyłem na cyberfoto.pl i tam jak narazie więszkość jest za Fuji ale chciałem jeszcze się poradzić osób z tego forum bo tu się wszytskiego można zawsze dowiedzieć prędzej czy później:P a dodatkowe głosy z innego forum bardzo się przydadzą.Dotego wiem że jest tu kilka osób zajmujących się na poważnie fotografią więc mam nadzieje że mi poradzą coś sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chce zaznaczyć, że jestem posiadaczem Canona :wink:

 

Imo po pierwsze musisz sobie zadać pytanie czy wielkość aparatu ma dla Ciebie znaczenie? Pytanie jak najbardziej na miejscu gdyż Fuji jest aparatem "prawie profesjonalnym" i raczej nie schowasz go do kieszeni i wyjście na imprezę, koncert czy wypad za miasto, oznaczać będzie przymus zabrania plecaka :D Canona upchniesz do kieszeni chociaż do ixusa "trochę" mu brakuje :D Osobiście byłbym za Canonem (każdy chwali to co ma :wink: ), bo w Fuji nie podobają mi się fotki. Ktoś coś wspominał o "ziarnistości" :unsure: Coś w tym jest i fotki jak dla mnie są obleśne :? Mówię to jako amator czystej wody :D

Gdybym teraz brał jakiś aparat brałbym coś ze stabilizatorem obrazu, bo focenie bez lampy przy słabszym oświetleniu jest delikatnie mówiąc utrudnione :-| pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też z pytaniem

mam 2k pln co polecacie do tej kwoty

(osobiście zastanawiałem sie nad minoltą A200 , można upolować na allegro ale czy warto kupować używke ?)

prosze o szybkie info mam tylko pare dni na zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość nie gra roli jak dla mnie bo tego canona i tak bym w jakimś plecaku nosił bo nie mam tak duzych kieszeni:P A co do stabilizatora to jaki aparat w takiej cenie dorówna A610?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do stabilizatora to jaki aparat w takiej cenie dorówna A610?

Zawsze myslalem ze w A610 tryb "dzieci i zwierzeta" ta stabilizacja obrazu.

 

Reklamowane Panasonic`i maja jakas automatyczna/natywna stabilizacje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...