Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku a610 obowiazkowo trzeba dokupic jakas tulejke, filtry co kolwiek by chronic nieszczelny obiektyw zeby sie paprochy nie nagromadzily. Szczegolnie jest to wazne jesli robicie sporo fot na otwartym terenie (sporo to minimum z 2k fot miesiecznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - sry za oftop ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Problem dotyczy Canona S80. CZy jakimś cudem pasuje do niego carta Compact flash ? Mam tu gościa który się przy tym upiera i już zwątpiłem. W specyfikacjijest jak byk SD/mmc ?!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra juz mam... Mieszkam w UK gdzie sprzet Canona jest bardzo drogi ale trafilem na super promocje gdzie byla tylko jedna sztuka (ostatnia) ktora kupilem za 699zeta :D fart jak nic bo tutaj normalnie stoja kolo 1300-1400zeta :D:D:D do tego z 100zl dokupilem warancje na 3 lata wiec w razie awarii maja wymienic mi sprzet na nowy wciagu 2 dni wiec jednym slowem udazy zakup :D:D:D z karta musze sie troszke wstrzymac poniewaz tutaj 512<B jakas zwykla kosztuje ponad 300zł a u nas 45zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canonka a610 :) teraz musze tylko na allegro kupic jakas tulejke z filtrem UV aby zabezpieczyc obietyw bo ponoc duzo syfu tam leci a jak sie okaze ze to udany zakup to zostawie go na dlugo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......... ale go sprzedawca namówił na panasonic fz7 testuje go od dwóch dni i nawet nie mam specjalnych zastrzen na początku myślałem że to ustawianie ostrosci będzie beznadziejne (dżojstikiem) ale idzie sie przyzwyczaić i nawet szybko łatwo się ustawia, no i ma stabilizację co przy moich trzęsących się łapach mogę wreszcie coś bez statywu zrobić, no i według mojej sis jest ładniejszy (dla niektórych jest to ważne :D

 

mozesz napisac cosik więcej o tym fz7.

zastanawiam się nad zakupem czegos w granicach 1500zl, na karty sd/mmc lub memorystick bo do nich czytnik mam w laptopie i ten panasonic mi się podoba.

jak dlugo wytrzymuje na akumulatorkach???

ktos orientuje się jak jest z gwarancją w tychze aparatach (2 latka??? zewnętrzny serwis czy sklep gdzie się go kupilo, a jesli kupiony z zagranicy to czy w pl gwara jest wazna)???

 

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba podjąłem decyzję- kupuję Casio EX-Z1000. Jakieś przeciwskazania? Napewno nie jest to jakaś mega rewelacja, ale naprawdę- nie znalazłem lepszego aparatu, który by robić filmy w MPEG4 , miał przyzwoitą matrycę 1/1.8" i jeszcze do tego ze stabilizatorem dla zdjęc i filmów. Jest jeszcze wersja Z850, ale dopłata do nowszego modelu jest znikoma, więc nie opłaca się.

 

Chciałem, żeby aparat miał stabilizator i robił w miarę przyzwoite filmy w MPRG4, a najlepiej w XVID/DIVIX. Z tym ostatnim jest gigantyczny problem, bo dostepny jest jedynie jeden aparat Pentax Optio A10, który robi niezbyt dobrej jakości filmy, a wręcz bym powiedział nędzne. Zdecydowanie lepiej się prezentują na Casio, chociaż "pożerają" wiecej miejsca.

Owszem widziałem zapowiedź Casio EX-S600D z obsługą DIVIX-a, ale jak on ma robić filmy równie słabe co Pentax, to nie ma na co czekać. Chcociaż nie sądzę, żeby do tego doszło, gdyż starszy model robił naprawdę przywoite filmy w MPEG4. Jest wogóle już jakiś sklep, gdzie można by było kupić, albo chociaż jakieś próbki jego filmów? Martwi mnie jego 1/2.5" matryca. Chyba go oleję, bo i tak się nie wyrobię pewnie z kupnem jego przed 15-tym ( wtedy wyjeżdżam). Jakieś oficjalne info ktoś zna?

 

Interesował mnie jeszcze Samsung Digimax I6, ale w porównaniu do Casio Z1000 raczej wymięka.

 

Update- czemu filmy na Z1000 zajmują większą powierzchnię niż na Z850 czy Z750 i S600 ??!!!!! :| Zgłupieć można już. Na Stives Digicams napisano, że Z1000 ma MPEG 4, a na stronie Casio jest "Motion JPEG". Jak tak dalej pójdzie, to wezmę Z850- nie chcę ryzykowac braku MPEG 4 :?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję porady. Aparat dla rodziców max do wydania 1500zł (ale to już raczej z akcesoriami). Wymagania:

-nie musi mieć manuali, wystarczą tryby automatyczne

- nieduży

- matryca 5Mpix (może być więcej) i zoom optyczny najlepiej większy niż x3

- zasilany z baterii/akumulatora litowo jonowego (wszelkiego rodzaju paluszki odpadają)

Da radę coś znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stoję przed dylematem zakupu aparatu, mam dwie oferty:

PANASONIC DMC-FZ7 + SD 512 MB+CZYTNIK KART za 1150zł bez gwarancji ( sprowadzony)

czy

SONY H2+TORBA SONY+KARTA MS 256MB z gwarancją 12 miesięcy używany 3 miesiące za 1305zł

 

Czytałem recenzje obydwu aparatów znam wady i zalety ale wciąż niemogę się zdecydować.

Obydwa dobrze leżą mi w ręce, oglądałem w sklepie,- pozostaje kwestia który bardziej się opłaca ?

 

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci tylko dodam, że można wziąc pod uwagę S5600 lub jego następcę S6500 ;]

Coś Ty wymyślił ? ;) To nie jest następca, lecz model klasę wyżej, ale racja - godny polecenia z tym , że na niego trzeba poczekać. :)

 

A Panas czy Sony ... oba aparaty to samo - weź to co Ci się bardziej podoba, ew. rzuć monetą, z obudwu będziesz tak samo zadowolony. A co do tego który się bardziej opłaca , to weź tego z gwarą.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rodzice kupili sobie A620, chciałbym wybrać dla nich jakąś tulejkę z filtrem ochronnym UV, możecie mi coś podlinkować z allegro?

może być to?

http://allegro.pl/item115309186_zestaw_och...mport_w_wa.html

 

rodzice kupili sobie A620, chciałbym wybrać dla nich jakąś tulejkę z filtrem ochronnym UV,

możecie mi coś podlinkować z allegro? może być to?

http://allegro.pl/item115309186_zestaw_och...mport_w_wa.html

http://allegro.pl/item115563448_zestaw_och...ystem_bank.html

http://allegro.pl/item116028984_nowy_zesta...a610_a620_.html

jakiej firmy to ustrojstwo wybrać?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM !

Poszukuje najlepszego jaki można mieć aparatu do 1500zł

Zakup odbędzie się w USA więc dużo taniej

W gre wchodzi każda firma

Musi być przede wszystkim prosty w obsłudze (bo to dla ojca) i mieć takie funkcje jak duże zbliżenie, stabilizator obrazu (bardzo ważne), makro itd itp

Myślałem nad Canonem S2 ale tylko tyle wymyśliłem, bo niestety - jestem laikiem w tej tematyce

Prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak sadzisz Canon bedzie dobrym wyborem, zoom, stabilizacja, Auto canona tez jest ok.

 

Chyba ze cos z Panasonica, ale trzeba by poczytac recenzje.

Zobacz w przyklejonym temacie.

a co powiesz o sp500 olympusa? warto doplacic do niego w porownaniu a610 lub s5600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompaktach sie srednio juz orientuje, bardziej mnie interesuja lustrzanki cyfrowe bo na lustro zamierzasz przejsc i o nich wiecej informacji wole zbierac :)

 

A narazie bawie sie analogwym lustrem, niezla frajda :)

 

Loknij na dpreview.com co pisza o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zoom nie musi być duży. W sumie chyba 4-ka wystarczy ? ... Musi być mały i lekki, a reszta parametrów jak wyżej

 

edit

Może Canon S80, S70 ? ... lub CANON IXUS 65 ? ...........

 

edit 2

argh to mi się podoba - Samsung i6

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tego modelu to nie widzialem, szkoda tylko ze nigdzie nie ma testow.

Wiec nie mozna sprawdzic jak sie sprawuje w porownaniu do innych aparatow.

 

"112 x 58 x 40 mm"

 

A z wysunietym obiektywem ile?

 

 

EDIT:

 

Znalazlem: http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_tz1-review/

 

Skad ta mania w Panasach aby tryby manualne wywalac :>

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie dużo takich pytań było, ale każdy przypadek inny jest :)

Rozważam Fuji S5600 czy Sony H2. Wiem, że różnica jest duża dość. Ale czy warto te prawie 500zł więcej dopłacić? Chciałbym się trochę pobawić fotografią itp. Nie mam jakichś bardzo wygorowanych wymagań. Tylko obawiam się zoomu w Fuji (że na 10X przy mojej trzęsącej się łapie będą poruszone zdjęcia - chociaż w media markcie dziś się nim bawiłem i nawet na maks zoomie wychodziły mi ostre - aparat chyba wysokie czułości dobiera...). Mam jeszcze Nikona 7900 ale chciałbym coś bardziej funkcjonalnego (zoom, manual itp...).

Dochodzi jeszcze Canon S2 IS do tego.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie dużo takich pytań było, ale każdy przypadek inny jest :)

Rozważam Fuji S5600 czy Sony H2. Wiem, że różnica jest duża dość. Ale czy warto te prawie 500zł więcej dopłacić? [...]

Poszukaj w sieci przykładowych zdjęć tego S5600 zrobionych na różnych ISO. Jeżeli ich jakośc będzie Ci odpowiadała to bierz Fuji - H2 nie oferuje wiele więcej więc wybór prosty. Zaoszczędzone 500zł wydasz na aku+ładowarkę+torbę+filtry.

 

 

@maziboss

Lepiej byś zrobił kupując FZ20 przez alledrogo => jakieś 1300 - 1400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś Pan @To znaczy tak dokładniej to różnica wynosi 380zł - znalazłem tańszy sklep ale jakoś mam wrażenie, że fotki z Soniaka są mniej ziarniste. Ale znowu Fuji mi się po prostu spodobał i już sam nie wiem co wybrać... A co powiesz o Canonie S2?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...