Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako ze ostatnio dostalem troche dodatkowej gotowki postanowilem ja zainwestowac w jakas cyfrowke. Na aparat chcialbym wydac kolo 1300zl z karta minimum 512. O robieniu zdjec szczerze mowiac nie mam pojecia. W tej cenie znalazlem pare modeli ale w sumie nawet nie wiem na co mam zwracac uwage podczas zakupu. Prosilbym o jakies rady co z ej listy najlepiej wybrac i dlaczego - inne propozycje rownierz mile widziane.

- Fuji S5600

- Canon S2

- Nikon S4 - fajny wyglad i rozmiary

- Olympus SP500

- Sony DSC H-2

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie kupiłem. Stwierdziłem, że albo juz nabędę s9500, albo poczekam na s6500 :)

w sumie 9500 to świetny aparat, 6500 zapowiada sie rownie rewelacyjnie i nie zapominaj o 9600 ;) no i tanie d50 (za 2000 z kitem juz widzailem :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat i się pogubiłem, w sumie rozmawiacie tu o dużych, bardzo dobrych aparatach... wcześniej prosiłem o radę, lecz zmieniły się wymagania

Otóż poszukuję aparatu do 1500zł, MAŁEGO (najważniejsze), którego zadaniem będzie wykonywanie zdjęc na powietrzu i w domu (+ macro). Ogólnie potrzebny byłby jakiś zoom, wiadomo - małe, dużego zoomu mieć nie będzie, ale tak ze 3-4 byłoby trzeba

 

Niestety jedyne co znalazłem (nawet nie wiem jak szukać zbytnio...) To Samsung NV3 (tutaj aukcja ze specyfikacjami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat i się pogubiłem, w sumie rozmawiacie tu o dużych, bardzo dobrych aparatach... wcześniej prosiłem o radę, lecz zmieniły się wymagania

Otóż poszukuję aparatu do 1500zł, MAŁEGO (najważniejsze), którego zadaniem będzie wykonywanie zdjęc na powietrzu i w domu (+ macro). Ogólnie potrzebny byłby jakiś zoom, wiadomo - małe, dużego zoomu mieć nie będzie, ale tak ze 3-4 byłoby trzeba

 

Niestety jedyne co znalazłem (nawet nie wiem jak szukać zbytnio...) To Samsung NV3 (tutaj aukcja ze specyfikacjami)

świetnym małym aparatem jest A610 Canona oraz (mój faworyt) F30 FUJI - idealne ISO, duże najlepsze w kompakcikach. cena jaka ma to juz nawet 1100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktem stała sie premiera S6500 i S9600, teraz mam pytanko bo cena S9500 spadła znacznie w dół i w granicach ponizej 1,5k możńa wychaczyć ten aparat. Jak wygląda on w relacji z Panasoniciem FZ20 bo interesuje mnie jakaś hybryda z ultra zoomem. Na korzyść 9500 przemawia duża czułość matrycy, mam teraz S5500 i jakoś tak polubiłem Fuji. Natomiast FZ20 jest troche tanszy i ma stabilizacje obrazu. Który który ?

 

PS S5500 do sprzedania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktem stała sie premiera S6500 i S9600, teraz mam pytanko bo cena S9500 spadła znacznie w dół i w granicach ponizej 1,5k możńa wychaczyć ten aparat. Jak wygląda on w relacji z Panasoniciem FZ20 bo interesuje mnie jakaś hybryda z ultra zoomem. Na korzyść 9500 przemawia duża czułość matrycy, mam teraz S5500 i jakoś tak polubiłem Fuji. Natomiast FZ20 jest troche tanszy i ma stabilizacje obrazu. Który który ?

 

PS S5500 do sprzedania ;)

no ja bym sie nie zastanawiał, 9500 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Canona A 710IS? Ma stabilizacje i jest dosc kompaktowy. Wlasnie sprzedalem swoja Minolte Z10 i chcialbym cos mniejszego z dobrym automatem.

W miare nowy aparat i w polsce sie jeszcze z tego co widze nie zadomowil.

Jakbys zobaczyl po przyklejonych watkach to bys znalazl pare rzeczy:

 

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfro...1c78819c040c962

 

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_a710is.asp

 

http://www.pbase.com/cameras/canon/powershot_a710is

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

mam do was pytanie. Szukam jakiegoś aparatu który będzie robił dobre zdjęcia, będzie szybki, mały i poręczny. W oko wpadły mi trzy modele firmy SONY:

 

- Sony DSC T9

- Sony DSC T10

- Sony DSC T30

 

Zastanawiam się czy warto dopłacać i brać T30 , czy może brać T9 ? Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms9000/

 

Ogolnie to fajny sprzecik, szkoda tylko ze za pedem MP, nie poszedl rozsadek. Przy tak upakowanej matrycy niezly szum w wysokich czulosciach powstaje :)

 

Albo to ja juz mam gust wypaczony przez dslr :>

 

Czekamy zatem na jakies zdjecia w galerii z nowego nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dojdzie to napewno coś pofotkuje i się pochwale :] w sumie szumy w kompaktach to niestety norma ( mam myśli wysokie czułości). Jesli chodzi o MPix to to jest tu troszke lepiej niż w S5500 który docierałem do tej pory bo matryca jest fizycznie sporo większa więc nie powinno być aż tak źle.

 

dslr mi sie podoba ale niestety cena jest jak narazie przeszkodą nie do pokonania dla mnie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad Canonem a710 i Canonem s2 . Kusi mnie ten wyglad s2 ale za to te wymiary, z kolei a710 od tylu... nie widzi mi sie a to najczestsza perspektywa aparatu fotograficznego jaka bede ogladal ;] parametry... wystarczajace dla mnie przy a710. Ale tak sobie mysle ze jak kupie s2 to nie bede mogl tak bez problemu go brac gdzi ebede chcial bo jest co trzymac w reku i to jedyny minus jak dla mnie :) a aparacik ma byc poprostu kompaktowy wiec... a710... pomozcie mi sie zdecydowac :?

 

P.S.

Aparacik to taka zachcianka ale ja bardzo lubie robic zdjecia i jak ktos mi da do reki to potem ma trudnosci z odzyskaniem go :D a Dlaczego Canon? Bo najbardziej mi odpowiada :)

Edytowane przez balrogPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie obecnie oplaca kupic do 1500zl? zastanawiam sie nad s3 ale moze jest cos wg Was godniejszego polecenia w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad Canonem a710 i Canonem s2 . Kusi mnie ten wyglad s2 ale za to te wymiary, z kolei a710 od tylu... nie widzi mi sie a to najczestsza perspektywa aparatu fotograficznego jaka bede ogladal ;] parametry... wystarczajace dla mnie przy a710. Ale tak sobie mysle ze jak kupie s2 to nie bede mogl tak bez problemu go brac gdzi ebede chcial bo jest co trzymac w reku i to jedyny minus jak dla mnie :) a aparacik ma byc poprostu kompaktowy wiec... a710... pomozcie mi sie zdecydowac :?

 

P.S.

Aparacik to taka zachcianka ale ja bardzo lubie robic zdjecia i jak ktos mi da do reki to potem ma trudnosci z odzyskaniem go :D a Dlaczego Canon? Bo najbardziej mi odpowiada :)

powiem Ci ze mialem identyczny dylemat...s2 znalem bardzo dobrze ale wybralem a710is i...

cokolwiek wybierzesz bedziesz zadowolony. ja nie potrafie wskazac ktory lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem temat, ale trudno cokolwiek znalezc

nie potrafie wyłowić odpowiedzi

 

krótka piłka z mojej strony :P Panasonic DMC-FZ7 czy Fuji S5600?

nie chodzi o cene, nie ma to znaczenia dla tych aparatów

zastanawiam sie czy warto doplacac te 300-400zl do Panasonica, argument za to optyczna stabilizacja, za Fuji przemawia nizsza cena (ale karty xD)

 

przymierzam sie do kupienia aparatu po nowym roku, jak myslicie co bedzie lepsze? nie mam zamiaru wychodzić poza 1200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...