Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie z5:

- szumy, szumy, szumy

- brak raw

- permamentny filtr odszumiajacy przy okazji zmiekczajacy fotki oraz wymazujacy szczegoliki.

 

Dlaczego nie s5500:

- makro - aby bylo prawdziwe trzeba dokupic soczewki makro albo raynoxa (ale wtedy to z3/z5 sie chowa)

- czasami przydalaby sie stabilizacja

1477530[/snapback]

Jesli chodzi o RAW, to podobno jest odpowiednio zmodyfikowane firmware pozwalające na zapis w tym trybie.

Najbardziej w Fuji brakuje mi właśnie dobrego makro, bardzo dziękuję za porady

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

reed dlaczego Twoim zdaniem dedykowany akku to wada? Moim to ogromna zaleta. Robie spokojnie 350 zdjec bez lampy i 200 z lampa G3.

1478159[/snapback]

IMHO dlatego, że:

- jak gdzieś wyskakuję focić, to zawsze mam z soba minimum 1 komplet accu, dokup sobie 1 -2 dedykowane, cena może CIę rzucić na kolana.

- kiedyś Twój accu zacznie tracić pojemność, wtedy czeka Cię niezły wydatek. A "paluszkowe" kupisz poniżej 10 zł/szt za 2500 mAh firmówki

Czyli poprostu cena i niemożliwość zastąpienia ich czymś innym w razie niespodziewanego braku energii :) Ja wsadzę nawet zwykłe paluszki, jakby co B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm cena nie rzuca na kolana:) CANON BP-511 (1800mAh) kosztuje 40 pare zloty na allegro. Poza tym nie zdarzylo mi sie jeszcze zrobic za jednym podejsciem wiecej niz 300 zdjec.

 

Twoim zdaniem kazdy aparat z wyzszej polki jest nieprzemyslany konstrukcyjnie bo nie da sie wlozyc "paluszek" ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm cena nie rzuca na kolana:) CANON  BP-511 (1800mAh) kosztuje 40 pare zloty na allegro. Poza tym nie zdarzylo mi sie jeszcze zrobic za jednym podejsciem wiecej niz 300 zdjec.

 

Twoim zdaniem kazdy aparat z wyzszej polki jest nieprzemyslany konstrukcyjnie bo nie da sie wlozyc "paluszek" ?;)

1478683[/snapback]

A wiec tak - wczoraj na imprezie byly 2 cyfraki - canonA80 i ixus700. Kolo polnocy siadly w obu baterie. Ixus poszedl do plecaka a po poszukiwaniach i znalezieniu pilota do tv, a potem latarki a potem przeszukaniu zegarow sciennych i budzikow :D A80 psrtykal fotki do rana...... Ot i cala przewaga AA. Miec aparat albo pstrykac aparatem fotki........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dołączyłem do grona posiadaczy S5500

Uczę się go więc na razie fotki hmm ... takie sobie :D

leży w dloni piknie - no i ten wygląd (kumpel z Kodakiem DX6490 prawie się załamał)

Wyświetlacz malutki ale wyraźny i ładne ma kolorki i odświeżanie...

Przy dobrym świetle zoom x10 strzela się bez problemów z ręki (migawka 1/60-1/100 w górę)

Mam małe zastrzeżenia co do ostrości ale liczę na to że w manualu (jeden z 3 trybów ustawiania AF) poprafi sprawe ...

Niezłe filmiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dołączyłem do grona posiadaczy S5500

Wyświetlacz malutki ale wyraźny i ładne ma kolorki i odświeżanie...

1483693[/snapback]

Gratluju zakupu, ale z tym co powyższe, oj można polemizować :) Moim zdaniem wyświetlacz jest raczej kiepski.... :) Ale to akurat mało istotny element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratluju zakupu, ale z tym co powyższe, oj można polemizować :) Moim zdaniem wyświetlacz jest raczej kiepski.... :) Ale to akurat mało istotny element.

1484503[/snapback]

Na pewno masz na myśli wyświetlacz, a nie EVF ?

Może i jest mały, ale żeby kiepski ? :blink: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz w porownaniu do LCD 18cali ;)

1484557[/snapback]

no widziałem już kilka 1,8" i nie powaiła mnie jakość obrazu ... powiem więcej nawet kodakowe 2,2" nie robi na mnie wrażenia ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widziałem już kilka 1,8" i nie powaiła mnie jakość obrazu ... powiem więcej nawet kodakowe 2,2" nie robi na mnie wrażenia ...

1485190[/snapback]

nie chodzi mi o wielkość, a o jego pixeloze i troche kolory przyblakłe... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o wielkość, a o jego pixeloze i troche kolory przyblakłe... :)

1486436[/snapback]

w fuji s5500 przyblakłe kolory ??

A ustawiony był dobrze (jasność) ?? Bo aż mi się wierzyć nie chce że na S5500 miałeś przyblakłe kolory i pixeloze ... na pewno nie mówisz o EVF (tym z wizjera) ??

Skrytobójca - :D mea culpa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie o EVF, a o wyświetlaczu głównym. Takie wrażenie odniosłem bawiąc się przez kilka dni. Osobiscie nie używam, ale przyjrzałem się uważnie i mam takie a nie inne zdanie, nieistotne to jednak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie o EVF, a o wyświetlaczu głównym. Takie wrażenie odniosłem bawiąc się przez kilka dni. Osobiscie nie używam, ale przyjrzałem się uważnie i mam takie a nie inne zdanie, nieistotne to jednak jest.

1486702[/snapback]

To ja już nie wiem - może jakiś zrypany był ?

Bo ja miałem 2 kodaki (1,5" i 1.8") kumpel ma 6490 (2,2") i przy S5500 kodak jest czarno biały, ai pixele większe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, do LCD fujika nie sposób się przyczepić o marne kolory, czy pixelozę. EVF owszem, cieniutki jest w porównaniu z LCD. Ja odniosłem wręcz odwrotne wrażenie. Że wybitnie soczyste kolory ma i bardzo ostre. Zaskoczyłeś mnię Kuba tym spostrzeżeniem :blink: :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, do LCD fujika nie sposób się przyczepić o marne kolory, czy pixelozę. EVF owszem, cieniutki jest w porównaniu z LCD. Ja odniosłem wręcz odwrotne wrażenie. Że wybitnie soczyste kolory ma i bardzo ostre. Zaskoczyłeś mnię Kuba tym spostrzeżeniem  :blink:  :mellow:

1497113[/snapback]

jeyne wytłumaczenie - to podbicie jasności (super bright) - wtedy jest przekontrastowane i może być mniej czytelnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, ze w S5500 jest slabe makro.

To prosze napiszcie z jakiej odległości potrafi ogniskowac ten aparat w trybie makro?

Szukam czegos z zoomem optycznym min. 10x, dobrym makro, i stabilizacją.

Co proponujecie do 1500zl?

Jestem raczej malo obeznany w cyfrówkach, wiec chcialbym sie zapytac kogos kto w tym siedzi.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S5500 jest dobrym aparatem, jest dosyc tani, jakbys dokupil konwerter raynox DCR 250 to z taka ogniskowa jak ma aparat macro by bylo juz fenomenalne :)

 

A stabilizacja? hmm statyw za grosze mozna dostac :D

A jezeli to nie odpowiada to stabilizacje maja panosonica aparaty, pare modeli z wiekszym zoomem ma w ofercie. Ale jak macro sie u nich sprawuje to nie wiem :)

 

ps. byle ci nie przyszlo do glowy kupowac Z3/Z5 :>

 

ps2. tutaj masz na przyklad fotke z s5000 + DCR250 + moja obrobka w PS hehe ;)

http://onephoto.net/info.php3?id=146394

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Minolte Z1 x10 zoom, przy dobrej slonecznej pogodzie da sie z reki robic nie rozmyte fotki, ale to tez zalezy czy umiesz przyjac dobra postawe (nie kiwac sie), czy ci sie rece nie trzesa itp :D

Teoretycznie by wyszlo ostre zdjecie przy max zoomie to trzeba by ustawic migawke na 1/400s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie by wyszlo ostre zdjecie przy max zoomie to trzeba by ustawic migawke na 1/400s

1502811[/snapback]

Ogólnie rzecz biorąc aby zdjęcie wyszło nieporuszone czas otwarcia migawki powinien być krótszy od odwrotności ogniskowej.

 

Czyli np. :

 

ogniskowa 300mm --> migawka minimum 1/300sec (lub oczywiście szybsza)

 

Dobry optyczny stabilizator obrazu potrafi tą wartość wydłużyc ok 3-krotnie - ale nie ma cudów - to tylko wspomaganie a nie remedium na "trzęsące się ręce" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc aby zdjęcie wyszło nieporuszone czas otwarcia migawki powinien być krótszy od odwrotności ogniskowej.

 

Czyli np. :

 

ogniskowa 300mm --> migawka minimum 1/300sec (lub oczywiście szybsza)

 

Dobry optyczny stabilizator obrazu potrafi tą wartość wydłużyc ok 3-krotnie - ale nie ma cudów - to tylko wspomaganie a nie remedium na "trzęsące się ręce" :).

1502936[/snapback]

Wlasnie o to mi chodzilo tylko nie chcialo mi sie tak dokladnie rozpisywac :)

 

 

Te stabilizatory na pewno nie dzialaja tak jak na reklamie panasonica :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Minolte Z1 x10 zoom, przy dobrej slonecznej pogodzie da sie z reki robic nie rozmyte fotki, ale to tez zalezy czy umiesz przyjac dobra postawe (nie kiwac sie), czy ci sie rece nie trzesa itp :D

Teoretycznie by wyszlo ostre zdjecie przy max zoomie to trzeba by ustawic migawke na 1/400s

1502811[/snapback]

Mnie się tam zdarza nieporuszone fotki pstrykać z 1/100 z max zoom (x10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Panasonic Lumix DMC-LZ2 ? Mam zamiar go kupic ale jeszcze sie waham. Niestety nic nie znalazlem innego w tej cenie: z mala obudowa z duzym zoomen optycznym i stabilizatorem obrazu.

 

1502875[/snapback]

Jesli nie przeszkadza ci ubogi / ograniczony tryb manualny to jest to nawet fajny aparacik. Lepszego pstrykacza w tej cenie raczej nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tam zdarza nieporuszone fotki pstrykać z 1/100 z max zoom (x10)

1503351[/snapback]

A tu nie chodzi by się "zdarzało" zrobić ostrą i nieporuszoną fotkę tylko by większość takich była. Ta reguła to tylko prawa fizyki - pozwala zwiększyć szanse na dobre zdjęcie - aczkolwiek dobra stabilna postawa pozwala na zejście z tym czasem. Poza tym fotka może wydawać się nieporuszona - ale na powiększeniu 1:1 już widać że nie do końca jest tak pięknie. Kolejna sprawa to nie podawaj jaki to jest zoom (bo nic to nie mówi) tylko jaka to jest ogniskowa (*).

 

Nie widziałem reklamy Panasonica ale IS w moim obiektywie spisuje się naprawdę dobrze.

 

Update :

* - Sam sobie odpowiedziałem :) bo z wcześniejszej dyskusji wywnioskowałem iż masz coś pokroju S5500 - czyli będzie to 370mm :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...