Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

A tu nie chodzi by się "zdarzało" zrobić ostrą i nieporuszoną fotkę tylko by większość takich była. Ta reguła to tylko prawa fizyki - pozwala zwiększyć szanse na dobre zdjęcie - aczkolwiek dobra stabilna postawa pozwala na zejście z tym czasem. Poza tym fotka może wydawać się nieporuszona - ale na powiększeniu 1:1 już widać że nie do końca jest tak pięknie. Kolejna sprawa to nie podawaj jaki to jest zoom (bo nic to nie mówi) tylko jaka to jest ogniskowa (*).

 

Nie widziałem reklamy Panasonica ale IS w moim obiektywie spisuje się naprawdę dobrze.

 

Update :

* - Sam sobie odpowiedziałem :) bo z wcześniejszej dyskusji wywnioskowałem iż masz coś pokroju S5500 - czyli będzie to 370mm :).

1504028[/snapback]

Napisałem że przy czasach rzędu 1/100 zdarza mi się strzelić nieporuszoną fotkę przy ogniskowej 370mm, a nie że w ogóle. Jestem duży i mam duży monitor - więc nie posądzaj mnie o to, że jakość zdjęć oceniam na podstawie LCD w aparacie ... to było poniżej pasa. Czy fotka z ogniskową 370 wyjdzie poruszona czy nie - zależy od 2 czynników czasu naświetlania i stabilności aparatu ... W normalnych warunkach (niezbyt chmurnie) można stosować bezpieczne czasy poniżej 1/300

Podsumowując zoom rzędu x10 (czy jak wolisz około 370mm ogniskowej) jest jak najbardziej użytkowy i do stosowania z ręki nawet bez układów stabilizacji w aparacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że przy czasach rzędu 1/100 zdarza mi się strzelić nieporuszoną fotkę przy ogniskowej 370mm, a nie że w ogóle. Jestem duży i mam duży monitor - więc nie posądzaj mnie o to, że jakość zdjęć oceniam na podstawie LCD w aparacie ...  to było poniżej pasa.

Nie chodzio mi o oglądanie na LCD w aparacie a pomniejszonego (np 1024x768 z powiedzmy 3000x2000) na monitorze komp. Dopiero w skali 1:1 widać wszystkie niedoskonałości.

 

Czy fotka z ogniskową 370 wyjdzie poruszona czy nie - zależy od 2 czynników czasu naświetlania i stabilności aparatu ... W normalnych warunkach (niezbyt chmurnie) można stosować bezpieczne czasy poniżej 1/300.

Można - wszystko zależy od wprawy i dobrego "chwytu". Niemniej - chyba zgodzisz się z twierdzeniem iż lepiej mieć pewien zapas (i szybszą migawkę) aniżeli liczyć na to że zdjęcie wyjdzie nieporuszone (przy w/w pogodzie i jasnym obiektywie spokojnie możesz użyć szybszej migawki niż te 1/300s)

 

Podsumowując zoom rzędu x10 (czy jak wolisz około 3

70mm ogniskowej) jest jak najbardziej użytkowy i do stosowania z ręki nawet bez układów stabilizacji w aparacie.

Oczywoście że można i wcale nie jest bezużyteczny - wcale tego nie negowałem. Chodziło mi tylko o dodatkowy wpływ stabilizatora na efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox ...

A tak w ogóle to masz Canona 20D ?? Też bez stabilizacji  :D

1506044[/snapback]

Owszem - ale 70-200 f/2.8 L IS USM już "z" :-P

 

Edit:

PS. Skąd wiesz ? Czyżby cyberfoto ?

Edytowane przez P_i_t_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)

mam pytanie dotyczace wuboru aparatu w przedzale cenowym do 1500 zl

obecnie posiadam aparat nicon coolpix sq z ktorego (poza wygladem obudowy i funkcjonalnoscia) nie jestem zadowolony-wrecz rozczarowany(jakosc zdiec jakas wyblakla ostrosc hm... itd :mur: :mur: ) .moj problem rozwiazal sie ostatnio sam -aparat upadl i juz ledwo zipie wiec cos mi doradzccie

mysle o olimpusie mju 500 digital albo jakiejs sonowce np.DSC-P200 albo Sony DSC-W15

z tego co widze rozmawiacie raczej o aparatach ala-lustrzanka a ja potrzebuje malego zwinnego "cosia" doradzcie cos bo juz sam nie wiem (metlik w glowie)

dzieki narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj Konica-Minolta Z10 lub Z20

1518245[/snapback]

To według Ciebie, małe, zgrabne coś ? :blink:

Bez yay, pomijjąc już doopowatość Zetek.

 

IMHO Canony serii A, jeżeli ma byc małe funkcjonalne i robiące odbr foty.

A 85 / A 95, albo nawet A510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu polecę Nikona Coolpix 5900 albo 7900. Jak by ktoś chciał mogę przesłać parę fotek z 7900. Canony z serii A wiadomo że dobre, ale jakoś aberracja mnie zniechęciła do kupna A95...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wczesniejszych wypowiedziach miedzy innymi reeda widze ze kierowanie sie Mp jest ... lekko zgubne. wiec 5 to za duzo (zwyklem oglodac zdiecia na ekranie kompa 17'') - jedyne co mnie interesuje po mojej pierwszej przygodzie z cyfrowka(nicon coolpix sq jak juz podalem <_< ) to: ostrosc , odwzorowanie kolorow no i jednak porecznosc aparatu(pod tym wzgledem coolpix sq byl swietny :sad: ), no i zoom hm ... poniewaz przynajmniej dotychczas duzy zoom optyczny nie byl mi potrzebny (standard 3x powinien starczyc ) :huh:

dzieki i czekam na jeszcze inne sugestie z Waszej strony.

P.S co to za model F717 ??? :oops: jakiej firmy? :oops:

Edytowane przez mikolaj2277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wczesniejszych wypowiedziach miedzy innymi reeda widze ze kierowanie sie Mp jest ... lekko zgubne. wiec 5 to  za duzo

Tak też na to nie możesz patrzeć że ileśtam to za dużo, bo na przykład Canon A520 i A95 . Ten pierwszy ma 4MP a drugi 5MP, ale A520 ma matrycę 1/2,5'' a A95 ma 1/1,8''. Tym sposobem większa matryca w A95 zapewni, że te 5MP ma sens, bo gdyby miał mniejszą, to już by było gorzej. Zdeka chaotycznie to napisałem, ale mam nadzieje, że wiadomo o co mi chodzi :) Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S co to za model F717 ??? icon_redface.gif jakiej firmy? icon_redface.gif

Witam,

Sony F-717 - 5 mpx, zoom optyczny 5x, bardzo jasna optyka Zeissa, "lamany" obiektyw, goraca stopka, tryb pracy w podczerwienie, laserowy pomiar odleglosci...Sporo nim zdjec zrobilem i moje zdanie na temat tej maszynki jest takie, ze jest to BARDZO udany model, o czym najlepiej swiadczy, ze pomimo zakonczenia produkcji jest on bardzo porzadany, a modele trafiajace na rynek wtorny bardzo szybko znajduja nowych wlascicieli, a starzy pozniej zaluja... Jesli nie przeraza cie wielkosc tego aparatu i to, ze na dzien dzisiejszy nie jest on demonem predkosci to warto sie zastanowic...

PZDR

 

ps. a wiecie, ze obiektyw canona A85 rejestruje dokladnie tyle samo lini to A75 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić aparat cyfrowy, zaznaczam, że to będzie mój pierwszy aparat tego typu Zdecydowałem się na Canona s1, jednak po dokładnym zapoznaniu się stwierdziłem, że nie bardzo mi odpowiada, gdyż posiada funkcje nagrywania filmów, Nie chcę płacić za niepotrzebne opcje, dlatego mam pytanie. Jaki aparacik możecie zaproponować w tej samej cenie, jednak bez nagrywania filmów, raczej nie Minolta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić aparat cyfrowy, zaznaczam, że to będzie mój pierwszy aparat tego typu Zdecydowałem się na Canona s1, jednak po dokładnym zapoznaniu się stwierdziłem, że nie bardzo mi odpowiada, gdyż posiada funkcje nagrywania filmów, Nie chcę płacić za niepotrzebne opcje, dlatego mam pytanie. Jaki aparacik możecie zaproponować w tej samej cenie, jednak bez nagrywania filmów, raczej nie Minolta.

1526386[/snapback]

Nie no bez jaj facet, pomysl logicznie.

Nagrywanie filmow w cyfrakach jest jako dodatkowy bajer i ta opcja nie stanowi 50% kosztow aparatu :D

 

Zeby nie kupowac aparatu bo nagrywa filmy :lol:

 

To powodzenia w szukaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem to samo co SKRYTOBOJCA tyle, że innymi słowami.

 

Praktycznie KAŻDY cyfrak ma mniej lub bardziej zaawansowaną opcje nagrywania filmów. Nie kupisz przyzwoitego aparatu cyfrowego bez tej opcji. Mogą one być mniej lub bardziej zaawansowane. Jak jej nie chcesz to po prostu nie patrz w specyfikacji czy jest i jaka jest. Absurdem jest rezygnacja z dobrego aparatu foto bo ma on dodatek pod postacią nakręcania namiastki filmów.

 

Canon s1 - dobry aparat, jednak ja bym go nie wybrał ze względu na mała matryce - 3mpx, co trochę ogranicza możliwości późniejszego kadrowania w kompie. Wolałbym już kupić Fuji s5500, Olympusa uz765 lub Minolte z3 - ale każdy z nich też pozwala coś tam filmopodobnego nagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do z3 to bym jej sam z siebie też nie kupił, ale wolalbym ją niż canona s1.

1527638[/snapback]

I tu wychodzi dlaczego chcę dowiedzieć się więcej. Każdy ma swój punkt widzenia. Widzi dobre i złe strony sprzętu. Oceny na stronach są tak zróżnicowane a nawet rozbieżne, że wolę popytać użytkowników. W pierwszej wersji miałem zamiar kupić Minolte z1, później z3, jednak to co przeczytałęm o z3 zniechęciło mnie całkowicie do tego aparatu, raczej nie będę kadrował zdjęć a największy rozmiar zdjęcia wystarczy mi 13x18,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisz, ja napisałem tylko, że wolałbym z3 od s1. Mniej więcej w tym przedziale cenowym mój ranking to:

1. Fuji s5500

2. Olympus uz765

3. Minolta z3

4. któryś tam kodak ulrtazoom

5. Canon s1

 

A gdybym miał 2.100 to Panasonica fz20 ewentualnie Canona s2. :)

 

Mówisz, że 3mpx Ci wystarczy - nie wiem, czy bawiłeś się już w fotografie cyfrową, ale od siebie powiem Ci, że też tak myślałem. Potem stwierdziłem, że 4mpx to czasami ciut przy mało - optimum to 5 mpx. Więcej - to już ceny dobrego sprzętu za bardzo rosnął.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- s5500 jest fajna maszynka, wada to slabe macro

- uz760 calkiem fajna maszynka, macro ma b. dobre, zobaczcie co fotoman z cyberfoto z nim wyprawial :)

- z3 - kicha, szumy, szumy, szumy, AS powoduje przegrzewanie matrycy.

- kodaki - troche brak manuala

- S1 IS - ma stabilizacje dobra cecha, jakosc zdjec tez ok

Kolejnosc przypadkowa.

 

W tych cenach tez mozna juz chyba dostac Sony F717.

Warto tez lokac na Fuji S7000.

 

Kazdy aparat ma jakies wady, od kupujacego zalezy, ktore wady jakiego aparatu beda nam najmniej przeszkadzac i go kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem to "cudo",S1, już miałem kupić s2, ale dla 1,8 Mp które niebędą nigdy wykorzystane dawać 700 zł chyba się nie opłaca. no może trochę lepszy obiektyw i co to 2x większy zoom optyczny, ale kto mnie teraz nauczy obsługi? Całe szczęście, że nie jest to dla mnie. Próbowałem. Zrobiłem kilka zdjęć osobiście mnie sie podobają, ale tylko na auto, o nagraniu video szkoda gadać. Taki ze mnie ćwok i przyznaje się bez bicia :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze pomozcie mi :) poszukuje tak jak koelga aparatu w takich samych granicach tylko chcailbym nim robic glownie bliskie zblizenia etc.

1598631[/snapback]

O co Ci chodzi??

Makro (włoski na dupce robaczków) czy tele (sarenka lub ptaszynka z duuużej odległości).

 

A w zasadzie obie sprawy załatwia jak zwykle Fuji s5500 + Raynox dcr250. Cena w sumie około 1400zł więc jeszcze zostanie na komplet lub dwa akumulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem to "cudo",S1, już miałem kupić s2, ale dla 1,8 Mp które niebędą nigdy wykorzystane dawać 700 zł chyba się nie opłaca. no może trochę lepszy obiektyw i co to 2x  większy zoom optyczny, ale kto mnie teraz nauczy obsługi? Całe szczęście, że nie jest to dla mnie. Próbowałem. Zrobiłem kilka zdjęć osobiście mnie sie podobają, ale tylko na auto, o nagraniu video szkoda gadać. Taki ze mnie ćwok i przyznaje się bez bicia :oops:

1533725[/snapback]

 

jak masz jakieś problemy z tym aparatem,to pomoge

gg 7860649

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...