Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, w takim razie przedstawcie po krótce mi tą złą opinię o nim, bo opieram się głównie na tych dwóch testach w których wypadł ok, a szczególnie jak dla młodej kobiety:>

Co mu dolega? Jakość fotek, ogólne wykonanie czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, w takim razie przedstawcie po krótce mi tą złą opinię o nim, bo opieram się głównie na tych dwóch testach w których wypadł ok, a szczególnie jak dla młodej kobiety:>

Co mu dolega? Jakość fotek, ogólne wykonanie czy coś jeszcze?

 

oj Skryty wymyśla ;)

 

- na ISO 50 i 100 Fotki OK

- aberracja chromatyczna jest , ale to standard w tej cenie

- Może nie jest i najostrzejszy ale kobieta tego nie zauważy szczególnie, że foty pewnie będzie oglądać na fullscreen czyli 1280x1024 albo 1024x768 ;]

 

Rekomendację dpreview ma ;] ... brać i nie gadać przecież to ma być aparat dla kobiety a nie fotografa ]:-> - chyba, że owa kobieta zajmuje się "ambitniejszą" fotografią niż u cioci na imieninach i u koleżanek na dyskotekach/studniówkach itp ;] to pomyśłimy nad czymś innym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie potrzebuje nic ambitnego ;] Sądze, że ten aparat jej wystarczy. Dla niej jakość i tak zawsze będzie taka sama :lol:

 

[OT]

Jaki sklep polecacie, żeby kupić ww. aparat? I czy kupowanie aparatu w necie to dobry pomysł? W sumie nie widze nic przeciwko, ale w razie jakiejś usterki z gwarancją może zejść dłużej, a ja nie chciałbym mieć problemów- niech zamówi i da mi spokój ;]

[/OT]

 

 

PS. Jeszcze raz dziękuje za rady i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kumpel musi juto kupic aparat w cenie ok 1300zl.

Na allegro.pl znalazlem takie oto 3modele w tej kategorii cenowej:

 

-Konica Minolta Z6

-Fuji S5600

-PANASONIC DMC-FZ5

 

Prosze o ocene ktory z nich bylby najlepszy, zalezy mu raczej na zoomie optycznym i systemie antywstrzasowym. przeczytal bym caly topic, ale czasu malo :(.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż myślę na Olkiem C-765, ze zwględu na piękne zdjęcia i doskonałe SuperMakro. Bawiłem się już nim, i bardzo mi odpowiadał.

 

Ostatnio jednak pojawił się w mojej głowie pomysł na Canona S2 IS.

Myślicie, że będzie lepszym wyborem niż Olympus. Głownie chodzi mi o tryb makro i jakość zdjęć.

PS. Z jakiej odległości potrafi ogniskować IS2 w trybie makro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o fotografie to jestem totalnym laikiem :oops:

Przymierzam się do kupna swojej pierwszej cyfrówki. Mój max budżet to 1500zl (ale z calym kompletem, tj ladowarka, karta min 512).

Początkowo szukalem aparatu posiadającego dużego zooma i stabilizator obrazu. Czytając forum wiem tyle by nie brać KM Z6 :wink:

Teraz mam pare wątpliwości czy szukać aparatu posiadająccego wyżej wymienione funkcje czy coś pokroju Canona A620 :?:

A może szkoda tyle kasy skoro jestem amatorem :?: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amator czy nie, pozniej moze zechcesz sie doksztalcik w tej dziedzinie, zaczniesz robic fotki, wciagnie cie to i moze sie okazac ze aparat cie ogranicza.

 

Wiec lepiej wziazc cos przyzwoitego :) tzn. dobrej firmy, manualnymi opcjami itp.

Ja bym sie sklanial do Canona A610 na pewno nie bedziesz zawiedziony.

Do tego karta z 512MB i moze jakas ksiazka o fotografowaniu? :)

Ewentualnie na necie jest duzo informacji jak zaczac przygode z fotografia (na gorze jest watek przyklejony rowniez).

 

Ps. a co do ultrazoomow to jest watek - ankieta, tam poczytaj co polecaja.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Skrytobojca. Lepiej dołożyć i kupić coś lepszego niż w przyszłości narzekać na ograniczenia aparatu. Chyba jednak zdecyduje się na tego Canona A620.

 

 

 

A co myślicie o Kodaku Z650 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Skrytobojca. Lepiej dołożyć i kupić coś lepszego niż w przyszłości narzekać na ograniczenia aparatu. Chyba jednak zdecyduje się na tego Canona A620.

A co myślicie o Kodaku Z650 :?:

 

Z tych co podałem ... to A510 od A610 różni się mniejszą matrycą , słabszym procesorem i gorszym makro ... nauczyć się fotografi tak samo możesz na tych dwóch ;] ale racja ... ja też bym kierował się w stronę A610 a nie A620 ... a czemu ? bo mają ten sam rozmiar fizyczny matrycy ... zwiększają się tylko megapixele przy tej samej wielkości matrycy :> = większe szumy (większa ale gorsza jakość fotki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałem ... to A510 od A610 różni się mniejszą matrycą , słabszym procesorem i gorszym makro ... nauczyć się fotografi tak samo możesz na tych dwóch ;] ale racja ... ja też bym kierował się w stronę A610 a nie A620 ... a czemu ? bo mają ten sam rozmiar fizyczny matrycy ... zwiększają się tylko megapixele przy tej samej wielkości matrycy :> = większe szumy (większa ale gorsza jakość fotki)

Dzięki za tak zrozumiałe :wink: wyjaśnienie różnicy między tymi dwoma modelami.

 

 

PS. Z tego co czytałem to jeszcze jedynie różnią się szybkością zdjęć seryjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Z tego co czytałem to jeszcze jedynie różnią się szybkością zdjęć seryjnych.

no za to jest odpowiedzialny procesor ;]

 

a makro to jest minimalna odległość od obiektywu do przedmiotu kiedy możesz zrobić ostrą fotkę . Żeby w A510 zrobić ostrą fotkę musisz miec aparat oddalony o 6cm od fotografowanego obiektu ... a w A610 wystarczy 1cm ;] nieźle nie ? :P

 

matryca ... jest to jakby klisza na której rejestruje się obraz ... tylko, że cyfrowa ;] i są różne wielkości takiej matrycy ...

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

Klisza filmowa ma 35mm (są też aparaty z tak dużymi matrycami ;) ) I im większa matryca tym zyskujesz lepszą jakość obrazu , zachowanie detali i szczegółów :)

 

A510, A520 , A530 i A540 mają 1/2.5" - czyli najmniejszą z tutaj pokazanych

 

natomiast A610 ma 1/1.8" - czyli większa = lepsza jakość fotki więcej szegółów i wyraźniejsze i lepsze zdjęcie ;]

 

 

Już wszystko wiadomo ?

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak....chciałem kupić aparat cyfrowy...pułap cenowy od 1300zł do 1600zł....od razu mówie ze to będzie mój pierwszy aparat cyfrowy i z fotografią nie miałem nigdy nic wspólnego....interesuje mnie żeby aparacik posiadał możliwość nagrywania filmów.....moją propozycją jest Kodak P850 Zoom....co o nim myślicie i ewentualnie jakie inne modele są w miarę dobre....???czekam na pomoc do piątku wieczorem bo w sobote chciałbym go już nabyć....

Edytowane przez Gremlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodak...bleeee.. ma duuuuze problemy z lapaniem ostrosci, cos jest nie tak z tym jego fokusem czy co (nie wspomne juz o jego predkosci), tak czy siak na pewno na bank na 100% bym go NIE bral

 

a co do wyboru to moze to Ci chodz troche pomoze;

http://www.cyberfoto.pl/jaka-cyfrowka/6602...y-do-1500-z.htm

Edytowane przez kordek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shit to moze nie jest....ale jak ktos lubi plastikowe zabaweczki do kieszeni to w sam raz.. i nie twierdze, ze nie da sie robic ladnych fotek tym canon-em

poza tym canon kaze nam placic dosc duze pieniadze za swoje logo na obudowie..za duzo

 

ale ogolnie very good idioten camera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shit to moze nie jest....ale jak ktos lubi plastikowe zabaweczki do kieszeni to w sam raz.. i nie twierdze, ze nie da sie robic ladnych fotek tym canon-em

poza tym canon kaze nam placic dosc duze pieniadze za swoje logo na obudowie..za duzo

 

ale ogolnie very good idioten camera :D

:lol: Powtórz.

 

Nie wiem czy Ci chodziło tylko o A700 ale A700 to ciut okrojony A530. Tak słucham i szokuje mnie to co piszesz.

 

1.Shit ? wiadomo, że nie jest. (jeśli chodzi o A700) - tragiczny nie jest, ale A530 jest lepszy a A610 znacznie lepszy

2.Plastik... hmm wolisz metal od sony ? czy samsunga ? Obudowa owszem ... mogłaby być z innego materiału ale reszta w tych cyfrakach jest super.

3. Duże pieniądze za logo ... a kto Ci nie każe płacić za logo ? Podaj konkretne przykłady i argumentacje.

4.Idioten camera ? :lol: :lol: :lol: seria A jako pierwsza z tanich cyfraków miała pełen manual (łącznie z MF) i tak już zostało w seri A...

 

Zastanów się co piszesz , sprawdź , przedyskutuj a nie piszesz "w ciemno". Widać, że nigdy nie trzymałeś Canona seri A i próbujesz "świecić". :]

 

Niestety zaciekle będę bronił Canona. ;) Jeśli chcesz go atakować ... sensowne argumenty proszę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...