Skocz do zawartości
fipa

// Jaka powinna być temperatura na dysku twardym i procku \

Rekomendowane odpowiedzi

:?: :?: :?: Tak jak w temacie. Mam 27 stopni bez żadnych wiatraków i innych wymyślnych sposobów chłodzenia, a ten dysk to Seagate ATA IV 7200 obr/min. A na procku mam 38 stopni bez obciążenia i 47 w stresie. Jest podkręcony z 1100 na 1360 (10x136) na D5TB(3). Czy to dobrze? :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hipo zrób coś z tą temp bo dysk ci długo nie pociągnie

Spójrz może na stronę ww.benchmark.pl , jest tam test dysków twardych i Barracuda grzała im się do 55*C. Co powiesz na to? :)

Jak ja lubie takie posty , koles jak chcesz uzywac dysku prez 5 lat to lepiej zamontuj wiatraka i nie pytaj sie dlaczego , bo chyba jest to jasne !!! .

 

BTW czy wam tez tak kiepsko dziala Forum ?? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz może na stronę ww.benchmark.pl , jest tam test dysków twardych i Barracuda grzała im się do 55*C. Co powiesz na to?

 

Ja mam Barracude IV 60 GB i wczasie normalnej pracy rozgrzewa się do 38 C, a po kilkugodzinnej męczarni do 41-42 C (dane podawane przez system S.M.A.R.T. do układu monitorującego ITE8712F) i można ją normalnie dotykać - 55 C to już poparzyć się można :)

Coś Wojo tam namieszał.

Barracudy II i 3 to się naprawdę grzały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?:  :?:  :?: Tak jak w temacie. Mam 27 stopni bez żadnych wiatraków i innych wymyślnych sposobów chłodzenia, a ten dysk to Seagate ATA IV 7200 obr/min. A na procku mam 38 stopni bez obciążenia i 47 w stresie. Jest podkręcony z 1100 na 1360 (10x136) na D5TB(3). Czy to dobrze? :?:  :?:  :?:

to ci powiem że masz extra temp. ale zrób sobie jakies lepsze chłodzienie i bierz sie do kręcenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...