Skocz do zawartości
ryszardo

Tuning Zasilacza - No Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Ideogia mojego projektu opiera się o wyeliminowanie chałasu zasilacza - wentylatorów. Dlatego też zamieżam przykręcić z tyłu obudwy radiator (30x10x6 cm) do końcówek mocy audio i podłączyć do niego diody z zasilacza. Oczywiście pasywnie.

Jeżeli ma ktoś jakieś sugestie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest czasem tak ,jak juz ktos wspomnial na forum ,ze oprocz elementow ktore sa

przykrecone do radiatorow w zasilce grzeja sie tez elemnty ktore nie sa oradiatorowane.

Co w przypadku braku przeplywu powietrza moze skrocic ich zywatnosc ,albo doprowadzic do przejscia w "inny wymiar". :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasiłce grzeją się nie tylko diody i tranzystory, do tego dochodzą jeszcze inne elementy - baardzo ciężko zastąpić to pasywem, nawet w przypadku bloku od WC wymagany jest dodatkowy wentyl na 5V

 

twój pomysł przegrzeje zasiłkę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podam przykład:

Athlon 2400@2600

Płyta ECS na kt 333

Radeon 9500Pro wymaga dodatkowego zailania i krecona była

2x256Mb ramu

dysk 60Gb

i tam Cd-Rom i nagrywarka.

Wszytko to było napedzane zasilaczem CWT 235W co juz jest dosc niebezpieczne, ta zasiłka ma radiatory takie małe blaszki jak w Codegenie i w tej zasilce wentyl sie zatarł. Chodziło to tak ze 2tyg a komp uzywany z 20h dziennie, i wszytko było w najlepszym pozadku tylko spalenizna troszke było czuc, w koncu ustaliłem ze to z zasiłki przesmarowałem wiatrak i zasiła działa do dzis. wiec mysle ze jak dac pozadne radiatory to bedzie smigac, w niekreconym mocno konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko to było napedzane zasilaczem CWT 235W co juz jest dosc niebezpieczne, ta zasiłka ma radiatory takie małe blaszki jak w Codegenie i w tej zasilce wentyl sie zatarł. Chodziło to tak ze 2tyg a komp uzywany z 20h dziennie, i wszytko było w najlepszym pozadku tylko spalenizna troszke było czuc,

1385577[/snapback]

Niezły terminator jesteś, tylko że klimat się zmienia na wiosenno letni, temperatury bedą wyższe, brak obiegu powietrza i jeszcze wciągnie cię jakaś wymagająca gra, wyciskająca wszystko z kompa i zasiłka może zrobić zonk. I będziesz miał szczęście jeśli tylko zasiłka...

 

Rób co chcesz ryzyko jest twoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

slaby config ciagnoles na tym cwt 235w:)

ja na 235 cwt ciagne

 

Abita an7

radka 9800

bartona-m 2500

2xhynisie 256/333

barracude 160gb

karte tv

sb live 5.1

katody revoltec x 2

2xwentyl 80

 

wiatrak w zasilce leci na 5v:d zero restartow i niedomagan :lol: :mrgreen: :banana: warto inwestowac w firmowe zasilki :lol:

no risk no fun

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej ladnie dociac nowe radiatory do srodka, czesc wystawic na zewnatrz i dac wentyl na 5V zeby byl jakis obieg powietrza.

Dodatkowe otwory wentylayjne na bocznej sciance tez napewno by cos daly zeby bylo zasysane zimniejsze powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jelśli masz zamiar zrobic pasywny zasilacz do tego kompa z podpisu

Asus a7v8x, Athlon XP 2100+ Pentagram QVC 120+, ATI Radeon 9000 PRO, 0,5GB Ram, Maxtor 80GB 8m, Audigy 2 ZS

To ja sadze ze sie uda spokojnie, jaki komp u mnie pracował 2tyg. a ten sporo słabszy, Radiator masz duzy wiec duza powieszchnia oddawania ciepła, i zrób dodatkowe otwory w obudowie zasialcza i co sie bedzie grzało i bedzie sie to dało obłozyc radiatorami to obłuż. I jeszcze małe pytanko jaki masz ten zasilacz do przerobienia?? firmowe zasilacze maja zabezpieczenia dzieki ORT: ORT: ORT: kturym sie nie przegrzeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Troszke pusta ta zaiłka, sadze ze ja zchłodzisz bez problemu, zastanawiam sie co sie w srodku moze grzac i wielu zeczy nie widze :lol: a pozatym bałbym sie trzymac kompa na takiej zasilce oboietnie czy pasywna czy aktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola ! TO z pewnością nie jest moja zasiłka! To jest fotka Megabajt'a MGB-350ATXP4 !!! , która poza "MGB" nie ma nic więcej wspólnego. Widząc taki shit w mojej maszynie zbladłbym bardzo poważnie

 

Mine supply looks like this:

post-110885-1113490209_thumb.jpg

Edytowane przez ryszardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model niezaprzeczalnie sie zgadza, a że podobny jest codegen'a - bardzo prawdopodobne. Jeszcze nie dotarłem, ale jestem na tropie porównania skąd pochodzą dane elementy w zaasiłkach różnych klas. Teoretycznie są to te same lub bardzo podobne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem ile moja maszynka pobiera mocy - 212W, więc żadna specjalnia zasiłka mi nie jest potrzebna :-) (po przeróbce odpadnie 4W z wiatraków zasilacza) Biore oczywiście tolerancje nawet do +20%. Tak więc jestem coraz spokojniejszy co do projektu.

Edytowane przez ryszardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób rób i zdaj rezultaty.

Za jakiś miesiąc będę chciał zbudować budę i zasilacz umieszcze w dziwnym miejscu :> No i oczywiście wyjmę go z tej klatki i pozbawię zasilania, jedynie coś puszczę na 5 V, np Pro TC 1000 rpm..

Czekam na relacji ciąg dalszy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp właśnie jest rozłożony, tzn radiator jest zamontowany do (pustej narazie ze względów bespieczeństwa finansowego :-) ) obudowy z zamontowanymi nań stabilizatorami i tranzystorami. Nie chodzi :-0 . Jeste właśnie na etapie dochodzenia co jest nie tak.

1. nic nie wskazuje na efekty spalenia.

2. biespiecznik ok.

3. na podłączonym zasilaniu (komp wyłączony) napięcie po podbiciu do 750 V ( :-) ) rozchodzi się jedynie na obwody prostownika. Płytka jest podzielona na dwie wyraźne części : część prostowniczą i układu zasilania stałoprądowego. Miernik mi nic nie wskazuje na tej drogiej części.

4. w orginale tranzystory były zamieszczone na jednym a stabilizatory z diodami (prawdopodobnie uniwersalnymi) na drugim radiatorze.

5. czy masa zasilacza (obudowy) może mieć połączenie z radiatorem? umnie ma (oczywiście żaden problem odizolować, pytanie tylko czy jest sens).

6. Jezeli macie jekieś sugestie ... lub jeśli macie kontakt z elektronikami poinformujcie ich o moim problemie ( to może być nizła gratka jak się uda :-) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...