Skocz do zawartości
tigrysek

Win2k Prof Sp4 Or Winxp Prof Sp2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się dowiedzieć który z tych systemow jest lepszy. Słyszałem, że jest parę zasadniczych różnic między tymi systemami w działaniu na korzyść WinXP. I tutaj jest problem. Myślałem, że oba systemy sa bardzo podobne i dla lepszej wydajnosci chcialem Win2k. A tutaj doszly mnie takie sluchy, ze roznia sie od siebie. Chcialbym wiedziec ktory ostatecznie jest lepszy.

 

Chce wydajniejszy system z tego wzgledu ze mam tylko:

 

Duron 900MHz

256 DDR 266Hz

GeForce 2 MX 200 32MB

Płyta główna jakaś z tańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec po przesiadce z win2k SP4 na winXp SP1 odczul znaczne przeyspieszenie dzialania systemu. System mu sie o wiele predzej laduje i plynniej wg.jego opisu dziala.

Jego sprzet :

PentiumIII800

256SDram

GF2 400 64ram.

Niewiem jak sprawa by wygladala z XPSP2. ale slyszalem ze SP2 przymula lekko kompa. Dlatego poradzilem mu instalowanie tylko SP1. I jest bardzo zadowolony.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wydajniejszy system z tego wzgledu ze mam tylko:

 

Duron 900MHz

256 DDR 266Hz

GeForce 2 MX 200 32MB

Płyta główna jakaś z tańszych.

1385834[/snapback]

na te twoj sprzet proponowalbym win2000 sp4. Do tej pory mam kumpli co na nim jadą, są zadowolneni i za chiny nie mogą sie przekonac do winXP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć który z tych systemow jest lepszy. Słyszałem, że jest parę zasadniczych różnic między tymi systemami w działaniu na korzyść WinXP. I tutaj jest problem. Myślałem, że oba systemy sa bardzo podobne i dla lepszej wydajnosci chcialem Win2k. A tutaj doszly mnie takie sluchy, ze roznia sie od siebie. Chcialbym wiedziec ktory ostatecznie jest lepszy.

 

Chce wydajniejszy system z tego wzgledu ze mam tylko:

 

Duron 900MHz

256 DDR 266Hz

GeForce 2 MX 200 32MB

Płyta główna jakaś z tańszych.

1385834[/snapback]

Trochę ramu i XP powinien śmigać.

Ale przy tym konigu też nie powinno być źle

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak winxp sp2 przymula sp2 różni sie od sp1 że jest bezpeczniejszy sp1 jest bardziej dziurawy i tyle jak bedziesz jechał na sp1 to moment złapiesz wirusy robaki itd ktoś jak nie umie skonfigurowąć systemu to mówi że sp2 muli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem.. ja nie wiedzialem roznicy w predkosci dzialaniu po instalacji sp2... a siedze przy kompie ostatnio duzo.... ja wiecej u siebie wina 2000 nie zainstaluje.. poniewaz mialem problemy z grami... nie wiem dlaczego... polecam xp ze wzgledu na stabilnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2003 server @ desktop.

Masz nawet polrocznego triala za free :)

 

Ogolnie to system bardzo podobny do xp tylko:

- nie ma luny ( te koslawe okienka ;p )

- ma "inne" (imho lepsze) zarzadzanie swapem ( xp upycha pamiec aplikacji do swapa po braku aktywnosci tej aplikacji przez 30 minut, 2003 robi to tylko jesli faktycznie brakuje ramu ). Na xp denerwowalo mnie ze jak powiedzmy zostawilem wlaczonego ffoxa i robilem przez dluzsza chwile cos innego, a potem znow chcialem skozystac z ff to musialem czekac na odczyt swapa.

- moje odczucie jest takie ze chodzi ciut szybciej/sprawniej, aczkolwiek troche sie trzeba nameczyc zeby go przerobic na desktop

 

edit:pare slow o legalnosci:

Skoro wczesniej kozystales z 2000, to wg mnie nie warto kupowac XP. Jesli chcesz zmienic system mozesz sprobowac triala 2003

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykorzystuję oba

co do bezpieczeństwa to po zainstalowaniu odpowiednich programów nie ma różnicy

co do wydajności to 2000 na tej samej maszynie 15% szybszy (wykorzystuje go do obróbki video)

jedyny plus dla XP jaki do mnie przemawia to jest to że wiele programów jest pisanych tylko na XP (adobe premiere pro)

ponoć 2003 po odpowiednim ustawieniu jast OK :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2003 server @ desktop.

Masz nawet polrocznego triala za free :)

 

Ogolnie to system bardzo podobny do xp tylko:

- nie ma luny ( te koslawe okienka ;p )

1387115[/snapback]

Serwer 2003 ma lune, tyle że domyślnie wyłączona. To samo mozna zrobić w instalatorze XP.

 

 

Mi tylko brakuje jednej funkcji > przełączania użytkowników. Gdyby nie to już dawno korzystal bym tylko z 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykorzystuję oba

co do bezpieczeństwa to po zainstalowaniu odpowiednich programów nie ma różnicy

co do wydajności to 2000 na tej samej maszynie 15% szybszy (wykorzystuje go do obróbki video)

jedyny plus dla XP jaki do mnie przemawia to jest to że wiele programów jest  pisanych tylko na XP (adobe premiere pro)

ponoć 2003 po odpowiednim ustawieniu jast OK :rolleyes:

1387122[/snapback]

nie ponoc tylko tak jest :)

p.s. jak sie komus nudzi to moze zrobic jakis programik ktory poprostu "przerobi" wina 2003 na wersje do dzialania w domu :) osobiscie nie znam programowania a w rejestrze do zmiany jest niewiele :) wiec tu potrzeba kogos kto chodz troche w tym siedzi :) pozdrawiam :)

 

sgj --> ale za to masz opcje wyloguj i zaloguj :P :P :P

 

tak, 2003 ma lune.. tylko jest wylaczona.. dzieki bogu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. jak sie komus nudzi to moze zrobic jakis programik ktory poprostu "przerobi" wina 2003 na wersje do dzialania w domu :) osobiscie nie znam programowania a w rejestrze do zmiany jest niewiele :) wiec tu potrzeba kogos kto chodz troche w tym siedzi :) pozdrawiam :)

1389090[/snapback]

Będzie coś takiego(tyle ze nie program a wtyczka do innego mojego programu), co zmieni ustawienia na bardziej domowe, tylko musze znaleźć miejsca na HDD zeby zainstalowac system.

sgj --> ale za to masz opcje wyloguj i zaloguj :P :P :P

1389090[/snapback]

No tak, tylko ja musze miec uruchomione programy na 2 kontach równoczesnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...