Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mój ukochany DVD-RoM odmawia wspolpracy... :(

- najpierw było tak:

po włożeniu płyty, czytał coś tam czytał, aż po kilku sekundach w końcu przestawał czytać i zostawiał tylko lampe włączoną... (wcześniej tak się zdarzało dużo razy, jak jakąś porysowaną albo źle nagraną płyte wkładałem)...

 

zatem rozkrecilem go :D przeczyscilem laser i ogolnie... docisnelem tasmy itp i teraz po wlozeniu plyty dwa razy zamruga dioda i [gluteus maximus] blada...

 

Toshibka ma juz swoje lata, moze nie ma dla niej juz zadnej nadzieji... ? a moze jednak ma ktos jakies pomysly?

 

jesli to laser to mozna nowy kupic i zamontowac?

Edytowane przez McBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyczyszczenie laseranic nie dalo to nie wroze nic optymistycznego.

Wymiana lasera to koszt rzędu nowego DVD, no moze ciut mniejszy ale napewno nieopłacalny.

 

Mozesz probowac jeszcze raz wyczyscic laser. Uzyj do tego twardego wacika + jakis spirytus, w ostatecznosci woda po goleniu. Sprawdz czy nie zostalo na nim zadnego kurzu i proboj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj do tego twardego wacika + jakis spirytus, w ostatecznosci woda po goleniu. Sprawdz czy nie zostalo na nim zadnego kurzu i proboj.

no tak zrobilem :(

 

co do laseru to tez mi sie wydaje ze glupi/prowizoryczny pomysl

 

chyba czas zbierac na nowa Toshibe...

tak mysle ze bedzie to Toshiba SD-R5372B

 

Napęd umiera, to przykre

HARDcore przez jakoś 5-6 lat o ile sie nie myle... ;) Edytowane przez McBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poddawalem sie, mieszalem przy nim, mieszalem, i teraz dluzej czyta plyty, az w koncu staje - dioda caly czas zapalona.

 

nie raz tak mialem z źle nagranymi i bardzo porysowanymi plytami i wtedy to byla kwestia czasu, az odczyta (tzn wysuwalem i wsuwalem tacke z plyta, az odczyta) :)

 

teraz tak ma przy nieporysowanej plycie :(

 

zatem to pewnie laser...

pobawilbym sie z tym laserem, z jego wymiana, ale trzeba znalezc odpowiedni model, bo nie kazdy chyba pasuje?

 

Model mojego DVD to CD-M1302

 

tutaj jest sklepik z laserami, wie ktos czy ktorys bedzie pasowal? Moze z jakiegos innego CD/DVD-RoM'u mozna wyciagnac i zmienic? Samsung??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...