Skocz do zawartości
gnz

Logitech Mx 518

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

wlasnie kupilem myszke logitech mx518 i nawet dosyc szybko uporalem sie z nowym oprogramowaniem - set point (we wczesniejszych wersjach mouse ware)

 

mam na myszce przyciski gdzie zwiekszam lub zmniejszam dpi (czulosc myszy)

 

ustawilem sobie na 1600 dpi (tyle jest max) oraz dobralem wg moich upodoban predkosc , przyspieszenie myszy itp

 

mam pytanie, na jakim dpi najlepiej grac w counter-strike, teraz mam ustawione 1600 dpi w grze (+[przycisk zwiekszenie czulosci] na maxa)

mam sobie dobrac ustawienia przy czulosci max czy min ?

 

prosze o wypowiadanie sie osob zaawansowanych

prosze unikac odpowiedzi typu "1600 dpi bo to najwiecej", chce uzasadnienie :)

 

z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1599 bo to nie najwiecej :P

Wiadomo, ze im lepsza rozdzielczosc tym lepiej sie gra !

Mozesz ustawic i 800 i nie zobaczysz roznicy (oprocz tego ze mysz szybciej sie bedzie przesuwac)

Moja rada - ustawic na 1600 i koniecznie podkrecic USB ..przy 500 Hz powinna byc odczuwalna różnica dla zaawansowanych graczy-strzelaczy.

Max dla tej myszy to 1 kHz, ale ja nie podkrecalem tak swojego, bo sie boje o karte muzyczna.

Taka ma rada .

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos powiedzie czemu w grach nie moge skonfigurowac bocznych przyciskow w 518 ?

nie mam pojecia dlaczego, ale moze poprostu gra nie obsluguj ich?

w q3 np mozna zbindowac mouse1, mouse2, mouse3 i mouse4 - wiecej nie obsluguje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia dlaczego, ale moze poprostu gra nie obsluguj ich?

w q3 np mozna zbindowac mouse1, mouse2, mouse3 i mouse4 - wiecej nie obsluguje...

No niestety lipa. U mnie też boczne przyciski nie działają w Q3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety lipa. U mnie też boczne przyciski nie działają w Q3.

w q3 u mnie na a4tech x718 dziala jeden z bocznych - wlasnie mouse4, podobnie jak stara swop80.

u kumpla na mx518 tez dziala jeden z bocznych - mouse4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w q3 u mnie na a4tech x718 dziala jeden z bocznych - wlasnie mouse4, podobnie jak stara swop80.

u kumpla na mx518 tez dziala jeden z bocznych - mouse4

Może wystarczy zmienić jakieś ustawienia w SetPoint'cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj MX518. Wszystko fajnie, tyle tylko że SetPoint nie działa pod win 2003. Wersja z CD w ogóle się nie instaluje, a najnowsza instaluje się, ale w katalogu programu brakuje pliku SetPoint.exe :-|

 

 

-edit-

Udało mi się zainstalować i uruchomić ten program. Wystarczyło uruchomić plik instalacyjny w trybie zgodności z Win XP i z wyłączonymi kompozycjami. Wszystko śmiga :D

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosiłbym o szybką odpowiedź.

 

Czy w mx518 plastik części górnej i głównych przycisków myszki jest tak samo śliski i (jak dla mnie) nieprzyjemny w dotyku i powodujący pocenie się dłoni jak w mx510 ??

 

B. licze na szybka odpowiedź, gdzyż jutro musze odpowiedzieć czy biorę MX518 czy Mx400 lub Mx610.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest śliski, ręka się poci trochę bardziej niż na MX500, ale że jest nieprzyjmeny to nie napiszę, bo nie odczuwam czegoś takiego. Plastik taki sam jak w MX510.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, - nieprzyjemność to rzecz względna, dlatego napisałem "jak dla mnie".

W mx510 hologram jest tak jakby pod warstwą śliskiego, przeźroczystego plastiku - wnoszę więc, że w mx518 jest to samo :-( . Gdyby dali na przyciski plastik taki jak w mx500/mx310 to bym na nią się zdecydował.

A tak będzie któraś z tych nowych - mx400 lub mx610.

Kusi mnie ta bezprzewodowa, ale opinie w recenzjach i w necie są skrajne :-( - od zachwytów do xxxxx (cenzura). Troche mnie to martwi.

 

Myślałem też o G5, ale 1 przycisk pod kciukiem to dla mnie za mało.

 

P.S.

Chyba zaryzykuje MX610 - nigdy nie miałem myszki bezprzewodowej i to mnie ciągnie. Z drugiej strony będzie ciężko bo po MX510 musi się wykazać...

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jednym z powodow dla ktorych logitech rezygnuje z tego srebrnego "malowania" myszy jak mx500 czy elementy 310 to oprocz checi zmiany designu fakt ze to sreberko sie dosc szybko scieralo. W kolejnych rev juz slabiej, ale jednak. Za to 510 i 518 sa juz tak zabezpieczone ze ciezko sie dobrac do "hologramu" pod warstwa tego jakby lakieru.

Osobiscie bym odradzal mx610 - to mysz typowo multimedialna, w grach bedzie poprostu cienka.

Moze pomysl na razerem, wiadomo trudnosci ze zmiana ksztaltu myszy, ale wielkie przyciski z tworzywa maksymalnie zapobiegajacemu poceniu powinny satysfakcjonowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

Razer mi nie leży, tak jak i Mx310.

Lubie duże i wyprofilowane mychy. Microsoft jest na miejscu trudno dostępny / niedostępny dlatego też o nim nie pisze.

Zostaje Logitech.

510 miałem i nie pasuje mi ten plastik, więc 518 też nie bardzo....

G5 za droga, poza tym ma 1 przycisk pod kciukiem - za mało.

 

Zostaje MX400 i MX 610. Może w taim razie mx400 ??

 

Gry fpp raczej mi powoli przechodzą, gram głównie w rgp (oblivion), hack'n'slasch jak sacred, obowiązkowo rts - starcraft.

 

Chociażby z tewgo powodu nie potrzebuja razera ani G5.

 

Jeśli przy mx610 kiepsko byłoby w grach to może faktycznie tańszą mx400 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, na jakim dpi najlepiej grac w counter-strike, teraz mam ustawione 1600 dpi w grze (+[przycisk zwiekszenie czulosci] na maxa)

mam sobie dobrac ustawienia przy czulosci max czy min ?

W normalnej grze zawsze ustawiamy 1600 dpi i regulujemy prędkość już w setupie gry dzięki czemu mysz będzie wysyłała 1600 impulsów na cal co zwiększy precyzję ... czemu nie odwrotnie ? ...... bo kiedy damy np. 400 dpi i dobierzemy taką samą prędkość ( mysz przesyła 4x mniej impulsów) to celownik będzie nam przeskakiwał nie co np. piksel tylko co np. 4 czyli ze znacznie mniejszą precyzją. To jest logiczne i chyba nie muszę jeszcze dokładniej wyjaśniać od strony technicznej/programowej.

 

Jednak CS to dziwna gra w której nie da się zjechać z prędkością przesuwu mniej niż 1 ( w BF2 da się np. 0.1 - ja gram na 0.3 - 0.4). Czyli w CS trzeba się starać ( na myszach 1600+ ) ustawiać możliwie wysoką rozdzielczość ekranu , prędkość na minimum ( setup gry czyli 1 ) i jeśli nadal jest za szybko to niestety zredukować rozdzielczość myszy ( sprzętową ).

 

Ale zasada jest zawsze ta sama - im więcej dpi tym większa precyzja przy tej samej prędkości ( przy np. 4xAA można nawet dokładniej niż "by pixel" - co jest logiczne i w praktyce też widoczne )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jednym z powodow dla ktorych logitech rezygnuje z tego srebrnego "malowania" myszy jak mx500 czy elementy 310 to oprocz checi zmiany designu fakt ze to sreberko sie dosc szybko scieralo. W kolejnych rev juz slabiej, ale jednak. Za to 510 i 518 sa juz tak zabezpieczone ze ciezko sie dobrac do "hologramu" pod warstwa tego jakby lakieru.

Bue, z tego co widzę nowe Logitechy wciąż trapi ta sama przypadłość, co moją starą mx500 - używana G5. Moja też wygląda już nieciekawie i z tego powodu chciałem ją wymienić na jakiś nowszy model, ale po tym co widzę, wybiorę chyba Razera. Jakieś uwagi co do trwałości tych ostatnich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bue, z tego co widzę nowe Logitechy wciąż trapi ta sama przypadłość, co moją starą mx500 - używana G5. Moja też wygląda już nieciekawie i z tego powodu chciałem ją wymienić na jakiś nowszy model, ale po tym co widzę, wybiorę chyba Razera. Jakieś uwagi co do trwałości tych ostatnich?

W razerach masz plastik przezroczysty - nie ma sie co scierac :)

Btw ten G5 jest w takim stylu wlasnie troche "zuzyty metal" te pozolkle odcienie - zdrapany lakier pasuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bue, z tego co widzę nowe Logitechy wciąż trapi ta sama przypadłość, co moją starą mx500 - używana G5. Moja też wygląda już nieciekawie i z tego powodu chciałem ją wymienić na jakiś nowszy model, ale po tym co widzę, wybiorę chyba Razera. Jakieś uwagi co do trwałości tych ostatnich?

Lol! G5 jest właśnie tak specjalnie "malowana"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czym można zastąpić oryginalne sterowniki setpoint od logitecha? To jest właśnie ta część myszki, która mnie najbardziej wnerwia. Chodzi o to, że jestem minimalistą i nie lubię jak sterownik zajmuje przed instalacją 45mb, zżera 15mb ramu, gdy jest bezczynny, miga jakimś shitem w obszarze powiadomień, daje możliwość obsługi klawiatury, daje możliwość przypisania piętnastu akcji każdemu z przycisków i ma XXX bajerów. Ponoć można wgrać zmodyfikowane sterowniki od razera, ale nie mogę ich znaleźć. Ma ktoś pomysł, czym mogę zastąpić setpointa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...