Skocz do zawartości
lookash2

Obudowa Berlina

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale jak ustawie na 1V to wentyl się nie będzie kręcił, dzięki czemu nie trzeba stosować wyłącznika każdego potencjometra z osobna :mur:

1401060[/snapback]

taaa, ale tez przez to ze masz od 1V przez pol zakresu obrotu potencjometra wentyl stoi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kable okragłe,.. to na mojej www jest jakis stary tutek HOWTO... ale odradzam babrania sie...

Najtansze tasmy... (ja kupiłem po 8..10pln) jak ktos wpsomniał ciezko sie wyginają i jakos krzywo... dobrym na to sposobem jest włozenie ich w rurke masturbowanom my to nazywamy :lol:.. a chodzi o takom rurke z perforacjami.... o przekroju harmonijki... rozcinamy takową wzdłuz i wkładamy weń tasmexa.. i wyglonda znakomiciej.. i gnie sie wysmieniciej... :lol: zarzuciłbym pixami ale ten akurat patent mam 100km od miejsca mojego aktualnego pobytu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec w chwili przerwy w nauce do matury kupilem sobie w castoramie 25m peszla i wpakowalem wszystkie kable!

 

Oto efekt (nie zwracajcie uwagi na te luzne kable na gorze bo one sa od "tymczasowego" regulatora obrotow):

 

Foto #1

Foto #2

Foto #3

 

A tak wyglada okragla tajma mojej wlasnej produkcji.

Foto #4

 

Ocencie co mozna popraiwc! kurcze... niby to wyglada lepiej nuz wczesniej kiedy kable walaly sie po budzie ale teraz jest skupisko peszli :( Co mozna na to poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjściem nie jest zapakowanie wszystkich kabli jak leci, tylko rozsądne i sprytne pochowanie jak największej ilości z nich, tak aby były niewidoczne, a tylko te, które nie ma jak zakamuflować można oprawić w peszle, oploty, itd. itp. (wg gustu)

 

w miaę możliwości pochowaj przewody w rogi, kąty, za napędy, zasilacz, mobo, wszędzie gdzie się da, tylko, tak, żeby nie zablokowac przypadkiem jakiegoś elementu - kombinuj tak, zeby w każdej chwili miał możliwośc wydobycia każdej części z budy bez uprzedniego cięcia któregoś z kabli - dodam, że choć wydaje się to trudne - jest wykonalne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjściem nie jest zapakowanie wszystkich kabli jak leci, tylko rozsądne i sprytne pochowanie jak największej ilości z nich, tak aby były niewidoczne, a tylko te, które nie ma jak zakamuflować można oprawić w peszle, oploty, itd. itp. (wg gustu)

1447399[/snapback]

No bedzie to troche trudne badz moze nawet nie wykonalne! Ta zasilka ma chamsko krotkie kable i ma ich malo wiec wszystkie molexy mam zajete :( Kable sa na tyle krotkie ze jak sa podlaczone do urzadzen to nie ma ich juz gdzie pochowac bo nie dosiegna nigdzie :(

 

Myslalem jeszcze o tym zeby tak porobic zeby kable szly w jednym peszlu i tylko w na pewnych odcinkach wychodzily prosto do wtyczki napedu!

 

W sumiem ma te 25m peszla wiec jak sie nie uda to trudno!

 

Dzieki za rade :) Postaram sie poprawic ale to mo maturce bo teraz brak czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocencie co mozna popraiwc! kurcze... niby to wyglada lepiej nuz wczesniej kiedy kable walaly sie po budzie ale teraz jest skupisko peszli :( Co mozna na to poradzic?

Ale zes tam tego napakował, ja tez mam prawie wszystko w peszlach (dwa kable wiszą za mobo), ale u mnie to wygląda 100 razy lepiej. Po pierwsze moje peszle są czarne, a po drugie o połowe cieńsze od tych twoich.

 

Na twoim miejscu to bym wymienił tego najgrubszego peszla od zasiłki na cos cienszego. (ja mam go w dwuch peszlach po chyba 7mm, wygląda to fajnie, oprocz tego kabel od zasiłki skróciłem o jakies 15 cm)

 

Pozdro

 

P.S.: Jeszcze jedeno, wez zrób ładniejsze końcówki, takie z opaski termokurczliwej!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do peszli to nie bylo czarnych i nie moglem ich nigdzie dostac ale wpadlem na fajny pomysl! Jesli to jest przezroczyste to powkladam w nie lancuszki z diod i beda swiecic :) Ciekawe czy to fajnie wyjdzie :wink:

 

A co do koncowej to nie chce dawac termokurczliwych bo musialbym zdjac molexy i zakladajac te koncowki musialbym je przypalac a a noz mi zejdzie ogien na wtyczke i sie lekko przypali i gwarancja pojdzie sie walic :( W symie zrobie koncowki z tasmy izolacyjnej! Tak bedzie najlepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

::UPDATE::

 

Zgodnie z obietnica zrobilem przedni panel kontrolny do wentylatorow!

 

Na poczatku myslalem jedynie o przelacznikach ale to nie jest tak efektowne jak rebulator na potencjometrze! Tak wiec zgromadzilem potrzebne dane itp i wyruszylem do sklepow po poszczegolne elementy!

 

Panel wstepnie mial byc zrobiony w mojej oryginalnej zaslepce od obudowy ale stwierdzilem ze jest na niej za malo miejca (nie byla plaska tylko z wcieciami :( ) i jest malo efektowna! Postanowilem zrobic zaslepke z pleksy! A wlasciewie 2 lytek pleksy i kartonika z nadrukiem!

 

Dokladnie zrobilem to tak: wycialem z pleksy 2 plytki o wymiarach zaslepki! Powycinalem odpowiednie otwory. Nastepnie wydrukowalem na kartce zrobiony w Photoshopie nadruk panelu i naklepilem go na kartonik wyciety identycznie jak obydwie pleksy z tym ze tan gdzie sa otwory na potencjometry wysiolem wieksze dziury! Jedna z pleks zmatowilem papierem sciernym i wycialem otwory na diody (na razie jeszcze ich nie mam zamontowanych bo zdarzyl sie wypadek i przepalily sie :( )!

 

Sama elektryke zrobilem z nastepujacego schematu: SCHEMAT

 

Zastanawialem sie w czym schowac te wszyskie kabelki i wpadlem na pomysl zbudowania szuflady z pleksy! wladowalem w nia caly osprzet i przykleilem zaslepke!

 

Przy okazji wpadlem na pomysl urozmaicenia kieszeni na dysk znajdujacej sie pod panelem! Zdjalem z szufladki z dyskiem pokrywe a w dno pudelka z pleksy od panelu wladowalem czerwone diody! Skierowalem je tak aby swiecily na raszki w kieszeni od dysku!

 

Teraz o samym panelu: ma on 3 pokretla (wiatraki na CPU, frontalny i tylny pod zasilka), nie mam jeszcze samych pokretel ale niedlugo wymontuje je od starego radia od babci :P Sa zwyklym, sredrnym walcem! Takie eleganckie i kolorystycznie idealnie pasujace do panelu!

Kolejnym patentem jest a wlasciwie dedzie jak kupie diody podswietlane od spodu pokretla! Po to wycialem wtekturce wieksze otwory aby bylo widac zmatowiana, podswietlona od spodu plekse!

Jak widac ponizej na fotkach nie skrecilem pleksy dwoma roznymi srobkami, Nie mialem niestety innych w domu ale niedlugo kupie cos lepszego i rownego :P

 

Zapraszam do ogladania poszczegolnych krokow mojej pracy i efektu prawie koncowego :P

 

Pudelko z pleksy

Pudelko z pleksy 2

Wycinanie panelu

Wnetrznosci

Wnetrznosci 2

Wnetrznosci 3

Otwor na kable

Panel

Panel 2

Panel o obudowie

Panel w obudowie 2

Cala buda

Podswietlony grill od kieszeni

 

Komentujcie i piszcie czy sie wam podoba!

Edytowane przez lookash2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- różne śróbki mocujące

- każda śróbka i każdy potencjometr na innej wysokości na panelu :/

- "tapetka" panelu jest średniej jakości i ma zaduże otwory

+ nawet ciekawe jest takie bez gałek

+ dość orginalny pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- różne śróbki mocujące

- każda śróbka i każdy potencjometr na innej wysokości na panelu :/

- "tapetka" panelu jest średniej jakości i ma zaduże otwory

+ nawet ciekawe jest takie bez gałek

+ dość orginalny pomysł

1455321[/snapback]

No wiec! Srobki mocujace beda wymienione, pisalem o tym wczesniej :)

Co do potencjometrow to sa one na rownej wysokosci! To te nierowne otwory w kartoniku ("tapecie") sprawiaja takiewrazenie! A co do otworuw! To to puste miejsce naokolo galki potencjometru to nie otwor w pleksie (bo ta jest idealna do galki) ale otwor w kartoniku! Zrobilem celowo wiekszy aby byl efekt podswietlenia! Jak nalowe pokretla to zakryje on te otwory ale bedzie o ten 1mm odstawal od pleksy i uzyskam w ten sposob efekt podswietlenia!

 

Na kilku pierwszych fotkach wyglądało wręcz profesjonalnie. Ale dalej się zawiodłem. mur.gif

Musisz to ładnie wykończyć i będzie naprawdę ładnie

A co dokladnie cie zrazilo? Wiem ze musze to jeszcze wykonczyc ale chyba na razie nie jest zle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to ładnie wykończyć, śrubki, otwory w tapecie za duże i nie równe.

Zapytaj kogoś z bliskich to Ci powiedzą co jest nie tak.

Ogólnie będzie bardzo ładnie jak to zrobisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to ładnie wykończyć, śrubki, otwory w tapecie za duże i nie równe.

1455362[/snapback]

No srobki to wiadomo! Ta tapete wyrownam ale otwory w niej specjalnie takie zostawilem (juz pisalem) bo jakby byy mniejsze to po nalozeniu pokretla nie byloby widac podswietlenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tego nie kupuj

szukaj pod chasłem  -- regulacja pentagramem,  pentagram, potencjometr

1389621[/snapback]

Da się

Ja mam tak panel zrobiony. Wywaliłem zalmany (takie same regulatory jak pentagrama) w obudowek oryginalnych. Wywyercilem dziurki w zaslepce (nieststy zmiescily mi sie tylko dwa regulatory) i przylepilem te regulatory do zaslepki tak by potencjometry wystawały przez te otworki. Kolega zrobil wersję z pleksa podswietlaną jeszcze, ale mi sie nie chciało.

Kupilem ładne pokrętła na te oryginalne od regulatorów. Troszkę zmniejszyłem srednice tych oryginalnych regulatorów i wetknolem te ładniejsze pokretełka.

Efekt..

GOtowe wykonczone kable i nie ma potrzeby przelutowywania czegokolwiek. Typowa zabawa dla leniwca jakim jestem bez wątpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arrrrr. obejzalem fotki i moge tylko stwierdzic ze tak fajnie bieglo ale zdechlo. pod wzgledem technicznym niezle ale estetyka wykoniania.... wiem co to za robota wykonywanie redulatora bo tez samprzez to przechodzilem niedawno B)

popraw estetyke i bedzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arrrrr. obejzalem fotki i moge tylko stwierdzic ze tak fajnie bieglo ale zdechlo. pod wzgledem technicznym niezle ale estetyka wykoniania.... wiem co to za robota wykonywanie redulatora bo tez samprzez to przechodzilem niedawno  B)

popraw estetyke i bedzie git  :)

1459479[/snapback]

Wiem, wiem! Musze to dopracowac! Powiec mi Wafer czym ty wycioles te otwory w zaslepce? Myslalem zeby wyciac je taka okragla nakladka na wiertarke (nie wiem jak sie to profesjonalnie nazywa)! Tylko ze ja mam cos takiego ale jest do wycinania otworow a drewnie, obawiam sie ze jak tylko doloze ostrze do tektury to mi ja rozniesie w pył :(

 

Nie wiem jak moge to inaczej zrobic :( Chce zeby podswietlamy byl tylko okrag na okolo pokretel a reszta zaslonieta! Tylko jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwory sa zrobine wiertarka 12mm wiertlem, pozniej pilnikiem do ksztaltu mniej wiecej okraglego i na koncu kamieniem szlifierskim na wiertarce. ja mam akurat kamien o duzej srednicy 25mm wiec tylko go przepchnalem przez ten otwor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAlleee kulfony te regulatory :D Wpuść je troszke do środka, bo naprawde wyglądaą jak hmmm nie wiem :D

1465839[/snapback]

A mozesz mi powiedziec jak ja mam je niby "wpuscic" do srodka? Tam jest pleksa! A poza tym wg Ciebie one sa duze? Dla mnie 1,5 cm dlugosci to nie jest duzo! Prawie tyle to ma sama "nozka" od potencjometru wiec gdzie niby ja mialem wsadzic mniejsze galki? :lol: Edytowane przez lookash2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie, ladnie... ale faktycznie jakies ogromniaste te galki. daj wiecej fotek... moze one tak wyszly tylko na tym zdjeciu :)

Edytowane przez wafer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie, ladnie... ale faktycznie jakies ogromniaste te galki. daj wiecej fotek... moze one tak wyszly tylko na tym zdjeciu :)

1465923[/snapback]

Kurcze... to ja juz nie wiem <_<

 

Aby udowodnic ze nie sa "kufoniaste" zamieszczam fotki z gory i bokiem aby ukazaly dlugosc galek :lol:

 

Bokiem

 

Z gory

 

Porownajcie wielkosc do tych przelacznikow! Sa prawie takie same, a zakryty potencjometr jest wlasnie wlugosci przelacznika!

Edytowane przez lookash2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo .. Ja tu widze znaczną poprawę :) A gałki są dobre :)

1466226[/snapback]

Milo slyszecz, a wlasciwie czytac :P THX

 

Teraz w planach mam wyrownac to wglebienie w budzie gdzie mam ledy HDD i POWER z powierzchnia frontu calego i nastepnie wywale przyciski reser i power gdzies wyzej a na dole zrobie otwor na wentyla. Ale nie taki wielki tylko cos w stylu tego co zrobil jeden z tutejszych modderow, a mianowicie otwor na obrecz od halogemow! No i oczywiscie ladnie to podswietle a cyrkulacja powietrza tez na tym zyska!

 

No a po calej pracy pomaluje bude! Mam juz teraz wakacje wiec i duzo czasu wolnego :)

 

PS to wglebienie wyrownac najlepiej chyba szpachla? Jesli tak to jaka bo to plastik? Nie chce zeby mi to zjechalo :(

 

Wiecie moze gdzie mozna dostac jakies takie zakrywki na cdromy? Nie chodzi mi o same przednie panele do nich ale o takie cos co czasami daja zamiast zaslepki do obudowy ze pod to wkladasz cd rom i jak wyjezdza to tacka popycha zaslepke a ta otwiera sie!

Nie chce malowac samych cdkow bo sa na gwarancji a ni chcialbym tez pozostawic ich w takim kolorze wiec myslalem o tej nakladce i ja pomalowac!

 

Doradzcie mi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co kupowałeś białe?

1466330[/snapback]

A po jajo! Kurcze czy tu na forum nie mozna normalnie zapytac sie o cos? Wiekszosc odp jest zlosliwa! To po co malowac w ogole obudowe? Moze od razu kupic pomalowana? Myslisz ze w sklepach dostaniesz cdki w innych kolorach niz bialy i czarny? A pomaranczony? Czerwony, zielony? Kupisz takie w sklepie? NIE! Wiec dlatego sie pytam o zaslepki! A ty jak masz odpowiadac w ten zlosliwy sposob to lepiej w ogole sie nie odzywaj!

 

Tu na prawde jest malo ludzi ktorzy moga normalnie doradzic! Czy tu w regulaminie jest punkt zeby odpowiadac zlosliwie? :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam odrazu złośliwie, pytałem z ciekawości :)

 

Nakładki tylko takie widziałem:

1466405[/snapback]

Juz myslalem ze kolejna zlosliwa osoba, ale milo wiedziec ze tak nie jest :)

Jesli chodzi o te nakladki to jednak zal mi siana na takie - za drogie! Ja potrzebuje 2 wiec to by bylo ok 100zl :( Moze zna ktos cos tanszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...