Skocz do zawartości
_Borys

Jak Wyslac Wiadomosc Textowa Pod Znany Adres Ip

Rekomendowane odpowiedzi

Ale motasz 'Paranoik' :wink: ,wystarczylo napisac tylko jedna linijke:

 

net send [adres] [wiadomosc] - wpisujesz to w konsoli

 

...oczywiscie bez tych nawiasow

 

Pojawi sie wowczas karteczka Winpopup, jezeli adresat ma wlaczona usluge poslanca.

Edytowane przez VEDAMGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale motasz 'Paranoik'  :wink:  ,wystarczylo napisac tylko jedna linijke:

 

net send [adres] [wiadomosc] - wpisujesz to w konsoli

 

...oczywiscie bez tych nawiasow

 

Pojawi sie wowczas karteczka Winpopup, jezeli adresat ma wlaczona usluge poslanca.

1388679[/snapback]

no popatrz, u mnie kiedys ta usluga dzialala (za starego dostawcy), teraz... niestety. moze byc to spowodowane podzialem LAN'a (chociaz pragne zauwazyc, ze nie moge w ten sposob porozumiewac sie nawet z osobami, ktore maja ten sam adres bramy domyslnej) ? a moze wplywa ma na to maska ?? zauwazylam, ze po w/w podziale mamy utrudniona komunikacje wewnetrzna :/ nawet jesli zmienie maske na taka, jaka ma ustawiona osoba, a w zasadzie PC, z ktorym chce nawiazac polaczenie, to nic a nic to nie daje ;( gdziez moze lezec przyczyna takiego czegos ??

 

mam jeszcze jedno pytanko :) tak sie stalo, ze server wycial mi automatycznie usluge ICMP, poniewaz niby generowalam duzy ruch w sieci, co oczywiscie jest bzdura - po prostu mam zatargi z firma i wycieli mi sami te usluge :/ czy jest mozliwosc obejscia jakos tej blokady, abym nadal mogla sobie pingowac, czy tez sledzic trasy ??

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna mozliwosc to net send na windzie i linpopup+samba na linuxie.

 

Jesli ci zblokowano icmp gdzies po trasie na ktoryms z ruterow to nie da sie tego nijak obejsc.

 

btw. tracert korzysta nie tylko z icmp ale marowneiz mozliwosc sledzenia tras przy uzyciu udp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys cos wiecej o UDP napisac ?? bo zrozumialam to w dwojaki sposob. 1. wpisuje sobie w wierszu polecen standardowa komende, czyli tracert i nazwe hosta i jesli zostala mi zablokowana tylko usluga ICMP, to i tak powinnam miec mozliwosc sledzenia trasy, poniewaz tracert korzysta takze z UDP ?? czyli jesli nie mam takiej mozliwosci, oznacza to, iz UDP takze mam wyciete ??

2. tracert wykorzystuje protokol UDP i mozna sledzic trasy, jednak wtedy komenda wyglada juz nieco inaczej ?? :|

 

P.S. przepraszam za bledy mysleniowe, ale jak wspomniala, jestem laikiem, dlatego zarejestrowalam sie tutaj, aby sie ksztalcic :D:D:D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a jednak na windzie jest nieco inaczej, na linuxie traceroute ma mozliwosc uzywania icmp lub udp, teraz poszperalem i okazalo sie ze windowsowy tracert uzywa niestety tylko icmp :|

Po powrocie z zajec poszperam jeszcze, moze jest jakis inny programik na winde.

 

I obiecana alternatywa dla tracerta z udp : http://www.r1ch.net/stuff/ftrace/

Edytowane przez snaj*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie dziala :( rezultat jest taki, jakbym sledzila trase poprzez komendy w wierszu polecen, czyli w moim przypadku przy zablokowanym dostepie do uslugi ICMP, widze gwiazdki i komunikat o tym, iz uplynal limit czasu zadania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wiadomości przez net send ;) To niestety "genialny" pomysł MS za który należało by powiesić kogoś za pewną część ciała. Niesławna usługa posłaniec została bardzo szybko wykryta przez spamerów dzięki czemu w tej chwili chyba każdy przy zdrowym zmyśle ją wyłącza. A wystarczyło by, żeby nie akceptowało wiadomości spoza własnej sieci ale to zapewne było dla kogoś z MS zbyt skomplikowane.

 

Co do traceroute'ów. Tak jak kiedyś mówiłem imho po ICMP to sobie można puszczać ping'i z nudów. Jako tako wiarygodny może być tylko test po TCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wiadomości przez net send ;) To niestety "genialny" pomysł MS za który należało by powiesić kogoś za pewną część ciała. Niesławna usługa posłaniec została bardzo szybko wykryta przez spamerów dzięki czemu w tej chwili chyba każdy przy zdrowym zmyśle ją wyłącza. A wystarczyło by, żeby nie akceptowało wiadomości spoza własnej sieci ale to zapewne było dla kogoś z MS zbyt skomplikowane.

1410433[/snapback]

Zawsze mozna ja przyblokowac na zewnatrz a miec odblokowana w sieci lokalnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do traceroute'ów. Tak jak kiedyś mówiłem imho po ICMP to sobie można puszczać ping'i z nudów. Jako tako wiarygodny może być tylko test po TCP

1410433[/snapback]

pieknie ;) a czego mozna uzywac do testow po TCP ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Rano uruchomilem usluge poslanca w windowsie xp i wszytko tykalo komunikaty szlo wysylac, gdy wrucilem z szkoly wlonczyme pc i usluga sie wylonczyla , prubowalem ja jescze raz wlonczyc a tu taki zonk http://www.sierakowice.eu.org/~ramzi/images/picture1.JPG moze ktos umi nato poradzic???? Albo wie co sie stalo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...