Skocz do zawartości
boy

Lcd Do Autocad'a --> Pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś z Was używa do pracy AutoCAD'a lub podobnego programu?

 

Testowałem już kilka monitorów LCD, np. Neovo F-419, Iiyama ProLite E431S-S (ten się nadawał, ale jest za mały).

 

Teraz mam okazję wymienić Neovo na inny, ponieważ ten się nie nadaje w ogóle. Do zwykłej biurowej pracy tak, ale nie do grafiki...

 

Mam na uwadze takie monitory:

 

Samsung 913N 19" na matrycy TN, bez DVI, Hyundai L90D+ 19" na matrycy PVA, z DVI i Iiyama 481S-S 19" na matrycy IPS, z DVI, ale czas reakcji to 25ms. Czy któryś z nich bedzie dobry? Dwa pierwsze mają czas reakcji 8ms, ale to raczej chwyt marketingowy. Chodzi mi o to, żeby przy pracy w CAD'zie na czarnym tle nie znikały mi cienkie linie podczas ich przesuwania. Chodzi tu o smużenie czy o czas reakcji? A może o typ matrycy? Lepsza do grafiki jest PVA czy TN, a może IPS?

 

Może macie jakieś inne propozycje? Zależy mi na tym, żeby był to LCD. Raczej nie mam miejsca na bańkę.

Edytowane przez boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tn wg mnie jest do gier lepsiejsza... z tych dwóch monitorow osobiscie wybralbym samsunga gdyz lezy przedemna gazetk z testem 19 i samsung jest na miejscu 1... aha i ten hjundaj ma czas reakcji 25ns z tego co widzę

Edytowane przez ppp19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na boku to polecam mo9nitory EIZO modele:

FlexScan L797

L767

L778

Są to najlepsze monitorki o jakich słyszalem ale test ten ich nie objął. W tescie byl nacisk na grafike (jakość, kąty odchylen, funkcjonalnosc, czas reakcji, kontrast, jasmosc, roszaj matrycy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiem Tobie wprost :P

 

ale moze poszukaj/zapytaj na grupach newsowych poswieconych programom tego typu (tam chyba jest wiecej uzytkownikow takich programow niz tu)

ja znalazlem 3 grupy

 

pl.comp.cad

 

comp.cad.autocad

alt.cad.autocad

 

:idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiem Tobie wprost :P

 

ale moze poszukaj/zapytaj na grupach newsowych poswieconych programom tego typu (tam chyba jest wiecej uzytkownikow takich programow niz tu)

ja znalazlem 3 grupy

 

pl.comp.cad

 

comp.cad.autocad

alt.cad.autocad

 

:idea:

1402261[/snapback]

 

A co to są za grupy? Pierwszy raz coś takiego widzę, to nie są adresy WWW, tylko co? Sorki za głupie pytanie, ale nigdy tego nie używałem, tych grup newsowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to są za grupy? Pierwszy raz coś takiego widzę, to nie są adresy WWW, tylko co? Sorki za głupie pytanie, ale nigdy tego nie używałem, tych grup newsowych...

1403864[/snapback]

to grupy dyskusyjne

 

jak chcesz tylko przegladac to stykna google http://www.google.pl/grphp?hl=pl&tab=wg&q=

 

jak chcesz pisac to musisz uzywajac jakiejs przegladarki grup dyskusyjnych (np OutlookExpress lub Opera) wybrac serwer, grupe i mozesz pisac

poniewaz masz neta z tepsy to wybierz serwer news.tpi.pl (chyba nic sie nie zmienilo)

 

PS

jak chcesz wiecej info to http://www.usenet.pl/doc/news-pl-faq.htpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...