Skocz do zawartości
kedzil

Kedzil - Wc - Odsłona Druga =)

Rekomendowane odpowiedzi

prace postępują ;)

 

- układ zmontowany i zalany wodą destylowaną z dodatkiem borygo eko (ach ta zieleń B) )

- węże to CELL FAST 12/16 (bardzo miękkie i elastyczne - polecam ;) ciekawe jak się sprawdzą po dłuższym okresie użytkowania...?)

- teraz tylko 'elektryka' i czas przyjdzie na testy wydajności

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w miejscach CD ROMów będą CD ROMy ;) (DVD + DVD-RW + flopa w 5,25 bo wnęka na FDD na górze budy została zaszpachlowana)

 

co do głośności pompy, to żeby przekonać się o jej działaniu teraz, kiedy układ się odpowietrzył i nie widać przepływającuch bąbelków, trzeba przyłożyć do niej rękę, bo nie słychać nic ;)

 

należy tylko wyelminować drgania przenoszone na obudowę i jest miodnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee

czy mi sie wydaje czy TY naprawde nie masz karty graficznej ;)

 

taaakaa pompa i taaaakaaa chłodnica mogą sie dziwnie zachowywać na jednym bloku :lol: :wink: :razz: polecam dołożyć nb i gpu :D i zacisnąć mocno cybanty żeby pompka nie rozerwała tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super wc, mozesz napisac ile zaplaciles za chlonice i pompe? kiedys ogladalem ta pompe na allegro ale stwierdzilem ze to nie dla mnie i nie mam tyle miejsca.

 

dorzucisz jeszcze bloki na vga i nb i bedzie super :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa wygzrebana z piwnicy (pisałem już o tym wcześniej). także koszt wynióśł 0 zł ;) a nagrzewnica też odnaleziona własnoręcznie i mogę powiedzieć, że jak na tą wydajność, to jak za damo :)

 

 

********************************************************************

...uff. dziś nastąpiło tstowe złożenie budy i wc w całość :)

 

myślę, że nie ma co zbyt wiele pisać. zamieszczam fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pozostało mi jeszce tylko wykonanie panelu z regulatorami, termometrem i portem podczerwieni; szybkie wycięcie i wklejenie okna (może jutro) oraz zrobienie porządku w kablach... B)

 

po krótkich testach wydajności układu, odoszę wrażenie, że jest 'nieźle' ;). dane liczbowe zamieszczę, kiedy dokonam jakichś miarodajnych testów. dodam, że na pompie założony jest wyłącznik synchroniczny...luksusowe rozwiązanie - polecam wszystkim ;)

zapraszam do dyskusji. kto pierwszy rzuci kamień ???

 

i jeszcz taki mały PS dla właścicieli F2S. poz zmontowaniu układu i wczorajszych testach szczelności na III biegu B), okazało się, że blok przecieka. przyczyną wycieku były pokruszone, sparciałe oringi na króćcach. niesczelnośc usunąłem za pomocą wszechmogącej taśmy teflonowej...

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcz taki mały PS dla właścicieli F2S. poz zmontowaniu układu i wczorajszych testach szczelności na III biegu  B), okazało się, że blok przecieka. przyczyną wycieku były pokruszone, sparciałe oringi na króćcach. niesczelnośc usunąłem za pomocą wszechmogącej taśmy teflonowej...

1598755[/snapback]

ano ładne wc :) co do frosta to u mnie też sparciały oringi,ale na gwincie jeszcze teflon na wszelki wypadek;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta chlodniczka miazdzy. Jaka moc ma pompa? nie bedzie ci grzac wody? No i mimo wszystko przy 3x120mm za cicho nie bedzie i moze ci to przytlumic cichosc pompy.

Na tej fotce rozwala ten odpowietrznik :) wyglada jak maly kominek hehe

Ogolnie solidny zestaw ale fajnie by bylo jakbys poparl go konkretnymi danymi. Przy 1 bloku nie bedzie problemow z temp wody i az prosi sie dolozyc pare bloczkow z takim zapleczem w postaci chlodnicy. Wykozystac potencjal wody.

No i ta atrapa zaslepek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc pompa ma na I biegu (na który jest włączona) 30W, więc nawet jeżeli 20 z tych 30W zamienia się w ciepło, to nie ma tragedii ;]

 

co do odpowietrznika, to rzeczywiście wyszedł taki komin, ale cóż - konieczność. ogólnie nie wygląda to aż tak źle

 

panel z regulatorami do fanów itd myślę, że pojawi się niedługo

 

co do zwiększenia liczby bloków, to myślę, że dopiero po zmianie grafiki dojdzie blok na GPU. na R9200 nie potrzeba

 

a co do wyników...hmm

narazie tak wstępnie. ale nie wygląda, żeby coś miało się zmienić...

 

ambient ~25*C

prime max heat test - CPU 40*C (fany na max z regulatora tj. ok 10,5V)

prime max heat test - CPU 42*C (fany ledwo słyszalne. napięcia nie mierzyłem)

 

temp. powietrza wywiewanego z nagrzewnicy ok 31,6*C

 

ogólnie temperatura układu stabilizuje się dość szybko. obydwa testy trwały ok godzinę każdy a ostateczna temp. utrzymywała się przez ok

pół godziny.

 

EDIT:

zapomnialem dodać, że temp. CPU ''zmierzone'' za pomocą MBM, więc wydaje mi się, że są dość orientacyjne :rolleyes:

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu zmierz do ilu ci sie w stresie nagrzewa woda. To najlpeszy wskaznik. Imho takie temp sa malo prawdopodobne bo woda musialaby miec przy tym bloczki okolo 30C w stesie a to chyba niemozliwe przy 3 wentylach i takiej wielkiej chlodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie kedzil siedzi na Asusie A7N8X i tam nie ma pod socketem czujnika... przynajmniej ja nie widzialem. Takze nie wiem czy te odczyty sa z rdzenia CPU czy skad.... Dzisiaj wpadam i wycinamy okno, pozniej juz zostaje tylko panel i kosmetyka.. :D

 

Edit:

 

Prace sie odwlekly bo dzisiaj nie bardzo jest czas, moze jutro:>

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dziś dorobiłem się podświetlenia wnętrza budy :) wyszło według mnie całkiem ciekawie...

 

Dołączona grafika

 

na początek podświetlone LCD i 40* na 'prajmie'

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

w rzeczywistości bardzo efektownie się to prezentuje. szczególnie podświetlenie bloku :). mam nadzieję, że fotki oddają choć część efektu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki oddają efekt, fajnie to wygląda zwłaszcza F2S!!!

 

Zajebiscie mi sie podoba ten LCD (strasznie dużo odczytów na nim upchnąłeś), kurcze też bym taki chciał. Ale elektronika to nie moja dziedzina. Nie mam o tym najmniejszego pojęcia.

RObisz coś takiego może na zamówienie? :D

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schemat 'międzymordzia' do LCD od nokii takiego jak ten jest ogólnie dostępny. co do znajomości elektroniki, to nie będzie Ci ona potrzebna przy wykonaniu takiego ekraniku...wystarczy cierpliwość i mała lutownica ;) no i jeszcze LCD od telefonu (najlepiej żeby miał wyprowadzenia na stykach a nie elastomer, bo da się polutować wszystko bez płytki).

 

***

 

też mi się podoba podświetlony frost B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co do frosta, to ładnie wygląda (szczególnie jak już nie pzrecieka :blink: ). zrób coś samhain z tymi oringami w kolejnych wersjach, bo wydaje mi się, że to nie problem wkręcać króćce np. na silikon :)

 

no i jeszcze mały OT na temat frosta właśnie...jak go montowałem teraz, to przypomniałem sobie, że obiecałeś kiedyś dawno temu wszystkim nabywcom jakiś gratisowy'apgrejd'...tylko chyba sprawa umarła śmiercią naturalną przez zapomnienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co do frosta, to ładnie wygląda (szczególnie jak już nie pzrecieka  :blink: ). zrób coś samhain z tymi oringami w kolejnych wersjach, bo wydaje mi się, że to nie problem wkręcać króćce np. na silikon :)

 

no i jeszcze mały OT na temat frosta właśnie...jak go montowałem teraz, to przypomniałem sobie, że obiecałeś kiedyś dawno temu wszystkim nabywcom jakiś gratisowy'apgrejd'...tylko chyba sprawa umarła śmiercią naturalną przez zapomnienie...

1605870[/snapback]

oringi juz dawno wypadly z obiegu pod kroccami, co do gratisow... subskrypcje zrobilem z maili ludzi ktorzy kupowali w klspie z prosba o wyrazenie chcenia lub niechcenia czarnych zapinek... jesli nei dostales maila to daj znaka... (pare osob nie wiedziec dlaczemu nie otrzymalo maili, jesli ktos jeszcze nie dostal niech sie zglosi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki oddają efekt, fajnie to wygląda zwłaszcza F2S!!!

 

Zajebiscie mi sie podoba ten LCD (strasznie dużo odczytów na nim upchnąłeś), kurcze też bym taki chciał. Ale elektronika to nie moja dziedzina. Nie mam o tym najmniejszego pojęcia.

RObisz coś takiego może na zamówienie? :D

1601365[/snapback]

My chcieć how to zrobić taki zajefajny ekranik (albo chociaz jakis link) Bardzo fajne wc ci wyszlo, ta nagrzewnica miazdzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę. link jest TUTAJ. a tak btw, to wystarczyło poszukać w googlach B)

 

********************************************************

 

mały 'apdejt' :)

 

buda wyszła mi troche zbyt szczelna, więc wczoraj wyciąłem otwory w bocznych blachach, przez które wiatraki na nagrzewnicy mogą łatwiej ssać powietrze. otwory są zasłonięte czarną, drobną siatką. buda nabrała drapieżnego wyglądu B)

 

Dołączona grafika

 

...został tylko nieszczęsny panel

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni akt dramatu...

 

zrobiłem w końcu prosty panel do regulacji obrotów buczków na nagrzewnicy i do wizualizacji temperatury płynu w układzie B) ale napisałem...lol . wepchnąłem jeszcze port IR i mimo, że sens jego obecności pod drzwiami (szczególnie zamkniętymi), jest niewielki, to zawsze może się przydać ;). poza tym miałem wolne miejsce :rolleyes:

 

oto foto:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

foto na republika.pl więc może znikać :(

 

...budę uważam za skończoną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda śliczna mi się podoba :) ale kilka ale które sa naprawde małe :)

 

-ta dziura z tą siatką by mogła miec kształ jak okno a nie jakiś taki bardzije fikuśny ;)

- panel ładny ale nie pasuje do reszty ;)

 

pozatym fajnie wyglądają boki budy obdarte z farby i lcd ;) ogólnie miodzio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem wyciąć te otwory na górze właśnie w kształcie okna, ale nie udałoby mi się to za pomocą wyżynarki, którą posiadam :[ nie zrobiłbym tak ciasnego łuku. ale takie otwory naprawdę fajnie wyglądają i ożywiają spokojne kształty budy ;]

 

no i dzieki za uznanie ;] opłacało się spędzić sporo godzin w piwnicy

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termometr to nie żaden revoltec. kupiłem go (o ile pamiętam) w tesco, albo w innym podobym miejscu. jest to zwykłuy mały termometr samochodowy. ma wymienoiny termistor, bo oryginalny przy próbie wyjęcia go z obudowy i zamontowania na kablu, rozleciał się :\

 

co do montażu, to nie jest on w wodzie, tylko przyklejony na zbiorniku nagrzewnicy. myślę njednak, że nie ma to większego wpływu na odczyty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...