Skocz do zawartości
Cruise

Rezerwuar Z Plexi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie mam doświadczenia w WC,i z moddingiem.Lecz planuje sobie (głownie na matematyce ;p ) zrobić mod obudowy ,i wc.

Moje pytanie jest zapewne lamerskie - czy dało by sie zrobić rezerwuar z plexy ? W kształcie prostopadłościanu i w nim pompke umieścić....

Co o tym sądzicie ? Chodzi mi o to aby pompka tez była w miare wyciszona wiec gruba plexa powinna chyba na rezerwuar sie nadać.

Pozdrawiam

 

Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki napis "Szukaj" w prawym gornym rogu... :mur:

Ogolnie nie ma zadnego problemu ze stworzeniem rezerwuaru z plexi nawet nie posiadajac jakiegos specjalistycznego sprzetu. Wystarczy ci pilka (najlepiej Dramel bo bedzie latwiej) i duzo cierpliwosci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki rzeczywiscie moglem szukać. Ale jak zrobić łączenia ? Piłowac pod kątem 45' z każdej strony każdą ścianke ?

Chcialbym coś takiego zrobić żeby wiecie (zaraz wam wstawie jpga)

- http://members.lycos.co.uk/mlodycruise/mod2.JPG

 

A tutaj jakieś wizje przodu obudowy http://members.lycos.co.uk/mlodycruise/mod1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO tak,ale wiesz śróby od zawiasów były by sylikonem uszczelnione,a kluczyk byłby u góry. Chciałbym (no moze to moje wymysły prosze ich nie brać powaznie) żeby woda wracająca z cpu,vga i chipsetu wlewała sie tak ze 2 cm od tafli wody :D I dopiero jeszcze z cm nad tym zrobić jakiś takie zamykanie od góry . A z drugiej strony pompke i jazda z tamtąd do chłodnicy ;D

 

 

Ide czytać recenzje :) (coś jej znaleść nie moge :| )

Edytowane przez Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170zl to nie jest cena wygorowana jak za taki rez . Materialy wcale takie tanie nie wychodza , ze juz nie wspomne o robociznie . A jak samemu chcesz cos takiego wykonac to licz sie z tym ze wyjdzie cie to podobnie , bo przeciez nikt ci nie sprzeda dokladnie tyle pleksy ile potrzebujesz , tylko bedziesz to musial na metry brac...

 

Poza tym , obrobka pleksy wcale nie jest taka prosta . Owszem jak ktos ma takie zdolnosci manualne mechl!n albo np Grzes (co z twoim modem ? ) to jest sens cos takiego robic samemu . Ale jesli sie nie ma to ja osobiscie nawet bym nie zaczynal pracy bo moze sie okazac ze 100zl pojdzie w bloto a i tak nic z tego nie wyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruise widze ze chcesz wyciszyc komputer do poziomu spluczki od kibla... uwierz mi - dzwiek pluskajacej wody wlatujacej do reza 2cm nad poziomem wody jest bardzo niepokojacy - caly czas ma sie wrazenie jakby cos cieklo... do tego wbrew pozorom czasem slychac to bardzo dobitnie (kwestia ulozenia, cisnienia itp). Dalej - pomysl rozdzielenia strudniemienia na 3 rozne jest bezsensu,,, po kolei, ew w ostatecznosci jak masz blok z 3 kroccami to mozna rownolegle dac vga i nb, i potem 2 wloty do rezerwuaru np...

 

reszta twoich pytan jest tak lamerska, ze sie nawet odpowiadac nie chce - byly poruszone z 10 razy na kazdej stronie forum... szukaj - to nie boli.

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym , obrobka pleksy wcale nie jest taka prosta . Owszem jak ktos ma takie zdolnosci manualne mechl!n albo np Grzes (co z twoim modem ? )....

1390175[/snapback]

Ze względu na brak niektórych elementów do moda i maturę narazie projekt spauzuję, ale w między czasie zrobie coś innego.

Pozdrawiam

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170zl to nie jest cena wygorowana jak za taki rez . Materialy wcale takie tanie nie wychodza , ze juz nie wspomne o robociznie .  A jak samemu chcesz cos takiego wykonac to licz sie z tym ze wyjdzie cie to podobnie , bo przeciez nikt ci nie sprzeda dokladnie tyle pleksy ile potrzebujesz , tylko bedziesz to musial na metry brac...

1390175[/snapback]

 

hmmm skoro tak twierdzisz to daj namiaty na taki zaklad co zrobi to "az tak tanio" <- to do osob ktero pisza ze drogo :)

 

zreszta cena reza spadnie przy najblizszej dostawie... i to znacznie... (ale 100 to chyba jeszce nie osiagnie... choc bedzie juz blisko ;))

 

co do materialow policz sobie ze to jest GRUBA plexi, 10 i 15mm!!! ;)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain mam nadzieje , ze ty tego do mnie nie mowisz :lol: bo ja przeciez wiem jakie sa koszty zrobienia czegos takiego , sam z reszta zmarnowalem w cholere pleksy zeby cokolwiek wyrzezbic i w fazie 90% stwierdzilem ze wyglada to jak z [gluteus maximus] wyjete i zrezygnowalem . I wlasnie dlatego napisalem to co wyzej , jak sie nie ma zdolnosci to lepiej nawet nie zaczynac tylko gotowca kupic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain mam nadzieje , ze ty tego do mnie nie mowisz :lol: bo ja przeciez wiem jakie sa koszty zrobienia czegos takiego , sam z reszta zmarnowalem w cholere pleksy zeby cokolwiek wyrzezbic i w fazie 90% stwierdzilem ze wyglada to jak z [gluteus maximus] wyjete i zrezygnowalem . I wlasnie dlatego napisalem to co wyzej , jak sie nie ma zdolnosci to lepiej nawet nie zaczynac tylko gotowca kupic :]

1390520[/snapback]

Sam chciałem zrobic rezerwuar jesdan stwierdziłem ze nawet mi nie uda sie pociac tak idealnie równo scianek wiec sie nie podjołem tego

Czy rezerwuar mozna kupic bez króccy taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym , obrobka pleksy wcale nie jest taka prosta . Owszem jak ktos ma takie zdolnosci manualne mechl!n albo np Grzes (co z twoim modem ? ) to jest sens cos takiego robic samemu . Ale jesli sie nie ma to ja osobiscie nawet bym nie zaczynal pracy bo moze sie okazac ze 100zl pojdzie w bloto a i tak nic z tego nie wyjdzie ;)

1390175[/snapback]

Potwierdam bez pożądnego imadła i kilku pilników, nie ma się co zabierać za pracę.

Całość musi być wykonana precyzyjnie, a najgorsze jest to że nie można pozwolić sobie na żaden błąd, bo nie ma go jak zamaskować

W wierceniu wiertaką ręczną dużych otworów, też nie jest prostę.

Najlepszym rozwiązaniem w zrobieniu takiego sześcianu z pleksy jest pójście do szklarza, on napewno sobie poradzi, a cena nie powinna przekraczać 50-60 zł, potargować też się można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam powiem, ze w wolnym czasie robie 2 rezerwuary. Jeden walcowaty drugi w kształcie sześcianu. Co z tego wyjdzie to nie wiem, ale na pewno pokaże na forum.

Pozdrawiam

1390613[/snapback]

z walca zrobic trudno nie jest ale szescian to jest trudna sprawa do zrobienia ale wymaga czasu zobacze jaka bedzie cena rezerwuaru to moze sobie sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jaki szklarz by Ci sie podjal czegos takiego. Narzedzia do szkla nijak sie maja do pleksy.

1390588[/snapback]

Mam szklarza w rodzinie i on robi różne cudeńka, wydaje mi się że każdy szklarz to zrobi

a może mi się tylko tak wydaje.

Napewno warto sprawdzić w osiedlowym punkcie naprawy szybek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem zrobic rezerwuar jesdan stwierdziłem ze nawet mi nie uda sie pociac tak idealnie równo scianek wiec sie nie podjołem tego

1390526[/snapback]

nie pisz tak bo wydaje mi sie ze do mnie piszesz :lol:

 

Czy rezerwuar mozna kupic bez króccy taniej?

1390526[/snapback]

sadze ze mozna sie dogadac :) ale poczekaj na nowa dostawe, sadze ze cena be bedzie duuuzo lepsza... tzn oczywiscie zalezy kto co uwaza za duza lepsza... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...