Skocz do zawartości
Cruise

Rezerwuar Z Plexi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj kupilem w Praktikerze pojemnik w ksztalcie walca za 4.50,- :]

 

Ma 1.7l pojemnosci 190mm wysokosci i 120mm srednice :] Mniam , moze jak dzisiaj bede mial czas to sie za niego zabiore :] Musze mu tylko wieczko z pleksy zrobic i bedzie jak ten z MCS-u :lol:

Edytowane przez HeatFighter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz tak bo wydaje mi sie ze do mnie piszesz  :lol:

sadze ze mozna sie dogadac :) ale poczekaj na nowa dostawe, sadze ze cena be bedzie  duuuzo lepsza... tzn oczywiscie zalezy kto co uwaza za duza lepsza... ;)

1391630[/snapback]

Czy te rezerwuary z nowej dostawy beda miały gumowy oring? bo ten co jest w ofercie to podobno wersja beda?

Na kiedy jest przewidziana dostawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te rezerwuary z nowej dostawy beda miały gumowy oring? bo ten co jest w ofercie to podobno wersja beda?

Na kiedy jest przewidziana dostawa ?

1395099[/snapback]

tak beda mialy oring nie uszczelke gumowa jak na fotkach

 

co do dostwy we wtorek powinienem wiedziec wiecej apropos dostawy... teraz nic nie zdzialam - niedzieRla wieczor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

tak beda mialy oring nie uszczelke gumowa jak na fotkach

 

co do dostwy we wtorek powinienem wiedziec wiecej apropos dostawy... teraz nic nie zdzialam - niedzieRla wieczor ;)

1395133[/snapback]

co do przeszłej i obecnej ceny to rzeczywiście dla niewielu do przełknięcia- ale jeśli tak jak mówisz spadnie do 100-120 zł to na pewno klienci się rzucą :-P

Ja przynajmniej bankowo, bo mój hydor tak hałasuje że nie wytrzymam :?

 

a wykonanie- widać na pierwszy rzut oka że pierwsza klasa :D

BTW: a czym uszczelniacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja odpowiem: Klejone sa jakims klejem mocnym i całkowicie przezroczystym ktrego nazwy nie udało mi się ustalić bo firma która robi na zamówienie te rezy nie udostepniła mi tej informacji. Zdejmowalna część rezerwuaru jest uszczelniona oringiem i dokręcona śrubami m3.

Tyle moge powiedziec na podstawie tego rezerwuaru, którego recenzję robiłem dla jet-pc.com.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przeszłej i obecnej ceny to rzeczywiście dla niewielu do przełknięcia- ale jeśli tak jak mówisz spadnie do 100-120 zł to na pewno klienci się rzucą  :-P

Ja przynajmniej bankowo, bo mój hydor tak hałasuje że nie wytrzymam  :?

 

a wykonanie- widać na pierwszy rzut oka że pierwsza klasa  :D

BTW: a czym uszczelniacie ?

1396449[/snapback]

 

120 to raczej nie... 150 moze uda sie zjechac nizej... ale walcze o to caly czas..

 

co do uszczelnienai - oring + sruby, klejenie pierwsza klasa, lecz nawet ja nie znam skladnika ktorym to robia... fajnie wyglada i niestety drogie... wykonanie pierwsza klasa :) bo tutaj juz nie ma kompromisow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 to raczej nie... 150 moze uda sie zjechac nizej... ale walcze o to caly czas..

 

co do uszczelnienai - oring + sruby, klejenie pierwsza klasa, lecz nawet ja nie znam skladnika ktorym to robia... fajnie wyglada i niestety drogie... wykonanie pierwsza klasa :) bo tutaj juz nie ma kompromisow ;)

1396523[/snapback]

Widac ze jest wykonany naprawde super, czekam na nizsza cene i fotki mam nadzieje ze powiadomisz o wszystkim w tym topicu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,Apr 18 2005, 22:34]no wlasnie.Czym oni to kleja?

Moze dalobys sie kogos przekupic albo co za ta informacje :D

1397418[/snapback]

powiem ze roznych rzeczy probowalem, ale nie chcieli powiedziec... bo doskonale wiedza ze pozniej sam bym to robil ;)

 

 

EDIT:

 

[...] czekam na nizsza cene i fotki mam nadzieje ze powiadomisz o wszystkim w tym topicu  :)

1396609[/snapback]

no i sie doczekales... :)

 

cena ustalona na rez 2x5,25" z wlotem i wylotem, kroccami na 129 pln

 

wersja z dwoma wlotami i jednym wylotem 139 pln

 

nizej juz nie zjade wiec nie pytajcie czy bedzie taniej... ale sadze ze i tak niezla oferta... czekam na opinie,

 

fotki niedlugo beda, rezy poszly do gwintowania i grawrowania ;)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ze roznych rzeczy probowalem, ale nie chcieli powiedziec... bo doskonale wiedza ze pozniej sam bym to robil ;)

EDIT:

no i sie doczekales... :)

 

cena ustalona na rez 2x5,25" z wlotem i wylotem, kroccami na 129 pln

 

wersja z dwoma wlotami i jednym wylotem 139 pln

 

nizej juz nie zjade wiec nie pytajcie czy bedzie taniej... ale sadze ze i tak niezla oferta... czekam na opinie,

 

fotki niedlugo beda, rezy poszly do gwintowania i grawrowania ;)

1411835[/snapback]

Czym sa ciete rezy? laser?

gwint oczywiscie 3/8"?

czy mozna kupic wersje bez króccy jeszcze taniej?

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sa ciete rezy? laser?

gwint oczywiscie 3/8"?

czy mozna kupic wersje bez króccy jeszcze taniej?

1412016[/snapback]

 

- laser to oto raczej nie jest..., ale nie sa postrzepione

- gwint jaki chcesz, jesli chcesz 3/8" masz 3/8

- jesli chcesz taniej to jakies 7 pln za krocca i odejmij ;) ale tylko w w tym wypadku sprzedaje bez kroccy, reszta to komplet i tylko z nimi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- laser to oto raczej nie jest..., ale nie sa postrzepione

- gwint jaki chcesz, jesli chcesz 3/8" masz 3/8

- jesli chcesz taniej to jakies 7 pln za krocca i odejmij ;) ale tylko w w tym wypadku sprzedaje bez kroccy, reszta to komplet i tylko z nimi...

1412027[/snapback]

A jakie krocce?, takie jak w przypadku F2S? B)

 

Edit:

Wlasnie mi sie przypomnialo jak w technikum robilem prace dyplomowa, to byl model elektroniczny, zreszta nie wazme co w srodku, wazne, ze calosc bylo zamkniete w obudowie z plexi, pudelko bylo wielkosci chyba A4 i wysokosci z 8cm i ladnie poskrecane srubeczkami do metalowych slupkow, ktore byly od srodka na rogach, wyszlo naprawde super, jakby to uszczelnic, to by rez byl fajny :) a plexi kupilem pocieta na wymiar w jednym sklepie na Kole w Warszawie, ale to bylo z... chyba 6 lat temu...

Edytowane przez Goofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji rezerwuaru testowanego przezemnie otwór na kabel trzeba było samemu uszczelnic np, odrobiną sylikonu. Powód? różne pompki maja różne kabelki a więc nie ma mowy o jednym rozmiarze otworu.

Misiu - czemu piszesz "oczywiście 3/8" bo mnie troche zaciekawiło to. Te 3/8" to dosc chory wymysł i wiele komplikuje co zresztą wiesz, ale ma tez kilka dobrych stron.

Pozdrawiam

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji rezerwuaru testowanego przezemnie otwór na kabel trzeba było samemu uszczelnic np, odrobiną sylikonu. Powód? różne pompki maja różne kabelki a więc nie ma mowy o jednym rozmiarze otworu.

Misiu - czemu piszesz "oczywiście 3/8" bo mnie troche zaciekawiło to. Te 3/8" to dosc chory wymysł i wiele komplikuje co zresztą wiesz, ale ma tez kilka dobrych stron.

Pozdrawiam

1412828[/snapback]

Wiedziałem ze ktos mi wytknie te 3/8" :wink:

Jak uszczelniłes kabel bo z tego co widze na fotce jest on przycisniety górna pokrywa z plexi a przez to rez nie jest chyba szczelny bo widac by było tam szpare no chyba je jest jakis przygowowany pod kabel taki rowek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@samhain

hm. te rezy u Ciebie zamawiac, czy z realitynet'a?

aha, i pytanie. jezeli bym sie szarpną z pompą w środku, to jak jest izolowana pompa od ścianek ? czy nie przewiduje sie przenoszenia wibracji ?

1413075[/snapback]

zamawiac na Realitynet ale jak sie pojawia w sklepie... bedzie dokladne info z fotkami nowymi itpe... tutaj tez dam info

 

przy zalaniu woda nie bylo wibracji moze dlatego ze byla na sztywno wezem przymocowana wylotu, jesli bedzie przenosic drgania - gabka podspod i juz nie ma drgan

 

ciekawi mnie jeszze jedna rzecz

umieszczam pompke w pojemniku i co z kablem któredy go wyprowadzic? sadze ze to powazny problem jak wyprowadzic kabez z pojemnika zachowujac jego 100% szczelnosc

1412374[/snapback]

wiec rozwiazane jest to prosto, mam nadzieje ze zrozumiesz rysunek ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompki w rezie - w poprzedniej wersji, ktora teraz jest w sklepie nie miesci sie hydor L30. I Super jest to, ze z Samem mozna sie dogadac co do modyfikacji- np ja nie chcialem 3 wlotow tylko 2 i korek wlewu inaczej umieszczony i tak mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie pochwale moim rezem , pomysl zaporzyczylem iscie z kuchni mojej mamy , podobne pojemniki moja mama uzywana na przyprawy jeno tamte sa ze szkla i troche mniejsze , a ten mam z pracy z laboratorium za darmo , krocce narazie tylko tak wsadzone ale jutro bede mial srubunek i uszczelki to przykrece je i uszczelnie

 

fota ma 300 kilo wiec moze sie niektorym dlugo ladowac :]

 

REZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie pochwale moim rezem , pomysl zaporzyczylem iscie z kuchni mojej mamy , podobne pojemniki moja mama uzywana na przyprawy jeno tamte sa ze szkla i troche mniejsze , a ten mam z pracy z laboratorium za darmo , krocce narazie tylko tak wsadzone ale jutro bede mial srubunek i uszczelki to przykrece je i uszczelnie

 

fota ma 300 kilo wiec moze sie niektorym dlugo ladowac :]

 

1414621[/snapback]

samhain - wszystko rozumiem - dobre rozwiazanie teraz czekam na fotki i pewnie zamawiam :)

 

VerB - jakiej grubosci scianki ma ten pojemnik? powiem ze nie wyglada jakos super a scianki wygladaja na takie o 1mm grubosci :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5mm ale jest to miekkie twozywo , dla mnie bedzie najwazniejsze jak okaze sie szczelne i sprosta przeznaczeniu :]

1414646[/snapback]

Jak tam króciec w tych 2,5mm ma sie trzymac przeciez nagwintowany otwór w tym miekim plastiku musi byc bardzo niestabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...