Skocz do zawartości
Cruise

Rezerwuar Z Plexi

Rekomendowane odpowiedzi

misiu, tak z czystej ciekawosci: sa jakies przeciwskazania przeciwko robieniu z tego reza, czy poprosty sa_lepsze_sposoby

1414772[/snapback]

Ta sa lepsze sposoby a przedewszystkim bezpieczniejsze np rury z plexi o grubosci scianek np 6mm albo wiekszej (ideał 1cm) popieram homemade zeby nie było :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyraznie napisalem ze zaloze z drugiej strony srubunek i uszczelki zeby bylo szczelne wiec nie wiem misiu skad ci do glowy przyszlo ze gwintowalem te otwory w rezie (czyt ze zrozumieniem)

 

ganeon sa leprze sposoby ale leprze sposoby rownaja sie wikszym kosztom , a ja mam swoj rezik za free i tez sie nada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rury z plexi o grubosci scianek np 6mm albo wiekszej (ideał 1cm) popieram homemade zeby nie było

te 6mm to chyba sumaryczne (np 90/84), bo najwieksze jakie znalazlem to 10mm (90/80).Poza tym po co takie grube scianki?

i tak przeciez nie bedzie wkrecal zlaczek w bok takiej rury (jak sobie wyobrazasz uszczelnienie tego? chyba ze wkleic).Gora i dol takiego reza z rury to fakt powinny miec przynajmniej 8mm zeby gwint byl trwaly i szczelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 6mm to chyba sumaryczne (np 90/84), bo najwieksze jakie znalazlem to 10mm (90/80).Poza tym po co takie grube scianki?

i tak przeciez nie bedzie wkrecal zlaczek w bok takiej rury (jak sobie wyobrazasz uszczelnienie tego? chyba ze wkleic).Gora i dol takiego reza z rury to fakt powinny miec przynajmniej 8mm zeby gwint byl trwaly i szczelny.

1414813[/snapback]

Tak wlasnie bym je umiescił na boku tej rury i wkleił (pewne połaczenie) a co do 1cm scianek to po to zeby były one stabilne i gwint trzymał na całej długosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube ścianki w rezach z tubowych są potrzebne po to, żeby klej miał się czego złapać.

Sam robie taki rezerwuar i obawiam się, że przy ściankach grubości 3mm nie będzie to na tyle pewne żeby umieścić to na samej górze obudowy - obok zasiłki. Dlatego trzeba dobrze wszystko przygotować do klejenia no i znaleźć dobry klej - broń Boże Distal.

PS Matka zwaliła mi shrouda z szafki. Klejony był wlasnie distalem i zgadnijcie co? to co było klejone odpadło :D także mam dodoatkową robotę.

PS Samhain czekamy na foty :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube ścianki w rezach z tubowych są potrzebne po to, żeby klej miał się czego złapać.

Sam robie taki rezerwuar i obawiam się, że przy ściankach grubości 3mm nie będzie to na tyle pewne żeby umieścić to na samej górze obudowy - obok zasiłki. Dlatego trzeba dobrze wszystko przygotować do klejenia no i znaleźć dobry klej - broń Boże Distal.

PS Matka zwaliła mi shrouda z szafki. Klejony był wlasnie distalem i zgadnijcie co? to co było klejone odpadło :D także mam dodoatkową robotę.

PS Samhain czekamy na foty  :wink:

Pozdrawiam

1414876[/snapback]

Ja krócce wklejam DISTALEM epoxy i trzyma zajebiscie robiłem test i po wklejeniu złaczki w jakis próbny kawałek nie sa sie jej odkrecic kluczem (klocek zamocowany na imadle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja krócce wklejam DISTALEM epoxy i trzyma zajebiscie robiłem test i po wklejeniu złaczki w jakis próbny kawałek nie sa sie jej odkrecic kluczem (klocek zamocowany na imadle)

1414882[/snapback]

Tak - ja też uzywałem distalu do wklejania złączek co zresztą wiesz. Do złączek to on jest może i dobry bo nie działaja tam takie siły o których mozna mówić podczas klejenia rezerwuarów, ale ja na pewno nie zaryzykuje klejenia nim zbiornika z wodą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj skończyłem klejenie rezerwuaru tubowego 90/84 klejem UHU - trzyma szczelnie i wytrzymale, dobrze rozprowadzony o dociśnięty na czas klejenie nie pozostawia jakichś bardzo wyraźnych zabrudzeń (kolor: przezroczyty-mleczny) - ogólnie jestem zadowolony

foty reza dam razem z całym modem, który powinienem skończyć w tym tygoniu (już drugi tydzień harówki nad tą budą :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...