Skocz do zawartości
narcyz

Przesiadka Z Fx Na Ati (r9600) - Spore Problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem autorem ponizszego teksty, ale ja prosze o odp. na niego, poniewaz kolega chwilowo nie moze korzystac z netu.

 

 

"Niedawno kumpel zaproponował mi Radka 9600 za 180zł. Wziełem bez problemu, bo mój FX 5200 to szkoda gadać, każdy wie co to za karta. Myślałem, że trafiła mi sie super okazja, ale pierwsze spotkanie z kartą i patrze pamiątki ma Hynix 5 ns :(, malutki radiator z wentalatorkiem jako chłodzenie. Dobra myśle to napewno rdzeń bedzie sie lepiej kręcił. Podłaczam karte i patrze, że ma taktowania 400/400Mhz, czyli rdzeń ma tatkowany jak Pro. Odpalam Eweresta i pisze tak jak jest na tych screenach. Więc nie wiem teraz co to jest za karta, czy Pro czy zwykła i od jakiego producenta. Dobra zaczynam kręcić. Odpalam program artifact tester (kręcąc FX troche mi pomógł) i tu mnie spotyka pierwszy wał. Na każdym taktowaniu wykrywa mi artefakty (nawet na 250/250), a ja nic nie widze. Nie wiem czemu ale jak ustawiam zegary na najniższe jakie są w riva tuner to obraz mi sie kaszani i musze resetować :/.Dobra nie przejmuje sie tym i puszczam marka i mam 3000. Potem test na 440/440 i mam 3300. Dal

ej sie

nie bawie bo przeczytałem o programie ATITool, co sam kręci na maxa. Ustawiam rdzeń na 440, tak jak mi mark przeszedł i widze błedy w grafice jak na screenie. Dobra program pracuje i stabilne najwyższe zegary to 417Mhz. Teraz pytanko dlaczego w 3dmarku 01 i 03 nie ma żadnych errorów, a w tym ati tool są??. Potem kręce memki i po 30min program znalazł max 555Mhz. I tutaj wielkie zdziwko 555Mhz na memkach 5ns. Co do tej karty, to tylko pozytywnie mnie zaskoczyły memki, a tak jestem raczej rozczarowany, ale czego mogłem oczekiwać za 180zł. Ale tak znacznie lepsza karta od FX, a szczególnie, że gram tylko w CS:S to fps jeszcze większy :]. Przy normalnej pracy w windowsie memki są gorące, a przy graniu (markach) są bardzo gorące. Radiator jest nawet w grach tylko letni. Na FX miałem memki Samsung 3,6 kręcił sie słabo, bo max 550Mhz, ale w graniu są tylko letnie. Dlaczego grzeją się tak pamięci na tym radku. Jakie są najlepsze sterowniki do Ati?? Może założenie lepszego chłodzenia

coś mi

da.

Proszę o każdą odpowiedz, bo teraz sam nie wiem co jest.

Przepraszam za moją głupotę, ale mając FX tak bardzo się nie interesowałem kartami ATI.

Pozdrawiam "

 

 

O cios jak ktos dotrwal do tego momentu, to prosze mnie nie utozsamiac z pisaniem takich wpracowan :) A na powaznie, to bedzie milo jesli ktos pomoze...

 

edit

Dolaczam obrazki bo to podobno niezbedne.

1

2

3

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atitool jest to program który jest bardzo wyczulony i sma mozesz w markach nie widzieć niektórych niedoskonałosci (jak to brzmi :)) wg mnie to dobrze ci sie pamiatki krecą i jeszcze radzilbym zainstalować nowy system jesli jeszcze tego nie zrobileś po przesiadce z FX ... czesto wychodzą rózne partie kart i mogle trafić na słabszą parite gorzej sie kręcacą ale sie nie przejmuj troche sie nagimnastykujesz i dojdziesz do tych 450/600... chociaż czesto jest tak ze radiatorki sa chlodne na pamiatkach a nie idzie wycisnąć z nich wiecej... wtedy Vmody i do przodu :) zyczę milej komsumpcji ATI

pozdro

Edytowane przez ppp19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po pierwsze wyjaśnij dlaczego xxx (a ja wiem kto to :P) nazwał te screeny lol i kaszanka, przecież na nich jest widoczne wszystko tak jak być powinno na Radeonie 9600 :) Po drugie co do O/C, radki 9600 z tego co pamiętam zawsze słabo szły na rdzeniu, trzeba v-moda zapodać i będzie dobrze :) Pozatym koniecznie polecam wrzucić na rdzeń jakiś cooler od starego pentiaka lub arctic silencera + do tego jakieś spore radiatorki na pamięci... Wogóle to nie rozumiem zdziwienia tym że pamięci się tak kręcą, przecież każdemu (90%) idą na 275-290mhz pamiątki :) Do podkręcania koniecznie zalecam używanie ATi Tray Tool (www.guru3d.com). Stery, hmm, U ATi raczej zawsze najnowsze, w Twoim przypadku polecam od NGO modyfikowane :) Aaa i jeszcze jedno, oczywiście reinstalowałeś system? Albo chociarz czyściłeś porządnie (DC3 jest w tym najlepszy, aczkolwiek nigdy system nie będzie taki jak być powinien), reinstalka raczej konieczna!! To na tyle uwag odemnie, jeśli masz jakieś pytania to wal na tlenie jak zawsze :)

 

 

Narcyz, wiesz że to ja miałem pisać tego posta ale nie miałem akurat czasu? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przeszedlem niedawno z NV na ATi.

Przed reinstalacja wyniki w 3dm2k3 3000-3500

Teraz gladko w okolicach 4700.

Radze przeinstalowac OS, zalozyc lepsze chlodzenie na rdzen, pamieci sie niezle kreca jak na 5ns i chyba wiecej sie z nich nie wycisnie.

ATiTool rzeczywiscie jest jak wyrocznia. Jezeli w nim sa artefakty to raczej nie nalezy fikac.

Jezeli chcesz i masz czas pokombinowac to wlacz nawiew na radiatorki i zobacz czy sie bedzie oplacalo je "zradiatorzyc". Jezeli pojda jeszcze z 10-15Mhz to zalozylbym jakies chlodzonko na nie.

 

Aaa...zakup dobry bo za ta kase to na allegro chodza wlasnie FX5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narcyz, wiesz że to ja miałem pisać tego posta ale nie miałem akurat czasu? :P

1390041[/snapback]

@Mak ja tez nie mialem czasu,a pomoglem :-P Musialem sie uczyc testow, bo dzis o 12 mam egzamin na prawko :D

 

Moje zdanie takie, ze wcale nie jestem pewien czy oplacalo sie doplacic 180 do tego radka. Wiem wiem fx 5200 to shit, ale ten radek tez jakas super machina nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie takie, ze wcale nie jestem pewien czy oplacalo sie doplacic 180 do tego radka. Wiem wiem fx 5200 to shit, ale ten radek tez jakas super machina nie jest.

1390147[/snapback]

To w końcu zapłaciłeś za radka 180 czy musiałeś wymienić z dopłatą bo jeżeli tak to kiepski biznes.

A radek sam w sobie kręci się w miarę dobrze. Rdzeń można ponarzekać ale pamięci to rekompensują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mak ja tez nie mialem czasu,a pomoglem :-P Musialem sie uczyc testow, bo dzis o 12 mam egzamin na prawko :D

 

Moje zdanie takie, ze wcale nie jestem pewien czy oplacalo sie doplacic 180 do tego radka. Wiem wiem fx 5200 to shit, ale ten radek tez jakas super machina nie jest.

1390147[/snapback]

Nie, z tego co wiem to XXX dał poprostu 180zł za r9600 :) Żadne dopłaty :) Narcyz, no mi niestety auto siostrę potrąciło i nie zabardzo mogłem bo byłem tylko na sekundę przy kompie po telefon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za FX5200 u mnie na osiedlu wyluskalbys 180-200 pln (...)

1390579[/snapback]

:blink: stary, gdzie mieszkasz?

u mnie fx5200 chodzi po 100-120 zł, za tyle co piszesz można dostac nówkę

dawaj: otwieramy sklep - będzimy bogaci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja powrócę do tematu skora kaeres sie nie odzywa i nie chce otwierać z nami sklepu ;)

 

kupił kartę która w sklepie stoi po ~400zł

za jakieś 280 zł, na allegro pewnie stoją około 320-350 zł (sorki nie chce mi sie szukać)

więc zakup w znośnej cenie

 

na fx5200 miał pewnie z 1200 3dsmarków03

na r9600 ~2800 o ile dobrze się orientuję

jak dla mnie zamiana opłacalna.

 

co do kręcenia tej karty to powiem wprost:

1) w ati masz przylepiony temat o r9600pro - a z tego opisu wynika że to r9600pro advantage (w sensie tak sie zwie u szafira, cfaniaczki z gigabyte nawet o tym nie wspominają)

2) w faq jest jak kręcić Ati

 

co do kręcenia tych pamięci to nalezy się spodziewac że powyżej 600 nie pójda więc nie ma co kombinowąc z vmodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kręcenia tych pamięci to nalezy się spodziewac że powyżej 600 nie pójda więc nie ma co kombinowąc z vmodami

1391346[/snapback]

Chyba nie uważnie czytałeś co napisałem... V-mod był apropo rdzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibysmy otwierac sklepik gdyby bylo ich wielu (tych co lykaja te karty).

A nie rzucilem tak z nieba tej ceny. Po prostu sam osobiscie zalatwilem koledze sprzedaz FX5200 Ultimate od prolinka za 180 pln uzywke na gwarancji.

On zadowolony, kupujacy rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie uważnie czytałeś co napisałem... V-mod był apropo rdzenia :)

1391574[/snapback]

chyba sie mi coś na oczy rzuciło :|

musze zrobić sobie odwyk od moniotrka

ofkorz zle przeczytałem

co nie zmienia faktu że pamięci powyżej 600 nie pójdą ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...