Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

prad cie kapnal ze bylo tak strasznie?? :wink:  opisz nam swoje doswiadczenia :D

1493852[/snapback]

Jakby kopnoł to by był najmniejszy problem :)

Na tej płytce nie mogłem zrobić 200mhz 2-2-2 przy CR1 :blink: A przy CR2 (czyli marność nad marnościami) tylko 223mhz (czysty gold, a 225mhz wg. moich standardów stabilności :P). Troche się namęczyłem z tą płytką. Jakiekolwiek OC można było robić tylko w jednym slocie, a z niskimi timingami to nielepiej od Hynixów sobie radzi BH6 na tej płytce.

 

Rozmawiałem z Crazy Johnem i powiedzial on, że jego kostka (UTT) identycznie szła (223mhz 2-2-2-11 2,9V CR2), a teraz na modzie z 3,3V wykręca on ledwo (z tego co pamiętam) 235 mhz.

Łatwo moge sobie wyobrazić, że moja ramka, robiąca na DFI (też NF2!) ~252mhz CR1 3,1V na tej płycie była by podobnie zdławiona, nawet po modzie. :mellow:

 

Chyba już wiem skąd się wzieły legendy o nielubiących się Abitach i Twinmosach oraz problemach nowych Winbondów na NF2.

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt... ten mit istnieje ale co ma UTT do twinmosaa i tego mitu.

Dziwne ale chyba prawdziwe. Moze jakis list do twinmossa :blink:

 

Hamil jak jestes z wawy to podskocz na testy do mnie na DFI :)

 

Ja z bemowa :wink:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxster: niektorzy (jonathan, boryna) maja 4x512MB = 2GB

 

@mieciop: bardzo dobre wyniki, chociaż jak na 2x256MB nie są też jakieś niesamowite. Zobacz jak idą na 3.2V (ze zworką 5V czy tam 4V w pozycji do 3.2V włącznie) bo wtedy mosfet się nie grzeje, wiec możliwe, że jeśli i same pamięci się nie grzeją, będziesz mógł je zostawić na tym napięciu i nie bvędziesz ich musiał niczym chłodzić. Ale jak Ci nie zależy na ciszy to lepiej włącz chłodzenie bo to zwiększy żywotność ramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxster: niektorzy (jonathan, boryna) maja 4x512MB = 2GB

 

@mieciop: bardzo dobre wyniki, chociaż jak na 2x256MB nie są też jakieś niesamowite. Zobacz jak idą na 3.2V (ze zworką 5V czy tam 4V w pozycji do 3.2V włącznie) bo wtedy mosfet się nie grzeje, wiec możliwe, że jeśli i same pamięci się nie grzeją, będziesz mógł je zostawić na tym napięciu i nie bvędziesz ich musiał niczym chłodzić. Ale jak Ci nie zależy na ciszy to lepiej włącz chłodzenie bo to zwiększy żywotność ramów.

1494065[/snapback]

Mam 3 wentylatory w budzie: jeden na ramy drygi na NB a trzeci na mosfety.Mam OCZ DDR boostera bo plyta MSI nie puszcza wiecej niz 2,85v.

Edit: Na napieciu 3,3v 250MHz bez problemu. A teraz wygrzewam je na 250MHz i 3,2v

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt... ten mit istnieje ale co ma UTT do twinmosaa i tego mitu.

Dziwne ale chyba prawdziwe. Moze jakis list do twinmossa  :blink:

 

Hamil jak jestes z wawy to podskocz na testy do mnie na DFI  :)

 

Ja z bemowa  :wink:

1493909[/snapback]

Ale ja mam DFI, jak widac w podpisie i tekscie. Stąd mój szok na Abicie :)

To co mam teraz bez wygrzania już nie popuści powyżej 252 3,1V. Wcześniej by mi się przydała pomoc w testach, bo miałem CH5 UTT, które chciało, ale nie mogło (prez mobo było max. 255mhz) :rolleyes: Teraz już nie mam tego problemu :mur:

 

A co do mitu, to są takie :

1) twinmos nie lubi się z Abitem NF7

2) UTT nie lubi się z NF2 (czyli też z Abitem)

I teraz montujemy w Abicie Twimosa na Winbondach...po prostu straszne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos chcial 2x256MB UTT to sprzedaje swoje

goldmeme czysty na 247MHz 2-2-5-2-7-16-2-2-1-1-7ns-5ns-L7-L2 @ 3.33V

testowane na NF4 i Venice :)

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedlugo powiem jak sie sprawuja utt 2x512 chyba ze ktos podbije cene B) Niestety wiekszosc czasu bede biegac na fsb 100 :mur: Chwilowo mam Athlona 1100 MHz. Zablokowanego Chyba ze przeprowadze testy na dzielniku

3:6 Czy taki test ma w ogole sens??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedlugo powiem jak sie sprawuja utt 2x512 chyba ze ktos podbije cene B) Niestety wiekszosc czasu bede biegac na fsb 100 :mur: Chwilowo mam Athlona 1100 MHz. Zablokowanego Chyba ze przeprowadze testy na dzielniku

3:6 Czy taki test ma w ogole sens??

1494224[/snapback]

Antek 1100?? Przeciez jemu spokojnie mozna mnoznik odblokowac lakierem Electron - puscisz go wtedy bez problemu na np. 4.5x250...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Wiesz nie zaczerpnelem zbyt duzej wiedzy na temat tego proca.

Jakos wiecej wiem na temat tych co mam wypisane w podpisie na orbie i na temat takiego sprzetu. Siedze niestety na tym z przymusu po stracie tychze :/

Dzieki za info :D Moze cos powalcze. Znow zmoduje abita na 3,3v moze tym razem nic nie pojdzie z dymem :)

Niestety sie nie udalo :/

W ostatnich sekundach aukcja byla goraca.

I niestety w ostatnich sekundach poleglem:D

Sprowadze sobie ze stanow. jakies inne

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...-211-119&DEPA=1

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820227213

http://shop2.outpost.com/product/4292564

Co o nich sadzicie??

Za v daty zaplacilbym z przesylka 275 zeta

ocz 375 zeta

muszkiny 435 zeta

 

Edit:

zamowilem wlasnie ocz i vdaty (nawet jak nie beda to utt sprzedam na za jakies pieniadze to przynajmniej za przesylke sie zwroci)

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antek 1100?? Przeciez jemu spokojnie mozna mnoznik odblokowac lakierem Electron - puscisz go wtedy bez problemu na np. 4.5x250...

1494231[/snapback]

DOBRZE PRAWISZ :)... tylkoz e Mnoznik to zazwyczaj od 5x sie zaczyna wiec 5x250 tez sie osiagnie (1250mhz) pfff... co to dla niego : :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOBRZE PRAWISZ :)... tylkoz e Mnoznik to zazwyczaj od 5x sie zaczyna wiec 5x250 tez sie osiagnie (1250mhz) pfff... co to dla niego : :rolleyes:

1494273[/snapback]

No fakt - zaczynają się od 5x... Zasugerowałem się moim sempronem@mobile, ktory zwykle chodzi 3x200. Koniec z zaśmiecaniem... ;) Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Culmen - Te OCZ to na pewno Winbondy "OCZ4001024WV3DC-K" to seria Winbond Value :) Sam takie kupie sobie pod koniec sierpnia jak nic w Polsce tanio nie trafie. Dopiero pod koniec sierpnia, bo nie znam sposobów aby sprowadzić coś z stanów za 30zł, więc ktoś musi mi to przywieść.

A A-Daty to już inna bajka, mogą być Samsungi, mogą być CH5 UTT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Crazy Johnem i powiedzial on, że jego kostka (UTT) identycznie szła (223mhz 2-2-2-11 2,9V CR2), a teraz na modzie z 3,3V wykręca on ledwo (z tego co pamiętam) 235 mhz.

Łatwo moge sobie wyobrazić, że moja ramka, robiąca na DFI (też NF2!) ~252mhz CR1 3,1V na tej płycie była by podobnie zdławiona, nawet po modzie. :mellow:

 

Chyba już wiem skąd się wzieły legendy o nielubiących się Abitach i Twinmosach oraz problemach nowych Winbondów na NF2.

1493882[/snapback]

nom, ale

ja od razu pchalem je z modem na 3.3 rail, wiec nie wiem jak ida bez moda, a nie mam teraz zbytnio czasu zeby testy robic, mimo, ze mam przelacznik w modzie :)

 

z tego wynika jakas paranoja... GM max na 223 Mhz chodzi na 2T !! :|

 

musze zobaczyc ile musialbym doplacic do DFI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro już moddujesz obudowę to weż Lanparty, napodaj katodami UV i będziesz miał jak na wiejskim weselu :lol:

1494848[/snapback]

do mnie to?:>

ja troche inne priorytety mam ;]

cisza, potem oc, potem ladnie ;]

czyli duzy big tower, gabka, wentyle ciche ew cos innego wymysle ;]

potem oc ;]

a potem buda na czarno co by sie woczy nie rzucala i w kat ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co...mogę się mylić ale coś mi się zdaje że np u CrazyJohna te ramki mimo 3.3 rail nie chcą iść tak wysko poprrzez skoki napięcia na tym railu....analogiczna sytuacja do Swidra czy Owsa. Zrobili sobie 5v rail i ramki poszły na niższym napięciu wyżej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daron dobrze mowisz , jak mialem khx na 9nda3+ po Vmodzie tez mi troszke skakalo na poczatku Vdim i nie szly tak jak po wlutowaniu rezystora o mniejszym oporze , 1 byl 50 kilo drugi juz 20kilo i inaczej juz sterowalem napieciami i co prawda nie poszly juz na mniejszym napieciu ale wiecej MHz z nich wycisnolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co...mogę się mylić ale coś mi się zdaje że np u CrazyJohna te ramki mimo 3.3 rail nie chcą iść tak wysko poprrzez skoki napięcia na tym railu....analogiczna sytuacja do Swidra czy Owsa. Zrobili sobie 5v rail i ramki poszły na niższym napięciu wyżej  :blink:

1494877[/snapback]

No to mnie pocieszyles :P hehe nie mam zamiaru robic zadnego 5V moda :) nie dosc, ze pol plyty musze przelutowac to jeszcze moge cos skopac, nie :)

Ma byc stabilnie 24/7 potem dopiero cisza i na koncu o/c :)

W miare mam co chcialem, a mem poczekaja na NF4 :)

nawet na DFI nF2 mi sie nie oplaca wymieniac teraz...

mimo wszystko jak trafie dobra kostke UTT to sobie kupie, mam zamiar na NF4 sie przesiasc kiedys :)

 

a teraz to bym od reki wzial BH6 ktore podobno na NF2 na 3V robia 250 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opuszczam za pare dni grono speed premiowcow i twinmosa utt z racij tego iz kupilem iscie tanio Winbonda BH-5 w KHX3200K2 2x256MB 8)

dalej mam moje UTT na sprzedaz wiec zapraszam :)

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...