Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Piter uważasz ze regułą jest ze przy astakach tżeba się bardziej bawić z biosami i alphami?

po dość długich poszukiwaniach straciłem nadzieje na znalezienie speed premium i teraz zastanawaiim się mocno http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...&TowarId=15281# astak<=>geil ultraX http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...0&TowarId=10917

 

cena ta sama, timingi standardowe te same, radiatorki trochę inne ale to ma marginalne znaczenie, gwara ta sama

1)moze któraś ma lepsze osiągi?

2)moze któraś ma lepsze pcb?

3)czy jest pewność co do geil'i ze to bh5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pochwale sie moimi pamieciami

takie wyniki osiagnalem po 3 wizytach w biosie (ale bede jesce walczyl)

516 mhz 2-2-2-6-8-16 1t 3.4V ... ale moze jesce cos z nich wyciagne :)

 

 

sa to stare twinmosy (chyba na bh5 ... zapomnialem :P) kupione od Pitera :)

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter uważasz ze regułą jest ze przy astakach tżeba się bardziej bawić z biosami i alphami?

po dość długich poszukiwaniach straciłem nadzieje na znalezienie speed premium i teraz zastanawaiim się mocno 1681366[/snapback]

Z astakami roznie, jedym dawalo biosy, innym nie.

 

Geil i Astak maja dokladnie te same PCB, Geil Value tez ma identyczne.

NIe wiem jak te ostatnie geile ale te z wczesniejszych parti z przed 2-3 tygodni chodzily ladnie, moje maja nr seryjny sn5002587 szukaj najlepiej z wczesniejszymi nr seryjnymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego ludzie tak psiocza teraz na te geile - w tej chwili geil jest chyba no1 jesli chodzi o pamieci (razem z patriotem) - albo bije sie o plame pierwszenstwa z gskillem (na najwzyszej polce)

hehe dobre geil i no.1 w o/c :D o no.1 to sie bija g.skill'e, mushkiny i ocz'e ale nie geil ... te ultra-x'y na bh-5 utt kreca sie slabo, i dlategoludzie na nie psiocza. Jedyne dobre to moga byc geile one's na tccd - jedne z najlepszych na tccd a tak to cienizna

w topicu "co lepsze do o/c" saimek sie chwali swoimi wynikami na nich .... 256 mhz przy 1,5-2-2-5-7-12 przy 3.6V to dla mnie porazka przy tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ultraxpc3200 to nie jest najwyzsza polka - ile kosztuja mushkiny redliney albo ocz vxy w stos. do ultraxow, he??? a kreca sie faktycznie gorzej ale sa warte swojej ceny

podchodzac wyzej , do poziomu redline i vx (cenowo), mamy geil one w - ktore maja identyczne osiagi (nawet o ciupine lepsze ;) ) ale ich podstawowa zaleta jest to ze nie padaja tak jak konkurencja - sa lepiej wykonane i utt ma czas sie wygrzac a nie jak w ocz i mushkinach zanim je wygrzejesz to juz musisz rma'owac :D

no i najwyzsza polka (cenowo) - geil one s (220$) ktore chodzą IDENTYCZNIE jak gskille FF (300$) (nie mowiac o LA, ktore bija na glowe) - i tutaj ani muskin ani ocz sie nie licza - bo ocz plt. pc4800 i pc5000 moze i chodza wysoko, ale nie na 1T i nie takich timingach jak gskill i geil...

 

takze w tej chwili dla mnie geil jest exaequo no1 producentem pamieci do oc razem z gskillem, ktory jest o 25% drozszy :D

 

psedit

 

i nie jest to z mojej strony jakas wojna ideologiczna, ktora ktos moglby mi zarzucic, bo mam geile - dla mnie liczy sie zeby pamiec byla dobra a faktem niezbitym jest to, iz geil w ostatnim czasie robi rewelacyjne pamieci!!!

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ultrax'y kosztuja ok 600 zl a kreca sie gorzej lub porownywalnie jak twinmosy speed premium za ok 480 zl ...

a wogole to zauwaz ze vx'y sa na ch-5 utt a nie na bh-5 utt jak geile one'y a jak wiadomo ch-5 na codzien nie toleruja wiekszego napiecia niz 3.4 V gora 3.5V a nie tak jak bh-5 ktorym 3.6V nieprzeszkadza, a co do jakis przykladow zobacz ocz'e mardoka:) 300 mhz przy 2-2-2-5 to chyba jeden z najlepszych wynikow na swiecie, mushkiny redline'y sa na najlepszych selekcjonowanych ch-5 utt, a w ddr 2 ? pamietam co kiedys byla sytuacja co wszyscy z trudem robili jakies 800 mhz przy 4-4-4-12 lub 5-5-5-15 a ocz'e robily ponad 900 mhz przy 4-2-2-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie bardzo wiedzialem gdzie ten watek umiescic, sprawa dotczy moich geili na BH5 UTT a mianowicie chodza na najostrzejszych alfach na 231 MHz z napieciem 3v, moze i nawet na nizszym bo nie sprawdzalem. Podniesienie im napiecia na 3,2 V nic nie skutkuje alfy takie same a jakiekolwiek podniesienie czestotliwosci powodujepojawienie sie bledów z SP i super Pi. Konfig taki jak w podpisie. Probowalem zluzowac timingi ale kompletnie nie daje mi to zadnych MHz 231 i koniec

Moze wy cos poradzicie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo jak ty finch

2x512 ultraX na bh5

max co mogę wycisnąc to 235@3,2v, podnoszenie napięcia do 3,4v nie daje nic

timingi są na tym screenie, jestem w trakcie walczenia z timingami i z biosami, moze jakoś sobie na wzajem pomożemy, wiem ze jeszcze chase1 ma te ramki, ma ja saimek, moze razem coś zdziałamy, tylko do tego potrzeba zebyśmy się informowali

moje timingi http://micek.no-ip.com/~jastrzab/unckle/oc/238.JPG

 

ja się zastanawiam czy czasem nie wyienić na astaki na bh5 lub nawet na kingmaxy ddr500 hardcore... co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@saimek

u geilow tez nie masz pewnosci :P bo mozesz trafic na tccd :P

 

a tak wogole to widac to no.1 w o/c gdzie sie wypuszcza takiebublena winbondach ze zmiana napiecia z 3.2 na 3.4V nic nie daje

 

@unckle - na astaki mozesz probowac wymienic ale na kingmaxy to bron Boze !! toz to herezja wymieniac bh-5 na hynixy na dfi nf4

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem nowy watek poswiecony tym geil'om, gdzie napewno bez problemu uda sie nam wymienic doswiadzceniami z tymi pamiatkami :)

oto link:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=157716

Pozdrawiam i zachecam do udzielania sie w nim

Edytowane przez finch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

ocz mardoka chyba sa na starych bh-5 , o ile sie nie myle.

vxy sa robione na bh-5 utt tak samo jak geil one'y, redliney to ch-5 utt - tu sie zgodze. tylko chodzilo mi o to ze i VXy i REDLINEy padaja jak muchy jak sie im ustawi zbyt wysokie fsb przy malych voltach.

ale widze ze po prostu stoimy na odmiennych stanowiskach - ja nie twierdze, ze OCZ czy MUSHKIN to zle pamieci - robia zaje... pamieci, tylko ze (wg mnie) geil w tej chwili robi lepsze - porywnywalne do gskilli i wiele tansze.

tyle ze oczywiscie jak mowi stare przyslowie - biednemu zawsze wiatr w oczy wieje :( i nasi dystrybutorzy robia sobie jaja bo czemu za geile ktore w USA kosztuja 210$ ja mam w polsce placic 1100 zl???? zreszta z oczemem jest tak samo, tyle ze najlepszych modeli w ogole nie ma w ofercie, chociaz patrzac na ceny w proline, komputroniku i siriusie - za najwyzsze modele trzeba by zabulic pewnie ze dwa tysia.

chociaz 2*1gb robi najlepsze teraz crucial - i na tym polu bije wszystkich na glowe...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo jak ty finch

2x512 ultraX na bh5

max co mogę wycisnąc to 235@3,2v, podnoszenie napięcia do 3,4v nie daje nic

timingi są na tym screenie, jestem w trakcie walczenia z timingami i z biosami, moze jakoś sobie na wzajem pomożemy, wiem ze jeszcze chase1 ma te ramki, ma ja saimek, moze razem coś zdziałamy, tylko do tego potrzeba zebyśmy się informowali

moje timingi  1688462[/snapback]

 

Moja moga pojsc na 260 (max wstaly przy 270)przy timingach prawie takich samych co ty masz z tym ze u mnie "Write to Read Delay" i " Read to Write delay" sa obydwa na 1

Osobiscie myslalem ze jak poluzuje timingi to zrobie ze 550...ale poluzowywanie nic nie daje..tyle samo poleca na 2-2-2-5 .... co na 2.5-3-3-8 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unckle probowales 3,5-3,6?

1688821[/snapback]

jeszcze nie, ale spróbuje

zastanawiam się groobo nad wymianą na astaki... co myślicie?

a moze spróbować kingmax hardcore ddr500 - tutaj jest juz 250mhz zapewnione, a moze uda sięcoś jeszcze skręcić?, przeskoczmy z tą rozmową o geilach do tematu który zrobił finch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze spróbować kingmax hardcore ddr500

1689499[/snapback]

herezja! na stos!

unckle zrozum wymiana bh-5 utt na hynixy i to jeszcze na dfi to jest najgorsze co mozesz zrobic - te kingmaxy maja 250 mhz przy timingach 3-3-3-8 ! i pewnie max jaki potrafia wyciagnac to 260-270 przy 3-3-3-8 a tyle mhz to bh-5 potrafia wyciagnac na 2-2-2-5

 

ja sie wam nie chwalilem moimi twinmosami na bh-5 utt - narazie leca sobie na 225 mhz przy 1,5-2-2-0 i bardzo ostrych alphach przy napieciu 3.2V - dojada do mnie jakies wentyle to pomecze na 3.4-3.5V

 

zeby nie byc goloslownm tu jest shot: Lookaj tu

 

nie wiecie moze czy gold memory da sie np. odpalic z pen drive'a ? bo niestety moja fdd nie chce ze mna wspolpracowac ... :-/

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herezja! na stos!

unckle zrozum wymiana bh-5 utt na hynixy i to jeszcze na dfi to jest najgorsze co mozesz zrobic - te kingmaxy maja 250 mhz przy timingach 3-3-3-8 ! i pewnie max jaki potrafia wyciagnac to 260-270 przy 3-3-3-8 a tyle mhz to bh-5 potrafia wyciagnac na 2-2-2-5

 

ja sie wam nie chwalilem moimi twinmosami na bh-5 utt - narazie leca sobie na 225 mhz przy 1,5-2-2-0 i bardzo ostrych alphach przy napieciu 3.2V - dojada do mnie jakies wentyle to pomecze na 3.4-3.5V

1694511[/snapback]

bh5 wyciagną a BH5 utt to juz inna sprawa ja mialem Bh5 utt i cięzko im bylo uciagnąc 260MHz i to przy command rate=2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...