Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

ale daron w czym ci mamy pomoc ?? w poznaniu jakie masz kostki ?? jesli tak to musiz podac ostatnie 4 znaki z numery P/N ze stikera przyklejonego na pomiec , a jesli nie to popatrz na chipa i zobacz jaka ma budowe , jesli taka jak winbond czyli dwa koleczka i jedno male w dolnym rogu i po dwie blaszki na kazdej krotszej krawdzi chipa to masz kostki iwnbonda a jesli masz takie polkoliste wciecia na kazdej krotszej krawedzi chipa to masz powerchipy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej oznaczenia(te 4 znaki) to 1DDT. Na czipach jest jedno małe kółeczko.Pólkolistych wcięć nie ma, blaszek żadnych też nie. jedyne co widzę na krótszych krawędziach to dwie pary takjakby pinów. PO protstu taki jasen 4 punkty, wyglądające jak ucięte piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz jakies zwykle chipy , to nie sa winbondy ...

 

ze strony twinmosa

Dołączona grafika

zwykle kostki twinmosa

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej oznaczenia(te 4 znaki) to 1DDT. Na czipach jest jedno małe kółeczko.Pólkolistych wcięć nie ma, blaszek żadnych też nie. jedyne co widzę na krótszych krawędziach to dwie pary takjakby pinów. PO protstu taki jasen 4 punkty, wyglądające jak ucięte piny.

1420584[/snapback]

Jeśli miałbym grać na loterii, to stawiałbym że 1DDT to dosyć stare pamięci...

 

Wnioskując z innych informacji - wykonane w technologii 0,175um (pierwsza jedynka), DT to produkcja PowerChip... Nie wiem, co znaczy drugie D... Ale to trochę jak wróżenie z fusów...

 

Znacie jakieś sklepy we Wrocławiu gdzie idzie znaleźć te AA4T? Byłem na stronach arest, proline, 4speed i age i nie mają speed premium w ogóle...

Ty nie oglądaj stron tylko idź do sklepu i obejrzyj te ramki - gdzieś znajdziesz... Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te kosci dzialaja w dualu 2x512MB? Sa jakies problemy z 250MHz CL2 2-2-6? Gdzies czytalem ze ch5/bh5 maja problem z wysokim fsb przy 2x512 ;)

 

I lepiej brac 2x512 1a4t czy aa4t do DFI NF4 S939?

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie oglądaj stron tylko idź do sklepu i obejrzyj te ramki - gdzieś znajdziesz...

1425229[/snapback]

Fajnie ale jak na stronie nie ma speed premium to szanse praktycznie zadne ze znajde speed premium w sklepie, nie? A zwykle twinmosy b. rzadko sa na utt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, serio serio warto lykac te AA4T? :rolleyes:

Chcialem a-daty wciagac, ale jak mowice ze taki smakolyk za taka kase :blink:. Korci...

 

Dla tych co nie wiedza jak je zidentyfikowac zamieszczam screena

Dołączona grafika

P/N:XXX...XXXAA4T chyba o to chodzi.

A TU artykul.

 

B)

Edytowane przez Kokoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś albo jutro poszukam w krakowie, czy gdzieś nie mają 2x512MB speed premium na aa4t

po zagłębieniu się w temat wnioskuję, że można trafić zwykłe twinmosy na tym oznaczeniu, chociaż z nimi trudniej.

aha czy trzeba je kupowć jako komplet do duala?

czy można kupić dwie luźne i nie bedzie problemów, bo z tego co widze to jest różnica w cenie. :?

 

A zeby było ciekawiej, to sprawdziłem serie na moich twinmosach PC2700 2x256MB, które siedzą u mnie już ze dwa lata.

I się okazało że to są aa4t ...

Czasem człowiek w nieświadomości żyje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musza to byc te Speed Premium, czy moga byc "zwykle" TwinMosy z koncowka AA4T???

 

EDIT:

Jak ktos ma jakies zrodlo tych kostek, a dokladnie 2x512MB, tych na UTT CH-5 (AA4T), niech sie odezwie na priv, albo GG 6352526

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shangri_La nie moze byc tak jak ty piszesz ze na aa4t beda zwykle memki , aa4t i 1a4t to sa tylko i wylacznie winbondy utt , cala reszta innych oznaczen to kostki twinmosa , powerchip i co tam se wsadza , ja kupowalem osobne kostki i mysle ze nie bedzie problemu ze wspolpraca a cena nizsza

 

ja szukam 1 kostki 1a4t do duala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, obleciałem troche sklepów w krakowie i kupiłem 2x512 Speed Premium, ale niestety 1a4t.

W większości sklepów trochę dziwnie na mnie patrzyli, jak o nie pytałem. :blink:

Trafiłem na ostatnią parę na Starowiślnej 65 :wink: za 230zl od sztuki

pomęcze je troche i zobacze czy warto było...

aha, cpu-z podaje date produkcji: week 06, year 05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a4t jest lepsze od aa4t wiec nie wiem czemu piszesz niestety. 230 to strasznie drogo

1428299[/snapback]

hmm, drogo czy nie - ale jest.

a "niestety" to tak mi się napisało, bo byłem nastawiony na aa4t...

nic to - wszystko wyjdzie w testach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, drogo czy nie - ale jest.

a "niestety" to tak mi się napisało, bo byłem nastawiony na aa4t...

nic to - wszystko wyjdzie w testach  :wink:

1428404[/snapback]

No to stary testuj i pisz jakie wyniki, ja już pisałem że u mnie na tym co w podpisie tylko z biosem 2T. Mam nadzieje że u Ciebie bedzie lepiej, bo spadek wydajności znaczny, np 2k1 500pkt!. Acha masz vdimm moda na tym nf7? I czy są jeszcze w PCP te 1A4T?bo może bym łyknął jeszcze kosteczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stary testuj i pisz jakie wyniki, ja już pisałem że u mnie na tym co w podpisie tylko z biosem 2T. Mam nadzieje że u Ciebie bedzie lepiej, bo spadek wydajności znaczny, np 2k1 500pkt!. Acha masz vdimm moda na tym nf7? I czy są jeszcze w PCP te 1A4T?bo może bym łyknął jeszcze kosteczkę :)

1428670[/snapback]

moda na vdimm nie mam,

kostki wziąłem dwie ostatnie, mieli jeszcze sporo 256MB

 

UPDATE:

ok, troche już wiem :-P

przy fsb 200 chodzą 2-2-2-6 @ 2.5V

przy fsb 215 chodzą 2-2-2-6 @ 2.8V

na dziś tyle bo mój duron nie bardzo chce współpracować...

Edytowane przez Shangri_La

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stary testuj i pisz jakie wyniki, ja już pisałem że u mnie na tym co w podpisie tylko z biosem 2T. Mam nadzieje że u Ciebie bedzie lepiej, bo spadek wydajności znaczny, np 2k1 500pkt!. Acha masz vdimm moda na tym nf7? I czy są jeszcze w PCP te 1A4T?bo może bym łyknął jeszcze kosteczkę :)

1428670[/snapback]

No wlasnie niech ktos wkoncu konkretnie potestuje, ktore lepsze aa4t czy 1a4t??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moda na vdimm nie mam,

kostki wziąłem dwie ostatnie, mieli jeszcze sporo 256MB

1428701[/snapback]

No to qrde szkoda, gdzie ja teraz dokupie 1A4T żeby mi sie ładnie współgrało z moimi :cry: Przecież nie kupie od PITera za 250, bo te magiczne 20zł różnicy mnie odstrasza. Zastanawiam się czy te AA4T i 1A4T bardzo się od siebie różnią. Czy może na fsb 230 chodziły by w miarę spoczko razem, bo jak widać z podpisu z kingstonami się nie lubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwinMOS/M.tec DDR400 (pretested DDR400 2,5-3-3-8 Single-Channel)

AADT // Powerchip 0,13

CADT // Powerchip 0,11

AA4T // Winbond 0,13 CH-5

1A4T // Winbond 0,175 BH-5

TwinMOS/TwinMOS DDR400 (pretested DDR400 2,5-3-3-8 Dual-Channel)

AADT // Powerchip 0,13

CADT // Powerchip 0,11

AA4T // Winbond 0,13 CH-5

1A4T // Winbond 0,175 BH-5

1415006[/snapback]

Na moich pamięciach pisz takie coś:

 

KOŚCI: M.tec TTD7608F8E50D i M2G9IAIAMK9F081AAD

 

1AAD - czyli co to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Przeczytalem caly temat i troche sie pogubilem, wiem juz jak sprawdzic ta koncowke aa4t.

Tylko mam problem bo pisane juz bylo jak sprawdzic czy to jest winbond, tyle ze jak nie wiem gdzie tego szukac (bardzo bym prosil o wstawienie obrazka i zaznaczenie lub opisanie po czym poznac ze to winbond) i ktore sa lepsze aa4t czy 1a4t, chce kupic kompa i zalezy mi na dobrych pamiecia w rozsadnej cenie (do 500zl) i zeby dobrze sie krecily a az tak dobrze sie na pamieciach nie znam ktore lepsze takze bede sie sugerowal waszymi wypowiedziami. mozna wiedziec czy ten sprzet co jest w opisie jest oki? ktore pamieci od ten zestaw. sprzeta zamierzam kupowac w PCProjekt w Krakowie

bede wdzieczny za pomoc

ps. chodzi mi o 2x512 w dualu, acha i co vdimm i gdzie to szukac

Edytowane przez guzi-mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guzi-mm kura ci na oko nasrala ?? jak byk wyzej dokladnie jest pokazana kostka winbonda i koncowka , wystrczy sie rozejzec i poszukac , do piachu z takimi :[

szukaj u gory posta kokoona ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjrzalem sie dokladniej i chodzi o te 2 czarne kolka i te jedno w prawym dolnym rogu - po tym poznac ze to winbond, sorki ze zamieszalem ale wciaz nie wiem ktore lepsze aa4t czy 1a4t, nie chce wydac kasy w bloto sam chyba rozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...