Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie warto łykać Te memki, brał ktoś już w Imperium? Są na tych oznaczeniach co podają na stronie, czyli 1A4T (1A4T // Winbond 0,175 BH-5 -chyba najlepsze...), no i czy cena dobra, może ktoś oblookał taniej, ew. gdzie? :wink:

Proszę o info., bo jestem "zgrzany jak biała na święta"! :-P Aktualnie jadę na jakiś "śmieciach" też TwinMos-a ale o tym to nawet szkoda gadać...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te pamięci wymagają jakiegoś chłodzenia? :)

 

BTW. Kto chce:

- 2xgskill 512 MB @ 310 MHz 2.5-4-3-7 lub 2.5-3-3-7 @ 303 MHz 2.8v

- 2xHyperX 512 MB ULK TCCD (kości z tego roku) 285 MHz 2.5-4-3-7 2.9v

- 2xHynix D43 Korea

 

Możliwa wymiana na 1A4T. :D

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem aa4t i 1a4t to jest jednoi to samo bo wyniki w OC sa baaardzo zblizone

1430025[/snapback]

@VerB

Testowales je na wyzszych napieciach, czy tylko 3,4V??? Jesli nie to prosze zrob to i powiedz, ze smigna 260MHz stabilnie (GoldMemory).

 

Aha a jesli chodzi o aa4t i 1a4t to chyba jest jakas roznica, bo na jednych da sie zrobic 200MHz cl2-2-2 @ 2,6-2,8V (1a4t), a na aa4t chyba nie. Tak przynajmniej wyczytalem. Ale moze te drugie na wyzszych napieciach wyzej poleca niz 1a4t.

 

@Radek

Ja zamawiam gskille

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VerB

Testowales je na wyzszych napieciach, czy tylko 3,4V??? Jesli nie to prosze zrob to i powiedz, ze smigna 260MHz stabilnie (GoldMemory).

 

Aha a jesli chodzi o aa4t i 1a4t to chyba jest jakas roznica, bo na jednych da sie zrobic 200MHz cl2-2-2 @ 2,6-2,8V (1a4t), a na aa4t chyba nie. Tak przynajmniej wyczytalem. Ale moze te drugie na wyzszych napieciach wyzej poleca niz 1a4t.

 

@Radek

Ja zamawiam gskille

1430787[/snapback]

To będzie trudne, zwłaszcza, że za swoje dałem 1000 zł. Aczkolwiek Kingstony mogę poświęcić. ;) Względnie sprzedam ALL i kupię sobie Winbondy... Pozostaje pytanie jak chłodzić takie pamięci np. @ 3.3v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja jedna kostka 512 1a4t idzie max 253MHz na 3.4V a dlatego ze reszta timingow jest bardzo ostra , nie moge teraz zapodac screena z tweakera bo sprzedalem wincza i czekam na venicje a siedeze na kompie sis :)

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie trudne, zwłaszcza, że za swoje dałem 1000 zł. Aczkolwiek Kingstony mogę poświęcić. ;) Względnie sprzedam ALL i kupię sobie Winbondy... Pozostaje pytanie jak chłodzić takie pamięci np. @ 3.3v?

1430842[/snapback]

Ja mam dwa sklejone bokami wentyle 80x80, oparte na freezerze i wszystko cool

 

@VerB

Ale to jest maksymalny max, nawet na wyzszych napieciach, czy po prostu na wyzszych nie testowales???

 

EDIT:

Kto mi zalatwi 4x512MB TwinMos Speed Premium 1A4T B) ??

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moge powiedzeić coś więcej:

 

speed premium to rewelacja :D

 

po zmianie biosu na D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1 udało się pojechać wyżej z FSB

obecnie testuje 9x225 przy 2-2-2-6 @ 2.8V

 

przy 2GHz mój duron się kończy i są lekkie problemy (wysypuje się w SuperPi)

obniże mu jeszcze mnożnik i powinno być więcej na FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moge powiedzeić coś więcej:

 

speed premium to rewelacja  :D

 

po zmianie biosu na D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1 udało się pojechać wyżej z FSB

obecnie testuje 9x225 przy 2-2-2-6 @ 2.8V

 

przy 2GHz mój duron się kończy i są lekkie problemy (wysypuje się w SuperPi)

obniże mu jeszcze mnożnik i powinno być więcej na FSB

1432207[/snapback]

Szangri na ABICIE?? Kurde nie mam kasy bo bym kupił.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież Szangri ma..czytaj sigy! :angry:

1432563[/snapback]

DaRoN spokojnie :wink:

jeszcze nie jade na 2.9V, choć myśle że zaraz będzie trzeba

zrobłem dodatkowy nawiew, na NB i mosfety

obiżyłem mnożnik do 8.5 i jade dalej...

 

i poproszę Shangri <_<

 

 

 

UPDATE:

hmm, cudów nie ma - przy 230 wstaje na 2-2-2-6 @ 2.9V (max abita), ale nic poza tym ...

jak wyluzuje timingi, jest lepiej, ale do pełnej stabilności troche brakuje ...

coś nie widze, żebym teraz przeskoczył 230, ale to nie z winy pamięci :sad:

tyle na dziś

Edytowane przez Shangri_La

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podajcie namiar na jakiś sklep gdzie mają pamiątki "1A4T", bo w Imperium pusto...

1432796[/snapback]

Zagadaj z PITerem. Ja najprawdopodobniej wezme od niego 4x512 1A4T B) Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem dzis moje aa4t i nawet przy 170mhz 2-2-2-5 2.8~2.9v sypia bledami.

1433081[/snapback]

Czyli 1A4T przynajmniej pod tym wzgledem sa lepsze. Wiec to chyba jednak nie te same kostki jak pisal VerB :?

 

EDIT:

Zerknijcie tu. Temu panu chyba juz podziekujemy. Chociaz wysle maila z pytankiem :)

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc myśle, że nic nowego się nie pojawiło po testach Shangri_La

bo wyniki takie jak u mnie. Ja dawałem od razu napięcie 2,9v bo co się będe w testy voltarzowe bawił. Przy timingach 2-2-2-11 bez problemu wstawały na 230, ale nic pozatym. A jako że bartek zablokowany to max u niego to 3Dmarki przy 225 a PI przy 220 niezależnie od napięcia. Więc niestety się potwierdza że do Abita bez modów to raczej średnie są te pamiątki, co innego nf4 z DFI. Co do AA4T to jak pisze koleś z XS, rzeczywiście marnie z nimi bo czasem ciężko jest zwykłe 200 osiągnąć. Do ostrzejszych timingów potrzebują voltów.

The modules is rated to run at 200MHz 2.5-3-3-8 1T

but.. You are pushing at at 2-2-2-5 1T timing at 3.01V Vdimm

You need more Voltage to do so...

TICTAC

 

Czyli te 1A4T i AA4T takie same to znów nie są. Ale z tego co widać wystarczy dać im mocy i pokazują się z dobrej strony.

Shangri_La z oznaczenia twojego biosu wnoszę, że to 2T, czyli niestety przymusowa strata wydajności na nf2. Ech a miałem nadzieje że jakieś cudowne rozwiązanie się znajdzie na bh-5 512MB i nf2. Szkoda!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysl by sprzedac swoje pamiatki i kupic te speed premium, niby ze pociagne na nich kolo 500MHz ale jakie timingi... a reszte ze swoich pamieci moglbym przeznaczyc na venice :D Kombinacje, kombinacje hehe

 

Co sadzicie? I w ogole ile najwiecej mozna uciagnac na tych pamieciach? I gdzie kupowac? Od usera na tweaku czy w jakims sklepie?

 

Szkoda tylko ze nie ma kostek 1GB wtedy bym mogl kupic 2GB a tak to 2x512

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysl by sprzedac swoje pamiatki i kupic te speed premium, niby ze pociagne na nich kolo 500MHz ale jakie timingi... a reszte ze swoich pamieci moglbym przeznaczyc na venice :D Kombinacje, kombinacje hehe

 

Co sadzicie? I w ogole ile najwiecej mozna uciagnac na tych pamieciach? I gdzie kupowac? Od usera na tweaku czy w jakims sklepie?

 

Szkoda tylko ze nie ma kostek 1GB wtedy bym mogl kupic 2GB a tak to 2x512

1433922[/snapback]

Niestety ale winbond nie robil kostek 64MB, max 32 na 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(trochę za duży ten screen...aż sie forum rozjeżdża. chyba max szerokość to 650)

 

a co do pamięci to ładnie je pogoniłeś:) to są aa4t czy 1a4t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(trochę za duży ten screen...aż sie forum rozjeżdża. chyba max szerokość to 650)

 

a co do pamięci to ładnie je pogoniłeś:) to są aa4t czy 1a4t?

1434238[/snapback]

PITer ma AA4T, ale 1A4T podobno lepsze...bo przy nizszych napieciach mozna ustawic niskie timingi. Ale przy duzych napieciach i czestotliwosciach z tego co widze jak ludzie testuja to 1A4T i AA4T zachowuja sie podobnie.

 

EDIT:

 

Iwo ty tez potestuj swojego TwinMoska i napisz co zwojowales

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1A4T przynajmniej pod tym wzgledem sa lepsze. Wiec to chyba jednak nie te same kostki jak pisal VerB :?

 

EDIT:

Zerknijcie 1433084[/snapback]

za co chcesz mi juz podziekowac? mozesz cos rozjasnic swoja wypowiedz?

jesli trafie pierwszego duala z innym oznaczniem niz 1A4T wywale ten opis

narazie wszystkie byly z 1A4T

Edytowane przez stranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wczoraj spotkałem w wawie "zwykłe" 512MB TwinMos na MTec 50D z pońcówką AA4T, ale ta cena 279 zeta powala.

czy te "nowe" winbondy będą ładnie się kręcić na DFI NF2?? oby chodziły 2-2-2 gdyż wysoko z fsb to i teraz mogę pojechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...