Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

W bydgoskim Pronox-ie maja SpeedPremium 512MB po 167 zł, ale trzeba mięc z nimi podpisaną umowe...

1435475[/snapback]

nie wierze, 190zł netto, ty podales chyba cene zwyklych Twinmosków ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za co chcesz mi juz podziekowac? mozesz cos rozjasnic swoja wypowiedz?

jesli trafie pierwszego duala z innym oznaczniem niz 1A4T wywale ten opis

narazie wszystkie byly z 1A4T

1434638[/snapback]

Spoko, spoko, bez nerw :), chodzilo mi o ten czerwony tekst, ktory tam byl swego czasu (brak gwarancji, ze bedzie 1A4T). Jak bedziesz mial 1A4T to wezme 4 kostki. A jak nie bedziesz mial to bede musial podziekowac i wziac od PITera :). Zreszta pisalem juz do Ciebie maila w tej sprawie :)

 

EDIT:

Widze, ze kostki chyba znowu na stanie. Jak to 1A4T to zamawiam 4 sztuki po 512MB. Prosze o potwierdzenie na maila :)

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilem w krakowskim Bitkomputer 2x512 zwyklych Twinmosow na 1A4T po 160zl za sztuke :lol: Dopiero wrocilem do domu, wiec narazie nie wiem jak smigaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilem w krakowskim Bitkomputer 2x512 zwyklych Twinmosow na 1A4T po 160zl za sztuke :lol: Dopiero wrocilem do domu, wiec narazie nie wiem jak smigaja...

1436206[/snapback]

Czekam na testy.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat urósł , wciąż wiele powtarzających się pytań. Postanowiłem namalować małego faq-u. Zapraszam do lektóry i sorry za błędy ( dyslekcja ), znajdziecie go jako pierwszy post tego topicu.

Link do FAQ-u

 

Chaiłbym wprowadzić pytanie: Gdzie kupić Winbondy CH-5/BH-5 ale chyba nie bardzo mamy odpowiedzi. Jeśli uważacie że czegoś istotnego brakuje , dajcie znać.

Pozdrawiam.

Edytowane przez misobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat urósł , wciąż wiele powtarzających się pytań. Postanowiłem namalować małego faq-u. Zapraszam do lektóry i sorry za błędy ( dyslekcja ), znajdziecie go jako pierwszy post tego topicu.

1436470[/snapback]

Ja mysle, ze brakuje porownania AA4T i 1A4T na poszczegolnych napieciach, np. od 2.8V do 3.6V. Bo nadal zastanawiam sie, ktore kupic. Zalezy mi zeby poszly jak najwyzej cl2-2-2-5 na napieciu np. 3,6V. I nadal nie wiem, ktore beda do tego lepsze AA4T, czy 1A4T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boryna wrote: "Miales okazje testowac tez 1A4T (BH-5 UTT)? Czy tylko swoje CH-5 UTT? Czy to 260, ktore masz w podpisie to full stable tzn. Gold Memory bez bledow?? Bo jeszcze nie wiem ktore kupic AA4T, czy 1A4T???"

 

Nie miałem ale widziałem dużo testów na XS i wypadają gorzej od CH-5 UTT.

Moje 260 stabilnie w memtest i prime95, nie używam "Gold Memory" nawet nie wiem co to za progs i nie chce wiedzieć. Natomiast musze powiedzieć że miałem aktywne chłodzenie , jak zabieram wentyl to odrazu memtest błeda sypał.

Do 3.3v 255 2-2-2-5 bez aktywnego chłodzenia idą.

 

Boryna, co do twojego drugiego pytania , to właśnie przeczytaj faq-u. Napisałem tam że przy wyższych napięciach CH-5 chodzą lepiej od BH-5. Z drugiej jednak strony , wszystko jest kwestią szczęścia. Można trafić kiepskie CH-5 a super BH-5.

Nikt jednoznacznie nie stwierdził że np. na 1000 bh5 i 1000 ch5 któreś ośiągneły wyższy wynik średni. Moge Ci jedynie poradzić poczytanie tych postów:

 

MEMORY Voltage Scaling, please contribute...

 

bh5 steppping database

Edytowane przez misobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) nie używam "Gold Memory" nawet nie wiem co to za progs i nie chce wiedzieć (...)

Oj to niedobrze, ze nie wiesz. Jak ktos jeszcze nie wie, to pisze, ze to chyba najlepszy programik do testowania pamieci. Nawet jak pamieci przechodza Memtesta i Prime to niekoniecznie przejda GoldMema. Sciagnijcie go sobie TUTAJ!! Rozpakujcie, wypalcie ISO na CDRW, odpalcie system z tej plyty, wcisnijcie B, poczekajcie 2 minuty (bo to shareware:angry:) i zacznie sie test. Jak przejdzie bez bledow, to wtedy mozecie pisac, ze pamiec chodzi raczej stabilnie, a jak przejdzie np 10. petli to znaczy, ze jest super stabilnie. A nie opieracie stabilnosc pamieci na przejsciu SuperPi 16mega, a np. podczas kompresji filmow albo grania wszystko sie sypie. Jak pamiec przejdzie Gold Memory to nic nie ma prawa sie juz wysypac!

 

Proponuje dorzucic to do FAQ B)

 

EDIT:

W linkach, ktore podales, nie widze rozgraniczenia na BH5 UTT i CH5 UTT :cry:, chyba, ze TwinMos UTT to CH5 UTT, a TwinMos NEW BH5 to BH5 UTT :), bo OCZ VX sa na bank na CH-5 UTT

 

Te mi sie podobaja:

"esdee(2x512, TwinMOS UTT 04514/05044,DFI nF4 939):

3.1V = 255

3.2V = 259

3.3V = 263

3.4V = 267

3.5V = 270

3.6v = N/A"

Ciekawe czy to ch5 utt, czy bh5 utt?

 

EDIT:

Juz wiem, znalazlem posty tego goscia. Pociagnal tyle na TwinMos (nie SpeedPremium) AA4T

 

EDIT:

Chociaz ten ma 1A4T i tez calkiem niezle:

"3.0v 240 2-2-2-8 25loops #5 ok

3.1v 246 2-2-2-8 250loops #5 ok

3.2v 251 2-2-2-8 30loops #5 ok

3.3v 254 2-2-2-8 25loops #5 ok

3.4v 258 2-2-2-8 25loops #5 ok

3.5v 262 2-2-2-8 25loops #5 ok

3.6v 265 2-2-2-8 50loops #5 ok"

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie jakakolwiek różnica pomiędzy zwykłymi Twinmosami 1A4T a Speed Premium z takimi oznaczeniami?

 

Zebrałem już kase i mam 460zł na komplet do duala 2x512MB... tylko skoro mogę kupić zwykłe Twiny 1A4T za 320zł to nie wiem czy jest jakikolwiek sens dopłacać :unsure:

 

Ktoś odkrył, że te Speed Premium są lepsze? A może testowane pod kątem OC?

 

Pamięci będą chodziły na mojej AN7, czyli max 3,2V mogę im zapodać i na 99% będą na CPC OFF.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie jakakolwiek różnica pomiędzy zwykłymi Twinmosami 1A4T a Speed Premium z takimi oznaczeniami?

 

Zebrałem już kase i mam 460zł na komplet do duala 2x512MB... tylko skoro mogę kupić zwykłe Twiny 1A4T za 320zł to nie wiem czy jest jakikolwiek sens dopłacać :unsure:

 

Ktoś odkrył, że te Speed Premium są lepsze? A może testowane pod kątem OC?

 

Pamięci będą chodziły na mojej AN7, czyli max 3,2V mogę im zapodać i na 99% będą na CPC OFF.

 

Pozdrawiam

1436821[/snapback]

Gdzies wyczytalem (tylko nie pamietam gdzie, chyba na XS), ze Speed Premium sa na PCB BrainPower B) Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie ma wiekszej różnicy miedzy SD a zwykłymi TwinMoskami, widziałem tylko

kilka przypadków gdzie zwykłe TwinMoski wogóle nie chciały się kręcić.

 

Boryna nowe SD są na tym samym PCB co zwykłe TwinMosy ( też nowe ), czyli na "Hsien Jinn 6-layer reference PCB"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie ma wiekszej różnicy miedzy SD a zwykłymi TwinMoskami, widziałem tylko

kilka przypadków gdzie zwykłe TwinMoski wogóle nie chciały się kręcić.

 

Boryna nowe SD są na tym samym PCB co zwykłe TwinMosy ( też nowe ), czyli na "Hsien Jinn 6-layer reference PCB"

1436882[/snapback]

Skoro tak mowisz.......

 

Wlasnie zakupilem w Imperium.net 4 kostki Speed Premium 1A4T i juz do mnie jada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial spory problem , moga wogole sie nie odpalic, a jesli sie odpala to w 2T i raczej przy predkosc 166 mhz. Jesli chcesz obsadzic wszystkie 4 banki pamieci to musisz kupic pamieci obsadzone chipami tylko po jednej stonie pcb. Np. Samsung TCCD lub Hynix-y. Wtedy masz szanse na 166 mhz i 1T. Jesli kupisz sobie Venice to masz szanse na 200 MHZ i 1T ale tylko z jednostronnymi pamieciami.

Edytowane przez misobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial spory problem , moga wogole sie nie odpalic, a jesli sie odpala to w 2T i raczej przy predkosc 166 mhz. Jesli chcesz obsadzic wszystkie 4 banki pamieci to musisz kupic pamieci obsadzone chipami tylko po jednej stonie pcb. Np. Samsung TCCD lub Hynix-y. Wtedy masz szanse na 166 mhz i 1T. Jesli kupisz sobie Venice to masz szanse na 200 MHZ i 1T ale tylko z jednostronnymi pamieciami.

1436972[/snapback]

Nie mam zamiaru leciec na czterech kosciach naraz. Kupilem do dwoch kompow. W drugim mam bartona. Zrobie selekcje i sobie wezme lepsze, a te drugie wrzuce bartonowi na pozarcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te 1A4T i AA4T takie same to znów nie są. Ale z tego co widać wystarczy dać im mocy i pokazują się z dobrej strony.

Shangri_La z oznaczenia twojego biosu wnoszę, że to 2T, czyli niestety przymusowa strata wydajności na nf2. Ech a miałem nadzieje że jakieś cudowne rozwiązanie się znajdzie na bh-5 512MB i nf2. Szkoda!

pozdrawiam

1433258[/snapback]

testowałem na biosie z 2T, bo najpierw chciałem sprawdzić ten bardziej zalecany do 2x512.

Jeśli znajdę troche czasu przetestuje na 1T, obecnie mam troche innych zajęć :wink:

a w tak zwanym międzyczasie uzyskałem 230 stabilne.

po prostu duron okazał się strasznie napięciożerny...

 

btw. do zmiany a64 przymierzam się w wakacje więc pamiąki się na pewno przydadzą

Edytowane przez Shangri_La

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misobol: mam małe zastrzeżenie do Twojego FAQ. Wg mojej wiedzy BH-5 i BH-6 nie były produkowane w takim samym procesie technologicznym. Właśnie dlatego BH-6 potrzebują (zazwyczaj) większych napięć aby osiągnąć wysokie częstotliwości. A to, że BH-6 są średnio o 10MHz gorsze to chyba jakaś bzdura :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam straszny dylemat... co zrobic...

ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 2x512 TwinMos i Venice czy zostac przy Winnie i kupic G.Skill... Praktycznie moge miec Venice za 270$ (3500+) z USA wtedy i tak nie mam gwarancji (chyba ze wysylac do USA a to kosztuje znow) ale moge zdjac HS bo mam zamowione WC i ladnie schlodzic to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj w Bit Computer w Kraku zwykłe Twinmoski 2x512MB 1A4T za 320zł.

Własnie prime leci na 230Mhz przy timingach 2-2-2-5-2T @ 3,2V w biosie :)

Jest dobrze, mam nadzieje że pójdą na 235-240, a reszta to co w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mowisz.......

 

Wlasnie zakupilem w Imperium.net 4 kostki Speed Premium 1A4T i juz do mnie jada :)

1436891[/snapback]

Jeszcze wczoraj mieli na bank"pusto", dobrze wiedzieć że już coś jest... Chyba nastał własciwy czas na małe zakupy! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem na biosie z 2T, bo najpierw chciałem sprawdzić ten bardziej zalecany do 2x512.

Jeśli znajdę troche czasu przetestuje na 1T, obecnie mam troche innych zajęć  :wink:

a w tak zwanym międzyczasie uzyskałem 230 stabilne.

po prostu duron okazał się strasznie napięciożerny...

 

btw. do zmiany a64 przymierzam się w wakacje więc pamiąki się na pewno przydadzą

1437056[/snapback]

No to Ci życzę z całego serca udanych bojów z 1T, lecz wątpie niestety w powodzenie. U mnie na 1T nawet 205 nie chodziły.

 

pawel.agh

dużo mają jeszce tych tmosów na tych fajnych 1A4T w bicie?

kurde może bym się szarpnął. Bo jeżeli to jest to samo co na speed premium to poco przepłacać? :) pilnie czekam na info

Zresztą miałem tam dziś zajsć ale odstraszyła mnie długa kolejka :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

Kupiłem dzisiaj w Bit Computer w Kraku zwykłe Twinmoski 2x512MB 1A4T za 320zł.

Własnie prime leci na 230Mhz przy timingach 2-2-2-5-2T @ 3,2V w biosie :)

Jest dobrze, mam nadzieje że pójdą na 235-240, a reszta to co w sigu.

1437359[/snapback]

 

Poszedłem tez do nich dzisiaj popoludniu i niestety 512mb na 1a4t juz nie mieli :mur:

A jak juz 512mb mieli to jakies badziewne serie, ale za to 256mb na 1a4t to byly jakby ktos byl chetny :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać miałem szczęście :)

Myślę, że to to samo co Speed Premium.

 

Narazie te pamięci nie chcą iśc wyżej niż 230MHz, może się rozkręcą z czasem.

Powyżej 235 mam resety, ale jeszcze nie kombinowałem ze slotami, więc jestem dobrej myśli.

A64 by się przydało. Nie sądzę żeby podniesienie napięcia na AN7 za pomocą moda o 0,1V (max 3,3V rail) coś pomoże, no może minimalnie ale szkoda gwary. Wszystko oczywiście testowane na najniższych timingach 2-2-2-5, teraz 2-2-2-11 dla większej wydajności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać miałem szczęście :)

Myślę, że to to samo co Speed Premium.

 

Narazie te pamięci nie chcą iśc wyżej niż 230MHz, może się rozkręcą z czasem.

Powyżej 235 mam resety, ale jeszcze nie kombinowałem ze slotami, więc jestem dobrej myśli.

A64 by się przydało. Nie sądzę żeby podniesienie napięcia na AN7 za pomocą moda o 0,1V (max 3,3V rail) coś pomoże, no może minimalnie ale szkoda gwary. Wszystko oczywiście testowane na najniższych timingach 2-2-2-5, teraz 2-2-2-11 dla większej wydajności :)

1437923[/snapback]

To AN7 ma mozliwosc podniesienia napiecia do 3,2V ? To jest bez zadnych v-modow ? W NF7 niestety tylko 2.9V max :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie zostal 1 komplet 2x512 jutro do mnie przychodzi oczywiscie 1a4t

kto pierwszy ten lepszy zapraszam do IMPERATORA

każdy wie chyba o co chodzi

gg 588517

Edytowane przez stranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To AN7 ma mozliwosc podniesienia napiecia do 3,2V ? To jest bez zadnych v-modow ? W NF7 niestety tylko 2.9V max :(

1438233[/snapback]

Ma, jednak przed chwilą się okazało, żę po ustawieniu 3,2V na ramach spadło OC grafiki :mur: Musiałem obniżyć taktowanie rdzenia mojego szafirka do 350MHz, bo gry się wieszały :blink:

Po prostu masakra, jednak po ustawieniu 3,1V na ramach OC grafiki wróciło do normy, ale jeszcze nie jestem w 100% pewien co do stabilności. Dziwny przypadek, gdyby R9550 miał dodatkowe zasilanie z molexa to by pewnie sprawa wyglądała inaczej... a tak ciągnie z linii 3,3V.

Aaa zapomniałem, że można podnieść napięcie AGP - zobacze czy to coś da :)

 

EDIT

Uff na szczęście pomogło podniesienie napięcia na AGP do 1,65V.

Teraz Twimnoski spoko śmigają na 3,2V, zobaczę jak zniosą całonocnego prime'a :)

Edytowane przez pawel.agh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

do mnie juz jade twinmoski 1A4T kostki po 512MB - jakby byli jacys zainteresowani w cenie 200zl .- a wiec chyba dobra cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale wystawie... :wink:

Mały teścik na 1439385[/snapback]

Daj namiar, a jak się obawiasz "szakali" z forum to wal na PW :wink:

Chętnie sobie sprawie jakiegoś małego dualka.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ja za bardzo nie mam naczym testowac , tylko 3.2 v na moim dfi nf3 . wzielem 2 sztuki dla siebie i kilka na sprzedaz - zreszta oferta jest w dziale sprzedam jak ktos zainteresowany tymi pamieciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...