Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

W pon. przewidywane są dostawy TwinMos-ów do ESC i Imperium. Z tym że w Imperium spodziewają się tylko kostek "single", ale może sie dobierze jakieś kolejne nr seryne... :-)

1443182[/snapback]

Ta tylko o ktorej :D i jaka roznica w cenei :P

 

hehe

 

a czy dual ma az takie znaczenie? nie moga byc po prostu 2 kosci? wydaje mi sie, ze wiekszosc ludzi tutaj ma dwie ROZNE kosci w dualu i smiga :)

bo przyznam, ze mnie zaskoczyles, chcialem kupic sobie po prostu dwie kostki i puscic w dualu na duzym fsb ;P heeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak bede mial , pierwsza 512 kupilem u mnie w city na gieldzie komputerowej a druga dwa dni temu od robota od nas z forum , sa to pojedyncze moduly , mysle ze i tak beda razem smigac w dualu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam single, dwie osobne kośći , aczkolwiek ten sam numer seryjny , rozni sie tylko ostatnia cyferka o 1. Mysle ze do duala jest wazne aby obie kosci byly zbudowane na tym samym chipie i mialy podobne osiagi OC. Jesli ktoras bedzie wolniejsza to zeby bylo stabilnie trzeba bedzie ustawic obie do predkosci tej gorszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam single, dwie osobne kośći , aczkolwiek ten sam numer seryjny , rozni sie tylko ostatnia cyferka o 1. Mysle ze do duala jest wazne aby obie kosci byly zbudowane na tym samym chipie i mialy podobne osiagi OC. Jesli ktoras bedzie wolniejsza to zeby bylo stabilnie trzeba bedzie ustawic obie do predkosci tej gorszej.

1444117[/snapback]

no to jest chyba logiczne , ameryki nie odkryles :). Do duala mozna nawet wsadzic hynixa i winbonda, tyle,ze max OC ograniczy gorsza kosc.... BTW ile u was smigaja CH-5 przy 2.9V ? u mnie wychodzi na to, ze 2-3-3-7 232MHz to jest maksa przy takim napieciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

Pamieci spisuja sie calkiem dobrze , mam ich troche szkoda tylko ze na moim dfi nie moge dac wiecej niz 3.2v zeby dobrze sie nimi pobawic . Ale w tej cenie aktualnie znalesc ciezko cos lepszego . Szkoda tylko ze praktycznie nie robia plyt z duzym vdimm , i trzeba kombinowac albo mody robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no wlasnie dlatego napisalem "praktycznie" - wyjatek potwierdza regule.... przewaznie jest to gora 2.9v , i trzeba kombinowac mody itp

 

Robią takie płyty, dfi na nf4 vdimm do 4volt :)

1445278[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym testujecie pamieci??? Bo jesli stabilnosc ich dzialania opieracie na memtescie i PI16M to jestescie smieszni. U mnie memtest przechodzi na Dual Channell 250MHz przy 3,4V bez zajakniecia, a goldmem sypie bledami az strach. Goldmem jak narazie przechodzi tylko 224MHz (po 8 godzinach byly dwa bledy).

 

@VerB zapodaj mi swoje dokladne ustawienia timingow.

 

W ktorych slotach macie kosci, w zoltych czy pomaranczowych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te timingo mam dla 1x512 bo nie mam drugiej kostki , bedzie we wtorek , na tych nastawach dojechalem z jedna kostkom do 253MHz na 3.4V

Dołączona grafika

aha DQS Skew w biosie mam 255 a tu pokazuje unknow nie wiedziec czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko

kupiłem w czwartek kostke twinmosa cl 2,5 1a4t w złodziejskiej cenie 215zł (jako zwykłae twinmosy)

potestowałem je i max co mi poleciały to 205 2-2-2-5 1T przy 2,85v wiec pomyslałem sobie dokupie drugą i coś pokombinuje

dziś znalazłem prostego Vmoda do mojej płytki co niby daje 3,3v niestety sprawdzić ile było naprawde nie miałem czym

zrobiłem szybko moda i max jaki wycisnołem to 235 2-2-2-5 2T i wszystko by było spoko tylko te 2T, zeby było stabilnie na 1T musiałem zejsc z taktowaniem do 210

najdziwniejsze było to ze zluzowanie czasów nic nie pomagało niestety czasu zbyt duzo nie mam i dokładnie nie posprawdzałem wszystkich mozliwości a moda narazie wywaliłem bo mam jeszcze drugą kość V-data i nie wiem czy by wytrzymała 3,3v

czy ktoś wogole ma te pamieci na k8n-neo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wogole ma te pamieci na k8n-neo ?

nie chce wprowadzac w blad, ale na nf7 3ba wgrac bios 2T bo inaczej nawet na 200 sa niestabilne, to chyba wiaze sie z rodzajem kosci i nForce2...

takze to, ze masz 2T wcale nie jest takie dziwne -> zobacz pare(nascie) postow wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot od nas z forum mial po 200 zl zwykle pc3200 za 512MB 1a4t , kupielm u niego jedna ale nie wiem czy ma jeszcze , pisal do mnie na gg ze ma nowa partie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ja mam kilka zwyklych twinmosow na bh-5 utt i do testow mialem tez speedpremium - jak dla mnie to niczym sie nie roznily... to samo pcb , te same kostki - a teraz jak wiadomo juz nie ma testow na oc u winbonda wiec nie ma selekcji.. tylko cena wyzsza

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka zwyklych twinmosow na bh-5 utt i do testow mialem tez speedpremium - jak dla mnie to niczym sie nie roznily... to samo pcb , te same kostki - a teraz jak wiadomo juz nie ma testow na oc u winbonda wiec nie ma selekcji.. tylko cena wyzsza

1448257[/snapback]

Jak coś będziesz miał to zaraz mi tu wal na PW i odkładaj dwie piekne szt., najlepiej dwa kolejne nr seryjne. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka zwyklych twinmosow na bh-5 utt i do testow mialem tez speedpremium - jak dla mnie to niczym sie nie roznily... to samo pcb , te same kostki - a teraz jak wiadomo juz nie ma testow na oc u winbonda wiec nie ma selekcji.. tylko cena wyzsza

no wiec wlasnie, ja nie widze czemu mam placic jak za speedpremium skoro moge miec zwykle, nie widze przyczyny czemu mam placic 200zl za zwykle skoro one sa po 170zl... przy 2 to juz 60zl roznicy...

of kors jak nie znajde to i te po 200zl wezme ... ale zawsze lepiej taniej...

 

 

robot od nas z forum mial po 200 zl zwykle pc3200 za 512MB 1a4t , kupielm u niego jedna ale nie wiem czy ma jeszcze , pisal do mnie na gg ze ma nowa partie ...

wiem, wiem

On i Pieter maja... w 2 roznych cenach :)

 

Za darmo daja

Dzizas przeciez rzecz prosta ze beda teraz isc w gore.

Rozeszlo sie juz ze kosci sa cud miod.

Wiec proste ze wiekszosc bedzie chciala na tym zarobic :|

dobrze, ze nie wszyscy mysla tak jak Ty... oj jak dobrze...

ja dalej nie wiem czemu mam placic 200 zl za cos co kosztuje 170zl...

 

edited.

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ty" zazwyczaj pisze sie z duzej litery. Ale to szczegol

 

Powiem tak

Poprostu jestem realista a nie marzycielem

Zyjemy w Polsce kolego!

Moze czas to sobie uswiadomic.

 

Czy 200 zl za takie kostki to tak duzo??

Wiadomo ze lepiej byloby zakupic za 170.

Ale klazdy bedzie chcial zarobic.

 

A pierwszy zrobil to TwinMos wydajac speed premium

Czyli zwykle TwiMoski tylko ze przebrane (z lepszymi kostkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ty" zazwyczaj pisze sie z duzej litery. Ale to szczegol

racja, cos mi sie musialo machnac nie tak, sorx

Powiem tak

Poprostu jestem realista a nie marzycielem

Zyjemy w Polsce kolego!

Moze czas to sobie uswiadomic.

 

Czy 200 zl za takie kostki to tak duzo??

Wiadomo ze lepiej byloby zakupic za 170.

Ale klazdy bedzie chcial zarobic.

 

A pierwszy zrobil to TwinMos wydajac speed premium

Czyli zwykle TwiMoski tylko ze przebrane (z lepszymi kostkami)

No wiem... niestety... tak czy siak nie zmienia to mojego podejscia i tez nie widze w nim nic zlego :) Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

200zl nie wydaje mi sie duzo za te pamieci.... Piter sprzedawal po 250 i mial kupcow . ja juz troche sprzedalem tego ..wiecej niz sie spodziewalem i zamowilem nastepne.. a jezeli ty nie chcesz to nie kupuj - nikt ci nie kaze - chodz po sklepach , hurtowniach itp a moze uda ci sie znalesc , a duzo tych kostek nie ma...

ludzie placa za selekcjonowane procki po 200zl wiecej .... i niby dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zl nie wydaje mi sie duzo za te pamieci.... Piter sprzedawal po 250 i mial kupcow . ja juz troche sprzedalem tego ..wiecej niz sie spodziewalem i zamowilem nastepne.. a jezeli ty nie chcesz to nie kupuj - nikt ci nie kaze - chodz po sklepach , hurtowniach itp a moze uda ci sie znalesc , a duzo tych kostek nie ma...

ludzie placa za selekcjonowane procki po 200zl wiecej .... i niby dlaczego?

1448585[/snapback]

robot posiadasz kostki 256 MB???

Jedną dla sportu bym kupił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma nigdzie w calej polsce SpeedPremium, Pronox czeka na dostawy i nie wiadomo kiedy beda (wczoraj rozmawialem ze znajomym handlowcem).

Zwykle kostki 1A4T niczym sie nie roznia od Speedpremium 1A4T poza naklejka i cena.

Zwykly Twinmos 512MB kosztuje jakies 130zł netto zas speedpremium 190-195zł netto.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...