Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Trafisz na dobre...jeśli jeszcze takie są, które będą chulać na niższych napięciach to będzeisz zadowolony..jeśli będziesz chciał okolice 250-260 to mody i koniec!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wypowiedz tamtej osoby była chaotyczna i wkoncu pozostawiono ja bez odpowiedzi dlatego chciałbym sie dowiedzić czy ktoś posiada zekome pamieci na abicie i wypowiedział sie na ich temat (mozliwe ze jak zawsze poszła plota jednego urzytkownika i teraz nikt niebedzie chciał włorzyć tych pamiatek)

1529565[/snapback]

Weź Ty sobie kup jakiś słownik, bo te błędy tak walą po oczach, że po prostu już nie mogę...

 

Do abita raczej się nie opłaca brać kości na bh lub ch, bo zabawa z nimi zaczyna się od 3,3 V w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Ty sobie kup jakiś słownik, bo te błędy tak walą po oczach, że po prostu już nie mogę...

 

Do abita raczej się nie opłaca brać kości na bh lub ch, bo zabawa z nimi zaczyna się od 3,3 V w górę...

1529669[/snapback]

no co, naliczyłem tylko 5 błędów [;

 

zabawa z ch to sie faktycznie zaczyna od 3.3V w gore, ale bh skaluje sie juz od 2.8v. Co prawda od 3.2v zaczyna się skalować o wiele ciekawiej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prosiłem was o poprawianie błedów lecz o porade na temat pamieci zbedne komentarze zatrzymajcie dla siebie

1529775[/snapback]

Nie wiem czy ja jestem upośledzony, ale opinie o winbondach na nf7 chyba już dostałeś...

 

Poza tym za błędy ortograficzne jakbyś nie wiedział są karne procenty i jak się patrzy na to co wypisujesz to się robi co najmniej niedobrze...

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

set2004 jest chyba uposledzony ;] zostawcie chlopaka ;D

 

jakbys czytal a nie tylko sie rzucal to bys znalazl mojego posta, obszernie napisalem co i jak z nimi

ogolnie to na nF7 powyzej 225MHz sie nie da, nie wiem czemu, DFI tak, ale nie Abit...

 

no i do tych 225 to czy z modem 3.3 rail czy bez sie dochodzi na biosie 2T i 2-2-2-11... zaden rekord i na pewno mniej niz np hynisie 3-4-3-11 i fsb250... ja zaluje, ale poki co tak zostawiam, czekam na NF4 moze kiedys :)

 

a co do mojej kosci to robi 253Mhz bez zajakniecia na NF4 ;)

 

aha wszystko GM stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prosiłem was o poprawianie błedów lecz o porade na temat pamieci zbedne komentarze zatrzymajcie dla siebie

1529775[/snapback]

:evil:

Komentarze nie są w tym wypadku zbędne. Regulamin w kwestii ortografii jest jednoznaczny. Tak ciężko jest się skupić nad tym, co piszesz?

I lepiej nie dyskutuj na ten temat tutaj, bo przytrafią ci się jeszcze procenty za OT. Poczytaj sobie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=137811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

set2004 jest chyba uposledzony ;] zostawcie chlopaka ;D

 

jakbys czytal a nie tylko sie rzucal to bys znalazl mojego posta, obszernie napisalem co i jak z nimi

ogolnie to na nF7 powyzej 225MHz sie nie da, nie wiem czemu, DFI tak, ale nie Abit...

 

no i do tych 225 to czy z modem 3.3 rail czy bez sie dochodzi na biosie 2T i 2-2-2-11... zaden rekord i na pewno mniej niz np hynisie 3-4-3-11 i fsb250... ja zaluje, ale poki co tak zostawiam, czekam na NF4 moze kiedys :)

 

a co do mojej kosci to robi 253Mhz bez zajakniecia na NF4 ;)

 

aha wszystko GM stable

1529813[/snapback]

U mnie jakoś stabilnie śmigają 240-245 na 1T 2-2-3-11 z 3,3V . Na "zwykłych" Twinmos wyciągałem 230. Co do GM to jest troch dziwny od 230 sypie błedami gdziech około 120-130 testu a powyżej 238 wszystko wporządku

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o tym ze jak dowoltujesz te pamieci i nie wykorzystasz dowoltowania to moga niestabilnie chodzic, np.

 

3.4V chodza powiedzmy 245-250

3.3V chodza 241-146

 

i tak dalej... zwłaszcza w przypadku CH-5, ja sie z tym spotkalem gdzies tam u OCZ VX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te pamieci zachowaja sie na płycie Microstar K8N Neo4 Platinum s939 proc 3000+, czy ktoś juz testował? Cchciałme kupić Speed Premium ale niestety już od ok 2 miesiecy nie do złapania, zastanawiam sienad jakąś alternatywą. Ale nie chcę wpakowac sie w coś co bedzie mi późnij wszystko dławiło. Proszę o ewentualna podpowiedź jeżeli nie to to co....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat straciłem wątek i pisałem o TwinMOS 1A4T 512 MB PC 3200 BOX, vmod - jaki koszt, gdzie pokupić i czy nie usmaże pamięci... A jeżeli nie te to może podpowiedź co rozsądnego za w miareprzyzwoita cenę (akurat jadę remoncik mieszkanka i fundusze ech......).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś stabilnie śmigają 240-245 na 1T 2-2-3-11 z 3,3V . Na "zwykłych" Twinmos wyciągałem 230. Co do GM to jest troch dziwny od 230 sypie błedami gdziech około 120-130 testu a powyżej 238 wszystko wporządku

1530391[/snapback]

mam nadzieje, ze nie mowisz o stabilnosci? bledy w GM to oznaka bledow pamieci = niestabilny system

nie moge zrozumiec ludzi, ktorych nie ruszaja bledy w GM :|

 

PS u mnie dawanie x-3-3-11 czy nawet x-4-4-11 nic nie zmienialo

 

 

Jak dla mnie to troszkę zbyt wysoko je sobie cenią :wink:

1530340[/snapback]

zartujesz? do 200zl to normalna cena za te mem... przy 250 mozna krecic nosem

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze nie mowisz o stabilnosci? bledy w GM to oznaka bledow pamieci = niestabilny system

nie moge zrozumiec ludzi, ktorych nie ruszaja bledy w GM :|

 

PS u mnie dawanie x-3-3-11 czy nawet x-4-4-11 nic nie zmienialo

Jak piszę że stabilne znaczy że przechodzi beż błędu prime95, memtest, SuperPi + kilka godzin w gierkach - no i oczywiście GM. Nie napisałem że sie nie przejmuje GM, ale że jest dziwne że im wyższe FSB (oczywiście do pewnego poziomu) tym mniej błędów.

Co do timing-ów to też jest pewna zależność na 2,5-x-x-11 przy FSB 24x błędy na 2-2-3-11 bez błędów.

Poza tym dałem 2-2-3-11 zamiast 2-2-2-11 bo na pierwszych mam większość przepustowość pamięci, a do tego kilka MHz więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na ile trzeba zapuścić te twinmosy, żeby się jakiegoś znaczącego przyrostu spodziewać? Czy trzeba wtedy je chłodzić radiatorkami labo nawiewem jakims? Ja raczej extremalnie podkręcać nie lubię, ale venice chce puścić tak na 2,7-2,8GHz i szkoda zostawiać pamiątki w tyle.

 

d43 się z DFI nie gryzą czy to były tylko Hynixy?

 

Zaznaczam, że zależy mi na wydajności i stabilności i nie chcę bić jakichś rekordów oc. Zatam jak macie jakieś sugestie to jestem otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grooze łykaj twinmosy za tą cenę nic lepszego nie dostaniesz :)

a co do chłodzenie to wystarczy nawiew , radiatorki możesz sobie darować!! twinmosy zeby rozwineły skrzydła potrzebują ok 3,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto cały czas czaić na allegro za twinmosami bh5/ch5.

W niedzielę plułem sobie w brodę ,że nie kupiłem kości 512 za 200 zł , a w poniedziałek udało mi się kupić 2 x 512 bh5 utt za 350zł...

Teraz czekam na a64 i dfi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...