Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Strzeliłem sobie dzisiaj pencil vdimm moda i pokręciłem tego mojego beznadziejnego CH5 :) Na niecałym 3,5V kośc zrobiła 249mhz...czyli w cale nie najlepiej (przypomne, że robiła ona 225 na 3,3V, czyli tragicznie), ale zawsze to coś :) Niestety na 3,6V było tylko gorzej.

 

Ech...ciągle nie mogę odżałowac tamtej kostki która robiła 255mhz@3,3V :( Gdybym wpadł na pomysł zrobienia moda przy tamtej kostce to bym miał dopiero OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z praca 2x512MB BH5 UTT i CH5 UTT w dualu? Kazda osobno 250@3.4V ale czy w dualu chodza o wiele nizej? Spotkalem sie z takimi opiniami :( Maja pracowac na MSI K8N Neo2 Platinum nF3 z modem Vdimm 3.3V ( realnie 3.4V )

 

Celuje w 237Mhz Cl2 2-2-5...

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1570081[/snapback]

hmm no wlasnie widzialem je i pewnie kupie...

myslalem o AA4T z uwagi na to ze podobno (FAQ) chodza lepiej na wiekszych napieciach ale z uwagi ze nie sa zbytnio dostepne to sie skusze na te ...

 

rozmawialem ze sprzedawca w tym sklepie i napsial ze moze wybrac bliskie nr serii. czy to starczy zeby chodizly na dualu ?

hmm po zastanowieniu to chyba loteria :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj od rana męcze moje kostki i oto co robią (jeszcze bez burn-in):

 

245 2-2-2-5 3,6v div180 - s-pi 16m

i

250 2-2-2-5 3,7v div180 - s-pi 1m

 

więcej nie ma szans, obojętnie jak zwiększe napięcie, próbowałem do 3.9v i nic.

240mhz robią na 3,45v a 235mhz na 3,25v.

 

ogólnie mówiąc kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Wymienialem jakis czas temu pamieci znajomym-dzisiaj nowe MB i procka i przyjrzalem sie im z bliska-okazalo sie ze 1x512 AA4T :)

-tylko ze plytka u nich nie pozwala wiec wzialem do siebie i ...

na razie przeszla golda na 240@3,4 2,2,2,6

 

hmmm-moze ktos wie dlaczego jak do Twinow(2x512) dorzuce Astaki(bh5 2x512)

to zarowno memtest jak i goldmem "widza" tylko 1024MB a cpuZ 2048MB ???

wczesniej jak wstawialem 4xtwinmos w kazdym bylo ok :mur:

Edytowane przez mars77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no wlasnie widzialem je i pewnie kupie...

myslalem o AA4T z uwagi na to ze podobno (FAQ) chodza lepiej na wiekszych napieciach ale z uwagi ze nie sa zbytnio dostepne to sie skusze na te ...

 

rozmawialem ze sprzedawca w tym sklepie i napsial ze moze wybrac bliskie nr serii. czy to starczy zeby chodizly na dualu ?

hmm po zastanowieniu to chyba loteria :)

1570135[/snapback]

 

do duala powinny starczyć :)

ale z czterema jest sajgon

 

Iwo dlaczego kupa

 

bardzo dobre kostki, czego ty się spodziewasz po kostkach 512MB i do tego za taką cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupa bo napięcia są niepoważne...

 

spodziewałem się 250 przy 3.4v szczerze mówiąc, ale może jak zrobie kiedyś jakiś porządny burn-in to będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez cały temat o tym twinmosie (ciężko było). Sprawa jest taka - 512 MB pamięci (2x256 hynix@DDR540) mi nie wystarcza i 1GB to będzie minimum. Mam płytkę na nForce4, która niestety daje max 2.8V na pamięci. Wiem że z takim napięciem na 1a4t sobie nie poszaleję (bh5 jest lepsze na niższych napięciach jak wyczytałem), ale na wysokich taktowaniach mi nie zależy.

 

Z tego co widzę, 2-2-2-5-1T jest możliwe przy 220 MHz i 2.8V (2x512 MB 1a4t). Dzielniki dla pamięci w mojej płytce mam takie: 100/133/166/200/216/233/250.

Puszczając A64 3000+ na 9x300 i dzielnik na 133 otrzymam częstotliwość taktowania pamięci ~193 MHz. Czy przy takiej częstotliwości będą problemy z CL 1.5? Czy te twinmoski (1a4t w dualu) na CL 1.5 chodzą na ~200 MHz na niskim napięciu 2.8V? Czy może ktoś z forumowiczów to dla mnie sprawdzić?

 

Inna możliwość jest taka, że 9x300 puszczam przy dzielniku pamięci 166, ale wtedy przy takiej częstotliwości pracy procesora pamięci będa chodziły na 245 MHz. Na winbond bh5 na 2.8V na 2-x-x-x za chiny ludowe takich czestotliwości nie osiągnę. Czy te bh5 dobrze skalują się wraz ze wzrostem timingów (powiedzmy do 2.5-3-3-7?) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez cały temat o tym twinmosie (ciężko było). Sprawa jest taka - 512 MB pamięci (2x256 hynix@DDR540) mi nie wystarcza i 1GB to będzie minimum. Mam płytkę na nForce4, która niestety daje max 2.8V na pamięci. Wiem że z takim napięciem na 1a4t sobie nie poszaleję (bh5 jest lepsze na niższych napięciach jak wyczytałem), ale na wysokich taktowaniach mi nie zależy.

 

Z tego co widzę, 2-2-2-5-1T jest możliwe przy 220 MHz i 2.8V (2x512 MB 1a4t). Dzielniki dla pamięci w mojej płytce mam takie: 100/133/166/200/216/233/250.

Puszczając A64 3000+ na 9x300 i dzielnik na 133 otrzymam częstotliwość taktowania pamięci ~193 MHz. Czy przy takiej częstotliwości będą problemy z CL 1.5? Czy te twinmoski (1a4t w dualu) na CL 1.5 chodzą na ~200 MHz na niskim napięciu 2.8V? Czy może ktoś z forumowiczów to dla mnie sprawdzić?

 

Inna możliwość jest taka, że 9x300 puszczam przy dzielniku pamięci 166, ale wtedy przy takiej częstotliwości pracy procesora pamięci będa chodziły na 245 MHz. Na winbond bh5 na 2.8V na 2-x-x-x za chiny ludowe takich czestotliwości nie osiągnę. Czy te bh5 dobrze skalują się wraz ze wzrostem timingów (powiedzmy do 2.5-3-3-7?) ?

1572017[/snapback]

Na niskim napieciu nie poda ci na 1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k8 z tego co czytalem nie obsluguje cl1.5

1572138[/snapback]

jakby nie obsługiwało, to by w biosach nie dało się tego ustawić ( a da się ustawić). Zastanawiam się tylko jakiego wzrostu wydajności można się dzięki CL 1.5 spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

poczytaj na xs skoro mi nie wierzysz ze nie obsluguje cl1.5.....a jak dalej sie upierasz zrob sobie test chocby w superpi ,roznica w wydajnosci =0

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,potrzebuje tanie kosci w dualu 2x512 do kręcenia  np.jakies good ramy,moze jakies inne? Za bardzo w tym nie siedze a chciałbym tanie stabilne kosci do krecenia jakie kupic i gdzie?

Do tej płyty 1572937[/snapback]

g.pi jestes czy tylko udajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

Będę miał mobo DFI nF3 s.939 największe vdim to 3.19V no można powiedzieć 3.2V I chcę się zapytać czy te pamięci z imperium.net.pl

1a4t poszły by na 250MHz przy 2-2-2-5?? Jak nie to na ile chociaż by mogłby pujść?? Może ktos podac mniej więcej przy 3.2V na ile mogą iść?? :?

Bo może niema co zaprzątać sobie głowy nimi?? I dozbierac na coś lepszego??

Raczej niesłyszałem o modzie 3.5V na ramy na DFI nF3. A możę nóż widelec?? :blink:

 

Może ktoś mógłby doradzić jakies inne pamięci do 600-700zł do OC?? Żeby szły 240-300 przy znośnych timingacg. Widziałem Patriot XBLK

tu macie linka:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58183345

ale to 2x1GB a ja chce 2x512MB czy te pamięci byłby by lepsze od tych winbondów?? Może ktoś zaproponuje coś innego.

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh kupilem sobie BH5 i CH5 selekty, zadowlony zrobilem vdimm moda 3.3V no i nic, cos musialo nie laczyc, nie mam juz sily, tyle nad tym siedzialem :(

 

Tak wiec mam na zbyciu bezuzyteczne dla mnie memki :( BH5 UTT 252 CL2 2-2-5 ostre Alphy@3.43V testowane przez Verba i podobna kostke tylko ze CH5, gold mem stable...

 

Gdyby ktos chcial sie nimi zaopiekowac piszcie na priv lub gg bo u mnie sie beda marnowac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

na tych twinmosach praktycznie zerowe szanse na 250 przy 3.2v . ogolnie przekroczenie 240 jest juz problemem- u mnie wlasnie tyle chodza gm stable przy 3.2v+0.03 -relanie jakies 3.3v -wyzsze napiecie powoduje tylko bledy . trzeba wygrzac pewnie ale mi sie nie chce (ostre aplhy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prawdopodobnie zamienie moją płyte główną na DFI LANPARTY NF2 ULTRA B i zastanawiam się, jakie pamięci do niej dać-konkretnie chodzi mi o to jakie jest średnie FSB uzyskiwane na tym DFI z vdimm ustawionym na 3.3V i 2x512MB lub 2x256MB tych twinmosów na BH 5. Jest możliwość puszczenia na NF 2 tych pamięci w dualu z FSB ~ 250Mhz czy to tylko niektore wybitne moduły dają tak rade..??

 

Konkretnie chodzi mi o te moduły 512MB http://www.imperium.net.pl/twinmos-speed-p...box-p-4570.html

 

Lub te 256 MB

http://www.imperium.net.pl/twinmos-speed-p...box-p-4473.html

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wincento: Kup samsungi TCCD, pmp mial 2 zestawy po 512 mb do sprzedania kazdy po 700 zl wiec akurat zmiescisz sie z limicie. Ja niedawno tez kupilem TCCD i myslze ze bede zadowolony czekam tylko na plyte az przyjdzie i bede testowac :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...