Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dopiero wczoraj się zorientowałem że od stycznia mam "zwykłe" Twinmos 512 na WINBOND UTT CH-5 :) . Pełne oznacznie kości:

 

p/n:M2G9J16A8AMK9F081 AA4T

MODEL NO:M2G9J16A-MK

Mtech 04514

 

Kupiłem je wtedy za 210 zł

Jak narazie nie jestem z nich specjalnie zadowolony. Max co uzyskałem w singlu przy 2,9V (realne 3,01) to FSB 240 prz 2,5-3-3-11 cpc on (1t) , ale przy niskich Alpha Timing 5-5-5-5-3-5-5 (bez zmiany Alpha Timing max to 222-225 - wszystko opisałem tu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=113760&st=30).

 

Lepiej już idą moje stare Twinmos 256 na kościach twinmos. Pełne oznacznie kości:

 

P/N: M2G9I08AIATT9F081 AADT

NO: M2G9I08A-77

0347D Twinmos

 

Te szły bez zmiany Alpha Timing spokojnie na FSB 240 - do tego są przypalone (były odwrotnie wcisinięte do slotu :) )

 

W dualu 256+512 chodzą na FSB 236

 

Dzisiaj robie vdimm mod 3,3V , mam nadzieje że coś da :)

 

PS. nie wiecie przypadkiem jak znoszą wyższe napięcia twinmos nie na WINBOND (w szczególności model 256 który podałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukacie skoro niegdzie znaleść tych kostek nie możecie,.. http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow&id_gl=4 zerknijcie do zakładka TwinMos :) są i SpeadPremium i zwykłe.

SpeadPremium 220zł

Zwykłe 170zł

Pisałem do nich i mają na stanie,.. przynajmniej mieli w sobote,..

Chyba, że to nie o te kostki chodzi to sorry wybaczcie, że sie wychyliłem ,.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukacie skoro niegdzie znaleść tych kostek nie możecie,.. 1449414[/snapback]

Zwykłych nie mają 1A4T (zwykłe mają na MTec-ach), a ostatnie 2 szt. SpeedPremium już zamówiłem... B) Jutro ok 15:00 spodziewam się dostawy. Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zwykłe twinmosy już u mnie w mieście podrożały :( kupiłem drugą 512 do duala i już mi 185zł policzyli. dwa tygodnie temu jeszcze 170zł. ofkoz 1a4t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zwykłe twinmosy już u mnie w mieście podrożały :( kupiłem drugą 512 do duala i już mi 185zł policzyli. dwa tygodnie temu jeszcze 170zł. ofkoz 1a4t.

1450040[/snapback]

Generalnie wszędzie TwinMOS-y idą w góę z cenami, sklepy już chyba obczaiły temat i próbują coś "skrobnąć" coś extra dla siebie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba prędziej hurtownie a nie sklepy, bo jak do sklepu wchodzę i pytam o twinomsy, to ok, ale jak zaczynam przeglądać nr pn to już sie dziwnie patrzą :), więc chyba jeszcze nie obczaili.

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem swoje upragnione SpeedPremium 1A4T, z tym że na kostkach mam końcówke 44B, a tu na pierwszej stronie /FAQ/ wyczytałem że jak chce mieć 100%-tową pewnośc że to Winbound to musi być oznaczenie 44D lub 50D. Poza tym wszystko się zgadza, są po dwa przetłoczenia na każdej kostce...

O co chodzi z tym oznaczeniem "44B"? ...mam już lekkiego steresa... :wink:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podkręcaczy.

Dzięki temu wątkowi bardzo zainteresowałem się kupnem omawianych pamiątek, zwłaszcza, że planuję zakup DFI nf4 w najbliższym czasie.

Wie ktoś gdzie mogę je kupić w tej chwili??

Najlepiej przez internet oczywiście...

Robot masz jeszcze te kostki??

Najbardziej interesowałyby mnie Ch-5, ale ostatecznie:) mogą być i BH-5

Mam jeszcze pytanko? czy osiągne na nich na 100% ok 250mhz na 2-2-2-6??

Czy zdażyło się komuś, aby nie poszły mu te pamięci na 250 bez względu na napięcie??

Czekam na propozycje sprzedaży... Moge kupić przez allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podkręcaczy.

Dzięki temu wątkowi bardzo zainteresowałem się kupnem omawianych pamiątek, zwłaszcza, że planuję zakup DFI nf4 w najbliższym czasie.

Wie ktoś gdzie mogę je kupić w tej chwili??

Najlepiej przez internet oczywiście...

Robot masz jeszcze te kostki??

Najbardziej interesowałyby mnie Ch-5, ale ostatecznie:) mogą być i BH-5

Mam jeszcze pytanko? czy osiągne na nich na 100% ok 250mhz na 2-2-2-6??

Czy zdażyło się komuś, aby nie poszły mu te pamięci na 250 bez względu na napięcie??

Czekam na propozycje sprzedaży... Moge kupić przez allegro...

1451813[/snapback]

Chodzic to one nawet na 260MHz chodza, ale co z tego jak goldmem sypie bledami. U mnie narazie stabilnie (goldmem bez bledow) tak jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podkręcaczy.

Dzięki temu wątkowi bardzo zainteresowałem się kupnem omawianych pamiątek, zwłaszcza, że planuję zakup DFI nf4 w najbliższym czasie.

Wie ktoś gdzie mogę je kupić w tej chwili??

Najlepiej przez internet oczywiście...

Robot masz jeszcze te kostki??

Najbardziej interesowałyby mnie Ch-5, ale ostatecznie:) mogą być i BH-5

Mam jeszcze pytanko? czy osiągne na nich na 100% ok 250mhz na 2-2-2-6??

Czy zdażyło się komuś, aby nie poszły mu te pamięci na 250 bez względu na napięcie??

Czekam na propozycje sprzedaży... Moge kupić przez allegro...

1451813[/snapback]

 

Oj ja tez bym chcial takie zapewnienie :P Ale sadze, ze Ci so sprzedaja to maja raczej kostki na ilosc i nikt ich nie testuje :)

Czemu CH5? Mowia, ze BH5 lepsze :)

do 250MHz potrzebujesz duuuzo ok 3,4V :)

 

Ja szukalem, szukalem i lipa, nie ma nigdzie ... Sa Twinmosy na Mtecach zwyklych nie remarkowanych... ehh ;(

 

 

 

Chodzic to one nawet na 260MHz chodza, ale co z tego jak goldmem sypie bledami. U mnie narazie stabilnie (goldmem bez bledow) tak jak w podpisie

Nie powiem, ze jakis extra wynik... Moze musza sie wygrzac? Albo nie wiem... Sam chce te kosci, ale to co piszesz lekko mnie zdziwilo, one nie powinny dobijac do 240 przy 3.4V? ... "powinny" tak wiem, ze wiele zalezy od innych czynnikow :)

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, ze jakis extra wynik... Moze musza sie wygrzac? Albo nie wiem... Sam chce te kosci, ale to co piszesz lekko mnie zdziwilo, one nie powinny dobijac do 240 przy 3.4V? ... "powinny" tak wiem, ze wiele zalezy od innych czynnikow :)

1451823[/snapback]

To zalezy co uznac za "dobijac". Ja np. jak mi nie przejdzie GoldMemory to uznaje, ze jest niestabilnie. Bo np. Memtesta moje kostki przechodza na 255MHz 3,5V, ale na przejscie GM nie ma szans. Zatem jak ktos uznaje, ze jak tylko memtest przejdzie to OK, to ma w podpisie 250, a ja mam narazie 225 :), ale za to na jakich TIMINGACH B) Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co uznac za "dobijac". Ja np. jak mi nie przejdzie GoldMemory to uznaje, ze jest niestabilnie. Bo np. Memtesta moje kostki przechodza na 255MHz 3,5V, ale na przejscie GM nie ma szans. Zatem jak ktos uznaje, ze jak tylko memtest przejdzie to OK, to ma w podpisie 250, a ja mam narazie 225 :), ale za to na jakich TIMINGACH B)

1451874[/snapback]

Slusznie :) ja dokladnie tak samo... Nie interesuje mnie jak Gm sypie bledami... a wiekszosc ludzi uwaza, ze sam prime styka... :| Tak czy siak ja mam chopsa na pkt ciszy i stabilnosci :D wole miec 10Mhz mniej ale rock stable :)

Wez je porzadnie wygrzej :) Powinno pomoc troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam lepsze zdanie o 512 AA4T bo mam taką kostke ktora robi 260 2-2-2-5

przy 3.31V

prime(wszystkie testy),memtest 86,SuperPi nie liczac gier itd..

A wczoraj kupilem druga kostke do duala tylko ze tym razem 1A4T myslalem ze bedzie rownie dobra ale do pelnej stabilnosc przy 240 2-2-2-5 potrzebowala juz 3.4V:/ wiec z niej zrezygnowala i szukam drugiej AA4T

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam lepsze zdanie o 512 AA4T bo mam taką kostke ktora robi 260 2-2-2-5

przy 3.31V

prime(wszystkie testy),memtest 86,SuperPi nie liczac gier itd..

A wczoraj kupilem druga kostke do duala  tylko ze tym razem 1A4T myslalem ze bedzie rownie dobra ale do pelnej stabilnosc przy 240 2-2-2-5 potrzebowala juz 3.4V:/ wiec z niej zrezygnowala i szukam drugiej  AA4T

 

Pozdrawiam

1452121[/snapback]

No mowia, ze BH5 do malych napiec jest dobre, a CH5 jak masz duze napiecia :) to wtedy ladnie dzialaja :)

Swoja droga obiecujaco brzmi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam lepsze zdanie o 512 AA4T bo mam taką kostke ktora robi 260 2-2-2-5

przy 3.31V

prime(wszystkie testy),memtest 86,SuperPi nie liczac gier itd..

A wczoraj kupilem druga kostke do duala  tylko ze tym razem 1A4T myslalem ze bedzie rownie dobra ale do pelnej stabilnosc przy 240 2-2-2-5 potrzebowala juz 3.4V:/ wiec z niej zrezygnowala i szukam drugiej  AA4T

 

Pozdrawiam

1452121[/snapback]

Jaki prime, jakie PI, zapusc se czlowieku goldmema i jak nie zobaczysz bledow to pisz, ze ci kostka na 260 hula a nie takie bzdury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki prime, jakie PI, zapusc se czlowieku goldmema i jak nie zobaczysz bledow to pisz, ze ci kostka na 260 hula a nie takie bzdury...

1452219[/snapback]

 

Spoko.. nie podniecaj sie tak.. goldmema tez przechodzi bez problemu jak nie wierzysz to Ci jutro moge zrobic zdiecia cyfrowka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze wiekszosc 1A4T jest marna:/

1452780[/snapback]

A mi sie wydaje, ze nie, ze zalezy do jakich napiec, zobacz co mowia ludziska :P male napiecia to lepsze BH5 bo pozwalaja dojsc wyzej z szyna... Duze napiecia to tylko CH5... Pytanie gdzie jest ta granica... A to szczegolnie interesi tych z NF7 (mnie :) ) bo jak zrobia sobie moda 3.3V... czy 3.3V to duzo czy malo? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos wreszcie napisze ile mu chodza 1A4T stabilnie w GooldMemie. Bo u mnie max to narazie 225MHz i nie moge pociagnac wyzej. Poluznianie timingow nic nie daje. Goldmem wywala sie poczawszy od testu numer 122. Niech mi ktos napisze, ze mu chodza 250MHz i GoldMem stable to bede wiedzial chociaz, czy jest sens probowac :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jedna kostka 235MHz glodmem stanbilny , ale druga kostak 1a4t 253MHz goldmem stabilny

1453681[/snapback]

a w dualu???

 

ja mam cztery 1A4T do wyboru wiec potestuje i wybiore 2 najlepsze

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos CADT

1450964[/snapback]

 

ja mam takie wynalazki i do 245(na 250-252 wywala sie) na cl 2,5 i 2,7v dociagaja,wiec tak zle nie jest :))

wiecej voltarzu moja plytaka nie umozliwia wiec co do wyzszych napiec to stwierdzic nie moge

 

w sumie to bym je z checia wygrzal, ale niebardzo czaje na czym polega ten proces :(

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CrazyJohn:

1. Max dopuszczalne V w specyfikacji dla BH-5 to 3,6v o ile pamiętam z CH-5 jest podobnie.

2. Nie prawda że BH-5 jest dla małych V, potrzebują też konkretnych Voltów do konkretnych wyników.

3. Generalnie BH-5 kręci się o wiele lepiej od CH-5 ale zarówno tu i tu można znaleźć lepsze lub gorsze kości.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CrazyJohn:

1. Max dopuszczalne V w specyfikacji dla BH-5 to 3,6v o ile pamiętam z CH-5 jest podobnie.

2. Nie prawda że BH-5 jest dla małych V, potrzebują też konkretnych Voltów do konkretnych wyników.

3. Generalnie BH-5 kręci się o wiele lepiej od CH-5 ale zarówno tu i tu można znaleźć lepsze lub gorsze kości.

1453989[/snapback]

 

gdzies czytalem - tutaj? ze chyba OCZ daje przyzwolenie do 3.9V... :)

a jak mowilem o V to chodzilo mi o osiagniecie danego fsb (2-2-2) przy odp woltarzu, srednio CH5 lepiej wypadaja np 2.9V i powiedzmy BH5 200MHz CH5 230MHz chociaz mowic to sobie moge ;) 3ba testowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...