Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

gdzies czytalem - tutaj? ze chyba OCZ daje przyzwolenie do 3.9V... :)

a jak mowilem o V to chodzilo mi o osiagniecie danego fsb (2-2-2) przy odp woltarzu, srednio CH5 lepiej wypadaja np 2.9V i powiedzmy BH5 200MHz CH5 230MHz chociaz mowic to sobie moge ;) 3ba testowac :)

1454040[/snapback]

OCZ daje na swoje VX-y gware do okolo 3,7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CrazyJohn:

 

"gdzies czytalem - tutaj? ze chyba OCZ daje przyzwolenie do 3.9V..."

 

OCZ wcześniej przetestowało kości tak jak już było powiedziane na 3,7v nie 3,9v.

 

"powiedzmy BH5 200MHz CH5 230MHz chociaz mowic to sobie moge"

 

Eh moje BH-5 na 2,9v robią 245MHz z PI i tego typu wynalazkami a 240MHz z czystym goldem. W normalnych kościach (nie tych UTT) to BH-5 prawie zawsze było lepsze od CH-5. W dodatku w BH-5 poluzowanie tymingów z 2-2-2-x na np. 2.5-3-3-x nic nie daje a w większości wypadków nawet pogarsza stabilność.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CrazyJohn:

 

"gdzies czytalem - tutaj? ze chyba OCZ daje przyzwolenie do 3.9V..."

 

OCZ wcześniej przetestowało kości tak jak już było powiedziane na 3,7v nie 3,9v.

 

"powiedzmy BH5 200MHz CH5 230MHz chociaz mowic to sobie moge"

 

Eh moje BH-5 na 2,9v robią 245MHz z PI i tego typu wynalazkami a 240MHz z czystym goldem. W normalnych kościach (nie tych UTT) to BH-5 prawie zawsze było lepsze od CH-5. W dodatku w BH-5 poluzowanie tymingów z 2-2-2-x na np. 2.5-3-3-x nic nie daje a w większości wypadków nawet pogarsza stabilność.

1454630[/snapback]

Ja sie nie chce klocic :) ja sie nie znam :) ale 1 mowisz o 256MB a tu idzie o 512 UTT :)

poza tym, moze, moze... w tych UTT wychodzi z tego co mowia ludzie wyzej, sledze ten watek non stop od paru(nastu) dni to ogolnie BH>CH ale jesli idzie o male napiecia to jednak CH>BH :) EOT bo ja nie chce sie klocic o takie [ciach!]ly :) a robimy offtopic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly temat i jako zwienczenie mojej wiedzy zadam pytanko : zamierzam wsiasc na 2x512 Mb Twinmos 1a4t , ale moja gowniana plyta ma w biosie regulacje napiecia dla ramu tylko do 2,7V :( czy na pamiatkach jakie chce zakupic osiagne 200-210 Mhz na timingach 2-2-2-5(6) chce kupic te gdyz jakbym wsiadal na amd 64 i dfi to dostana dobry voltaz i beda niezle , ale pytanko jest o czas terazniejszy . mysle ze bedzie tu ktos kto odpowie mi rzeczowo i konkretnie , Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomeczylem dzisiaj jedna z moich 1A4T (w singlu) i oto rezultat:

 

Dołączona grafika

 

Nastawy:

183-E-2-2-5-2-7-14-2-2-1-1-1552-E-DS-0-8-2-7-N-5-16-D-16-7-D

Wszystko full stable (GoldMemory i Memtest) na napieciu 3,4+0,03V. Nie mam narazie screenow, bo z golda i tak mija sie z celem a z memtesta jutro zrobie fotke. Narazie musicie uwierzyc mi na slowo :). Dodam, ze tylko na dzielniku 183 udalo mi sie zajechac z nia tak wysyko. Na innych (150, 166, 200) GoldMemory sypie bledami juz od 230MHz. Moze ktos wie czemu??? :mur:

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki dziwny problem że nie mogę dać nic więcej niż /bios/ 3.3V, ew. 3.3V+0.03V, jak dam 3.4V to pamięci ustawione max luźno, nawet na full default w GoldMemory sypią błędami od pierwszego testu.

 

Fakt że testy robiłem na div150, 166, ale chyba nie o to tu chodzi. Dla świętego spokoju jutro polatam troszkę na div180... zobaczymy co to zmieni.

 

...może mój zasilacz już nie wyrabia? hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania na div180:

 

Winda wejdzie do 302MHz

PI sobie policzę do 286MHz

Golda mam czystego bez problemów na 280MHz

 

Na div166:

 

Ram się kończy na 265MHz i ani 0,1MHz w górę, nie ważne jakie V i jakie tymingi po prostu koniec.

 

Ofkorz wszystko na 2-2-2-5 1T Dual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania na div180:

 

Winda wejdzie do 302MHz

PI sobie policzę do 286MHz

Golda mam czystego bez problemów na 280MHz

 

Na div166:

 

Ram się kończy na 265MHz i ani 0,1MHz w górę, nie ważne jakie V i jakie tymingi po prostu koniec.

 

Ofkorz wszystko na 2-2-2-5 1T Dual.

1455628[/snapback]

Mardok, moze to byc wina biosu??? Probowales na innych biosach? Na jakim lataly najwyzej z dzielnikiem 166??

 

EDIT:

Zapuscilem ta jedna kostke na cala noc na 3,5V, 183-2-2-5-2-7-12-2-2-1-1-1552-E-DS-0-8-7-F-5-16-D-16-7-D, 255MHz.

5 petli GoldMemory THOROUGH test bez ani jednego bledu :lol: Zaczynaja mi sie podobac te kostki :D

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem 15x ze BH/CH na DFI NF4 najlepiej latają na div180 ale widać niektórzy wolą się sami przekonać…

1455602[/snapback]

Trzeba było mi to wcześniej mówić na gg... ;)

Ehh to co ja mam zrobić, przecież moje kości nie pójdą na 270 MHz (bo ten Winnie idzie na 300 MHz i jeszcze wyżej bym go popchnął...), w takim razie muszę zastosować inne dzielniki, żeby proc mi w ogóle tak wysoko poszedł (a wiem że ma iść bo selekcjonowany) i żeby pamięci były stabilne...

 

tak swoją drogą wyniki testów, jak podkręcałem tylko procka, dzielnik 133, timingi jakieś słabe (2,5-4-4-8, jeszcze raz mówię że tylko proca podkręcałem wtedy):

 

proc 8x300 - memtest 7 godzin stable, prime również

proc 9x300 - myśleliście że zmiana mnożnika proca nie pociągnie za sobą zmiany stabilności pamięci? a kuku :) niezależnie od tego jakie dam im timingi i napięcie (próbowałem do 3.2V włącznie, nad nimi 1x Arctic 80mm) albo wchodzą do windy, albo przechodzą memtesta - to znaczy nigdy oba naraz :mur:

 

Nie dam im przecież 180 bo to 270 a one na pewno tyle nie pójdą... co robić??? :mur:

Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boryna:

Stawiam na bios choć pewny nie jestem, testowałem wszystkie biosy do serii 414 i we wszystkich było to samo. Nie wiem jak jest z nowymi seriami 509 i 510 ale patrząc na opisy to przynajmniej cześć z tych nowych biosów używa dalej tablic ze starych biosów wiec powinno być podobnie ale to tylko moje domysły.

 

@jediknight:

1. Nie pytałeś ;)

2. Miałem ten sam dylemat bo pamięci chodziły max 265MHz (po wielu testach okazało się że to przez div166) tak wiec ciężka sprawa… może polecą na 245MHz z div166 9x300…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... a najśmieszniejsze jest to, że nie będę pamięci jechał na 3.4V 24/7 (bo chyba serwer postawię) więc muszę założyc sobie powiedzmy 3.1-3.2 V i jeszcze niżej... heh teraz wiem co ludzie widzą w TCCD :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winbond ma w specyfikacji max dopuszczalne napięcie 3,6v przy założeniu że temp kości nie przekracza 70stC wiec co za problem dać 3,4v na co dzień ? Sam jadę na co dzień z 3,4v już od paru miesięcy i problemów nie stwierdzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ale chyba czymś te ramy chłodzicie? (tzn. wentylator) a ja OC robię do gier i benchingu natomiast na co dzień chcę mieć supercichy system (zresztą jak widać w podpisie: Tagan 480W, 2xNexus @~6V, Freezer @~7V podwieszony i wyciszony dysk). Myślicie że same radiatory wystarczą na 3.4V bez szczególnego airflowu na 24/7? (Zresztą one i tak kiepsko będą przylegać z powodu tych chamskich nalepek Twinmos SpeedPremium...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest o tyle ram co mofest od zasilania ramu, ram powinien sobie poradzić na 3,4v i bez nawiewu (choć taki 12x12 @ 5v nie zaszkodzi a i niesłyszalny powinien być ale to już inna kwestia) ale bez chłodzenia mofestu (cały czas mowa o DFI NF4) raczej nie będzie za stabilnie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest o tyle ram co mofest od zasilania ramu, ram powinien sobie poradzić na 3,4v i bez nawiewu (choć taki 12x12 @ 5v nie zaszkodzi a i niesłyszalny powinien być ale to już inna kwestia) ale bez chłodzenia mofestu (cały czas mowa o DFI NF4) raczej nie będzie za stabilnie…

1456831[/snapback]

U mnie przy zamkniętej budzie bez chłodzenia mofest-u i po lekkim molestowaniu, ram sypie "babolami" już na 3.3V, wszystko mu mija jak na Freezerka64 postawie odpowiednio skierowanego Noiseblockera 92mm (7V).

Myślę nad jakimś modem tego "mini" radiatora z mofestu od pamięci... hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może blok wodny? Albo jakiś większy radiator... ja tam postawiłem 120mm którego łopatki są dokładnie nad tym radiatorkiem, ale żeby chłodzić to pasywnie... hmm...

 

potestowałem wczoraj 9x300 @1.56V, pamiątki na 166 = 245 MHz, dałem im 2-2-2-5-1T i 3.5V, ale nie chciały działać stabilnie. Prime95 crashował się maksymalnie po dwóch minutach. Jeszcze je wygrzeję na jakimś wysokim napięciu i zobaczymy czy pójdą wyżej. Ale i tak będzie to do benchingu a nie na 24/7... :mur:

 

No i spróbujemy je postawić na 150, PITerowi zdaje się udało je puścić na 247 MHz na tym dzielniku... ehh

Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może blok wodny? Albo jakiś większy radiator... ja tam postawiłem 120mm którego łopatki są dokładnie nad tym radiatorkiem, ale żeby chłodzić to pasywnie... hmm...

 

No i spróbujemy je postawić na 150, PITerowi zdaje się udało je puścić na 247 MHz na tym dzielniku... ehh

1457417[/snapback]

Co do modu radiatora to myślę o wklejeniu tam najpierw jakiegoś dystansu Cu ew. Alu, a na nim posadzić żółtego/niebieskiego Zalmana. Co do spoiwa to zastosuję chyba klej dwuskładnikowy Zalmana /od żółtego/.

 

Co do pamięci to PITer ma AA4T, a to już troszkę inna bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomeczylem dzisiaj jedna z moich 1A4T (w singlu) i oto rezultat:

 

Dołączona grafika

 

Nastawy:

183-E-2-2-5-2-7-14-2-2-1-1-1552-E-DS-0-8-2-7-N-5-16-D-16-7-D

Wszystko full stable (GoldMemory i Memtest) na napieciu 3,4+0,03V. Nie mam narazie screenow, bo z golda i tak mija sie z celem a z memtesta jutro zrobie fotke. Narazie musicie uwierzyc mi na slowo :). Dodam, ze tylko na dzielniku 183 udalo mi sie zajechac z nia tak wysyko. Na innych (150, 166, 200) GoldMemory sypie bledami juz od 230MHz. Moze ktos wie czemu??? :mur:

1455585[/snapback]

 

No widzisz... a mi nie wierzyles ze mam stable to co w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem i zresztą nie tylko ja (aby nie było) że bez chłodzenia mofesta nie dotykać większego V niż 3,2v czyli zworki 4v, zwłaszcza teraz gdy lato się już zaczęło i temp w pokojach nie jest już taka niska…

 

Osobiście ma 2 wiatraki jeden na mem 120x120 @ 12v i jeden na mofest 80x80 @ 12v jako że są dość ciche a ja do tego nie jestem jakimś maniakiem wiec da się rzyć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nieprawda bo PITer testował moje pamięci zanim mi je wysłał, a moje są 1A4T...

1457834[/snapback]

Oj... tego że Tobie i komuś testwał jakieś memki to ja już nie wiem...

Wiem jedno: osobiste, własne i prywatne ma AA4T i basta! :wink:

 

Mówiłem i zresztą nie tylko ja (aby nie było) że bez chłodzenia mofesta nie dotykać większego V niż 3,2v czyli zworki 4v, zwłaszcza teraz gdy lato się już zaczęło i temp w pokojach nie jest już taka niska…

 

Osobiście ma 2 wiatraki jeden na mem 120x120 @ 12v i jeden na mofest 80x80 @ 12v jako że są dość ciche a ja do tego nie jestem jakimś maniakiem wiec da się rzyć ;]

1457981[/snapback]

Może kolega wrzuci jakieś foto swojej sławnej budy, zobaczy się jak to tam wygląda i może wpadną do głowy jakieś pomysły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie ale bez aparatu będzie to co najmniej ciężkie do wykonania ;) Jak uda mi się pożyczyć od znajomego to dam jakieś foty choć nie ma co oglądać jedne wiatrak nad ramem i drogi nad mofestem wiec żadna filozofia…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... tego że Tobie i komuś testwał jakieś memki to ja już nie wiem...

1458001[/snapback]

Nie rozumiem?

 

Teraz jadę moje 2x512MB na speedzie 252 MHz na "magicznym dzielniku 180", zdaje się że stabilnie, dałem im 3.6 V na zaś, ale może pójdą na 3.4 albo 3.5, aha i no na razie nie bawiłem się w timingi - dałem tylko 183-E-2-2-5-2, reszta na auto

 

boryna nie będziesz miał nic przeciwko jak chwilowo do testów zerżnę Twoje alpha timingi? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zwykłego TwinMosa 512 AA4T, wygląda jak winbond ale czy chodzi to nie jestem pewien - przynajmniej na DFI NF2, może na NF4 byłoby lepiej ale tego nie sprawdzę.

 

Inna sprawa że testowałem stabilność Goldmemory i stwierdziłem że ten program można o kant d..y potłuc. Kult tego programu jest przynajmniej nieuzasadniony. Oto przykład: nie zależnie od timingów i FSB dałem napięcie 3,3V czyli max, sam TwinMos chodzi spoko, ale zrobiłem eksperyment i dodałem jeszcze moje Kingmaxy (czyli 2x256 + 512 - niby w dualu i po wynikach testów widać że tak było), również na napięciu 3,3V, wsio z timingami 2-2-2-11 FSB200, alfa na auto. Slot 1 - Kingmax, slot 2 Twinmos, slot 3 Kingmax. O dziwo Goldmemory przeszedł bez błędu i co z tego skoro winzgroza ledwo chodziła, nie mówiąc o stabilności. Jak zatem ten syf testuje pamięć skoro nic nie wykrył? (Proc 11,5x200 1,7v, czyli jego wykluczam, bo 2300 przy tym napięciu jest stabilny w każdym ustawieniu mnożnik/FSB) Inna dziwna rzecz to fakt uruchomienia Kingmax-ów na 3,3v - to dziwne bo same na 2-2-2-11 FSB200 startują tylko na 3,0v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...