Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie przypadkiem czy Twinmos 256 P/N: M2G9I08AIATT9F081 AADT

NO: M2G9I08A-77 wytrzymają napiecie 3,37V ? Bo nie wiem czy dokładać je do 512 AA4T - te śmigają jak narazie 250 2-3-2-11 na 3,37V - czy zostawić je w singlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo na 3,01 chodziły spox, robiły 240 prz 2,5-3-3-11 więc myślałem że te 3,37 też wytrzymają no ale cóż mówi się trudno, trzeba odłożyć na drugą AA4T

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo na 3,01 chodziły spox, robiły 240 prz 2,5-3-3-11 więc myślałem że te 3,37 też wytrzymają no ale cóż mówi się przykro, trzeba odłożyć na drugą AA4T

1459336[/snapback]

hmm inaczej:

nie odlozyc, a raczej dostac AA4T... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz się udało w styczniu że dostałem w ciemno (zorientowałem się dopiero w tamtym tygodniu że mam AA4T) więc może drugi raz też będe miał szczeście :)

Sorry że was jeszcze pomęcze. Jak dam na te AADT napięcie 3,37 to co się stanie

- spale je

- uszkodze

- po prostu nie bedą stabilnie chodzić czy

- jak wsadzisz i włączysz to sam zobaczysz :)

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz dostalem swoje pamiatki (thx robot) nie mialem za duzo czasu na zabawe ale smigaja narazie 240 2-2-2-5 3,2v moze dzisiaj cos sie pobawie jeszcze i puszcze je wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

sawa - przy tym napieciu najprawdopodobniej je zjarasz

binek - ciesze sie ze jestes zadowolony pomecz je dalej i powiedz jak ida aha u mnie dawalem najostrzejsze alpha timings i do tego 1.5-2-2-5 i smigaly rewelacyjnie . wszystkie pamieci sie rozeszly blyskawicznie - a mialem ich nie malo - jeszcze tylko 1 sztuka sie ostala jak ktos chcetny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 maja kupiłem 256 Twinmosa, a dzisiaj rano trafiłem na ten topic. Sprawdziłem oznaczenia pamięci, AA4T czyli niezłego farta miałem. Przy zakupie prosiłem o kości oparte na M.tec'ach. Możliwe, że mają ich jeszcze troche. W cenie 85 zł za 256 i 169 za 512 te pamiątki to cudeńka. Z ciekawości sprawdziłem oznaczenia moich starych Twinmosów 2700 i też AA4T. Od nowych opis z kości różni się tym, że na końcu jest 60D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robot, spodziewasz sie jeszcze jakiejs partii tych bh-5??

Gdzie mozna kurcze dostac te twinmosy jeszcze...?? musza gdzies przeciez byc!!! :mur:

 

Misobol niedawno pisales, ze zalatwiasz te pamiatki... moze ty wiesz cosik??

 

czekam na cynk jakis...

dziex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

bede cos wiedzial najszybciej w czwartek . Mozliwe ze w nowej dostawie jakies 1A4T lub AA4T sie znajda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem?

 

Teraz jadę moje 2x512MB na speedzie 252 MHz na "magicznym dzielniku 180", zdaje się że stabilnie, dałem im 3.6 V na zaś, ale może pójdą na 3.4 albo 3.5, aha i no na razie nie bawiłem się w timingi - dałem tylko 183-E-2-2-5-2, reszta na auto

 

boryna nie będziesz miał nic przeciwko jak chwilowo do testów zerżnę Twoje alpha timingi? :wink:

1458609[/snapback]

Nie ma problemu (po to są), tylko testuj GoldMemory to zobaczy sie czy bedziesz mial to samo co u mnie (jak nie masz to daj znac wysle Ci na poczte). U mnie narazie obie kostki osobno na 255MHZ tak jak wczesniej pisalem (183-E-2-2-5-2-7-14-2-2-1-1-1552-E-DS-0-8-2-7-N-5-16-D-16-7-D) ale tyle tylko na dzielniku 180. W dualu na tym dzielniku jeszcze nie testowalem, a na 150 (166 tez) max=to co w podpisie :mur: Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z tymi pamięciami :-(. na Epoxie nF2 athlonie 10,5*200 przy żanych timingach nie przechodzi Primea ani minuty komp czasem się wiesza czasem chodzi. np na 10,5*166 na 2-2-2-8 chodzi ok, tylko nie po to te pamięci kupiłemżeby na 166 walczyc, jest ktoś z okolic katosów żeby je sprawdzić czy może są zje..ne??albo to wina nF2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jak narazie idzie ladnie i zadowalajaco :)

przepustowosc wg sandry ~6900MB/s

 

tutaj screen z SuperPI:

Dołączona grafika

 

Procek idzie na WC bardzo ladnie, raczej nie widze sensu zamiany na venice, mysle zeby zdjac tego HS zeby troche spadla temperatura bo w stresie mam 38* a jak mozna ja jeszcze troche zbic to czemu nie :D tylko zyletki nie mialem w domu :P Napiecie dalem troche wysokie, mozliwe ze na nizszym takze bedzie dzialal ladnie, ale to pozniej narazie chce wycisnac co sie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jak narazie idzie ladnie i zadowalajaco :)

przepustowosc wg sandry ~6900MB/s

 

tutaj screen z SuperPI:

1462398[/snapback]

Przy jakim napięciu... i co najwazniejsze, czy masz full stab w Goldziku, bo mnie przy tych ustawieniach zaczynają się lekkie baboki na 122 teście.

 

Co z Everest odczyt/zapis?

U mnie - ustawienia jak u Ciebie:

-odczyt: 7270

-zapis: 2580

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chcących walczyć z div166 (i jeszcze tego nie zrobili) polecam dać twtr i trtw dać na 2, mi to w końcu pozwoliło przekroczyć 265MHz na div166.

 

*Mowa o DFI NF4 i biosie N4D510-XCEL2-LL na którym wydaje się że div166 jak by „lekko” lepiej działa.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak te twiny zachowują się w qwartecie ;) czyli 4x512.

na ile będą latać przy takiej konfiguracji.

1461279[/snapback]

ludziska co z tym pytaniem nikt nie ma z was 4x512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boryna weź się w garść :) i zrób jeden teścik

jestem ciekawy czy te twiny pociągną 250MHz z cl222 na 3.4V w czwórkę choć w to wątpię widząc twój podpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem napisze bo teraz wychodze, pamiec na napieciu 3.5v ale to tak walnalem bo jeszcze sie nie bawilem wtedy timingami, wiec moze zejde nizej, albo jak sie troszke wygrzeja, golda zapuszcze pozniej, narazie chce zobaczyc co uzyskam max stable po 16M PI, radiator na dfi i pamieci chlodzone dwoma wentylatorkami AC PRO TC II

 

W zwiazku z tym mam pytanie... jak chlodzicie pamiatki i jakiego napiecia uzywacie? Te wentylatorki nad blokiem za ladnie sie nie prezentuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie że przy niektórych ustawieniach niestabilność systemu jest normalnie wykrywana przez Prime95 albo Goldmemory jako błąd, a przy innych znowu system się zawiesza? Dziwi mnie to trochę, bo w zasadzie zawieszenie systemu to cięższy błąd niż błąd w obliczeniach jakiegoś tam Prime95, więc powinien być "zaanonsowany" właśnie takim lżejszym...

 

Teraz właśnie jadę na ustawieniach, na których co prawda nie mam żadnych błędów nigdy w niczym, ale jak stresuję system to czasami mi kursor staje i koniec... tempy w porządku hmm nie wiem co o tym myśleć, podbiję napięcie na NB z 1.6 na 1.7V choć nic to nie da...

 

z drugiej strony, dobrze by było gdyby się okazało że te zwisy są spowodowane czym innym niż pamięci bo dałem im 3.6V i już na 248 MHz mam te zwisy... hmm wolałbym znacznie wyżej... <_<

 

BTW moje ustawienia (bios 310 oficjalny, będę flashował na ten hellfire):

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja opuscilem 2x512 zwyklego twinmosa 1a4t bo druga kostka jaka kupilem u robota byla totalnie cienka , zamowilem na razie w pcpc 2x256 speed premium PC3200 , jak je dostane to potestuje i dla chetnych wstawie wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...