Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość =H2o=Destroyer[PL]

TAK , WŁAŚNIE DOKŁADNIE TAK, NF3 250 GB nie posiada opcji DUAL CHANNEL, i jest na S. 754, natomiast NF3 Ultra posiada DUAL'A i jest na socket 939. Wszystko jasne ??

1559650[/snapback]

Co ty za głupoty pleciesz,chipset NF 3 250gb jest takze na s939 i jest chocby na plycie gigabyte'a K8NSC i ma dual channel wiem bo mialem taka plyte,wiec mi tu nie gadaj glupot jak nie wiesz.

 

Sorki za OT.

 

 

Ja chyba czegos nie rozumiem,na tej STRONIE napisane jest ze Speed Premium ddr 400 sa na CH-5 i Powerchips a ja mam SP ddr 400 z koncowka 1A4T na BH-5,mam nawet na kosciach taki duzy napis Twinmoss BH-5.TO wreszcie jakie ja mam

kosci?? :blink:

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz bh-5. tam nie ma zaznaczone ze sp ddr400 tez wystepuja z 1a4t. Natomiast faktycznie mozesz tez trafic na powerchipy. Zaś plotka niesie, że ddr433 to wylacznie bh-5.

 

to czy coś ma dual zależy od procesora = podstawki a nie chipsetu. Generalnie ani nf4 ultra, ani nf3 250 gb nie ma duala, o ile mnie rozumiecie [; natomiast jak plyta z danym chipsetem jest na podstawke 754 to procesor nie obsluguje duala a jak na 939 to obsluguje... sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

masz bh-5. tam nie ma zaznaczone ze sp ddr400 tez wystepuja z 1a4t. Natomiast faktycznie mozesz tez trafic na powerchipy. Zaś plotka niesie, że ddr433 to wylacznie bh-5.

 

to czy coś ma dual zależy od procesora = podstawki a nie chipsetu. Generalnie ani nf4 ultra, ani nf3 250 gb nie ma duala, o ile mnie rozumiecie [; natomiast jak plyta z danym chipsetem jest na podstawke 754 to procesor nie obsluguje duala a jak na 939 to obsluguje... sorry za OT

1639757[/snapback]

TEz tak myslalem z tymi pamieciami.To ze ani NF-4 ani 3 nie obsluguje duala bo kontroler jest w procku-to wiadome lecz chcialem poprostu ukazac ze nf-250 tez jest na s939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj nabylem takie pamiatki ale nie speedpremium tylko zwykle dwie kosci twinmosow z koncowka 1a4t z wytloczeniami na pameiciach i tymi nipami..tylko teraz mam pytani...w pierwszym poscie tego watku(FAQ) jest napisane ze jesli w oznaczeniach na kosciach jest 44D albo 50D to jest to napewno winbonad...ja mam 50B...co to cos zmienia?? dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pamięć jest na kościach Winbonda? Jest to mój stary RAM TwinMosa PC2700 512MB kupiony już jakieś 2,5 roku temu. Na naklejce poza typem pamięci nie ma wogóle rzadnych oznaczeń w stylu 1A4T. No ale wygląd chipów wydaje mi się winbondowo-podobny :D

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie...:)

tylko mam takie pytanie moze i glupie no ale..:) czy wszystkie winbondy sie tak ladnie kreca jak tutaj niektorym? widze w podpisach 250 2 2 2 5 @vdimm np 3.4 bo wczoraj mi znajomy powiedzial ze raczej te sztuki pojada: mozliwe na 250 ale na cl2.5....ze te co Wy macie to sa lepsiejsze:) jak to jest? winbond to winbond czy sa gorsze i lepsze sztuki...pewnie sa tak jak z kazdym sprzetem

Edytowane przez sienkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak...:) fakt juz mialem kasowac tego posta...test to jedyny sposob na sprawdzenie...narazie czekam na plytke..a raczej ona czeka na mnie bo cos nie moge sie wybrac do kraka po nia :? . Dziekuje za pomoc i informacje.

Edytowane przez sienkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Winbond - pytanie tylko jaki :D musisz go stestowac - inaczej sie nie dowiesz jaki ma potencjal.

1644291[/snapback]

Tak to jest WINBOND :banana:

 

Jak narazie kostka bez problemu poszła na FSB200 2-2-2-5 2,9V na Epoxie 8RDA3I z Nforce2. A już miałem ją sprzedać i kupić sobie jakieś "pełne" PC3200 od Kingstoma :mur: a tu taka niespodzinka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem zapytac zebym mogl spac spokojnie czy to rzeczywiscie winbondzik...:) :

 

post-14177-1126477870_thumb.jpg

1644430[/snapback]

Mam mozliwosc kupna jeszcze takich pamieci.

Pytanie jest takie: te kosci maja napisane Mtec, ale wygladaja jak Windondy.

Czy jezeli na pudelku jest oznaczenie 1A4T to czy to sa BH-5, mimo, ze na kosciach jest napisane Mtec??? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie: te kosci maja napisane Mtec, ale wygladaja jak Windondy.

Czy jezeli na pudelku jest oznaczenie 1A4T to czy to sa BH-5, mimo, ze na kosciach jest napisane Mtec??? :mur:

1645156[/snapback]

tak, tak, tak :P to są winbondy ;)

 

Mam mozliwosc kupna jeszcze takich pamieci.

1645156[/snapback]

może zakupiłbyś ich troszke więcej? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest WINBOND :banana:

 

Jak narazie kostka bez problemu poszła na FSB200 2-2-2-5 2,9V na Epoxie 8RDA3I z Nforce2. A już miałem ją sprzedać i kupić sobie jakieś "pełne" PC3200 od Kingstoma :mur:  a tu taka niespodzinka :D

1644809[/snapback]

Uwazaj Winbondy lubia sie psuc ponizej 3,3 V :D, daj im wiecej soczku to od razu wyzej poleca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia twinmosa na winbond'zie BH-5 i speedpremium na winbond'zie BH-5

Mam pytanie!

czy jest sens kupowania Twinmosa speedpremium na bh-5,

skoro "zwykły" Twinmos jest też na BH-5 ? a tańszy o 57 zeta !

 

ps.przecież to 20 browarków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia twinmosa na winbond'zie BH-5 i speedpremium na winbond'zie BH-5

Mam pytanie!

czy jest sens kupowania Twinmosa speedpremium na bh-5,

skoro "zwykły" Twinmos jest też na BH-5 ? a tańszy o 57 zeta !

 

ps.przecież to 20 browarków :D

1645869[/snapback]

 

nie ma :D :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pamięci TWINMOS SPEED PREMIUM 512MB (PC 400) BOX 2.5 kupione w www.imperium.net.pl - na kościach mają :1a4t, więc powinny to być chyba winbondy BH-5. Kupiłem je przede wszystkim po to, żeby mnie nie ograniczyły przy podkręcaniu. Niestety max DRAM Frequancy to 225 MHz (Max Memclock 150 napięcie 3.0V)przy timingach na auto. Niestety nie wiem jak je pozmieniać, bo jak ustawiam np. CAS LAtency: 3, Trcd: 4, Trp: 4, Tras: 8 (tak jak było w tym poradniku: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177&action=all) to po restarcie komp zatrzymuje się na detekcji pamięci (świecą się odpowiednie diodki) i nie wchodzi nawet do biosa - trzeba przestawiać zworkę. W tej chwili udało mi się stabilnie podkręcić proca (A64) z 1800 na 2700 (9x300), ale niestety musiałem zmniejszyć Max Memclock. Dodam jeszcze, że mam płytę: DFI LanParty NF4 i podwyższałem napięcie na pamięciach, ale w sumie nie wiem na ile mogę je podnieść, żeby czegoś nie spalić - dałem dodatkowy wiatraczek(80x80 1000-1500 RPM) i możliwe, że dam jeszcze jeden, ale mimo wszystko nie chciałbym przesadzić. Jeśli moglibyście coś mi poradzić, lub podać jakiś link do jakiegoś sensownego poradnika, to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...