Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze .. sorry .. to są 2x256  :)

po drugie na kazdym screenie który podałem mozesz sprawdzić ze to są Ch-5 ... koncówka AA4T to są Ch-5  :wink:

po trzecie tu masz screena z timingami 1656876[/snapback]

2x256 całkiem inaczej się kręcą na platformie nf2 niż 2x512 i to zmienia postać rzeczy.

Takie obrazki o kant .... można rozbić, np ten screen.

Co z tego że jest 241MHz 2-2-2-5, skoro nie wiemy czy to jest 1T czy 2T i najważniejsze nie wynika z niego że są stabilne te pamięci.

Następny screen - już lepiej, ale dalej to samo, skąd mamy wiedzieć czy to są CH5 i gdzie stabilność.

 

Skoro chwalisz się jakimś nieziemskim osiągnięciem (2x256 CH5 UTT @ 247MHz 2-2-2-5 1T 3,2V) na płycie AN7 to wypadałoby to potwierdzić jednym ale fachowym screenem.

Nie pisz mi że końcówka aa4t to CH5 bo to wie każdy kto siedzi w tym temacie, TEGO niestety nie ma na każdym screenie, a właściwie nie ma na jednym, najważniejszym - podczas liczenia SuperPI :lol:

 

Gdzie te zapewnienia: 2x512MB 247MHz 2-2-2-5-1T śmiga prime, superpi, nie no super stabilnie w sumie :lol:

Pokaż to chociaż na 2x256 :)

 

Lepiej wycofaj to co napisałeś albo udowodnij, że tak jest, bo jak czytam Twoje poprzednie posty to dochodze do wniosku, że to jakiś (bez urazy) przechwalający się dzieciak. Ja bym sie Ciebie naprawde nie czepiał gdybyś nie pisał bzdur i ni próbował nas oszukać :wink:

 

OT: może zapodasz orba do 3dm2k1, gdzie ładnie się pochwalisz jakiego to masz super radzia, który sobie śmiga na 500/634 (hynix 4ns :lol2:) - zdarzały się takie cuda ale nie u gigabyte'a, i przy okazji udowodnisz stabilnośc swoich pamięci na 247MHz :)

 

PS: na jakim biosie testujesz te pamięci?

Edytowane przez pawel.agh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CH-5 i na 2.8v poszly 2-2-2-5 ? cos mnie sie nie zdaje ale moge sie mylic :>

1655327[/snapback]

i właśnie sie mylisz.

Miałem 512 CH-5 nie remarkową, 255mhz 2-2-2-5-1T 3,3V

 

twistery to w ogole nie sa winbondy

1655445[/snapback]

Ty też się mylisz, jak się wie co kupować to się trafi na BH-5/CH-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twinmos Twister BH-5 DDR400

 

Winbond UTT BH-5

 

Twinmos Twister DDR400

 

Hynix D43

Hynix D5

PowerChip WLCSP

- look at the chips

 

Twinmos Twister DDR433

 

PowerChip WLCSP

 

Twinmos Twister DDR466

 

Hynix D43

Hynix D5

PowerChip WLCSP

 

Twinmos Twister DDR500

 

Hynix D43

Hynix D5

Samsung TCCC

PowerChip WLCSP

 

znaczyloby ze musi byc bh-5 w nazwie zeby to bylo bh-5 [; oczywiscie ze da sie spotkac ale jest to rzadkie, a na pewno juz nie kazdy twister to winbond...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 512 CH-5 nie remarkową, 255mhz  2-2-2-5-1T 3,3V

1657358[/snapback]

A wstawały ci poniżej 3v na 200MHz 2-2-2-5?

Ja miałem w łapkach też pare kostek ch i żadne nie wstawały na 200MHz 2-2-2 poniżej 3,1v (tylko i wyłacznie 2-3-2), ale jedna z tych kostek robiła full stable (łącznie z GM6.64) 244MHz 2-2-2 na 3,3v.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w jakimś sklepie internetowym można dostać Twinmosy SP z oznaczeniem 1A4T????? W imperium.net kiedyś było napisane że mają 1A4T, a teraz już nie :(

1661539[/snapback]

porównywałem sobie AA4T(CH5) i 1A4T(BH5) i moje zdanie jest takie że lepiej jest kupic AA4T a je prędzej znajdziesz BH5 UTT gorzej sie krecą niz "stare" BH5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

No i zabralem sie w koncu za testownie tych 1A4T bo wczoraj kupilme odpiero plyte...

testuje kazda kosc osobno narazie i tak:

 

1. 240 2 2 2 5 na stale 3.3

2. 250 2 2 2 5 jak wyzej

 

teraz mam pytanie nawet jak dam o 1mhz wywzj odrazu memtest+(ten co jest na dfi)

oraz memtest86 z plytki wali bledami...

postanowilem wiec zmienic napiecie tzn przestawilem zworke i ustawilme napiecie 3.5 do 3.6 i od razu wywala mi bledy...nawet nie idze troszku nic...powiedzcie mi czy moze to miec zwiazek z tym ze mam zasialcz 20 pinowy a nie 24?? bo nie wiem czy jest to szczyt tych pamieci czy poprostu moje zasilanie jest nieodpowiedznie..czy podwyzszenie timinow moglo by wiecej wycisanc z tych pamieci jesli chodzi o fsb? czy mija sie to z celem?

 

teraz testuje 3 sztuke i mam narazie 242 przeszedl memtest+ czyst ale juz na 245 wali bledami...

dzieki za odpowiedz i pomoc co to sprzetu to taki jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowilem wiec zmienic napiecie tzn przestawilem zworke i ustawilme napiecie 3.5 do 3.6 i od razu wywala mi bledy...nawet nie idze troszku nic...powiedzcie mi czy moze to miec zwiazek z tym ze mam zasialcz 20 pinowy a nie 24?? bo nie wiem czy jest to szczyt tych pamieci czy poprostu moje zasilanie jest nieodpowiedznie..czy podwyzszenie timinow moglo by wiecej wycisanc z tych pamieci jesli chodzi o fsb? czy mija sie to z celem?

1666925[/snapback]

A nie pomyślałeś że to może proc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. kupilem selekta chodzacego na 300....i tak go juz przetestowalem 9x300 na dzielniku 133....wiec to raczej nie proc...

1666991[/snapback]

Ale dużo zależy od timingów, poluzuj alpha, na początek proponuję max async latency: 8ns i read preamble 6.0ns albo 6,5ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dużo zależy od timingów, poluzuj alpha, na początek proponuję max async latency: 8ns i read preamble 6.0ns albo 6,5ns.

1667002[/snapback]

jesli mam byc szczery to oprocz tego:

* CAS Latency

* Trcd

* Trp

* Tras

* 1T command (lub CPC w niektórych płytach)

 

mam wszystko na auto...wiec moze to to..zaraz ustawie jak podales i testuje dalej

 

Edit:

niestety mimo tych ustawien wali dalej bledami na 250.

Edytowane przez sienkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś nawiew na pamięci?? Choć jeden wenty 8x8 byłby jak najbardziej wskazany.

1667046[/snapback]

tak tak oczywiscie ze mam.pamieci nie sa nawet cieple w dotyku tak samo mosfat..ale w sumie to nie wiem czy to moze cos mowic...chetnie bym dodal im V ale nie wiem czy to cos pomoze...pozatym mam ten zasilacz 20 pinowy...wiec troche peniam bo czytalem ze to napiec powzyej 3.3 przydalby sie 24....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ok zaraz tak zrobie..co do tych ustawien co mi dales to niesety przy nich tez sie wywala na 250 ma napieciu 3.3 (stale) :(

1667054[/snapback]

masz kostki 512MB, a przy nich te 247 to i tak już dobrze, bo zazwyczaj one kręcą się gorzej, jednak to tylko szybkie testy, żeby mieć 100% pewność że coś jest stabilne wymaga godzin testów różnymi programami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, spoko to to ja wiem..:) tamta 250 testowalem caly dzien prawie..memo , gold . prime, superpi...wiech chyba jest ok :) teraz jeszcze sie musze pomaczyc z napieciami zebym mogl dac cos wiecje :)

 

Edit:

tak wiec podnioslem napieci na 3.4(bios) no i przeszlo na 250:)...lece testowac czym innym teraz ....dzieki wielkie za ustawienia timingow....to sa jakies optymalne do stabilnego dzialania czy jak? :) f

 

Edit 2 :

niestety w goldzie przy tym napieciu sie wywalil na 250 na 3.5 tez na 3.6 tez...coraz bardziej mi sie zdaje ze to przez zasilacz...w sumie to co jest w faq o dfi by sie potwierdzalo ze 4v "works only with 24 pin psu" :)

Edytowane przez sienkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie...w najblizszym czasie mam zamiar dokupic karte...wiec sugerujesz ze pownieniem zmienic psu?...masz jakis moze swoj typ? :) bo nie wiem co by mi starczylo pod wzgledem oc i stabilnosci...myslalem nad taganem 380-420...ale w sumie to nie rozmowa na ten topic wiec sorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...