Skocz do zawartości
DeXX^

Konto Shell I Psybnc

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem psyBNC na mojego shell'a rozpakowałem TARa. Przechodzę do katalogu psyBNC i wpisuję komendę 'make menuconfig' to wywala mi błąd:

 

[dexx@shell ~/psybnc]$ make menuconfig

Initializing Menu-Configuration

[*] Running Conversion Tool for older psyBNC Data.

gcc:Permission denied

*** Error code 1

 

Stop in /home/users/mini/dexx/psybnc.

 

O co chodzi? Dla porówniania BitchX działa normalnie :) Piszcie jakoś tak, żeby zrozumiał bo z shellem mam mało do czynienia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeXX^:

 

gcc:Permission denied

 

Trzeba czytać komunikaty ;]

jeap, a potem słowniki.onet.pl i do dzieła ;)

Jeśli kupne i masz prawo stawiania: mail do admina, może już stoi psybnc trzeba tylko utworzyć u siebie pliki konfiguracyjne, albo po prostu masz shella na którym nic nie zrobisz ;-p

Poza tym, BitchX jest, irssi pewnie też, po cholerę Ci psybnc? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shell jest na desk.pl

kumple mają tam psybnc bez problemów

i co chodzi z tym : gcc:Permission denied bo jak mowilem jestem noob w sprawach shella [ znaczy rozumiem co to znaczy ale nie wiem jak to naprawic/zmienic]

 

bitchX byl juz zainstalowany

 

a psyBNC chce zeby korzystac z IRC'a przez NNScripta bo ma taka opcej ze przez psyBNC mozna

 

a i wiecie moze jak uruchomic 2 sesję albo zmienic w BitchX IRCNAME ktore wyswietla sie po /whois xxx ?

Edytowane przez DeXX^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarszy goralski sposob na sesje to screen - man screen

 

Co do ircname, to w BX uzywa sie komendy /ircname twoj_ircname. Nie zostaje od zmieniony od razu a dopiero po ponownym polaczeniu z ircserwerem (trzeba wklepac np. /server poznan.irc.pl dla sieci IRCNet).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigfan> no zmieniam nazwe pisze ze bedzie przy ponownym polaczeniu z serwerem

jak rozlaczyc sie z serwerem i polaczyc? bo jak wylacze screena z BX i wlacze to mam stare IRCNAME nadal

 

EDIT: juz mam , nvmd

 

EDIT2: to teraz jak postawić drugą sesje?? ale zeby 1 caly czas dzialala

 

 

a wie ktos moze co z tym PERMISON NEDIED przy psyBNC?

Edytowane przez DeXX^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwość kompilacji botów, czy bnc oraz uruchamianiu własnych programów (po opłaceniu konta)

Wyglada na to, ze albo masz nieoplacone/darmowe konto, albo admistrator zapomnial ci udostepnic kompilera :P

 

Poza tym psyBNC nie jest jedynym programem dzialajacym jako tunel do serwera IRC. Masz jeszcze BNC, ezBounce, irssi-proxy czy prosty i najmniej bezpieczny tunel ssh.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...