Skocz do zawartości
BLANTMEN

Nowa Oferta Plus Gsm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj byłem w salonie Plusa, żeby zakupić sobie telefon w taryfie Plus 3 (a dokładniej Plus 25). Telefon który sobie wybrałem to Sone Erricson T290i. Na początku wszystko ładnie babka mi wytlumaczyła. Podpisałem umowe i miałem zaczekać na aktywację. Przyszedłem do niej za 30 minut i powiedziała że to może trwać do 2 godzin. Po 2 godzinach przyjechałem spowrotem. Zamiast babki był koleś. Mówie mu, że mam tu telefon do odebrania w takiej i takiej taryfie itd. A on mi z uśmiechem hasło - "Jeśli chce pan telefon, to musi pan zapłacić 300 zł kaucji, która zostanie zwrócona po 3 miesiącach". Zaniemówiłem na chwile - jak pytałem się tamtej babki, czy nie ma żadnych ukrytych opłat albo co to powiedziała, że nie mam się o co martwić. No i koleś mi mówi, że jak nie płace to nie ma umowy i zrywamy ją na miejscu bez żadnych zobowiążań. No to zerwałem. Moje pytanie jest następujące - czy Plus (oraz inne sieci) mogą pobierać kaucję za telefon ? Trochę mi się to wydaje dziwne, bo nie widziałem tego w regulaminie usługi itd. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka opłata była wyszczególniona w umowie (nie regulaminie) to oczywiście, że mogą.

 

Jeśli jednak jest tak jak piszesz to znaczy, że:

 

- konsultantka była niedoinformowana/ niekompetentna (a to PL własnie...)

- chcieli Cię naciągnąć (a to PL własnie...).

 

Tak czy siak niczego nie zdziałasz- bez kaucji umowy nie podpiszesz i musisz się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w innych sieciach ale w idei (w pozostalych pewnie tez) sprzedawca moze poprosic o kaucje (ale nie musi, to zalezy od warunkow do spelnienia) wiec moze sie zdazyc tak ze jeden sprzedawca bedzie chcial kaucje a drugi juz nie. powodem jest odpowiedzialnosc sprzedawcy w przypadku gdyby sie okazalo ze gosciu podpisal umowe a nie placi... wtedy sprzedawca (jesli nie zadal kaucji) dostaje po jajach z tego gostka

 

a jesli chodzi o dlugi u innych operatorow to wtedy nawet nie podpisza z Toba umowy bo widza ze nie jestes uczciwym klientem. ale zeby mogli sprawdzic czy jestes dluznikiem to musisz wyrazic na to zgode, jesli nie wyrazisz to albo zaplacisz 760 pln kaucji albo nawet nie podpisza umowy

 

co do aktywacji telefonu to w regulaminie idei (tak bylo jak ja podpisywalem) termin aktywacji to do 14 dni (normalnie to jest ten sam dzien ewntualnie nastepny jesli umowa byla wieczorem podpisana) i przez ten czas nawet jesli nie masz aktywnego telefonu to nie mozesz zerwac umowy. ale zwykle sie z tym spiesza zeby ludzi nie draznic chociaz zdazaja sie wyjatki co czekaja po kilka dni...

 

w Twoim przpadku fraud sie pewnie nie zgodzil na aktywacje po sprawdzeniu dokumentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co inni mysla na ten temat, ale ja uwazam, ze obecnie nie ma sensu pakowac sie w abonament. od czterech lat jestem w plusie, place abonamenty i co z tego mam? nic! ceny uslug trzymaja sie na tym samym poziomie, wprowadzane sa dodatkowe oplaty. mowiac krotko jezeli wepchasz sie w abonament, to beda cie doili ile sie da :mur: krotkie porownanie moje smsy -29gr z vat ( i tak od dwoch lat!) , smsy w samych swoich (czy jak im tam) 1gr . o rozmowach nawet nie pisze, bo mi wstyd! oczywiscie jezeli przedluze umowe, to zalapie sie znow na jakas promocje, tylko co z tego jezeli ceny beda sie trzymaly na tym samym poziomie przez kolejne dwa lata, a uzytkownicy "telefonow na karte" beda obejmowani kolejnymi promocjami. wg mnie to jest chore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to nieszczęście mieć telefon w MixPlusie. Ale to moja wina: Byłem napalony na Nokię 3510i, a nie miałem na nią kasy. Wtedy zrobili MP. Wymarzony telefon za 19zł, smsy do wszystkich sieci - 29gr(wtedy to było tanio, tylko heyah miało taniej) i żadnego abonamentu. Nie wahałem się tylko wziąłem. :mur: Dziś za to płacę :( Ale z telefonu na szczęście jestem bardzo zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jakies długi w stosunku do innych operatorów, za kazdym razem kiedy bedziesz chcial podpisac umowe w innej sieci bedą chcieli kaucje.

1391085[/snapback]

DŁugów nie mam, bo mam narazie Pop'a :) I tak samo jak Sysak - skusił mnie telefon ..... No ale teraz skoro takie rzeczy odpierd***** to mam ich gdzieś :) Poleciłby ktoś jakiś fajny telefonik z abonamentem ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to nieszczęście mieć telefon w MixPlusie. Ale to moja wina: Byłem napalony na Nokię 3510i, a nie miałem na nią kasy. Wtedy zrobili MP. Wymarzony telefon za 19zł, smsy do wszystkich sieci - 29gr(wtedy to było tanio, tylko heyah miało taniej) i żadnego abonamentu. Nie wahałem się tylko wziąłem. :mur: Dziś za to płacę :( Ale z telefonu na szczęście jestem bardzo zadowolony...

1391394[/snapback]

Popłacz nad moim losem: ja brałem telefon jak nie było mixów... I napaliłem się na SET310... Dwa lata umowy, abonament 50zł ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w innych miastach, ale w Koszalinie w komisach fajne telefony, nowe, na rocznej gwarancji, mają ceny zblizone do tych samych modeli w niskich taryfach w Plusie/Idei - no a umowy nie ma :-P. A w ogóle, odkąd skończyła mi się umowa z Plusem i mam na kartę w %^$$ to jest tak jakby lepiej - jak chcę, to płacę, a jak nie, to nie.

 

edit: co do kaucji - zwykle chcą, jak klient nie ma umowy o pracę.

Edytowane przez grzmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i w komisach fajne fony w fajnych cenach, a pomyslales czy oby nie kradzione jak taka fajna cena, czy dopiero pomyslisz jak Ci za*ebia cos z domu albo na ulicy Cie skroja z fona i zaniosa do takiego komisu

1391607[/snapback]

No i jeszcze swój sprzęt kupisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpisywałem niedawno umowę, to dostałem telefon od razu z aktywacją... A abonament - cóż, ostatnio mocno w dół poleciały - więć zmieniłem w swoim fonie na nowy - z waszych wypowiedzi widzę, że nie wszyscy wiedzą, że w trakcie trwania umowy jest to jak najbardziej możliwe - ale kosztuje... cóż...

 

Jednak co prawda to prawda - mam już telefon w Idei przez 6 lat - 3x przedłużałem umowę i nic z tego nie mam - powiem więcej - jak przedłużam umowę, to jestem traktowany gorzej od nowego klienta - żeby przedłużyć umowę musze wysyłać pisma o cenę promocyjną na telefon i to jest traktowane jako promocja (nowi klienci dostają inne promocje poza tym) - bez tego dają mi cenę telefonu jak dla taryfy stopień niżej.

 

A ciekawy jest profit - czyli punkty za rachunki - kiedyś były jakies promocyjne punkty co pół roku itp - teoretycznie po tylu latach powinienem mieć jakies bonusy w stylu ileś tam tys punktów po 5 latach itp. - a tu kicha.

 

Nie musze dodawać, że mam 4 telefony na firmę i to też nic nie daje... Ale telefonu na kartę nie chce, bo dużo gadam i by mi się średnio opłaciło, no i nowe telefony są drogie wtedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w Plusie telefon od prawie 7 lat i tez nic nie mam z tego, oprocz smiesznego programu 5+, ktory jest wart mniej niz wedliny Constar ;). A swego czasu zrazilem sie do Idei, bo chcialem do niej przejsc z Plusa, dzwonilem wielokrotnie do nich, wypytywalem sie o wszystkie szczegoly, sprawdzalem w internecie, a jak przyszlo co do czego to sie okazalo, ze albo musze wziac drozszy abonament, albo wiecej zaplacic za aktywacje, w kazdym razie pare stow wiecej by to kosztowalo niz przy wszystkich poprzednich rozmowach mnie informowano. W Plusie sie na takie cos osobiscie nie nadzialem, ale ze jakis bonusow brak - szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak co prawda to prawda - mam już telefon w Idei przez 6 lat - 3x przedłużałem umowę i nic z tego nie mam - powiem więcej - jak przedłużam umowę, to jestem traktowany gorzej od nowego klienta - żeby przedłużyć umowę musze wysyłać pisma o cenę promocyjną na telefon i to jest traktowane jako promocja (nowi klienci dostają inne promocje poza tym) - bez tego dają mi cenę telefonu jak dla taryfy stopień niżej.

1391788[/snapback]

wiesz to zalezy od tego jakie rachunki placisz. ludzie ktorzy kupili tel na dziadka kombatanta ze znizka 50% i placa miesiecznie 20-30 pln rachunkow wiadomo ze gow...no dostana przy przedluzaniu umowy - nie dales zarobic firmie to i firma Ci nic nie da (mowie ogolnie nie chodzi mi o Ciebie) a jesli fakturki masz spore to i telefonik dobry za zeta dostaniesz (znajomy przy przedluzaniu umowy okolo rok temu dostal SE P900 za zeta)

to co moge wszystkim poradzic to targowac sie przy przedluzaniu umowy. dla kazdego maja przygotowane jakies minimum do zaoferowania jak i maximum (wiadomo ze zaproponuja min ale jak sie bedziesz domagal wiecej to dostaniesz max :wink: )

 

PS. pisalem o doswiadczeniach zwiazanych z idea, w plusie tel nie mialem a w erze nie przedluzylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plus gsm to uwaga na ich nowy myk - wszedzie reklamuja ze po 18 i w weekendy na stacjonarne jest za free ;) a sie okazuje pozniej ze masz zaplacic z 500 zl, bo za free jest tylko 5h :P

1391832[/snapback]

Zależy jaką taryfę wybierzesz :wink: I to wygląda tak - jeśli wziąłeś najtańszą taryfę to masz 1 godzinę za darmo ... ale na okres 6 miesięcy. Po 6 miesiącach jeśli chcesz dalej z niej korzystać - dźwigną Ci abonament o 25 złoty :lol: Nie wiem tylko co by było po kolejnych 6 miesiącach :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze telefon to jest to czym operatorzy kusza potencjalnych klientow. A jesli chcecie fajny telefon to zagadajcie z kims kogo macie w Anglii niech wam go kupi. Moj braciak ostatnio kupil sobie tam nowke sztuke MOTO A835 za ok. 200zl!!!!. Teraz wyslalem go na rozpoznanie cen Nokii N-Gage bo czas Sl-ke na emeryture odeslac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze telefon to jest to czym operatorzy kusza potencjalnych klientow. A jesli chcecie fajny telefon to zagadajcie z kims kogo macie w Anglii niech wam go kupi. Moj braciak ostatnio kupil sobie tam nowke sztuke MOTO A835 za ok. 200zl!!!!. Teraz wyslalem go na rozpoznanie cen Nokii N-Gage bo czas Sl-ke na emeryture odeslac.

1391987[/snapback]

tu masz swieta racje. ludzie ktorzy jeszcze tego nie wiedza albo nie zdaja sobie z tego sprawy od razu sie na to lapia. kupi taki bajerancki aparacik za zeta ale abonament ma za 150 przez 2 lata a coraz czesciej tak jest ze nie mozna obnizyc stawki abonamentu przez caly czas trwania umowy (bo potraktuja to jak zerwanie warunkow promocji), wiec 150x24 daje nam 3600 pln a za to to chyba sami wiecie co mozna kupic... szkoda mi takich ludzi ale coz... i najlepiej wlasnie kupic sobie aparacik za granica, nawet w niemczech sa sporo tansze niz u nas a jak ktos jest na bakier z angielskim to moze wgrac sofcik z pl za klilkadziesiat pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze telefon to jest to czym operatorzy kusza potencjalnych klientow. A jesli chcecie fajny telefon to zagadajcie z kims kogo macie w Anglii niech wam go kupi. Moj braciak ostatnio kupil sobie tam nowke sztuke MOTO A835 za ok. 200zl!!!!. Teraz wyslalem go na rozpoznanie cen Nokii N-Gage bo czas Sl-ke na emeryture odeslac.

1391987[/snapback]

To weź jakiś załatw :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto dzisiaj bierze Plus25

Jezeli cokolwiek z plusa to Nowy Plus.

I zadnej kaucji nie biora.

Przejdz sie do innego salonu.

To jest tak jak w salonach samochodowych w kazdym inne ceny tego samego samochodu i na innych warunkach mozesz je nabyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto dzisiaj bierze Plus25

Jezeli cokolwiek z plusa to Nowy Plus.

I zadnej kaucji nie biora.

Przejdz sie do innego salonu.

To jest tak jak w salonach samochodowych w kazdym inne ceny tego samego samochodu i na innych warunkach mozesz je nabyc.

1392344[/snapback]

z tego co wiem to ceny aparatow sa odgornie ustalane i sprzedawca nie ma na to wplywu (to samo dotyczy planow taryfowych) wiec sprzedawca moze jednynie dorzucic jakies gadzety (etui, zestaw sluchawkowy, itp) i ma jakis wplyw na kaucje. w salonach samochodowych faktycznie jest roznie ale to sprzedawca rezygnuje z czesci marzy na aucie... w sieciach komorkowych dealer ma placone od podpisanej umowy nie ma natomiast udzialu % w cenie aparatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...