Skocz do zawartości
guru

Wolno Dzialajacy Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

mam komputer celeron 2,0 i 256 ramu karte zintegrowana ,wszystko w windowsie dziala jakbym mial jakiegos celerona 366,wszystko wolno i skacze nie wiem o co chodzi bo zdaje mi sie ze przy tym procesorze nie powinno tak sie dziac dodam ze mam win xp

poza tym sprawdzalem w biosie temperature cpu i mam 36* nie wiem czy to duzo czy malo ale na 2 komputerze temperatura wacha sie w granicach 58-62* ,o co chodzi...? jak moge sprawdzic co jest nie tak? niemozliwe ze na 2 podobnych komputerach jest az taka roznica,prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies bardziej profesjonalne porady?

sterowniki i windows wszystko na swiezo zainstalowane,linux odpada....

wie ktos jak sprawdzic w czym tkwi problem?

1391363[/snapback]

Jak skacze to mieli dyskiem?

Może jednak pamieci mu mało, na Karte vga ile mu przeznaczyłeś

włącz klasyczny wygląd. uruchom menadżera zadań i zobacz co ci proca zjada

Ewentualnie zobacz w logach co sie dzieje, może masz dysk trafiony i bad blocki się tworzą. Może byc to dużo rzeczy. :huh: :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz wlaczone buforowanie dysku i DMA na kontrolerze od dysku:

1) menadzer urzadzen/stacje dyskow/wlasciwosci twojego dysku i tam w zasobach zoabcz buforowanie

2) menadzer urzadzen/kontrolery ide ata, atapi/podstawowy i pomocniczy kanal ide/ustawienie i tam zobacz czy masz wszedzize DMA jesli dostepne

 

Jak nie pomoze to

1) zainstaluj stery od agp

2) stery od chisetu

3) i stery od grafiki

 

Jak nie to, to moze zlapales wirusa.

Ewentualnie system juz trzeba przeinstalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dołóż poprostu ramu, u mnie na athlonie 3200+ i 256ramu też chodziło ch***wo. A co do temperatur to może poprostu radiator nie styka się pożądnie z procesorem, za dużo pasty na procesorze, bios przekłamujący odczyt temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam kilka uwag :-P:

- te pierwsze porady co dostałeś, były całkiem profesjonalne, a przynajmniej na poziomie "profesionalnie" zadanego pytania,

- pisz tekst w zdaniach - ludzie będą lepiej rozumieć,

- 256MB samej windzie musi starczyć,

- grafika zintegrowana w wyższych rozdziałkach może nie wyrabiać,

- reinstalacja windy zawsze pomaga przynajmniej trochę :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojej laski jest kompik na celafonie 1300 (lub cos takiego nie pamietam) zintegrowana grafika (via costam) bylo 128 ale znalazlem w pokoju drugie i teraz jest 256Mb ram i wlasnie cos tak jakos dziwnie wolno 98 chodzilo. sprawdzam procesy nic nie pokazuje, patrze do menadzera urzadzen - 0 konfliktow, ale standardowo sprawdzilem jak tam IRQ przydzielone no i wynik taki ze grafa, muza i sieciowka na jednym przerwaniu siedza i nie daja sie za wuja ruszyc. postanowilem zainstalowac winde xp przed instalacja ustawilem porzadnie biosa, resetnolem konfiga i teraz kiedy sie wszystko poukladalo jak nalezy kompik podnosi sie w jakies 40sek i nie ma problemu z urzywaniem niczego. dodam jeszcze ze pulpit 1024/768 32bit

Edytowane przez Tsoushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze po kolei co juz sprawdzilem i co zrobilem w kierunku przyspieszenia :

-format dysku i instalacja win xp

-zainstalowalem sterowniki plyta,grafika,muzyka

-wlaczylem wyglad klasyczny

-sprawdzilem co mi zjada procesor - wlasciwie to wszystko w normie nic powyzej 10% czasem tylko explorer skacze do jakis 30% ale na chwile tylko

-nie wiem jak sie logi sprawdza (sabat) wiec nie wiem czy to bad bloki

-buforowanie mam wlaczone

-dma wlaczone

-virusa nie mam

-mam 256 ramu z czego 32 zuzywa grafika

-nie wiem o co chodzi z tymi irq wiec tego tez nie sprawdzilem

To chyba tyle ,jezeli macie jakies pomysly co to moze byc z checia przyjme kazda rade i sprawdze to co podejrzewacie.Dzieki za zainteresowanie moim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to dlatego że masz procesor firmy intel, ja mam 256 ramu i wszystko smiga aż miło.

1392306[/snapback]

 

Jak nudzi ci sie to idz na spacer , odetchnij troche , przewietrz troche pokoj , wykap sie i daj sobie dzisiaj wolne od komputera :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

panu usz podziekujemy i prosimy ponownie nie zagladac na forum intela

Hmm forum intela jest dla wszystkich, nawet dla tych, ktorzy wiedza co to warte :D

Wiadomka, ze jakis tam wplyw na to ma ten celek :D hahaha

W testach durony wygrywaja z kazdym celkiem, a wiadomo jak dzialaja durnie, a co dopiero celerki :D wiec to, ze Ci muli komp to nie wina innych podzespolow lecz tego celeronka w pewnym stopniu ;)

A poza tym to radze popracowac nad ortografią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

males66

 

| Semptrron 2200+ || Asrock K7Vt4a+ || 512RAM Goodram + Spectec || Radeon 9200 128/128 Sepphire Atlantis || Seagate U5 40GB || q-tec 400W || lcd 170C Philips || Glosniki tracer 2.1 z geanta za 29,99 ;] ||

 

Coz za zajebisty podpis :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irq sprawdzasz tak

wlasniwosci - moj komputer/sprzet/menadzer urzadzen/widok/zasoby wg typow/rozwijasz "zadanie przerwania (irq)". tam patrzysz sie co ci siedzi na ktorym przerwaniu jesli wraz z grafa siedza hosty usb to nic nie szkodzi ale jesli usz razem na jednym grafika i muzza/sieciowka to trzeba sie zastanowic. na roznych plytach roznie tego problemu mozna sie pozbyc.

 

PANOM OD AMD mowimy stanowczo wyp....alac jak nie macie nic ciekawego do powiedzenia...(oczywiscie sa ludzie z AMD ktorzy wiedza co mowia (tj Pietia(lania)) i nie staraja sie za wszelka cene przekrzyczec jacy to sa zajebisci)

...mamy was szczerze dosyc

 

Prosze o zasmiecanie swojego forum nic nie wartymi postami.

 

Bart 17 nie ortografia jest tu wazna tylo tresc. celki i to slabiuchne smigaja z winda xp (wystarczy 256ramu) wiec przestan wyglaszac niczym nie poparte wymysly. chlopak ma najprawdopodobniej konflikt sprzetowy i tyle.

 

ps tanie wino podane w kieliszku tez smakuje lepiej

Edytowane przez Tsoushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ale jak taki jegomosc ma czelnosc mi wypisywac zebym ja sie na forum nie pokazywal to nie powinien otrzymac ostrzezenia / bana?

Skoro ktos mnie poprawia no to niech najpierw siebie nauczy...

BTW: Intele sa lipne sprawa jest zamknieta CIACH!!!!!!!!

Aha jeszcze jedno wg mnie to Wy macie bezsensowne posty np. " wolno dzialajacy komputer " hahahah :D i to przez uzyszkodnikow co sa chwile na forum takowe posty sa zakladane :D wiec wiesz... Moze i my nie mamy takich blachych problemow :D

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot

ty zato jestes od poczatku powstania forum

i nie jest to zakazywanie pisania tylko prosba bys ty i tobie poidobni wiecej bzdur nie wypisywali jak nic ciekawego do powiedzenia nie macie, a jak sie tematy nie podobaja to po jakiego wuja je czytasz.

PS jaki masz wynik w superPI???superwydajnosciowcu

 

end ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm forum intela jest dla wszystkich, nawet dla tych, ktorzy wiedza co to warte :D

Wiadomka, ze jakis tam wplyw na to ma ten celek :D hahaha

W testach durony wygrywaja z kazdym celkiem, a wiadomo jak dzialaja durnie, a co dopiero celerki :D wiec to, ze Ci muli komp to nie wina innych podzespolow lecz tego celeronka w pewnym stopniu ;)

1392755[/snapback]

Wiesz, ja mam dwa celerony, jeden juz zabytkowy bo stary 1GHz o drugi 1.7GHz. Na obu nie ma zadnych problemow z wydajnoscia i wygodna praca w Windowsie XP czy jakimkolwiek innym systemie operacyjnym. Uczep sie czego innego, bo to akurat nie jest w tym przypadku problemem. Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Nie jestem od poczatq powstania forum i nie madrzyc sie tutaj bo robicie OT pewnie zaraz jakis Moderator cos z tym zrobi... No cóż intelowcy moga sie podniecac tylko tym, ze ze sprzetem nie maja problemow...:D Liczy sie WYDAJNOSC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No widzicie... Powiedzialem kilka slow prawdy i juz zostalem okrzyknietym "jutrzenka ludzkosci", bardzo mi milo, dziekuje za komplement :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% konflikt z grafa. przeinstaluj stery agp, i wywal grafe z menedzera urzadzen i resetnij kompa. sprawdz czy w biosie przydzieliles irq grafie. cale szczescie ze mojej dziewczynie dalem durka 1000 na reanimowanym abicie kt133a i mx200 i chodzi jak trzeba pod winda, a ma tylko 256 sdramu!!!! mialem dwa intele 486dx2 i p75 - jeden straszna kupa bo byl 5v (a amd 3,3), a kolejny byl zasilany tylko z 3,3v wiec upgrade proca nie wchodzil w gre, bo mmx juz mialy dwa napiecia zasilania. ja bym olal ta platforme i skonstrulowal cos na amd a za roznice ceny kupilbym jaks karte vga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja propozycja: zerknij do opcji bios i poszukaj bus master (ustaw na enable).

Z własnego doświadczenia, na kompie z płytą ecs k7som i durniem 900 (w opisie ecs-a to 1400+ :lol: ) podpiołem jako drugi dysk 80GB western digital i system chodził jak by nie chciał :blink: coś mnie natkneła żeby wejść do biosu i poszperwć takim sposobem natrafiłem na tą opcje po jej włączeniu wszystko śmiga bez porównania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to dlatego że masz procesor firmy intel, ja mam 256 ramu i wszystko smiga aż miło.

1392306[/snapback]

i powiedzial co wiedzial... :D

 

 

panu usz podziekujemy i prosimy ponownie nie zagladac na forum intela

1392352[/snapback]

...moze nie tak ostro, bo posmiac sie z czego nie bedzie ;)

 

kiedys jakies 7 lat temu wszedlem na strone www kumpla i mial napisane. Cytuje 'Ta strona jest ciach!owa bo zostala stworzona na komputerze z procesorem intel'  :mur: tak mnie sie przypomnialo. Cosw tym musi byc

1392580[/snapback]

...powiadaja, ze zlej baletnicy to i rabek u spodnicy... a tak swoja droga, to ten erbmin musi miec cos nie tak z glowa, Ty zreszta chyba rowniez skoro takie glupoty powtarzasz

..

 

 

Hmm forum intela jest dla wszystkich, nawet dla tych, ktorzy wiedza co to warte :D

Wiadomka, ze jakis tam wplyw na to ma ten celek :D hahaha

W testach durony wygrywaja z kazdym celkiem, a wiadomo jak dzialaja durnie, a co dopiero celerki :D wiec to, ze Ci muli komp to nie wina innych podzespolow lecz tego celeronka w pewnym stopniu ;)

A poza tym to radze popracowac nad ortografią :D

1392755[/snapback]

moze i dla wszystkich, ale jezeli ktos ma pierdzielic banialuki (podobne zreszta do Twoich) - tylko po to, zeby sie dowartosciowac(??) - to moze lepiej niech sobie daruje jakiekolwiek wypociny

 

 

 

a teraz w temacie:

jezeli to jest rzeczywiscie konflikt przerwan, to sprobuj powylanczac porty COM i LPT - jezeli ich nie uzywasz

zwolnisz tym sposobem 3 przerwania, ktore system bedzie mogl zagospodarowac

sprawdz jeszcze w BIOS-ie, czy PnP OS Instaled masz ustawione na YES!!

 

no i jak juz ktos wczesniej o tym wspominal - koniecznie zainstaluj sterowniki producenta do chipsetu!!

 

 

na 99% konflikt z grafa. przeinstaluj stery agp, i wywal grafe z menedzera urzadzen i resetnij kompa. sprawdz czy w biosie przydzieliles irq grafie. cale szczescie ze mojej dziewczynie dalem durka 1000 na reanimowanym abicie kt133a i mx200 i chodzi jak trzeba pod winda, a ma tylko 256 sdramu!!!! mialem dwa intele  486dx2 i p75 - jeden straszna kupa bo byl 5v (a amd 3,3), a kolejny byl zasilany tylko z 3,3v wiec upgrade proca nie wchodzil w gre, bo mmx juz mialy dwa napiecia zasilania. ja bym olal ta platforme i skonstrulowal cos na amd a za roznice ceny kupilbym jaks karte vga

1395105[/snapback]

...jaaasne olac to... i konstruowac na AMD a najlepiej na AMD K6-2 i jak dobrze pojdzie to za roznice nie tylko VGA sobie kupi ale moze i na SVGA styknie - a to juz jest WYPAS... ;) :D

 

 

no takiego porownania to ja jeszcze nie widzialem DURON 1GHZ vs 486DX2 :D

no nie powiem... stawka jest bardzo wyrownana ;)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% konflikt z grafa. przeinstaluj stery agp, i wywal grafe z menedzera urzadzen i resetnij kompa. sprawdz czy w biosie przydzieliles irq grafie. cale szczescie ze mojej dziewczynie dalem durka 1000 na reanimowanym abicie kt133a i mx200 i chodzi jak trzeba pod winda, a ma tylko 256 sdramu!!!! mialem dwa intele  486dx2 i p75 - jeden straszna kupa bo byl 5v (a amd 3,3), a kolejny byl zasilany tylko z 3,3v wiec upgrade proca nie wchodzil w gre, bo mmx juz mialy dwa napiecia zasilania. ja bym olal ta platforme i skonstrulowal cos na amd a za roznice ceny kupilbym jaks karte vga

1395105[/snapback]

Hahahaha... Wiesz lepsze wydajnosciowo byly 286 , do nich porownaj D 1000 a nie do jakiegos szrota 486 a tym bardziej P75 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...