Skocz do zawartości
Kosher

SIS 648 a Hyper-Threading.

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ocworkbench.com/ocwbcgi/newspro...rchive/arc.html

 

Bodaj trzecie info w kolejnosci.

 

Jeszcze to (skopiowane z nvidia.pl).

 

HyperThreading

Piątek, 25 października 2002 12:12:04 | Polarny

--------------------------------------------------------------------------------

 

Zapowiada się bardzo ciekawie. W moim dzisiejszym newsie wspomniałem o tym, że system wykrywa procesor Intel Pentium4 3.06GHz, jako dwa procki.

Poszperałem nieco jeszcze w sieci pod kątem tego tematu i dopadłem dwa screeny.

- hyperthread1.jpg

- hyperthread2.jpg

Bardzo ciekawe, nie?

Okazuje się, że to płyta główna rozpoznaje procesor, jako dwa.

 

Serwis OCWorkBench powiadomił, że chipset SiS 648 supportuje nowy procesor Intel'a.

Natomiast z moich źródeł wynika, że również i chipset VIA P4X400 potrafi poradzić sobie z Intel Pentium4 3.06GHz i HyperThreading. oraz VIA P4X400!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej jestem przekonany do odslugi Hyper Threading przez SIS-a648. W najnowszym biosie 1005 BETA1 znalazlem opcje aktywujaca ta funkcje. Niestety normalnie jest ona niedostepna, ja wylowilem ja Award bios Editorem (chyba ze dopiero wsadzenie odpowiedniego proca ja aktywyje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli się nie mylę to Hyper Threading jest obsługiwane systemowo przez Win XP, nie jest potrzebny chipset do tego (aczkolwiek nie wiem jak z wydajnością)

pozdrowionka

Nie chce sie sprzeczac ale na 99% plyta musi udostepniac ta technologie (choc wlasciwie to wcale nie musibyc chipset). Wiele juz razy okazywalo sie ze odpowiednie mody udostepnialy nowsza technologie na starszym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wylaczylem szybkie testowanie sprzetu po wlaczeniu kompa (to gdzie nie pokazuje min. zainstalowanego procka i wielkosci pamieci) i okazuje sie ze plyta wykrywa CPU1: Intel Pentium itd. na chlopski rozum powinno byc CPU: Intel... Wniosek z tego jeden, ja juz jestem prawie pewny ze SIS648 obsluguje Hyper-Threading :lol: . Oczywiscie jaki z tego zysk to juz inny temat. :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do obslugi potrzeba jakis specjalny procek (3.06) bo doszly nie sluchy ze wystarczy podkrecic swojego powyzej 3.06 i juz sie sam HT wlacza ??

Oj umyj uszy. Przeslyszalo ci sie :wink: HT musi byc uakatywnione w CPU (czego moze dokonac Intel w koncowym procesie produkcji). bo jak wiesz HT masz u siebie w kompie tylko ze nie dzial :evil: Nie wystarczy miec powyzej 3,06GHz. Ja mam 3,15GHz i HT nie slychu...ba nawet na 3,3GHz HT nie znalazlem :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer na P4 2,4  jakis typ wlaczyl byl dzis o tym post :-)

Intel jakis czas temu (w wakacje) rozpuscil po testerach procki P4 2,4GHz z uaktywnionym HT. Wtedy 3,06GHz jeszcze nie bylo. Taki jeden gdzies sie zapaletal i dlatego teraz ludzie maja nadzieje ze komus uda sie odblokowac... HT jest nie tylko blokowany przez samo CPU ale i BIOS tez je dodatkowo wylacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do obslugi potrzeba jakis specjalny procek (3.06) bo doszly nie sluchy ze wystarczy podkrecic swojego powyzej 3.06 i juz sie sam HT wlacza ??

Oj umyj uszy. Przeslyszalo ci sie :wink: HT musi byc uakatywnione w CPU (czego moze dokonac Intel w koncowym procesie produkcji). bo jak wiesz HT masz u siebie w kompie tylko ze nie dzial :evil: Nie wystarczy miec powyzej 3,06GHz. Ja mam 3,15GHz i HT nie slychu...ba nawet na 3,3GHz HT nie znalazlem :D :wink:

teraz to Ty umyj sobie uszy :)

 

jak widzisz da sie odblokowac HT. Tzn. powinno sie dac...

 

P.s. moze nie mas plyty obslugujacej HT :D :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do obslugi potrzeba jakis specjalny procek (3.06) bo doszly nie sluchy ze wystarczy podkrecic swojego powyzej 3.06 i juz sie sam HT wlacza ??

Oj umyj uszy. Przeslyszalo ci sie :wink: HT musi byc uakatywnione w CPU (czego moze dokonac Intel w koncowym procesie produkcji). bo jak wiesz HT masz u siebie w kompie tylko ze nie dzial :evil: Nie wystarczy miec powyzej 3,06GHz. Ja mam 3,15GHz i HT nie slychu...ba nawet na 3,3GHz HT nie znalazlem :D :wink:

teraz to Ty umyj sobie uszy :)

 

jak widzisz da sie odblokowac HT. Tzn. powinno sie dac...

 

P.s. moze nie mas plyty obslugujacej HT :D :evil:

To skoro powinno to sobie odblokuj i powiedz innym jak to zrobiles bo jakos jeszcze nikomu sie to nie udalo. Mozesz tez odblokowac mnoznik, tez powninno sie dac. A noz-widelec tobie to sie uda?

P.S. Mam plyte obslugujaca HT i jak wol pisze w BIOSie CPU1: Pentium 4 at 3148MHz...a gdzie CPU2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...