Skocz do zawartości
Miazga82

Polerowanie Chipow I Coolerów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem na forum i szukałem, no i nic na ten temat nbie znalazłem.

Chciałem sie zapytać, jak sie poleruje powierzchnie proca i spód coolera w celu uzyskania lepszego chłodzenia. No moze wazniejsze czym sie to robi?

Prosze o jakies wskazówki, bo nie mam zielonego pojecia jak to sie robi!

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo szukales widocznie.

Papier scierny (wodny) 1000>1500>2000>2500.

Nastepnie filc i polerowanie (najlepiej zaopatrzyc sie w takie urzadzenie, ktore montuje sie w wiertarce, przyklejasz na to filc i polerka na lustro jak sie patrzy). Do polerowania nie uzywaj pasty polerskiej. Bardzo dobrze natomiast nadaje sie do tego Arctic Ceramique (sam sprawdzalem).

Dotyczy to radiatora. Procka zostaw w spokoju, tymbardziej jesli jest to Athlon XP :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz wypelnia ona mikro pory (a pasta polerska raczej wlasciwosci termiczne ma kiepskie). A co za tym idzie gorzej odprowadza cieplo. Wiec jesli uzywac jakiejs pasty do polerki, to polecam Ceramique (efekt koncowy identyczny - lustro, a jest to jedna z najlepszych past termoprzewodzacych), choc pewnie i AS5 sie do tego nadaje bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można polerować procki ale tylko te wyposażone w kask ochronny czyli wszelkiej maści celki, pentaki i A64 wyposazone w odpromiennik tylko pytanie po co ? starczy idealnie polerowany cooler bo przeciez pasta musi sie też gdzieś podziać.

 

Z polerką mechaniczną trzeba uważać bo mozna sobie zrobić gorzej niż jest bo niektóre punktu zostaną bardziej zapolerowane w efekcie czego powstaną nieporządane dołki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że zmycie pasty polerskiej z coolera spirytem albo benzyną ekstrakcyjną lub innym rozpuszczalnikiem nie pozostawi nic w mikro-porach...

poza tym pasta polerska kosztuje 3-4zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! polerowałem juz nie jeden chipset od karty graficznej, radiatory i procka. Mój przepis jest następujący: kupujesz u szklarza kawałek lustra (nie bierz starego bo obesnnie produkowane sa z idealnie płaskiego szkła kryształowego - tzw. flotu), do tego conajmniej 2 papiery ścierne, grubszy do wyrównania np 600 i gładszy(e) do polerowania na lustro np 1000-2000. Polerujesz zawsze na mokro z tym że z małą ilością wilgoci tak by niezalać szlifowanej żeczy ( niedotyczy radiatorów:-) ). w miedzy czasie wyrównywania grubszym papierem dla sprawdzenia rysuj sobie wodoppornym flamastrem po polerowanej powierzchni kratkę. potem w trakcie polerowania bedzie dzięki temu można sprawdzić czy jakaś powierzchnie niejest polerowana i jest wklęsła. potem tylko polerować juz na gładko na mokro drobnym papierem, a sam koniec poloerować chwilkę na sucho. Lustro jak murowane!!! :-)

Jeśli chodzi o polerowanie procesora, to polerowałem kiedyś celeronka 1.7. Temperatura spadła mi o jakies 2-3 stopnie i w idlu i w stresie, przy zwykłej srebrnej paście noname. żeby zapolerować procesor przygotowujesz sobie mały kawałek styropiany mniej więcej wielkości procesora. mocujesz procesor na styropianie lekko go dociskająs do niego. brzegi proca i styropianu izolujesz, sklejając je ze soba taśmąlejącą tak by nie ubabrać pinów od procka pyłem metalowym z polerowania.

Nie ponosze odpowiedzialności za źle przeprowadzone zabiegi :mur: . U mnie przy zachowaniu ostrożności wszystkie się powiodły i dały odczuwalny efekt!

Pozdrawiam!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego conajmniej 2 papiery ścierne, grubszy do wyrównania np 600

600 jest za gruba - chyba, że chcemy szybko wyrównać duże nierówności ale i to lepiej robić 800 lub 1000. Zostawiają mniejsze rysy i tym samym łatwiej potem polerować

 

Ja podam prosty przepis na radiatory. Wystarczy dość gruby papier 1200-1500. Zaczynamy szlifowanie (na mokro) i robimy to cały czas w jednym miejscu na papierze . W ten sposób wyrównujemy radiatorki. Potem płukamy papier i dalej w tym samym miejscu szlifujemy (płukając jak się materiał nagromadzi). W końcowym etapie zmniejszamy siłę docisku.

Po czym poznać że jest już OK - radiator delikatnie "przykleja się" do warstwy wody i jednocześnie ślizga się po papierze.

W efekcie otrzymujemu porządne lusterko, aczkolwiek drobne rysy pod światło widać - co jest jednak IMHO dobre jak zamierzamy radiatorki kleić na pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...