Skocz do zawartości
DesoloAnimus

Pci-e Czy Agp?| Płyta Główna

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio GeForce'a 6600 Leadtek 128MB DDR, PCI-E, HDTV, DVI.Po zainatalowaniu karty miałem sporek kłopoty z kompem ( i mam je nadal) a problem poruszyłem nawet na Tweak'u. WIme jednak (od sprzedawcy), że to wina mojej płyty głównej.Dowiedziałem się więc, że lepiej było by nabyć coś nowszego.I tu pojawia się pytanie.Cy opłaca mi się bardziej kupić nową płytę główną z złączem PCI-E, czy AGP? Możliwa jest bowiem zamiana mojej karty która jest prawie nie tknięta na podobną tyle, że PCI-E. Co się zatem bardziej opłaca?Jaka jest różnica między PCI-E, a AGP?

 

Ps. Chciałbym of koz aby pozostaełe graty z mojego kompa działały na ewentualnej płycie z PCI-E, czyli:

- procesor: 1.7 Celeron

- pamięci: 512MB DDR Kingston 400MHz i 256MB DDR Elixir 400MHz

- no i reszta czyli dwa dyski, nagrywarka DVD i zwykły czytnik CD

 

PPs. Proszę bardzo łopatologicznie wytłumaczyć, bo jestem nie do końca obyty w sprzęcie koputerowym.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości IMO a jak jest to sie nie opłaca .... lepiej pchnij graty, wymień na PCI-E i na A64 zawsze lepszy do gier niż Intel ...a jak co to PCI-E nie zatrzyma ci rozwoju kompa ... bedziesz mógł w przyszłości dużo lepsza grafe kupić bez zmiany reszty gratów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości IMO a jak jest to sie nie opłaca ....

1392595[/snapback]

tego nie skumałem

 

lepiej pchnij graty, wymień na PCI-E i na A64 zawsze lepszy do gier niż Intel

1392595[/snapback]

rozumiem, że lepiej brać płytę i kartę z PCI-E.Procesora nie wymienię bo nie mam kasy. Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie skumałem

już tłumacze:

 

Według mnie nie ma takiej możliwości zeby kupić mobo pod tego celerona i zeby było też PCI-e

 

A jeżli jest to sie nie opłaca bo pewnie bedzie takie [ciach!]iane jak płyta z PCI-E i AGP (jest taki mutant)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko twój celeronek jest na 478 jak się nie mylę a to płyta pod nowe gniazdo 775 B)

1393064[/snapback]

:mur: No tak... czemu ja tego nie zauważyłem.To nici z przyszłościowej płyty głównej i karty.Szkoda.... ale dzięki za informację.W takim wywiązuje się inne pytanie.Jaką płytę wybrać pod Winfasta Ge.... (co ja tu będę gadał) pod kartę?

Ps. Zastanawiałem się nad TYM, TYM i TYM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy ... czy chcesz mieć duże możliwości podkrecania procka i od tego jakie masz pamieci bo niektóre gryza sie z płytami różnych firm ...

 

Asus no hmm... kiedys były dobre teraz to nie oplaca sie

Gigabyte ... jeżeli nie zależy ci na jakimś demonicznym kręceniu komputera to według mnie to są dość dobre płyty....

 

Jeżeli sie myle niech mnie ktoś poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podkręcać ale nie mam ku temu żadnych zdolności ani informacji co i jak.Siedziałem i godzinami się wlepiałem w jakieś instrukcje, porady i g... rozumiałem (nawet z instrukcji o tematach: "Overclocking dla żółtodziobów" itp) więc dałem sobie spokój.Czyli jeżeli nie zależy (tzn. zależy ale nie umiem) mi na podkręcaniu to gigabyte.Miło by było gdyby ktoś jeszcze się wypowiedział... dla potwierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...