Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Jak Zrobić Platformówke?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mogę zrobić gre platformową? Zamierzam zrobić taką krótką gierke że jest sie obrońcą praw zwierząt(nie pytajcie skąd ten pomysł xD) i zabija sie kłusowników.

Potrzebuje jakiegoś silniczka graficznego typu Codename Gordon czy coś w tym stylu może być marny ale żeby oczy nie bolały od grania i chce zrobić tak z 3-5 map, chce zrobić krótkie przerywniki typu komiks jak w Max payne. Powiedzcie czego potrzebuje do zrobienia owej gierki bardzo byłbym wdzieczny. Peace :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra tylko problem w tym że nie umiem ani we flashu ani w C++ robić cokolwiek, a lepiej by było mi zrobić na gotowym silniczku tylko coś poprawić przestawić itp. itd. i już, a nie bardzo mi sie chce uczyć flasha(nie mogłem nigdy znaleść poprawnego programu, a C++ nie znalazłem polskiego kursu z internetu, ale mógłby mi ktoś pomóc?? najlepiej było by gdyby ktoś mi podał linka i powiedział co do czego służy i z czym to sie je. Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zarówno użycie flasha jak i c++ wymaga nieco programowania (flasha chyba nieco mniej), więc, jeśli robota jest pilna, to nie jest dobre rozwiązanie. Kiedyś były pewnego rodzaju kreatory, pozwalające robić proste gry 2d, jednak nie pamiętam nazw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe @Drunken czy ty moze myslisz ze np jak sie kupuje silnik od jakiejs gry by zrobic swoja to wystarczy tylko poprzestawiac pare rzeczy i nie cza umiec programowac (do tego sa edytory- choc nawet w niektoorych cos wiedziec trzeba)?? wielkie bwahaha dla cie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepny marzyciel :D

platformówke to w tych programach wyżej wymienionych ale i to nie zrobisz tego od razu w pół godziny

ostatnio czesto sie pojawiają pytania jak gre zrobić :lol:

czekaj był jeszcze jeden program (do kupienia za jakies 99 zł) ale to był ''silnik'' 3D oparty na DXie w CDA kiedys cos o tym pisali

nie wszystko jest proste jak edytor do Warcrafta 3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce zrobić tego w pół godziny tylko w góra 3 miesiące :P i potrzebuje jakiegoś programu czy czegoś, nie mógłby mi ktoś podać linka do jakiegoś programu w którym wykonam ową minigierkę?

Rumun666 nie wiesz skąd można ściągnąć Click&Play? Szukałem i nie znalazłem, to samo z Game factory nie ma go na stronce Komputer świat, w każdym razie ja nie znalazłem :?

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...