Skocz do zawartości
grzmot

Ketchup Kontra Musztarda

Rekomendowane odpowiedzi

Jak musztarda, to tylko czeska (nie pamiętam nazwy) Kremska.

Do odstania w Cerfie i Kufie za śmieszne pieniązdze w dużych słoikach.

 

Lepszej nie ma.

 

Czyli Pikant Ostrava. s.r.o. ( no nie sro sie po niej ;) ale fakt tania w diabły... 350G za 2.95 w oszołomie...( a są i większe słoiki)

 

Ja kupiłem Delikatesową ..faktycznie 17% cukru czuć po prostu jest słodka...ale i dobra... w sumie mogła by być trochę bardziej gęsta,,,

 

Z ketchupu włocławek...

 

Majonez niestety winiary ( czytać Nestle :( ) polak głupi sprzedał jedna z najbardziej znanych marek w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ketchupu włocławek...

 

Włocławek - keczup pikatny jest smaczny. Przerzuciłem się Heinz'ów i Hellmans'ów. Pamiętam, że w latach chyba 1992-1994 był sprzedawany w małych słoiczkach (takich jak obecnie) ale w składzie zawierał też odrobinę posiekanej cebulki. Był to jeden z pierwszych keczupów wraz z Rybakiem na polskim rynku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Dobry wybór ^^. Też tak mam, tyle, że czasami wybieram łagodny (w zależności od potrawy ;)).

@YogiCK - Tortex był skosztowany przeze mnie tylko raz, u siostry. Wybitnie mi nie smakował, nawet z parówami, do których ciężko o autentycznie odrzucający ketchup :|.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudliszki to marka firmy Heinz. Heinz klasyczny imo jest lepszy nie ma modyfikowanej skrobii kukurydzianej jako zagęstnika i nie śmierdzi octem jak pudliszki bo ma go mniej :) Zresztą to chyba normalne że firma swoją czołowa markę robi najlepszą.

 

Dla Ekomaniaków Heinz Organic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heinz Organic? WTF, pierwsze słyszę. Próbował ktoś? Jak się ma do ostrego i meksykańskiego Heinza?

 

Poza tym dzisiaj zrujnowałem sobie porannego hot doga, bo chcąc polać go musztardą przechyliłem pojemnik i całą bułkę zalała mi taka woda co się wytrąca jak dłużej postoi. OK, mogłem wstrząsnąć przed użyciem. Ale z ketchupem tego nie robię i nigdy wody nie ma. Pytanie czy to kwestia musztardy samej w sobie czy producenta. Jeśli to drugie to chętnie poznałbym jakąś dobrą markę, która przy okazji ma kilka odmian smakowych. Taki Heinz wśród musztard (swoją drogą nawet nie wiem czy Heinz robi musztardy czy nie). To co polałem dzisiaj rano to Develey, propozycja raczej z tych budżetowych, ale całkiem niezła (chodzi ogólnie o ich produkty typu sosy i inne takie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketchup do pizzy? Toz to profanacja Dołączona grafika

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

 

Mało który ketchup pasuje do pizzy.  Jak dla mnie z koncernówek jedynie włocławek i tortex łagodny mimo jego chemiczności. Pasują jeszcze ekologiczne ketchupy bardzo delikatne w smaku jak pomidory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo smakował mi ketchup Kamis Włoski, do pizzy [poważnie, wolałem go niż oryginalny sosy z telepizzy] i ogólnie, ale... no właśnie, kiedyś, bo ostatnio jak go skosztowałem, to się nieźle zdziwiłem, dosłownie ohyda, zupełnie inny smak, coś nieźle w nim s[ciach!]lili, ma taki.... hmmm, posmak 'magi', a wcześniej naprawdę był ok.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie jedzenia pizzy z jakimkolwiek ketchupem. Nawet z tymi "przeznaczonymi do pizzy". 5min roboty i mam wlasny sos z prawdziwych pomidorow. Sosy dodawane standardowo do pizzy na telefon to albo koncentrat pomidorowy+ziola lub tani glut (ketchup) z biedronki pomieszany z innym glutem. O smakach jak o gustach sie nie dyskutuje :p

 

Ogolnie z ketchupow preferuje heinz, pudliszki, helmans i mikado.

 

Z sosow ketchupopodobnych to czeska omacka :)

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tortex mi kiedyś podchodził. Pudliszki łagodne mogą być.  Ale z racji tego że mam uczulenie na ketchup i po zjedzeniu po paru dniach wywala mi na twarzy syfy to go mocno ograniczam (opinia dermatologa jak byłem za małolata,)

 

Co do pizzy to zawsze jem bez jakiegokolwiek sosu. Wystarczy mi ten na pizzy pod składnikami.  Oczywiście jak robię własną to opieram sie głównie na przepisie by RS i własnych doświadczeniach jak tyrałem w pizzeri.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście Włocławek Ziołowy w słoiku ? Octu tak mało że go nie czuć i przyjemny ziołowy smak, nie zakrywa smaku poraw. Najłagodniejszy ketchup jaki próbowałem w życiu, w smaku o wiele lepszy niż sosy pomidorowe dodawane do pizzy.


Skład pierwsza liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mam pod nosem sklepik z fajnymi regionalnymi frykasami to często kupuje tam zarówno wędliny i kiełbasy (bez porównania z tym szajsem w sklepach), ale również inne np: kwaśnica z żeberkami. Kilka dni temu na półce zauważyłem musztardę "Musztarda ze smakiem. Przysmak Słowacji". Słoik duży, bo 350g netto. Biorę do ręki i od razu szukam składu: woda, ziarno gorczycy, ocet, cukier, sól, przyprawy. Prościej sie chyba nie da, żadnego Exxx. Zresztą nawet wyboldowali Bez chemicznych konserwantów. Dodatkowo koleś powiedział, że to najlepsza musztarda jaką jadł więc postanowiłem spróbować. I powiem tak: ja też nic lepszego nie jadłem. Ta musztarda to absolutny majstersztyk, naturalny smak i aromat. Po prostu coś niesamowitego. Cena? 4,90. Uważam, że to bardzo dobra kwota, przy Kamisie za 2,5-3/185g to jest IMO okazja. Podejrzewam, że może być ciężko kupić ją w pierwszym lepszym sklepie, ale jeśli macie pod ręką jakieś dobre delikatesy albo mały lokalny sklepik z dobrym, mało popularnym asortymentem to zachęcam poszukać na półkach. Ja sam na następny dzień wróciłem po drugi słoik i wiozę do rodziców ;)

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...