Skocz do zawartości
ufoufnal

Radiator Na Nb

Rekomendowane odpowiedzi

Radiatory na NB pasywne

 

CoolerMaster

CoolerMaster PAC-01 Black

Dołączona grafika

 

CoolerMaster PAC-01 Silver

Dołączona grafika

 

Revoltec

 

Revoltec Northbridge Freezer Blue

Dołączona grafika

 

Revoltec Northbridge Freezer Red

Dołączona grafika

 

Zalman

 

Zalman ZM-NB32J

Dołączona grafika

 

Zalman ZM-NB47J

Dołączona grafika

 

ThermalRight

 

ThermalRight NB-1C Copper

Dołączona grafika

 

Co do aktywnego chłodzenia NB to mam swoje zdanie. Radiator taki jak powiedzmy Zalman NB47J radzi sobie nawet z najbardziej grzejącymi się chipsetami i nie ma potrzeby kupowania kolejnego głośnego wentylatorka, który może doprowadzić do nerwicy.

Sam zainwestowałem w Zalmana-NB47J (20 zł) na płytę Abit NF7 (chipset NForce2). Pod radiatorek położyłem Arctic Ceramique i po tygodniowym wygrzaniu pasty i testach radiator lepiej się sprawuje niż radiatorek i wetylator kręcący się ponad 4000 obr/min i doprowadzający do szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego titana u siebie na GF3 i nie jest głośny.

1393733[/snapback]

a u mnie na 12v był nieznosny, a na 5v tyrkolił jak stary kaszlak :|

już go nie mam, bo sie bawiłem i śmigiełko wyrwałem ;)

z tego radiatora chciałem pozbyc sie tego czarnego to zalałem go chlorem, ale wyzarło i nie chciało mi sie go szlifowac :P

poszedł na allegro za 1zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem, że zdemontowałem z mostka północnego ten wyjący wiatraczek i wsadziłem na niego radiator Zalmana NB47J no i niestety teraz komp co jakiś czas robi takie sekundowe przerwy, np. w grach stoi na sekundę i zaraz rusza jakby wszystko było OK, tak samo w Wordzie i innych. Właśnie przed chwilą w czasie pisania tego postu 2 razy coś takiego mi się zdarzyło

co to może być?? Chyba jakby był źle założony ten Zalman to komp by się zawieszał a nie robił takie przestoje,nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem, że zdemontowałem z mostka północnego ten wyjący wiatraczek i wsadziłem na niego radiator Zalmana NB47J no i niestety teraz komp co jakiś czas robi takie sekundowe przerwy, np. w grach stoi na sekundę i zaraz rusza jakby wszystko było OK, tak samo w Wordzie i innych. Właśnie przed chwilą w czasie pisania tego postu 2 razy coś takiego mi się zdarzyło

co to może być?? Chyba jakby był źle założony ten Zalman to komp by się zawieszał a nie robił takie przestoje,nie??

A na dotyk ten Zalman jaki jest? Bardzo gorący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motyla noga :-), widocznie źle coś go założyłem, ale naprawdę jest bardzo stabilny. Kiedy próbuję go ruszyć w któryś bok to się nie da, siedzi nieruchomo a pasty naprawdę napakowałem wg mnie dużo

no trudno, chyba dziś będę musiał poprawić (może kupię Arctic Silver 5, jak znajdę w Szczecinie, to nałożę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dotyk to on nie jest nawet ciepły

może za mało pasty nałożyłem, ale wywaliłem prawie całą pastę z tubki dołączonej do tego Zalmanika

1395809[/snapback]

WOW! - prawie całą - to troszke sporo, ta dołączona pasta wystarcza na kilka sporych smarowań! fakt - na NB daje się ciut więcej pasty, bo bywają wklęsłe, ale nadmiar pasty może tylko zaszkodzić.

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co myślicie, że dałem za dużo? Już sam nie wiem, nie wyglądało to tak jakby był nadmiar

dziś kupię Arctic Silver 5 i nałoże jeszcze raz, ale napiszcie mi ile mam dokładnie tego dać, jak rozprowadzić cobym nie musiał trzeci raz tego później zakładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TR NB-1 ,spokojnie wystarcza do pasywnego chlodzenia nawet przy wysokim fsb

 

http://www.1000lecie.pl/~vip/phantom2.jpg

 

 

edit moderator:

A może tak zdjęcie regulaminowe, które nie rozjedzie forum w poziomie.

Zmienione na link

 

odp : dobrze,bede pamietal....tylko pytanie czy bedzie mi sie chcialo pomniejszac fotki :]]]

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam sie tutaj

Co daje lepsze chlodzeniena NB??zwieksza mozliwosci oc??

Mam Solteka SL-75drv5-c na kt333 i zastanawiam sie czy sie w to bawic jak myslicie??

Na moje oko(reke) mam tam jakies 30 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamieniłem swojego oryginalnego wentyla z abita na zalmana niebieskiego, wszystko cacy tylko musialem zapinke z oryginalnego chłodzenia troche wykrzywić ;)

Czy mógłbys podac dokładniej jak zamocowałeś tego zalmana? Ba mam tą samą płytę i hałasujący wentyl na NB.

Na allegro za jedyne 4 zł kupiłem radiator troche większy od zalmana; ma wymiary 40x40x35 mm i teraz trzeba go jakoś przymocować na haczykach (klejenie odpada)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NB to wiem co to za radiator. Pytam wlasnie tylko co to za radiatorki na mosfetach.........

1396832[/snapback]

to pociety radiator od jakiegos P3 :]

 

a takich soczystych fotek mam jeszcze duuuzo :]]]]

 

http://www.1000lecie.pl/~vip/phantom4.jpg

http://www.1000lecie.pl/~vip/phantom13.jpg

http://www.1000lecie.pl/~vip/phantom15.jpg

http://www.1000lecie.pl/~vip/phantom16.jpg

http://www.1000lecie.pl/~vip/phantom17.jpg

 

 

dobra, juz nie bede Wam tu smiecil :]

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@koleszka

Kupiłeś radiator bez mocowania, więc będziesz musiał sam dorobić jakieć zaczepy. Proponuję przerobić te z orginalnego radiatora.

 

 

Chyba tylko ThermalRight i SwifTech mają zapinki na haczyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...