Skocz do zawartości
__Juras__

Barton Xp-m 2500+ I Gigabyte Ga-7va Bios Ver. F12

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc... juz nie mam siły....

 

moj proc to:

BARTON XP-M 2500+ - AQYHA 0430DPMW AXMH2500FQQ4C T946293G40915

standardowe napięcie tego procesora to 1,45 V ( FQQ4C)

powinien pracować z czestotliwoscia 1860 Mhz

ma jak kazdy mobile odblokowany mnoznik

i tyle co mam gut....

 

Płyta gigabyte jak w temacie .... Początkowo nie rozpoznawała procesora tylko zamiast nazwy pisało UNKOWN 600Mhz...hm.... wrzuciłem najnowszy flash do biosu i sprzet wykrył: Mobile Athlon 600Mhz! Wiem,że ten chipset (KT400A) obsluguje FSB 200/100, 266/133 i 333/166. Na płycie głównej mam nawet zworke SW1, którą jak ustawie na ON to działa z predkoscia 600 Mhz (100MHz*6). ustawienie OFF - Auto: "Support 266/333 Mhz CPU" (pisze z instrukcji płyty... :oops: ), jednakze po zmianie na w/w OFF system nie wstaje :( Przy ustwieniu ON mogę ustawic FSB 132 w biosie.... Płyta także sama ustaliła napięcie dla procka 1,625V !!!! A z oznaczeń wynika ze owinno być 1,45V... Nie wiem co mam robic skoro Update biosa nie pomogl i przestawienie zworki na wyzsze FSB powoduje nie podniesienie sie kompa.... Proszę o pomoc

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jest takie a nie inne bo Mobile mają inne oznaczenia napięć. Dziwne ze wogóle jakiś oryginalny BIos domyślił sie że to Mobile. Zrób L12 mod to powinno dać Ci wyższe FSB. Narazie tyle. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zrobie tego drut moda to w jakiej pozycji mam ustawić przełącznik SW1 ? Bo od niego też zależy FSB.... Czy musze ustawic na off i wtedy mod L12 pozwoli zwiekszyc magistrale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zrobie tego drut moda to w jakiej pozycji mam ustawić przełącznik SW1 ? Bo od niego też zależy FSB.... Czy musze ustawic na off i wtedy mod L12 pozwoli zwiekszyc magistrale?

1393892[/snapback]

czy ta plyta to napewno KT 400 A ??????? to jest Rev 2.0 plyty ?? jesli jest to 1.x to napewno jest to KT 400

 

czytaj co pisze w intrukcji

 

pozycja off bodajze daje ci fsb 100-133

zas on 133-166

 

zrob moda na fsb !!!

 

tutaj info http://forum.pctest.pl/viewtopic.php?t=222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest to kt400A. Pozycja off daje mi 100-132Mhz a off powinna dawać 133-166,bo nawet na pudelku od plyty pisze jak byk "support FSB 333/166 "

 

Dzieki wielkie za tego linka !!!!!!!!! W mojej płycie takze producent wylutował dugiego switcha i mimo iz chipset wspiera wyższe FSB to nie mozna go ustawic!!! Dzieki wielkie :)

 

Pozostał tylko mały problem 166*6 (bo taki jest mnoznik i nie moge go zmienic w biosie)= 996 Mhz .... Czy musze zrbic drut moda na socket ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest to kt400A. Pozycja off daje mi 100-132Mhz a off powinna dawać 133-166,bo nawet na pudelku od plyty pisze jak byk "support FSB 333/166 "

 

Dzieki wielkie za tego linka !!!!!!!!! W mojej płycie takze producent wylutował dugiego switcha i mimo iz chipset wspiera wyższe FSB to nie mozna go ustawic!!! Dzieki wielkie :)

 

Pozostał tylko mały problem 166*6 (bo taki jest mnoznik i nie moge go zmienic w biosie)= 996 Mhz .... Czy musze zrbic drut moda na socket ?

1394086[/snapback]

 

przeciez masz odblokowany mnoznik nie mozesz dip switchami sobei zmienic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to płyta w werji rev. 1.0 :( Nie ma miejsca na drugiego switcha tak jak w opisie,który mi podałeś (byłem pewien ze bedzie) :( Poza tym jednym switchem nie mam zadnego innego na plycie :( W biosie nic nie moge zmienic a napiecie skokowo w góre o minimum 5% :( Myślałem że nowy bios F12 (był F9) coś zmieni w tym kierunku.... hm... porazka :( Masz jakies pomysły ? Pozdro

 

tu jest zdjecie mojej plyty

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to płyta  w werji rev. 1.0 :( Nie ma miejsca na drugiego switcha tak jak w opisie,który mi podałeś (byłem pewien ze bedzie) :( Poza tym jednym switchem nie mam zadnego innego na plycie :( W biosie nic nie moge zmienic a napiecie skokowo w góre o minimum 5% :( Myślałem że nowy bios F12 (był F9) coś zmieni w tym kierunku.... hm... porazka :( Masz jakies pomysły ? Pozdro

 

1394864[/snapback]

 

ale lipa :) u mnei jest dip switch ten i kilka innych na kotorych moge sobei do woli ustawiac mnoznik procka, zrob mu moda na fsb 166 i mnoznik wyzszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze lipa.... jakby co to moge sie do ciebie odezwac w weekend na gg ? bo generalnie to wlasnie spadam do internatu.... trzeba sie uczyc :| Rozważac bede przez ten tydzien zakup abita nf7-s albo nf7 tylko nie wiem czy on mi mobilka wykryje i pozwoli spokojnie skakac z poziomu biosu po fsb i mnozniku oraz regulowac w miare malych przedzialach vcore na procu..... pozdro i dzieki za fatyge :) jestes oki !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze lipa.... jakby co to moge sie do ciebie odezwac w weekend na gg ? bo generalnie to wlasnie spadam do internatu.... trzeba sie uczyc :| Rozważac bede przez ten tydzien zakup abita nf7-s albo nf7 tylko nie wiem czy on mi mobilka wykryje i pozwoli spokojnie skakac z poziomu biosu po fsb i mnozniku oraz regulowac w miare malych przedzialach vcore na procu..... pozdro i dzieki za fatyge :) jestes oki !!

1395491[/snapback]

 

pewnie odezwij sie, ten abicik powinien pozwolic ci na wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...