Skocz do zawartości
dARTi

Pierwsze Wc By Darti

Rekomendowane odpowiedzi

nareszcie jest CISZA B)

 

fot 1

fot 2

fot 3

fot 4

fot 5

fot 6

fot 7

fot 8

fot 9

fot 10

fot 11

 

zaraz po zamontowaniu z dymem poszła nowiutka 6800/256mb :mur: i byłem

pewien, że to wyciek... ale to był zwykły zbieg okoliczności :mur:

szczęśliwie stara 6600GT śmiga bez zarzutu B)

 

to było to na co czekałem od kiedy pamiętam :wink: słyszę tylko

dysk i zasilacz miałem mały zonk z abitem ... nie chciał ruszyć bez wentyla

cpu :mur: ale wydłubałem wentyl od nb i podpiąłem go przez przez fan speed kontrolera.

 

Temp (wg abit EQ) od 45 w idle do 60 w stresie.

 

CM Stacker rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duże tempy w stresie nie wiem czy fiacior wydala przy 6800 i i pentium4.

Po co chłodnica na dole jak równie dobrze mogłeś wyrżnąć dziurę w topie, przynajmniej nie podgrzewało by powietrza w budzie.

Zrób coś z tą nagrzewnicą, bo się patrzeć nie chce. Pomaluj jakimś lakierem czy coś.

Zmień odpowietrznik, bo ten jest obleśny i od razu psuje wygląd.

W miejscu gdzie połączyłeś wężem kolanko 90 stopni z wyjściem z pompy, włóż kolanko nieco głębiej i zastosuj 2 cybanty, przynajmniej będzie siedziało prosto.

A tak w ogóle to w miarę dobrze jak na 1-wszy raz.

Miłego dnia ;)

 

Wyedytowałem, już wyspany jestem ;)

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta nagrzewnica na dole to zły pomysł i to ona wpływa na wysokie temp. Masz wysoką budę; przełóż napedy parę slotów niżej, daj nagrzewkę na samą górę i i wyciągaj powietrze z budy poprzez nią....tak chyba będzie łatwiej osiągnąć niższe temp. przy mniejszej prędkośći wiatatraków...a napisałeś, że cisza Ci nie jest obojętna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito widac ze niewyspany jestes z rana ;) On ma P4 a nie A64 . Co nie zmienia faktu , ze ulozenie nagrzewnicy troszke kijowe . Ja bym i tak jeszcze zmierzyl temp. jakims normalnym termometrem cyfrowym . Bo mi np Abit pokazuje ze mam 39 C na procku a termometr z dioda wsadzaona 1mm obok proca pokazuje 32 C :] Co najlepsze nie ma dla abita roznicy czy moje 2x 120mm TT Thunderblady na BIX2 chodza na 5v czy 12v :blink: dalej sa takie same temp. Natomiast zwieszkenie predkosci mojej bocznej 120-tki powoduje spadek temp na procku :mellow: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shroud może będzie... ale nie jestem pewien

co do temperatur. abit i tak mierzy jak chce. Gdyby to było prawdziwe 60 st to pewnie niełatwo byłoby dotknąć miedź na bloku... a tak nie jest.

 

Przy AC (boxowym) miałem w stresie (P4 3.0) nawet 80st i niepojęty szum - przy takiej temp cooler od p4 kręci jakieś 6krpm

a teraz jest cisza (2 x coolermaster 12 cm puszczone na 5V) brak narazie 3-go.

Coolermasterów na 5V nie słychać wcale i wolę mieć chyba 60 st w stresie niż głośniejsze wiatraki

 

Cłodnica jest na dole z pełną świadomością i choć wbrew zasadom fizyki (wentylatory dmuchają w dół) to jednak (IMO) się wyrabia zważywszy na obciążenie a w kompie panuje temp pokojowa.

 

Benito są gdzieś fotki Twojego chłodzenia... a konkretnie fiata, bo już kilka fiatów widziałem i nie były podobne do mojego... i nie mam pojęcia co to jest.

 

Zrób coś z tą nagrzewnicą, bo się patrzeć nie chce. Pomaluj jakimś lakierem czy coś.

 

:lol: :lol: święta racja trza ją pomalować ale jakoś nie mogłem się zebrać. Ta obudowa z boku jest z alu i tak się zasyfiła od miedzi podczas czyszczenia :angry:

 

U góry raczej ten "fiacior" nie wlezie bo jest za długi... a poza tym nagrzewnica jest jedynym elementem na który nie ma wpływu jakość montażu i nie mogę być jej pewien... więc wolę ją mieć na dole ze względu na wycieki B)

 

mimo wszystko dzięki za konstruktywną krytykę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srebrna

 

tak sobie myślę, że gdyby ją pociąć :-| to możnaby zamienić miejscami zasilacz i nagrzewnicę... ale wtedy w razie draki woda na 230V :lol: :lol: :lol:

 

ale trochę mi jej szkoda.

No i raczej nie będę ciął nowej budy walcząc o kilka stopni B)

 

a w takim układzie wszystkie newralgiczne punkty (w tym lutowane przeze mnie) są na dole i raczej czuję się z tym dobrze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze masz odwrocone wiatraki, tzn. ze tlocza powietrze w dol. A probowales wogole zeby one zasysaly powietrze? I moim zdanie shroud jest obowiazkiem, spadnie temp. i to nie byle 2 stopnie raczej. Co do wygladu samej nagrzewnicy, to zeczywiscie nie jest zbyt ladna, ale z czasem moze zrobisz, narazie wazne ze szczelne i nie ma problemow. Nawet fajne, zreszta co tu sie dziwic, jak sie ma fajne (czyt. ladne) bloczki i troche wyobrazenia to nie tak latwo zrobic zeby wygladalo to jakos brzydko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero wkladu wlasnego i pomyslowosci

 

pewnie.. ale zawsze można było iść na jeszcze większą łatwiznę, np kupując jakiś gotowy zestaw albo przynajmniej jakigoś blackice'a zamiast bawić się w doprowadzanie szrotowej nagrzewki do jakotakiego ładu + nauka lutowania miedzi (może nie jest tego dużo, ale własnoręcznie i szczelnie od 1-go uruchomienia). Jeżeli chodzi o pomysłowość to owszem można np zdłubać druciarskiego shrouda np z teORT: ORT: ORT: ktury... ale to nie dla mnie <_< (jak już będzie to z akrylu) albo np bloczki home made (bo bloczków kupionych od Kyńka nie nazwałbym już home made) ale na to trzeba mieć kupę narzędzi i czasu.

Założenie było takie:

 

1 - ciche

2 - funkcjonalne

3 - bezpieczne (szczelne)

4 - mobilne (zamknięty obieg)

 

kiedyś może będzie estetyczne :rolleyes:

 

i zadania spełnia. A że nie jest pomysłowe... tak naprawdę mało jest tych pomysłowych i zrobionych w 100% własnoręcznie

 

ps. na nagrzewkę wchodzą 3 wentyle 120 (na jedną stronę) a odwrotnie ich jeszcze nie puszczałem choć to nie głupi pomysł... ale przy tych obrotach... to układ prawie pasywny :lol: :lol: :lol:

 

rewizja jest narazie 1.00 i jest jak jest czyli kibel jak każdy inny kibel :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, to nie fiat. Ale fakt faktem, ż emogłeś pokleić te rurki ze sobą, a nie sztukować wężami po kawałeczku.

Świetnie do tego sprawdzają się kleje epoxydowe 2-składnikowe takie jak epoxy dragon, distal, itp.

Buduję rev 2 swojego WC, gdzie będzie sporo połączeń klejonych, dlatego zajmuje to nieco czasu(klej schnie długo), ale potem to połączenie jest nierozrywalne.

Distal świetnie klei rurki miedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: niestety ten kawałek (okolice wentyla/odpowietrznika) był robiomy na samym końcu i działałem w stresie: byle szybciej, byle uruchomić... sami wiecie ten pierwszy raz :lol: :lol: co nie zmienia faktu, że mi też się to nie podoba. W następnej wersji pewnie wylutuję tam coś sprytniejszego/prostrzego :wink:

 

hehe ciągle nie wiem co to za nagrzewka

Dołączona grafika

 

może wieczorkiem cyknę jakąś lepszą fotkę

 

rozmiary przestrzeni "aktywnej" to: 35 x 13 x 4 trzecia 120-stka położona bez shrouda lekko opiera się o krawędź obudowy. Wlot i wylot są umieszczone naprzeciw siebie po obu stronach nagrzewnicy (co czyni ją bardzo długą i trudną do zamocowania). Całość jest wykonana z miedzi tylko boczne osłony finów są z aluminium (te brudne <_< )

 

 

edit:

Zmniejsz ta fote! Dobrze by bylo gdyby sie forum nie rozjezdrzalo

racja poprzednia była duża ale na mojej rozdziałce tego nie widziałem

Edytowane przez dARTi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dałeś za tę obudowę i czy kupowałeś razem z zasilaczem czy osobono??

 

stackera kupilem okazyjnie za polowe ceny (350zl)

ale to byla jednorazowa promo...

teraz moge zalatwic coś takiego za 660zl

Jakość wykonania tej budy i jej możliwości powaliły mnie na kolana (choć niejedną już widziałem) to tylko stacker jest bezkompromisowy

zasiłka jest jakaś stara z poprzedniego kompa

ModeCom FSP 350W (kiedyś wydawała mi się cicha ale to 20dB to ściema jakich mało :lol: )

na zmianę z Enlight'em 350W i nie bardzo mogę się zdecydować (ten też nie jest idealnie cichy)

 

oba dają radę ale mam świadomość, że są deko za słabe :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dziuby przestan wystawiac te swoje bez podstawne oceny. Smiem twierdzic, ze sam nie masz WC i masz o nim mniejsze pojecie niz osoby do ktorych naleza zestawy przez Ciebie oceniane. Wprowadzasz tylko zamet, z tego sie nawet smiac nie mozna... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dziuby przestan wystawiac te swoje bez podstawne oceny. Smiem twierdzic, ze sam nie masz WC i masz o nim mniejsze pojecie niz osoby do ktorych naleza zestawy przez Ciebie oceniane. Wprowadzasz tylko zamet, z tego sie nawet smiac nie mozna... :mur:

1400354[/snapback]

Tylko czekałem na taką wypowiedź i jest. Tak myślałem że to będziesz Ty od jakiegoś czasu komentujesz moje wypowiedzi. Myślę że najchętniej dał byś mi BANNA :lol: :lol:

Temat jest @dARTi i jestem u niego nie u Ciebie

 

Nie potrafisz się bawić :lol: , daj sobie na luz. Każdy robi moda dla siebie.

Jak by każdy chwalił wszystko co się pojawi na forum było by monotonnie, a tak idzie na przód, każdy coś polepsza dąży do doskonałości. Pokazanie pracy publicznie daje możliwości dostrzeżenia błędów które się popełniło.

Dobrze by było jak by każdy wystawiał ocenę, user mógłby wyliczyć średnią.

Jesteś taki mądrala to pokaż swoją pracę obojętnie jaką to porozmawiamy i ocenimy. :lol:

 

WC sie produkuje :D

@dARTi

Podniosę ocenę

3,7

Edytowałem sygnaturę, WC oceniam od 0-5 (zawsze tak oceniałem, tylko nie dodałem objaśnienia sygnaturze. Moja wina i może to powodowało spięcia :))

 

Minusy w WC

- Kolanka okalające kartę graficzną.

- miedź nie wyczyszczona

- opaski czarne

@narcyz

Dobrze że doszliśmy do porozumienia drogą dyplomatycznią :)

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze kilka postow w sprawie tych Twoich ocen i podniesiesz ja z 3 (3,7) do 5 :razz:

Nie dalbym Ci bana. Komentowanie Twoich wypowiedzi nie jest moim glownym celem wyobraz sobie :> Od dawania banow sa inni. Ale napisac co sadze o Twoim systemie jest mi wolno, wiec. Zreszta nie tylko ja jestem do tego negatywnie nastawiony.

Moge Ci pokazac moje WC. Tylko powiem Ci ze jest ono nastawione na cisze i wydajnosc (przynajmniej lepsza niz AC). Nie ma to jakiegos ladnego wygladu, wiec nie sadze zeby bylo warto zakladac topic by je pokazac.

Ja nie napisalem ze nie wolno krytykowac na forum, wrecz przeciwnie krytyka czesto jest wskazana (pod warunkiem ze ma jakies podstawy). Ja raczej napisalem co sadze nt Twojego oceniania.

Jesli chcesz mi napisac jeszcze cos, to prosilbym o PW, zebysmy wiecej nie smiecili w topicu o chlodzeniu AK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...